Nervy z návštev

22. apr 2022

Ahojte, co poviete, je normalne to, ze mam pred kazdou navstevou nervy? Ked sa k nam niekto ohlasi na navstevu, mne uz bezi zoznam v hlave, co upratat, co nakupit, co nachystat, cim pohostit.... A iba mam nervy z toho, potom v ten den sa nezastavim, lebo chcem mat vsetko dokonale upratane, nachystane, napecene a potom vlastne ked pride navsteva som uz unavena a to nevravim, ze ked odidu ma caka zas upratovanie.
Aspon raz by som chcela zazit taku navstevu, ze len pridu, spravim kavu, vysypem kupene keksy a hotovo 😁 ale mne to neda proste a iba sebe si tym skodim.
Ved doma mam 90% casu upratane, povysavane, ale ked ma prist ta navsteva, tak to musim mat na 110 % vsetko spravene.
Uz som rozmyslala nad tym, ze moc to prezivam, ale neda sa mi inak

autor
22. apr 2022

@amelie2017 no presne, alebo aj ked sa vyzuju, tak natrusia a poroznasaju to vsade, ale s tym pocitam, tak som na to pripravena 😄

dada0902
22. apr 2022

He tak sranda hneď som si myslela 😄😄

daniela2202
22. apr 2022

Tak načo si vlastne sťažuješ, keď to nezmeníš... možno si chcela iba vyzdvihnúť , aká si 100% - ná

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
22. apr 2022

@daniela2202 nie to urcite nie 🙂 zajtra k nam ma prist dalsia navsteva, muzova sestra s rodinou, a veru idem vyskusat rady od zienok, nejdem vyvarat a vypekat, ved nic neoslavujeme, pripravim len male jednohubky a kupeny kolac a uvidim, ci sa mi to zapaci 🤣

daniela2202
23. apr 2022

No vidíš 😁👍

krisbar
23. apr 2022

Vies u koho sa citim na navsteve lepsie?
1. Kamoska, ktorej sa musim vopred hlasit, co ma vserko upratane, doma podlahu vybliskanu, hracky v detskych naukladane ako v hrackarstve, kavicka na podnose, kolacik, maleho furt strazim, ze co spravi.
2. Kamoska, co ked idem okolo sa zastavim. Po dome behaju psi, spravi mi turka do krigla, maly moze vliezt kde chce je to ok.

Niekedy som aj ja taka bola ako c.1. Predtym ako som spoznala tieto dva extremy a doslo mi kde sa citim lepsie.
Dnes ked sa niekto ohlasi ani sa neunuvam nieco riesit. Ani ked sa ohlasia. Kaslem na to, lebo viem ze atmosferu "prijemnosti" vytvaram uplne inymi atributmi ako upratane a vsetko nachystane. Svet je nadherne miesto a naco travit energiu na nieco totalne nepodstatne? A vlastne aj kontraproduktivne.
Navsteva sa u teba bude citit dobre nie preto ze mas nachystane, ale preto aky si clovek a ako sa s TEBOU citia.

vasjar
24. apr 2022

Toto mam aj ja 😬

martul
24. apr 2022

Nemusíš, vôbec.

nurielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz