Naše spoločné bývanie - trápenie

kvetinkaaaaa
15. dec 2015

Ahojte baby...potrebovala by som poradit v istej zalezitosti. S prialom spolu chodime uz 5 rokov a 6 meiacov. Mam 23 rokov, som este studentka na vysokej skole. Moj problem je v tom ze velmi uz tuzim po tom aby sme spolu byvali, a velmi sa kvoli tomu trapim - uz to trva asi rok a pol.... Ja uz to proste tak po tolkych rokoch citim ze by sme mali byvat spolu, aj ked viem ze som este mlada a bla bla bla...ale proste som este studentka a na domocnost neviem ci budem zvladat prispievat, co sa tyka brigad je to komplikovanejsie nakolko mam dost narocne studium a ak ho chcem dokoncit uspesne, brigada prichadza do uvahy len pocas leta. Co sa tyka sexualnych zalezitosti tak to je katastrofa.... s priatelom niekedy nemame sex aj dva mesiace lebo proste nie je kde... v kuse je u nas alebo u nich niekto. čudujem sa ako dobre to zvladame... velmi sa kvoli téomu trapim uz.... a neviem co mam robit... ci sa trapit a byt s nim a vydrzat to...aj ked spolocne byvanie pripada do uvahy o rok dva....neviem kedy najskor.nechcem na nho tlacit ale ked sa trapim vidi to na mne...alebo sa mam proste na to cele vykaslat a najst si ineho chalana... ja uz proste sa nechcem stale trapit. chcem uz byt s nim lenze toto je fakt trapenie...... baby porodte pls...dikes ...

alaguema
15. dec 2015

@kvetinkaaaaa nemáte sex prečo? My keď sme boli študenti, využili sme každú možnosť a aby sme nemali v tomto veku sex dva mesiace??? Čo si? Našli sme si vždy nejaký náš kútik 😀 Na chate, na intráku, v potoku, na horách, v lese, na lúke, na kopci, pod kopcom. Ak v čom vlastne spočíva tvoje trápenie? Že nemáte sex, alebo že s tebou nechce do podnájmu?

apb
15. dec 2015

par otazok aby sme to pochopili 🙂
Kde byvas teraz ty?
Kde byva on?
Co studujes?

margarita
15. dec 2015

mna zarazila tato cast toho, co pises >

"nechcem na nho tlacit ale ked sa trapim vidi to na mne...alebo sa mam proste na to cele vykaslat a najst si ineho chalana... ja uz proste sa nechcem stale trapit. "
z toho mam dojem, ze problem nebude az tak v byvani, ked ako jedno z moznych rieseni vidis po 5 a pol rocnom vztahu rozchod....hmmm.... 😔

kvetinkaaaaa
autor
15. dec 2015

ja byvam doma a on tiez... takze aj kvoli tomu ten sex len zriedka... nedokazem sa doma uvolnit kebyze su nasi doma, alebo u nich doma... potrebujeme svoj klud :D a ano trapi ma, že este spolu nebyvame... nie len ten sex... sex to je u len taka ceresnicka na torte, ja by som sa uz chcela vedla neho prebudzat, zaspavat, robit spolu vsetky cinnosti....uz mi vadi to ze sme tak dlho spolu a pritom stale oddeleni, vidime sa skoro kazdy den a viete po talkom dlhom case co sme spolu to uz ide na hlavu ze este spolu nebyvame...kebyze je na mne a mam trosku viac penazi hned idem do podnajmu uz aj pred dvoma rokmi...

kvetinkaaaaa
autor
15. dec 2015

@margarita my vobec medzi sebou nename ziadne problemy...velmi sa lubime...ani nepamatam kedy sme sa pohadali ... ja som tym chcela povedat len to ze som z toho uz tak velmi unavena, ze to byvanie riesime dokolu ja chcem on este ze vydrz ... a ja uz nevladzem to riesit

apb
15. dec 2015

nemozete si prenajat niekde aspon izbu?

margarita
15. dec 2015

@kvetinkaaaaa
iba nechapem to, ze Ta to trapi az tak, ze pripustas, ze si mas najst ineho, akoze iny v spolocnom byvani je lepsie ako tento, a kazdy u rodicov? 😉

vies, ja som z tych "staromodnych", co spolu zacali byvat az po svadbe, takze tento problem som nikdy neriesila, ale chapem, ze TY chces a on nie, a vies aj preco? nechce platit podnajom alebo .... ?

emilia25
15. dec 2015

Tu ste kszdy niekde inde preto je dobre toto chodenie kazdy máte na buducnist iny názor.skor by som hľadala niekde inde kde budete spriaznený.ja som s muzom začala zit po5 mesiacoch chodenis a šli sme do ineho mests ja bez prace a peňazí a moj muzik mi dsl proste celu výplatu zili sme tam rok potom sme sli do cr tam som uz pracovala a dodnes trvá pracovný pomer ale to sme uz zase na skk.a po takej dlhej dobe chodenis ak chlap pracuje by ste sa mali naozaj niekde posunúť.

