Nedeľný obed alebo výlet

31. okt 2021

Milé žienky každá si robme ako nám srdce rači.
Ale,to len ja vidím väčší prínos nedeľu tráviť tak že sa s manželom zvrtame v kuchyni, pripravujeme pokrmy, vtipkujeme, pijeme kávu, deti sa hrajú, popri tom ide tv a potom si dáme spolocny obedik a potom spoločný oddych kľudne aj do večera na gauči?🤗

Alebo behať po výletoch s deťmi, ktoré to nebaví ale tak je spoločnosť nastavená? Možno vďaka Covidu sa to zmení..to si vážne oddýchnete? Ak mám hovoriť za seba ja, nie neoddýchnem si pri takom životnom štýle..som unavena z toho vláčiť decka kade tade.

Toto je len reakcia na predchádzajúcu tému kde radíte mamičke s 2 deťmi nevarit v nedeľu ale radšej behať po výletoch, alebo variť v sobotu alebo variť minútky? Čo z toho tie deti budú mať?

mironka
2. nov 2021

@0silvia0 tak,tak...

number19
2. nov 2021

@mironka Nepisala si tu minule, za prerabate dom a muz ma totalnu kontrolu nad (aj tvojim rodicovskym) vsetkymi financiami? To prerabate u tvojej maminy?

0silvia0
2. nov 2021

@mironka och, ja by som tieto generačne nechápavé reči už nedávala, ale asi sa treba nad to všetko povzniesť a nepripúšťať si to tak. Staršia generácia vidí väčšinou len robotu a šetrenie. Okrem mojej mamy, tá na robotu a šetrenie kašle😂

mironka
2. nov 2021

@number19 ano,písala...a ano,prerábame u mamy...rodicovsky dom

mironka
2. nov 2021

@number19 niekedy mám 100 chuti vypadnúť...a byt len sama...predychat...a vrátiť sa...necitim sa vôbec ako domáca pani...niekedy stagnujem a mnoho veci robim stereotypne...zo zotrvacnosti..

number19
2. nov 2021

@mironka Chapem, si medzi mamou a muzom. (O tej mamine som pocula dnes prvy krat, tak som si povedala, ze uz aj do situacie s muzom takyto mamin pristup 🙄) A 4 deti.
Drz sa, mamu nezmenis, mozno s muzom nejaky pokec, ako ti bolo poradene v minulej diskusii (aby si mala isty disponibilny rozpocet a trochu volnosti). 🍀

mironka
2. nov 2021

@number19 dakujem krásne...☺

vanda323
2. nov 2021

Ahoj, tak naša rodina v nedeľu máličko chodí na výlet. Skôr sobota je pre nás na to určená. Nedeľu trávime podobne ako ty plus deti sa chystajú do školy, precvicujeme násobilka, vybrané slová atď.

luccija
2. nov 2021

@mironka to je veľmi ťažké nemôžeš byť sama sebou vždy brat ohľad na niekoho a mať pocit viny, že ona pracuje a ty vyletujes.Ale tak v prvom rade si už dospelá a mama musíš dbať na deti.Aj, keď Ti to bude nepríjemné, ale odosobniť sa.Lebo takto lavirujes medzi mužom, mamou, deťmi vždy je niekto nespokojný a na konci sú tvoje výčitky a nie dobrý pocit

