Nerada chodím na návštevy k svokrovcom

1. júl 2021

Ahojte. Môj problém je ..že nerada chodím na návštevy k svokrovcom 🤷možno že aj preto lebo tam bývajú s nimi ešte švagrina a švagor.. necítim sa tam dobre ,lebo neviem čo tam mám robiť ..či mám pomáhať alebo len tak sedieť. .je to trápne pre mňa . My s manželom bývame neďaleko ,čakáme ďalšie dieťa ,no ja to asi neprekonam tu nechuť chodiť k nim. Akoby som mala v sebe blok. Prídem tam raz za 2mesiace aj to na pár hodín iba a mám dosť proste 🤦

zuzikak
1. júl 2021

Nuz ale nemozes zas robit to, ze tam nepojdes. Je to jeho rodina. Postavis ho do pozicie medzi 2 mlynske kamene. Ved tam nechodite vobec casto. Nie, nemusis svokre pomahat. Alebo sa jej spytaj, ci potrebuje pomoct napr. s umytim riadu ked tam obedujete. Ak nie, tak sed, vypi si kavu alebo cajik a tvar sa milo. Tych par hodin vydrzis a budes mat doma pokoj. Vravis, ze cakas dalsie dieta. Tak sa venuj tomu prvemu...So svagrovcami sa neda porozpravat ? Ak nie, tak len take vseobecne veci sa daju rozpravat bezne....

ivangeline
1. júl 2021

Hm. Oni si nesadnu k navsteve? :D

autor
1. júl 2021

@zuzikak ono muž tam je dosť často ..dá sa povedať skoro každý druhý deň ..chodí do práce tam. Áno máš pravdu ,neni to dobre nechodiť vôbec ale asi ani takto to neni dobre iba raz za čas . No umývať riady som už prestala takisto aj variť kávu keď prídem..a prečo ja ?

autor
1. júl 2021

@ivangeline kto :D ?

ivangeline
1. júl 2021

...s cim chces na navsteve na par h pomahat? Pride navsteva,sadnete si k stolu...

autor
1. júl 2021

@zuzikak dalo by sa rozprávať ale .. súrodenci sú ako hrdličky..oni len spolu stále sa bavia no 🤷však nemajú problémy sú bezdetný vek priemer 35 mama im varí atď. .

autor
1. júl 2021

@ivangeline vidím že nevládze svokra . Pár krát má prosila aby som obslúžia ale nejde mi to do hlavy . :d svojim deckam nemá problém variť a urobiť kávu a neviem čo ale akoby odomna očakávala viac .

autor
1. júl 2021

@ivangeline naozaj je to pre mňa trochu aj blbé. Tak radšej stojím a čakám čo povedia čo kde majú čo mám podať atd ..hľadanie ich veci po dome veru není nič príjemné pre mňa

whatever1
1. júl 2021

Ty tam prídeš na návštevu raz za dva mesiace a chcú aby si ich obsluhovala?😅 Nepisala si tu už raz?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
1. júl 2021

Je tu tých tém milión ako pozerám . Už som našla dve podobne mojej story

martina1201
1. júl 2021

Ahoj a svokra je unavená len keď prídeš či stále? Prečo na návšteve máš obsluhovať ty, keď tam býva švagriná s manželom v jednej domácnosti so svokrovcami? Prečo neobľubuje ona? Predsa vie kde čo nájde keď je tam doma. Na návšteve predsa neobľubuje návšteva ale hostiteľ. To je ako keby tvoj muž prišiel na návštevu k tvojim rodičom a išiel im narubat dreva aby mali čím kúriť a tvoji rodičia by sedeli a kecali mu do toho..... Chápala by som keby bývali samí že potrebujú pomoc lebo navariť celej rodine bolo narocne....

777januska777
1. júl 2021

Tak ja neviem to nie je až také hrozné pomôcť obslúžiť. To ze švagriná a ďalšie osadenstvo tam neobsahuje je ich vec, je to hlúpe, môžeš si o nich pomyslieť svoje, ale tak nezmeníš to. Za mňa môžeš svokre pomôcť, ved to nie je nejaká hrozna práca a svokre aspoň pomôžeš a aj čas ti rýchlejšie ujde.

autor
1. júl 2021

@777januska777 veď jasné ,áno máš pravdu . Zlá komunikácia je no

gbgb
1. júl 2021

Ja som u mojich svokrovcov nebola 2 roky. Tiez tam nerada chodim a povedala som to aj muzovi. Respektuje to.

jennky13
2. júl 2021

@gbgb dost smutne

gbgb
2. júl 2021

@jennky13 mozu si za to sami.

h2
2. júl 2021

Neviem, čo by som Ti poradila, ale nepísala si nič také, čo by sa raz za dva mesiace na pár hodín nedalo vydržať.

euka210
2. júl 2021

Rax za 2 mes je v pohode...ani moj k mojej mame nerad chodi...ale ani ja...kvoli spomienkam...takze to minimslizujene a corona aspon v tomto pomohla, lebo to mame 100km

autor
3. júl 2021

@euka210 vlastne aj mojich rodičov navštívim tak isto ale tí sú v pohode .. chápu

marca12
3. júl 2021

Tiez to tak mam,ale ja sa tam necitim dobre,lebo su to ukricani ludia,ktori neustale niekoho ohovaraju a neustale hovoria len o inych,co kde kto.... Pre mna je navsteva u nich velky zaber.

autor
3. júl 2021

@marca12 možnože aj kúsok z toho čo píšeš je aj u mňa tak .iný štýl života .. presne . Ja som skôr kľudnejšia povaha a mám rada svoj pokoj a svoj domov a nerada sa prispôsobujem pretože nevyhovieš 🤷