Neviem ako ďalej

hankalamagova
22. mar 2023

Ahojte, som slobodna buduca mamicka a cakam dieta zo zenatim chlapom. som v 7mes tehotenstva.ked som sa ho opitala ci sa nechce rozviest zo svojou zenou aby ostal primne tak povedal ze miluje svoju rodinu ale zaroven caka dieta zomnou.a finance som na tom zle s cim mi on nechce ani pomoct ale predsa je otcom toho dietatka ktore cakam. som uz zufala a neviem ako dalej, neviem si poradiť, dakujem za kazdu radu

amy2807
22. mar 2023

a si teraz zufala z toho ze nechce byt s tebou alebo z financnej situacie? lebo z toho prispevku som to nepochopila..ci aj aj?

bluemoon24
22. mar 2023

@hankalamagova spatny vyber chlapa uz asi nezmenis ani to, co jsi udelala. Bud se s nim domluvis, kolik ti bude platitbez soudu nebo budes po porode zadat o vyzivne. To ze je zenaty jsi predtim asi vedela, tak ted bohuzel.

colsami
22. mar 2023

Žiaľ dostala si samu seba do situácie, kde musíš rátať s tým že budeš žiť ako slobodná matka, bez otca dieťaťa.
Tak sa s tým v prvom rade vyrovnať a potom riešiť veci pragmaticky, podľa základných potrieb. Plakať nad rozliatym mliekom je už zbytočné...

amy2807
22. mar 2023

co sa tyka financnej situacie budes mat narok na vyzivne ak odmietne platit tak sudnou cestou..a to ze si nevybral teba ale svoju rodinu ako zenaty chlap..nuz to je v tichto situáciach velmi bežné

solange7
22. mar 2023

@hankalamagova no tak to je dost zla situacia. Ale ak si mysli, ze sa to jeho rodina nedozvie je na omyle. Urcenie otcovstva a vyzivne si dufam, ze planujes uplatnit. Nebud hlupa...

h2
22. mar 2023

@hankalamagova Je ochotný priznať otcovstvo? Ak áno, bude musieť platiť výživné. Ak nie, daj ho na súd, ten nariadi DNA testy, ktorými sa určí, že je otcom dieťaťa a zase bude musieť platiť.
Ak chceš, aby sa rozviedol, tak možno by stačilo povedať o všetkom jeho manželke. On sa možno rozviesť nechce, ale ona zrejme po tejto informácii bude chcieť. Ale ja osobne by som takého chlapa nechcela.

amy2807
22. mar 2023

@h2 ale co to vyriesi ked to povie manzelke?..ten muz sa jej aj tak nerozbehne do narucia..prave naopak..bude ju nenavidiet ze sa to dozvedela manzelka koli nej..

h2
22. mar 2023

@amy2807 Ten muž je podľa všetkého zbabelec. Keď zostane bez ženy, ešte rád pobeží za autorkou.

a_alexandra_a
22. mar 2023

Prepáč, ale čo si robila ostatných 7 mesiacov? Či na to, že je ženatý a čakáš s ním dieťa si prišla teraz? Spávala si so ženatým, to je samo o sebe riadne primitívne, ale to, že si sa zobudila dva mesiace pred pôrodom, to je tvoja hlúposť. Rodičov, čo by ti pomohli nemáš?

amy2807
22. mar 2023

@h2 aj to je moznost ale skor sa priklanam k tomu ze ak by sla autorka za manzelkou cim by potom muzovi nastalo peklo tak hadaj koho bude muz z toho obvinovat a preklinat?

pribinak
22. mar 2023

Nuž sama si si na vine, začala si si so ženatým chlapom, neprekážalo ti, že má doma manželku a veselo si snom skákala do postele

Teraz už len počkať kým sa ti narodí dieťa, požiadať o určenie otcovstva a o výživné
Smutne….

Ak si na tom finančne že, treba hľadať kočík, postieľku a oblečenie na bazare za nízke ceny či v skupinke kde mamičky darujú oblečenie

Ak žiješ v mieste trvalého pobytu mizes požiadať o jednorazovú finančnú výpomoc napr na zaplatenie nájmu, alebo poprosiť charitu o potraviny balíček

Je to ťažká situácia, ale Ty sama si si navine, nikto iný.

pribinak
22. mar 2023

@h2 to je k čomu dobre? Myslíš si, že odrazu ju začne ľúbiť a vážiť si ju a bude si ju chcieť vziat?
Ale čosi …..on chcel len nezáväzný sex s užívať si a nie sa rozvádzať

h2
22. mar 2023

@amy2807 Áno, bude naštvaný. Ale zostane zrazu sám, kým predtým mal ženy až dve. Jedna ho opúšťa, lebo ju podviedol s druhou. Zatiaľ čo druhá od neho chcela, aby sa rozviedol, čo teraz tak či tak robí, takže vlastne ešte by to mohol pred milenkou prezentovať, že napokon sa oň rozhodol opustiť rodinu kvôli nej.

