Neľutujete, že ste dali druhú šancu?

alenkabaj
16. máj 2017

S priateľom som viac ako sedem rokov, žijeme v zahraničí a máme 4 ročného syna. Od začiatku nás vzťah nebol úplne dokonalý, po narodení syna bolo všetko super. Keďže tu nemám rodinu, dosť som sa naňho upla. Problém začal pred pol rokom keď sa mi priznal, že sa vyspal s mojou kamoskou a ma ju rad, stretávali sa asi 4 mesiace.Viem, že veľa z vás by odišlo a nechcelo mat takého partnera, aj ja som tvrdila, že neveru neodpustím, ja som sa zbalila a bola som týždeň na SK. On mi stále písal, prosil aby som sa vrátila. Chcela som žiť na SK, ale s rodičmi by to bolo fajn asi len dočasne. Tu mám prácu aj keď mi tu chýbajú kamarátky, lebo viaceré sa odsťahovali.po návrate do UK bolo všetko super,syn ho miluje a chvíľu som bola šťastná, dokážeme sa viac rozprávať, no pred mesiacom sa priateľ dozvedel že naša exkamartka odchádza preč z UK, viem, že na ňu mysli, tvrdí, že sa nemám báť, že by ma aj tak nepodviedol s nijakou, že keď prekonáme tuto krízu, bude všetko dobre. Viem, že robím chybu aj ja, lebo som netrpezliva a sem tam mu to vytknem, ale keď vidím jeho zamýsleny pohľad tak si musím rypnut My sa ani nehadame, keď prídem z prace je to Ok.tie ktoré ste odpustili neveru nelutujete?alebo ako ste začali nový život s dieťaťom?

0laracroft0
16. máj 2017

Odpustila som. Potom ešte raz. No a po tom ďalšom raze som sa prebrala a poslala ho do preč. Svojmu minulému ja by som vrelo odporučila spamätať sa skôr a ušetriť si roky! trápenia. Dnes to považujem za jedno z najlepších rozhodnutí. Deti ale neboli.

svano
16. máj 2017

Odpustila som a ľutujem. Vyše 20 rokov som strávila s notorickým klamárom a egoistom.😞

margotka33
16. máj 2017

Ja som dala tiez sancu a nedopadlo to hapyandom..Do roka sa znovu prejavil a ukoncila som to.

pininka
16. máj 2017

Maloktora zena je natolko tolerantna a silna,aby zabudla uplne ak odpusti a viac sa k tomu nevratila. Co je podla mna uplne prirodzene. Lenze cim viac sa k tomu vraciate v hadkach,alebo aj v naznakoch tym viac sa vztah kazi a muz opat hlada potesenie inde, lebo ved doma mu nikto nerozumie. A uplne najhorsie je vztah drzat kvoli detom. Moja mama stale vravela,ze chcela udrzat rodinu, vysledkom vsak boli hadky na dennodennom poriadku,na svoje detstvo si pamatam ako na jeden velky des. Preto sama neverim na vernost a som tak nastavena,ze pokial to nieje nejako okate,nechcem o tom vediet. Moj muz robi 200km odo mna a kebyze mam stale mysliet co robi ak nieje v robote, tak sa zblaznim. Kebyze sa mi prizna, asi by som sa s nim dohodla na ukonceni vztahu, hlavne ak by sa priznal ze danu osobu miluje, lebo zalubeneho chlapa nic nezastavi,zial ani vlastne deti.

zlotazla
16. máj 2017

Napisem to z drujej strany 🙂 moj byvaly priatel sa rozisiel a po case si nasiel mna.boli sme spolu 2,5 roka byvali sme spolu a vsetko bolo v pohode.potom sme sa rozisli a oni dvaja si nasli k sebe cestu a su spolu stastni 🙂

eeffka
16. máj 2017

@alenkabaj ty si neveru neodpustila ty len nechces zacat novy zivot, nevravim ze sa to nemoze utriast ale to este dlho potrva nez prestane zamyslene cucat z okna...
tazko mi radit ...tiez som mala pred 10r spravit nieco inak ale bola som priposrata a zrejme by som teraz nebola v situacii akej som. nejde o nic hrozne ale lutujem ze som vtedy nemala na to guraz.

