Neistota vo vzťahu

hm43
13. mar 2022

Mám iste neistoty vo vzťahu a chcem vedieť nato aj názor s iného pohľady než z toho môjho.. S priateľom spolu bývame sme spolu každý deň a stále v podstate..Čakáme spolu malé a niesom si istá či mám začať riešiť s priateľom a davat mu otázky alebo si len zbytočne namýšľam.. Keďže spolu bývame niesme na seba nalepený nonstop pochopiteľne, keď mame voľno alebo cez vikendy keď sme doma,vstameme priateľ ide so psom,potom príde a robí si svoje bud sa si zapne mobil alebo pozrie tv,ja upratujem začnem variť klasika, pokial mám toho veľa tak ho požiadam a on to vždy urobí, či už umyť riad, vysávať adt..zvykneme sa ist prejsť so psom alebo sme doma a pozerame niečo či každý si robí svoje,správa sa ku mne milo,cez deň príde ku mne da mi pusu, či keď lezime má pohladká tým chcem povedať že mierny záujem počas dňa mi vždy ukáže alebo ja jemu.. občas zvykne aj uvariť či niečo upiecť..na malé sa veľmi teší a plánuje dopredu a hovorí či už o výchove alebo niečo keď vidí čo sa týka deti alebo o našom novom bývaní keďže sa plánujeme sťahovať.. no problém je v tom že , začali sme spolu oveľa menej spávať ako predtým.. sex mame občas alebo chce len oral no aj to nieje každý deň ako kedy skôr by som povedala, ale je to menej inokedy sme ho mávali každý deň.. aj keď spíme v noci tak už sa ma tak nechytí ako predtým(ale to nie stále niekedy sme pri sebe a tak spíme) ale už keď aj film pozerame nieje to ako kedysi .. Takze neviem ci je to obdobie kedy je toho menej ale aj tak je to v poriadku všetko alebo sa mám začínať obávať že sa niečo deje ,že možno si s niekym inym píše ,ci stráca o mna alebo náš vzťah záujem? neviem či mám v sebe už pocit z strachu a cítim že sa niečo kazí a bude ešte horšie alebo si len príliš namyslam .. pokial by mal záujem o niečo iné tak by neplánoval našu budúcnosť alebo neviem proste.. alebo je to len obdobie .. neviem a som z toho v strese no nechcem to hneď na neho vybaliť a byt za histericku preto som chcela vedieť názor niekoho iného než moj pretože ja nadtym rozmýšľam stále viac a viac a stále viac ma napadajú všelijaké veci ako to môže byt a čo za tým môže byt..

thereisabear
13. mar 2022

Normálne sa ho spýtaj. Podľa mňa len chce byť ohľaduplný a nevie, že ty v tom vidíš problém.

monika_mt
13. mar 2022

Ako dlho ste spolu? Je normálne že záujem o sex pri spoločnom bývaní časom začne klesať, jednoducho pominie ta úplne prvá fáza totálnej zamilovanosti a vzťah sa akoby skľudní . Pokiaľ máte styk aspon teda 2x za týžden, tak by som sa nijak neobávala že stráca o teba záujem. Ak však máš ty záujem o vyššiu frekvenciu, tak mu to povedz. Možno sa naozaj len snaží byť ohľaduplný kvoli tehotenstvu.

siska53
13. mar 2022

@hm43 no ja neviem, ale my sme pocas tehotenstiev spolu nespavali..