sasa1310
15. dec 2015

@kvetinkaaaaa no asi preto nechce spoločné bývanie, že by musel všetko ťahať on. ja sa mu teda nedivím

kvetinkaaaaa
autor
15. dec 2015

@sasa1310 ano, ja by som dokazala asi len polku podnajmu platit....

bocianka123
15. dec 2015

ja tomu vôbec nerozumiem.. akože bývať spolu len preto, aby sme mohli byť spolu aj po intímnej stránke? to o nič iné v tom tvojom/vašom vzťahu nejde? a teda somínaš iba seba, tvoj partner čo na to hovorí, jemu to takto vyhovuje, či ako to vidí on ? ... a tiež som z tých "staromódnych", ktoré až po svadbe...

kvetinkaaaaa
autor
15. dec 2015

@margarita nie si staromodna 🙂 kebyze je na mna ja chcem uz aj svadbu aj dieta :D ale vies peniazky su peniazky a dnes ak vyjde mladym na spolocne byvanie tak su radi....

spirit16
15. dec 2015

Nerozumiem. V com by to bolo ine s inym muzom?
Ci to myslis tak, ze tohoto nechat, lebo nevie zatial tahat byvanie za oboch a najst si niekoho, kto by to bol schopny a ochotny tahat za oboch?
Alebo ako?
Nejako tomu Tvojmu "rieseniu" nerozumiem.

sasa1310
15. dec 2015

@kvetinkaaaaa nechápem prečo to síliš? Ak máš na neho chuť, tak si zaplaťte na víkend niekde wellness a užite si to. A potom sa vziať a riešiť spoločné bývanie.
Na tvojom mieste by som išla do toho v čase kedy budeš môcť aj ty plnohodnotne prispievať do rozpočtu ako on

alaguema
15. dec 2015

@kvetinkaaaaa mám dojem, že to spoločné bývanie chceš len ty. V tom prípade by som nechala celú tú snahu mimo a venovala sa vzťahu dvoch slobodných mladých ľudí na plno, slobodne, bez záväzkov. Máte čas. Tipnem si, že mladému mužovi chýba viac, než spoločné prebúdzanie, proste neviazaný sex, aký patrí k vášmu veku. Neverím, že mu stačí to, keď sa ty raz za dva mesiace "uvoľníš".

kvetinkaaaaa
autor
15. dec 2015

@spirit16 povedala som to tak preto, ze ak sa mam trapit este rok dva takto tak neviem ci to ma zmysel sa trapit...ale viem ze vydrzat vydrzim
@bocianka123 a urcite nie len po intimnej stranke...ja uz chcem proste hlavne aby sme spolu zdielali jednu domacnost... 🙂

margarita
15. dec 2015

@kvetinkaaaaa
ale som staromodna, nehadaj sa 😀 😉
aj deti som mala az po svadbe, no pre dnesnu modernu dobu cista katastrofa 😉
a neboj sa, ani my nemame bezdetnu tetu na Kajmanskych ostrovoch, a ak Ta to potesi, byvali sme po prenajmoch este aj s detmi, do vlastneho sme sa stahovali az tot pred tretim porodom 😉
cize asi viem, ako je to dnes s byvanim.

ale napr. moj muz tvrdo setril, prave preto, aby sme potom nemuseli brat nehoraznu hypo na 60 rokov az do smrti 🙂 ktovie co a ako planuje Tvoj priatel, mozno je tiez staromodny, a jeho nazor na vas vztah je aky? myslis, ze planuje svadbu?

spirit16
15. dec 2015

@kvetinkaaaaa
Neodpovedala si mi na otazku.
V com by to bolo ine s inych chlapom?
Lebo na zaciatku riesis, ze si sa mas s nim rozist a najst si ineho...

margarita
15. dec 2015

mne to fakt pripada, ze Ty uz nemas trpezlivost cakat na neho, kam on planuje posunut vas vztah. ale potom je viac fer toto vazne prebrat s nim, a na rovinu sa ho spytat, ci s Tebou planuje nejaku vaznu buducnost, ci uz zacnete spolu byvat teraz alebo o rok, alebo o pat...

lebo ak Ty nevies, ci ma zmysel sa takto trapit, mam z toho dojem, ze to minimalne pre Teba zmysel nema....

kvetinkaaaaa
autor
15. dec 2015

@spirit16 ja som tym len chcela povedat to, ze uz viac ako rok sa motame len okolo spolocneho byvania...a vztah je o tom aby bolo obaja stastni a ja sa uz viac trapim ako tesim... vies nemyslela som to tak...

