Návšteva rodičov

3. sep 2022

Ahojte, potrebujem počuť názor či som spravila chybu ja alebo moji rodicia ci môj manžel. Mame chatu. Plán bol ze od soboty do stvrtka budeme na chate s manželovymi rodičmi a potom s mojimi. Moji na chate ešte neboli. Všetko bolo fajn manžel mal s otcom rozrobené nejaké pracovne veci a ja sa starám o malinke bábätko.v pondelok večer mi mama napísala ze prídu v utorok. Chata má 5 lôžok. Napísala som jej ze nemôžu ze nás je tu vela, ze až v štvrtok alebo v stredu. Ze svokrovci môžu odísť skôr. A aj babatko potrebuje svoj klud a rezim. Je to mensia chata a vsetko v nej pocut.Odpísala ze idú na výlet a ze prídu v utorok tak som jej napísala opäť ze v utorok to nie je vhodné. Ze nemajú kde späť a co jest...prišli reči typu vyspíme sa v aute (vonku je v noci 8*C) jest nepotrebujem, nikto sa nám nemusí venovat atď...neviem aký zážitok by z toho mali..keď ja som ich chcela normálne ubytovať,pohostit, zobrať na výlet po okolí. Tak sa urazila ze ich moji svokrovci za nič nemajú a ze co komu spravili ze chceli prisť.vobec nepochopila fakty s ubytovaním jedlom a režimom ...s tým ze manžel mal s otcom robotu a nemohli by sa im venovať. Ani sa svojich rodičov nepýtal ci odijdu v utorok aby mohli prísť moji. Moji Išli na výlet ale k nám neprišli.v štvrtok sa vrátili domov a mama je urazena. Napísala ze jej mam napísať čas dátum a miesto kde ma prísť aby bola s nami nabudúce.. teraz to maká vlastne všetko Ken to nechcela dodržať.

katkami123
4. sep 2022

Mne príde spravanie tvojej mamy veľmi arogantne. Nerešpektuje vopred dohodnuté, ide si vytvárať vlastne pravidla a všetko meniť, dokonca ešte ide vyháňať preč svokrovcov, lebo ona,kráľovná, sa rozhodla prísť v utorok. To koľko ľudí sa jej má podriadiť? Nemám rada takých problémových ľudí, kedy ostatní vždy pochopia, len oni jediní musia vytvoriť zbytočný problém, nepriznať si ho a ešte sa uraziť. A keď povieš nie, namiesto odpovede - Ok, chápem, 1000 výhovoriek. Čudujem sa skôr tebe, že po tých jej estradach sa s nou ty snažíš udobriť. A ona čo? Zas kráľovná?

katkami123
4. sep 2022

@kaktusik007
Čo za bludy tu píšeš? 2 ľudia si zoberú z prace dovolenku - jej svokra aj jej manžel, ale grácia potrebuje bojovať so svatkou a niečo si dokazovať a vyhadzovať ich už v utorok z chaty. To ona sama si ničí vzťahy, nie autorka. Za to, ze sú rodicia, tak čo? Tak je ona nejaký nadčlovek, ktorému sa majú prispôsobiť 4 dospelý ľudia? Bohužiaľ, doba sa mení a na takého rozpišťané grácie už v dnešnej dobe absolútne nikto zvedavý nie je. Nech si kľudne sedí odutá doma na zadku, aspoň o jednu starosť menej. To tvoj komentár je nevyzretý, nie autorka. A tie reči - keď ťa raz manzel odkopne, ty veštica Jolanda 😀 🤦🏽‍♀️ ,nabudúce rozmýšľaj, kým niečo napíšeš, potom píš.

autor
4. sep 2022

@tykat ano ako som písala, manžel mal tu chatu už dávno..a voláme ich každý rok ci v lete ci v zime a nič.. teraz kvôli malému tam v zime nepôjdeme..

autor
4. sep 2022

@elizabet173 presne tak.. a to som jej aj napísala ved keby sme tam v ten utorok ani neboli..tak kto by im otvoril.

autor
4. sep 2022

@katkami123 ale ved nech napíše kaktusik007 ako by to riešila ona a kde by ubytovala rodičov ktorých si tak váži. V aute? A ešte aby si doniesli vlastne jedlo.

katkami123
4. sep 2022

Ja ťa chápem, mám podobnú matku, ktorej nedošlo nikdy, ze už nie som žiadne malé decko, ktoré bude ona naveky cvičiť. Hranice nikdy nerešpektovala, nielen u mna, ale u všetkých z jej okolia, urobila mnoho extrémnych situácií, ktoré sa tahali roky a nikdy sa za ne neospravedlnila, len sa tvárila, ze to je normálne, az jedného dňa som úplne prerušila kontakty a ľahšie sa mi dýcha. Tu poradím len toľko - nie je to extrémny problém, ale takýmto ľuďom treba ukazat, ze ty si stojíš za svojim, co si povedala a keď sa urazia, nechať ich tak, nereagovať. Oni o týžden zase dolezu a budú sa tváriť akoby nič. Je to hanba, ze treba dospelému človeku ukazovať, ze každý mame svoje hranice, ktoré mame rešpektovať, toto vedia už malé deti.