juliet86
16. máj 2017

no. zalezi aky je clovek. ja ked som mala jeden vazny vztah, na zaciatku som ho jednorazovo podviedla... viedlo ma k tomu to, ze sa mi neozyval a nebola som si ista ci vlastne sme spolu ci nie, potom sa ukazalo ze ano. dala som sama sebe ultimatum, ze ho nikdy nepodvediem, keby ano idem od neho dalsi den, ako trest pre mna, a uz nikdy nikdy som neurobila nic ani naznakom, ani som po nicom inom netuzila, boli sme spolu 4 roky.
ja si myslim, ze to teda zalezi od konkretneho cloveka. ak by som vedela ze manzelovi raz uslo, ale prefackalo ho to a ze tym padom si dal zavazok navzdy vernosti viem mu to na smrtelnej odpustit. skor by som skumala, v akom stave bol vas vztah ked sa dal dokopy s kamoskou... chapes...

zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ninazoja
16. máj 2017

@alenkabaj Odpustila som 2x na 3x som podala o rozvod a lutujem ze som to nespravila hned na zaciatku.

alenkabaj
autor
16. máj 2017

Odkedy sa to stalo bola som 2 krát na SK, naposledy som sa už psychicky vyrovnala s tým,ale on mi volal, a keď som sa vrátila bolo to všetko super, až kým sa nedozvedel, že odchádza exkamoska. Keby sa rozišiel on so mnou , asi by to bolo ľahšie, ale ja nemám síl odísť a celkovo mi na ňom záleží, peniaze mám dosť. Nemám ani komu sa vyrozprávať. Mamka sa mo zverila, že aj otec ju podviedol a sú spolu, možno preto ešte dávam tomu šancu , aj keď niekedy si myslím, že sa z toho zbláznim. A vyčítame si, že keby som sa rozišla bol by s ňou šťastný

pininka
16. máj 2017

@alenkabaj vsetko chce cas, hovori sa,ze zide z oci, zide z mysle, mozno ked ona odide,prestane ho to tak drazdit, alebo naopak zisti ze bez nej nevie byt a tym padom sa to vyriesi inak, pre teba samozrejme horsie. Ale stale si hovor,ze najhorsie je zit s niekym,ktonta nemiluje. To si ziadna z nas nezasluzi.

renirv
16. máj 2017

no tak ja som si takymto zatial nepresla, ale mam kamaratky, ktore ano. su take co lutuju, ze druhou, tretou, stvrtou sancou stratili s danym clovekom len cas ale su take, ktorym navrat pomohol a maju vztah jak nikdy. teda sa podla mna neda povedat, ci je druha sanca dobra volba alebo len dalsi omyl

ostorha
16. máj 2017

@zltyslonik Chvalihodne ze nestracas zmysel pre humor.Manzel ma evidentne velke a vela ,,prednosti,,Iste by sa uplatnil v roznych oboroch aj napríklad v takých vecernickoch pre dospelých.

sisasofi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zltyslonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
svano
16. máj 2017

Mala som kolegyňu, ktorá mala so svojim manželom tzv.,,voľný" vzťah. Normálne fungovali, údajne sa mali radi, ale popri tom mala ona milencov a on milenky. Vyhovovalo im to tak. Ja nie som moralista, ale ja by som takto žiť nemohla, bridí sa mi to.

sisasofi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
salfusco
17. máj 2017

@svano to je najlepsi "vztah"..idealne pre "sklamanych " ludi..aspon si nemaju co vyčitať,pokial tak robia obaja.A ver,že nie su jediní

sasa1310
17. máj 2017

@alenkabaj vieš, nevera, ktorá sa dá odpustiť je, keď tam nie sú city. V tomto prípade ti sľúbil niečo, čo vie, že sám nedokáže. Citom sa nedá rozkázať

sasa1310
17. máj 2017

@alenkabaj a to je tiež aká sebecká láska, že by si si vyčítala, že keby si ho nechala, tak by bol s ňou šťastný? To potom ho ako miluješ, ako ľúbiš, keď žiješ s vedomím, že vieš, že inde by bol šťastný?
V tom prípade ho jednoducho asi nemiluješ a možno preto hľadá lásku niekde inde.
Ty jednoducho nechceš žiť bez neho, lebo šak aké by to bolo. Tam je asi váš celkový problém.