Tvoj sa mozno boji...

zuzana9393
14. mar 2022

Podla mna si len precitlivena, co je v tehotenstve uplne normalne. Ale povedala by som mu to. Vela veci sa u vas zmeni, ked prode drobcek, takze si este tie chvile pre seba uzivajte 🙂

vaelasrazs
14. mar 2022

@hm43 a nie je to tak, že sa proste len bojí alebo môže byť len ohľaduplný vzhľadom na teh.stav a ak mu nepovieš čo chceš tak sám na to určite nepríde. 😉 Hoďte reč a uvidíš čo ti na to povie ☺️

barborachors
14. mar 2022

no, tak ta ma stale pri ruke, otehotnela si, ma ta istu, a ako pise anita666 spolocne byvanie zabija vasen 😂

Ja dam opat raz nepopularnu ale ucinnu radu: nebyt stale poruke. Co to je? Tak napriklad dva- tri dni v tyzdni si vyhradit cas na par hodin len pre seba. Kozmetika, nakupy, kamosky, mozno cvicenie apod. A zbytocne nerozvijat, kam ides - teda len strucne oznamit ze ides von 😌 Cize mat tak trochu aj vlastny zivot, svoje ritualy, budes trochu zahadna a on bude ta chciet opat zvadzat, dobijat....

Je len na zene, ako bude muz s nou zachadzat, jemna zenska manipulacia robi s chlapmi divy, staci len premyslat trochu nezavisle, inak. Stale vsak plati, ze byt mila a tak trochu svojska, vesela a upravena, je pre chlapa u zeny to naj. Akurat to najtazsie je to, ze to stastie ma byt v tebe nezavisle od chlapa, musis ho v sebe najst a tak si (opat) chlapa pritiahnes k sebe.

sari24
14. mar 2022

Podľa mňa hľadáš problém tam kde nie je a opäť raz si myslím, že nechápem prečo si dvaja ľudia urobia dieťa, keď nevedia spolu komunikovať v základných veciach. Veď normálne za ním príď a povedz mu ako sa cítiš, či je všetko v poriadku alebo sa niečo zmenilo?
A myslím si, že ti povie, že je všetko fajn, len si tehotná, tak je opatrný?

rumba01
14. mar 2022

u nas to bolo podobne, ale moj muz v tom problem nevidel, on bol v pohode, mal co chcel, nic mu nechybalo len mne nejako naklonnost chybala, take tie prejavy ako na zaciatku a teda je fakt, ze ked si nieco naplanujes, ze budes mat aj svoj program tak mu budes vzacnejsia 🙂

petricka22
14. mar 2022

@hm43 ja by som ta chcela ubezpecit, ze tento stav je pocas tehu normalny. Vela muzov zacne v zene vidiet viac matku, ako partnerku. Hlavne, ked jej rastie vacsie s vacsie brusko. Vnimaju, ze je tam babo… mam kamosky, ktore nemali pocas tehu ziadny sex, lebo muzi nemali zaujem. Ale neboj, po porode sa to zase vrati.
Tehotenstvo je velmi citlive obdobie. Uzivaj si to, uzivaj si jeho laskanie. Kazdopadne komunikacia je zakladom kazdeho vztahu, porozpravaj sa s nim o svojich pocitoch.

adka176
14. mar 2022

Ono to nikdy nebude tak ako predtým.... vzťah sa vyvíja... zvykli ste si na seba...mesiace a roky plynú a vždy to bude iné... nemôžeš sa spoliehať na to, že ten vzťah bude rovnako romantický, rovnako stále budete zamilovaní, rovnaké pocity ako na začiatku....ono to nie je tak, že čím budete dlhšie spolu, tým zamilovanejši pár z vás bude....ale práve naopak...

hm43
autor
15. mar 2022

Dakujem za odpovede 🙂 možno je naozaj mojimi tehotenskými hormónmi .. zas niesme spolu až tak dlho preto taká reakcia a nechcela som to hneď riešiť s priateľom a byť pred ním za hysterku pokial u neho je všetko v poriadku 🙂

annamaria4
15. mar 2022

@adka176 ano nieco na tom, co si napisala je, ale tak aj o dlhodoby vztah sa treba starat a podla mna este viacej ako o taky novy, kedze tam uz co to vyprchalo a trebasa starat o to, aby sa nedostal do takej nostalgie a nudy