h2
22. mar 2023

@pribinak Veď sa nebude rozvádzať dobrovoľne. Ale nedobrovoľne, keď o rozvod požiada podvedená manželka.

amy2807
22. mar 2023

@h2 podla mna ale ked tvrdi ze miluje manzelku tak skor sa bude snazit bojovat o ňu..ja to pisem lebo poznam taky pripad osobne 🙂

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
22. mar 2023

@amy2807 Tak tam už veľa závisí od toho, ako zareaguje manželka. Či bude ochotná mu to odpustiť. Ale podľa toho, čo čítam v diskusiách na koníku, len minimum žien je ochotné odpustiť dlhodobú neberu s následkami v podobe dieťaťa.

h2
22. mar 2023

@zoro9836 Akože prečo?! Ja by som to neurobila, ani by som takého chlapa nechcela. Ale keby som bola na mieste tej manželky, chcela by som to vedieť. Tak či tak to vyjde na povrch, niečo takéto sa nedá dlhodobo tajiť.

amy2807
22. mar 2023

@h2 ano to je pravda ale napriklad ten pripad co poznam ja tam manzelka odpustila..ale tam boli aj ine dovody

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taty
22. mar 2023

@h2 ja zas poznám prípad kedy chlapa žena vyhodila , musel platiť výživné ex aj dvom deťom , takže mu zostalo minimum a druhá ho už nechcela lebo nemal už na darčeky , reštaurácie , dovolenku len fakt na to najdôležitejšie. No a ju si zobrať už nechcel . Takže začala byť nahnevaná že nakoniec mala menej ako keď bol ženatý . Mala byť ticho . Teraz dostáva minimálne výživné a chlap žije u rodičov a užíva si život

h2
22. mar 2023

@zoro9836 Radila som jej podľa toho, čo písala, že by chcela. Chcela, aby sa ten chlap rozviedol a bol s ňou. Tak som jej poradila, ako na to. Zároveň tým urobí službu aj jeho manželke, ktorá aspoň zistí, koho má doma a bude sa môcť podľa toho zariadiť.

dianka555
22. mar 2023

@autorka a on ti sľúbil že sa rozvedie alebo nie. Miluje svoju rodinku, teda aj manželku? A teba miluje? Obidvaja ste na vine, ako dlho si s ním bola? Ty si si naivne myslela že keď otehoties tak on sa rozvedie? Chcela si si chytiť dieťaťom? A čo on na to? Tak budeš maminou a tu si môžeš pýtať od žien oblečenie a hračky pre dieťa, máš aspoň odrobenych 270 dní? Kde bývaš? Teda máš kde bývať? Tak kde ste spolu spávali. Očividne chces aby sa stoj čo stoj rozviedol a ak sa to aj stane a nevyberie si ťa.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
22. mar 2023

@zoro9836 Chcela radu, poradila som. Aj som napísala, že by som takého chlapa nechcela. Ďalej je to už na nich dvoch/troch.

liljana
22. mar 2023

Zla financna situacia ma asi priamy suvis s neovladanim gramatiky? Mas pracu, nejake zazemie, alebo sa proste nemas rada, ked ste nepouzili ochranu a mas bez penazi dieta s zenatym? Pekne sa nastahuj k rodicom, skonfrontuj dotycneho kanca kvoli vyzivnemu, vybav si davky od statu a dorob si skolu. Budes ju potrebovat.

mogaa
22. mar 2023

@hankalamagova nuž vedela si že spávaš so ženatým chlapom...pri splodení dieťaťab ste boli obaja, nielen otec ale aj ty....po pôrode môžeš žiadať len výživné na dieťa a na seba časť preplatených nákladov spojených s tehotenstvom....

kaitlin3
22. mar 2023

V profile ma že je v 20. týždni a tu vraví že v 7. Mesiaci… ja si myslím že to je troll

hankalamagova
autor
22. mar 2023

@kaitlin3 ja si tu chcem posťažovať, chcem dostať radu a vy ma tu vysmejete, kto vie, či nieste vy troll

ivik4
22. mar 2023

Musi svoju zenu ozaj velmi milovat ked caka dieta s Tebou . No nic , ak neprizna otcovstvo das ho na sud a na zaklade testov bude platit. Akoze co si mysli pánko ze povie nie a ty budes čušat a s dietatom na nule ? 😀😀😀😀😀
Este aj jeho zenu by som kontaktovala nech sa od takeho vyslobodi...
Mozno by si mu zrazu bola dobra ... a predpokladam ze by si ho prijala 🙄