alenkabaj
autor
17. máj 2017

Keď som sa dozvedela, že ma podvádza bol opitý a povedal mi to sám, ale že ju nemiluje. To som sa nahnevala a odišla k sestre, keď vytriezvel hneď pribehol za mnou, vyznal mi lásku, samozrejme som mu hneď neodpustila, volal exkamoske, že už sa s ňou nikdy nestretne. Vtedy som myslela, že k nej nič necíti. Asi po mesiaci som sa mi priznal, že k nej cíti to čo aj ku mne.dala som mu šancu odísť.o tom, že odchádza sa dozvedel od spoločného známeho. Keď je tak smutný, nie je to často tak mám chuť odísť a vtedy by som bola radšej ak by šiel k nej. Viem, že ma lubi

alenkabaj
autor
17. máj 2017

My sa o všetkom rozprávame teraz, a prosil ma aby sme to aspoň rok nechali tak a uvidíme čo bude. Snažím sa byt pripravená na rozchod

arwen88
17. máj 2017

@alenkabaj a zostaval by s tebou,aj keby ste nemali spolu syna?

borkavan
17. máj 2017

@pininka tak toto nie je pravda, že ked sa teda spolu hádajú a k tomu vracajú, že muž znova hladá pokušenie inde.
Je dokázané, že neverník buď je, nech sa deje čokolvek, proste to má v krvi alebo v DNA, pre tých vedeckejšie založených.
A potom sú takí, čo sa "potknú" raz a stačí im to celý život a už nikdy nepodvedú. LEbo ako sa hovorí, aj majster tesař sa utne.

vilma7
17. máj 2017

@alenkabaj no ja by som neostávala s niekým, kto prechováva city k mojej kamarátke...ešte taká jednoráz.nevera by možno šla odpustiť, ale toto zrejme trvalo dlhšie a ešte z toho asi ani nie je vonku...musíš sa rozhodnúť ty sama, aký je a bol váš vzťah, či sa to môže/nemusí zopakovať, prečo k tomu vôbec došlo...a kruté źe dokonca s tvojou kamoškou.

borkavan
17. máj 2017

@alenkabaj jaaaj, teraz ssom to dočítala do konca. V týchto posledných príspevkoch píšeš, že najprv tvrdil, že ju nemiluje a potom že hej. Vidíš už ti za tu krátku dobu klamal 2x, najrpv mal s ňou sex a potom aj klamal v citoch. No pekne... takže tam to asi nebude tak, že podvedie raz a poučí sa.
good luck dievča, neviem čo ti mám poradiť. Hádam, teda, ak to tak cítiš, tak počkaj ten rok ako on chce a len ho pozoruj a pozoruj aj svoje city k nemu. Nezúčastňuj sa už na tom skutku, že ťa podviedol...pozeraj sa dopredu s nadhladom a po roku si povieš, či ten rok mal pre vás dvoch zmysel alebo nie.
Rok nie je dlhá doba podľa mňa.

ruzena_01
14. jún 2023

Ľutujem...nevera 3 roky dozadu a teraz zas....doma 1.5 ročné dieťa
Žila som s tým 3 roky v hlave, každá myšlienka bola čo keď zas...ak to máš stále v hlave, nebude to dobré, moja skúsenosť...

soldi
14. jún 2023

po prvej nevere som odisla. nemali sme deti, ani sme neboli manzelia. boli sme spolu vtedy 5 rokov.
pod natlakom jeho a aj mojej rodiny, som sa k nemu vratila. zobrala si ho. mala s nim deti.
po narodeni prveho som mu nahodne prisla na neveru cislo dva.
po odhaleni sa tvaril ako kajucnik, neskor som zistila, ze to s nou tahal dalsi rok.

po odhaleni nevery cislo 3 som sa rozviedla.
po rozvode vyplavalo na povrch, ze ma podvadzal takmer cely cas. a ja som nic netusila.
milenky mal ulozene pod falosnymi menami, mal tajny email, atd.
pracu mal flexibilnu, takze som netusila kde je, s kym je.

a podotykam, ze neveru som mu nikdy nevycitala, ani mu to neotrieskavala o hlavu, asi aj to bola chyba. tazko povedat. podla mna je taky typ. ze vzdy bude podvadzat.

a tiez by som rozslisovala medzi jednorazovkou a medzi tym, ked to taha dlhsie. Tebe povedal ze to bolo 4 mesiace. ale to su len jeho slova. kludne to mohlo byt ovela dlhsie.
vedome to robil dlhodobo s tym, ze vedel, ze to nie je spravne. tomu sa povie bezcharakternost. a to je povahova crta. taky clovek sa nezmeni.