kvetinkaaaaa
autor
15. dec 2015

@margarita ja som len netrpezliva :D ved ja by som sa hned vydala , mala dieta, spolocnu domacnost. a priatel je taky je pomalicky vsetko postupne a vsetko bude....len mne sa nechce tak dlho na vsetko cakat... vies 🙂

spirit16
15. dec 2015

@kvetinkaaaaa
No a ake je Tvoje riesenie na spolocne byvanie, ked nemas peniaze?

apb
15. dec 2015

@kvetinkaaaaa co studujes, ked nestihas brigadovat?

margarita
15. dec 2015

@kvetinkaaaaa
jaaaaj, tak na Teba potom sedi ten vtip, ze
"Boze prosim, daj mi vela trpezlivosti ale daj mi ju HNED HNED HNED:" 😀 😀 😀

spirit16
15. dec 2015

@kvetinkaaaaa
Motate sa okolo tej otazky obaja a hladate riesenie, alebo sa okolo nej motas len Ty a proste uz to psychicky nadavas a rozmyslas nad tym, ci on je pre Teba skutocne ten pravy?

kvetinkaaaaa
autor
15. dec 2015

@margarita joj zlata si 🙂 potesila si ma 🙂 hej tak to sme obidve take netrpezlive :D ako priatel tomysli dobre, aj planuje so mnou buducnost, len stale sa bavime o buducnosti a ja by som veci riesila hned... zajtra, dnes vecer 🙂
@apb a studujem informatiku

spirit16
15. dec 2015

@kvetinkaaaaa
A vies, ku mne byt uprimna nemusis. Mne to je uplne jedno. Bud uprimna k seba.
Odpovedz sama sebe na otazku.
1. Skutocne ho milujem?
2. Preco ma skutocne tak stve, ze nebyvame spolu? Co ma na to najviac drazdi? Ale uprimne a sama sebe. Nie tak, aby to dobre znelo.

timea7
15. dec 2015

@kvetinkaaaaa prepáč, ale ja mám pocit, že je asi dobre, že spolu nežijete. Ak by to tvoj partner tak strašne chcel, tak už ste dávno niekde v garsónke a kým doštuduješ, tak by to jednoducho finančne ťahal väčšinou on. Nedokážem si predstaviť mladého muža, ktorému stačí mať intímny styk raz za dva mesiace. Vlastne ani staršieho. Tiež sme boli mladí - auto, chata, stan, príroda, požičaný byt....Inak myslela si aj na to, že žiť bez rodičov znamená, aj sa sama o seba postarať? Ak už to nie je možné po finančnej stránke, čo mi tiež pripadá divné (vždy sa dá, ak sa chce), tak sa bude treba o ten byt aj starať. V čase skúškového nebudeš mať na starosti len skriptá, ale aj domácnosť. Ale čo ma najviac zarazilo, to je veta - či si máš hľadať niekoho iného 😒 😒 😒 O čo ti vlastne ide? Zaspávať a zobúdzať sa v jeho náručí? Mať neviazaný sex? Máš ho vôbec rada? Máš ho rada natoľko, že by si s ním chcela spojiť svoj život? Ako potom môžeš napísať takú vetu, že či si máš hľadať niekoho iného.... Veď sú páry, kde jeden pracuje, alebo študuje v zahraničí, kedysi boli muži dva roky na vojne. Ja som tiež stará vykopávka, ja takémuto zmýšľaniu nerozumiem. 😒 😒 😒
Hneď by si sa vydala, mala dieťa a potom sme chodila vyplakávať, že si ho vlastne plánovala sama, že on ho ešte ani nechcel, že sa až tak dobre nepoznáte, že nemáš peniaze.....kam sa ženieš? Dokážeš sa finančne o to dieťa postarať? Nemáte kde bývať, ani sa tvoj partner do spoločného bývania nehrnie, nemáš príjem, nemáš dokončenú školu, sorry, ale názory máš ako 16 ročná...

apb
15. dec 2015

@kvetinkaaaaa Mne pride zvlastne to, ze normalny chalan v tvojom veku, by robil vsetko preto, aby ste mohli byvat spolu, aby ta mohol nakladat kazdy den 🙂 Ak jemu nevadi, ze 2 mesiace nemate sex, nieco ok nebude

spirit16
15. dec 2015

Problem nas obycajnych ludi je to, ze neviem prezivat krasy pritomnosti.
Z nejakeho divneho dovodu si myslime, ze keby niektore veci boli inak, tak by sme boli stastnejsi.
Pritom casto, ked aj ta konkretna vec je zrazu tak ako sme chceli, tak si ihned najdeme nieco ine preco nie sme uplne stastni 🙂
Najvacsou lekciou zivota, ktoru by sme mali vsetci zvladnut je byt k sebe uprimny.
Nie som krestanka, ale v poslednom case mi na vysvetlenie toho, o co ide, najviac sedi : Zit v sulade s pravou bozou 🙂 Kde miesto Boha si dosad sameho seba.
Potom sa zacne diat zazraky 🙂