eva8
4. sep 2022

Oplatí sa ti to rozoberať? Odpusť naše viny ako aj my odpúšťame svojim vinníkom. A budeš mať kľud. Načo sa zozierat? Finančné problémy nemáš, tak keď budeš chcieť, môžte rodičov navštíviť kedykoľvek, zabezpečiť si niekde bývanie v ich meste. Si smutná preto, že ti záleží na tvojich rodičoch a vašom vztahu. Spraví sa to, neboj, len treba vychladnúť

katkami123
4. sep 2022

@eva8
Súhlasím, už by som to tu zbytocne milá autorka nerozoberala, čo, kde, prečo, načo….Tvoj problém je vyriešený, viac ľudí ti tu napísalo - neobvinuj sa za reakciu tvojej mamy. Ani s mamou sa už zbytočne nevypravduvavaj. Povedala si už všetko potrebne, aj tu, aj jej. Už ako ona reaguje na to je jej vec. Nie tvoja. Takéto doťahovačky nikdy nikam nevedú. Do budúcna buď stručná (pri mame) a na zbytočnosti nereaguj.

sidicek
4. sep 2022

Mama to urobila naschvál, aby demonštrovala svoju moc. Ty máš vyhodiť svokrovcov, lebo prichádza ONA. Už vidím ako by spala v aute 🙂 Netráp sa ved ju to prejde.

eva8
4. sep 2022

Tu sa odsudzuje človek, ktorého verziu nevieme. Vychovali sme veľmi demokraticky naše deti 🙂

nurielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katkati
4. sep 2022

@nurielka Tvoji rodičia na oslavu mohli prísť hlavne kvôli dcérke aj keď boli znechutení z tvojej reakcie. Ale nechápem, ako môže mať niekto taký vzťah a postoj k rodičom, že ich nenechá 2 hodiny samých v byte. To ani ty by si nemohla byť sama s rodinou v ich byte? Mama sa asi ospravedlnila kvôli vnučke, musela sa ponižit, aby neprišli o kontakt s ňou.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
0silvia0
4. sep 2022

@nurielka mne by zasa toto nevadilo, nechat rodicov 2 hodiny v byte. Alebo si ich mohla zaukolovat ked mali cas. Mohli ti ist dceru vyzdvihnut zo skolky. Toto je ina situacia ako ma autorka.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prasiatko30
4. sep 2022

@katkati tiez to dost dobre nechapem -tak by prisli ja by somsi robilaako sommala naplanovane a dokonca by somich poslala aj do obchodu alebo vyzdvihnut dieta do skolky - by bolo rado dieta aj dedkovci. Neviem preco ale ja v tomto nevidim ziadny problem. Urcite by som ich nemalav obyvacke posadenych a ja by som makala ako fretka v kuchyni? Vsak moja mama by mi aspon pomohla v kuchyni

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. sep 2022

@prasiatko30 nemyslím si ze by si robila to čo si mala naplánované, proste keď už by prišli plán by sa zmenil. Už len tým ze by prišli.. a chceli by to a to.. niekto píše ze kávu si spraví sama no nie každý si spraví kavu sám..a je tiež rozdiel ci tam chodí raz za pol roka,to nevie ani kde ta kava je.. alebo 3x za týždeň. A každý kto robí nejakú oslavu chce mať všetko prichystané keď prídu hostia.. aby mali dobrý dojem

nurielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nurielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
4. sep 2022

@nurielka presne tak to sa nedá porovnávať, každá domácnosť je iná, ja keď som mala u seba rodičov 3 dní. Boli aj sami lebo som musela ísť k lekárovi a vôbec sa im nepáčilo ze sú sami.ja by som bola rada, keby prišli aj na mediac a robili si aj vlastný program.lenze oni v našom hlavnom meste vôbec nie sú samostatní. Chcú doprovod..a tak prídu na chvíľu.. a moja svokra je zas taka ze ona mi do skrinky nepovedie teda všetko jej musím spraviť ja.ma to svoje výhodu aj nevýhody.. zatiaľ u nej doma mi povie ze kľudne môžem robiť hocičo.. a tak sa už výyznam.. ale to sú príklady ze každá domácnosť a situácia he iná... ja by som na tvojom mieste trvala tiež na tom nech prídu až na 3..ak by bola taka možnosť a boli by sme tak dohodnutý.. ak by sme sa dohodli inak tak by som s tým rátala a zariadila si veci inak. No za 5 min.12 sa to nemení.

nurielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
eva8
4. sep 2022

@elizabet173 Myslíš tým, že dcéra má šťastie, že zle vychovaná mama svoju dceru vychovala dobre?

maciatkolulu
4. sep 2022

@nurielka tak máš podľa MBA zle vzťahy, ja nemám problém a dokonca teraz nanoslabu som mame povedala nech prídu skôr. A sme spolu a vôbec by mi nevadilo ju nechať doma samu, rovnako by mi nevadilo nechať doma same moje dospelé deti, a predpokladám, že ani ja u nich by som nebola na obtiaž, raz by sa takto ku mne zachovala..... Iba raz a ešte by skúsila pýtať odomna ospravedlnenie. Cnicatu by som v škôlke nechala darček. Ale teda toto nie. Kebyže ty prídeš k matke skôr, treapektive sa ohlási skôr, tiež by ta vypoklonkovala? Ak hej tak to mate fajn. Potom sa niet čo čudovať. Ale každý má svoj život a svoje zvyky.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nurielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nurielka
4. sep 2022

@maciatkolulu beriem tvoj postoj, máte to inak nastavene

gelifil
4. sep 2022

Posobis velmi arogantne a povysenecky...Kedze si nam uz oznamila, aka si ty sikovnica a mas svoje peniaze, kup chatu, ktora bude tvoja a blizsie k rodicom. Velmi si ich nevazis,, urob gesto, ukaz, aka si super dcera...