Nevera rodičov

23. nov 2020

Ahojte, pisem anonymne, lebo sa to netyka celkom iba mna. Mam uz vlastnu rodinu, svoj zivot, no napriek tomu ma dost vzalo, ked som zistila, ze mama ma pomer s inym muzom (mama nevie, ze ja viem). Nikdy by som to na nu nepovedala, vzdy mi prisla konzervativna az puritanska. Na jednej strane jej to prajem lebo otec nikdy nejavil o nu velky zaujem, vzdy sa viac venoval praci, svojim konickom, nikdy jej nekupil darcek, neboli na dovolenke, je dost introvert zahladeny do seba. Ale na druhej strane je to dobrak a neviem ci si zasluzi byt klamany, na druhej ani mama si s frajerom neuziva dovolenky, welness...stretavaju sa tajne na chvilku. Urcite by som to otcovi nechcela povedat, nikomu by to neprospelo, ale ja to neviem akosi spracovat. Cim dalej tym viac mi to vadi hlavne pri situaciach, ked predo mnou s sim telefonuje a tvari sa, ze vola kolegyna, o vztahu nevztahu k vnucatam ani nehovorim, je to taka "pätminutova" babka

nerya
23. nov 2020

Chápem tá, je to nepríjemné. Opakuj si však, že sú to dvaja dospelí a svojprávni ľudia. Sami si musia dať svoj vzťah do poriadku, sami sú zaň a za to ako sa v ňom cítia zodpovední. Nie je to na tebe, ale na nich. Je to ťažké, pre dieťa svojich rodičov, ale nič iné neurobíš. Držím palce, verím, že sa ti časom vyrieši

snazilka_bio_mamka
23. nov 2020

ja by som to nevydrzala nepovedať jej, že to viem..skus sa snou porozpravať, mozno ti povie, ze je to len kamarat, mozno sa dozvieš preco to robi, ze su nestastní uz dlhodobo...moj pripad bol taky, ze ked som mala 15 rodičia sa rozviedli. Vedela som len o tom, že mama si nasla ineho a podviedla otca. Ked sa situacia ukludnila, dozvedela som a ze otec mamu dlhe roky podvadzal s roznymi zenami, prala mu košele s odtlačkami rúžov ale boli sme ešte so sestrou maličké, tak to preglga a zila cely zivot podvadzana. Otec bol vyborny rodič, dal nam všetko, lasku, čas, pozornosť, hračky, nikdy nepil a nikdy nedvihol ruku na nas ani na mamu. Ja som videla len toto.. ale o tej druhej stranke som nevedela. Cely proces rozvodu aj po rozvode som sa hnevala na mamu, plakala som, utekala som za otcom. Po tom co mi mama povedala tieto veci, prestala som sa hnevať na nu a pochopila som ze ich vztah bol nefungcny. Skus si sadnut s mamou.. a hlavne jej skus dohovoriť, ze ak je nestastna, nech najprv urobi kroky vramci svojho manželstva.. porozprava sa s manzelom, manzelska poradna atd... ak to nepojde ani tak, tak rozvod. Nie je dovod aby ludia zili v nestastnom vztahu, zivot je priliz kratky. Drzim palce 🙂

luciannka83
23. nov 2020

Asi by som sa mami na to spytala. Urcite ma na to nejaky dovod, preco to robí.

adusa1987
23. nov 2020

Ja neviem ale tvoja mama je dospela zena a asi to nerobi preto ze sa nudi ale preto lebo to doma asi nefunguje...sama pises ze otec jej nedava to co by ako zena chcela myslis si ze je co z kamena ze ona nema chut a ani narok na trosku lasky a nehy...mala by si sa s nou o tom porozpravat zistit to preco a potom sa hnevat ci sudit

janetinka27
23. nov 2020

tazko odpovedat, ty sama najlepsie vies, aky mas vztah s mamou. mozno rozhovorom s nou vela pochopis, ale... na druhu stranu riskujes, ze sa stanes jej "komplicom". teda otec jedneho dna mozno zisti, ze si to vedela a bude sa citit ako hlupak. zaroven sa moze stat, ze sa mama az prilis voci tebe otvori, povie ti veci, ktore nebudes chciet pocut a nabuduce bude pred tebou s priatelom volat otvorene a budes s nou zdielat jej dva zivoty.
ale to vies lepsie odhadnut ty, tazko radit.

hacula1816
23. nov 2020

@janetinka27 lepsie by som to ani sama nenapisala

annadan
23. nov 2020

mame by som povedala, že o tom viem, ale viac by som to asi neriešila, toto je ich problém, ktorý si musia vyriešiť 😉

autor
23. nov 2020

@janetinka27 Absolutne suhlasim

marikost
16. dec 2020

nemala by klamat otca, nech s tym prestane alebo sa mu prizna. Ja by som tiez nechcela, aby mi manzel klamal alebo kamarat, ze by mi nepovedal o vztahu manzela...