zmrzlinka2021
2. nov 2021

Milá autorka,

kazdy cloveka a kazda rodina nieco ine preferuje a neda sa povedat, ze jedno je zle a jedno dobre, pretoze kazdemu vyhovuje nieco ine.
Ja som pracujuca zena, a pre mna je vikend cas, kedy si mozem odpocinut, obvykle v sobotu nejaky vyletik, alebo aspon prechadzka, v nedelu doobeda kostol, poobede lenosenie, ci navsteva.
To posledne co som ochotna je drbat sa 3 hodiny s jedlom a poto sa tvarit, ze to jem a ze som OK. No nie som. V nedelu doobeda sme v kostole, s priatelmi, bud sa najeme vonka, alebo na obed drobnost. Vobec nemame potrebu vyvar, rezne a kolace. Vobec nemame problem si spravit rychlo zapekane cestoviny, ci grilovaneho lososa s pecenymi zemiakmi. Proste nas zivot nie je o jedle, mame obmedzeni cas a varenie nepatri nieco, pri com si s muzom oddychneme.
Tiez nemam potrebu byt kazdy vikend na vyletoch, ale 1-2 vikendy v mesiaci rada vypadnem, ci na celodennu turu, na cyklo vylet - niekedy aj na cely vikend, ci k priatelom. A ked sme iba doma, tak si vypocujem fajn podcast, lenosim, sem tam nieco upraceme, kecame - doprajem si, co mam rada, nie co ocakava odo mna spolocnost.
Mam narocnu pracu a potrebujem vypnut, ci je to kino, ci turistika, ci len netflix, je to o mne, nie o tebe.

elizita
2. nov 2021

@0silvia0 kolko rokov maju tvoje deti? Vies,pre zaujimavost,nech sa cca nachystam,ze dokedy budeme travit vikend vo stvorici 🙂

0silvia0
2. nov 2021

@elizita moje deti sa celkom skoro na moj vkus odtrhli od rodinnych vyletov a dovoleniek. Od veku cca 9-10 rokov uz zacinali vymyslat. Syn najprv ze je s nami nuda, tak sme bravali jeho najlepsieho kamosa, ktory bol rad, lebo jeho mama tiez nebola vyletovy typ, ale skor obchodakovy typ. Tak sme roky chodili s jednym dietatom navyse. Ale aspon syn nepistal a netvaril sa otravene. Dcera ta nebola taka otravna, ona sa celkom tesila. Na spolocnej dovolenke bola ona s nami naposledy ked mala 13 rokov, 15 rocny syn uz odmietol. Dcera s nami obcas este vybehne sa niekam prejst so psom, syn ma uz 4 roky frajerku, tak ten ma ine zaujmy. Teraz maju 20 a takmer 18 rokov.
Najviac treba s detmi pobehat do tych 10 rokov, ked ich to bavi. Ale niektore deti chodia aj starsi, to len tito nasi dvaja sa nejako priskoro odtrhli, neviem preco....

ibrunova
2. nov 2021

@0silvia0 ja mám 21 a 16 r deti a chodia v pohode so mnou, ale musí ich to zaujať a radi idú.. Ale nenútim ich, ak nechcú, idem s partiou 😂

0silvia0
2. nov 2021

@ibrunova kazdy to ma inak, nasi chodia radsej s rovesnikmi a frajermi. Aj ja som to tak mala, tiez som v 15tich bola na poslednej dovolenke s rodicmi a citila som, ze uz stacilo. Ale moja kolegyna ma 4 deti a oni chodia cela familia, este aj frajeri, partneri, atd.

meluela
2. nov 2021

Ono to tak podla chute .. obcas, hlavne ked je vonku skaredo padne cloveku dobre polenosit doma, urobit si utulno, dobre jedlo, pohodicka. Inokedy obzvlast v krasnom pocasi je zasa super vypadnut cim skor von, jedlo si zobrat zo sebou alebo kupit vonku a uzivat si prirodu ci nieco ine zaujimave. Hlavne je aby sa clenovia rodiny vedeli zhodnut 🙂

shia
2. nov 2021

Úprimne..zostať doma variť je pre mňa vždy trest 😁jednoznačne výlet, najlepšie aj každý deň, deti sú radi a zvyknuté a ja čakám už len na to 😁dovolenka detto, ak by som mala variť, to pre mňa nie je oddych, keď dovolenka tak jedine bez varenia, ale každý to ma inak, veľa robí aj ako bol kto zvyknutí od svojich rodičov zase, každý by si mal tak, ako jemu vyhovuje 😉

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz