Neviem ako doma fungovať

vittekovaveva
9. jún 2020

Dievcata potrebujem len radu alebo sa vyrozpravat ako dalej.. uz to doma psychicky nezvladam.. Problem je s mojim partnerom.. odkedy som zistila ze som tehotna tak som vedela ze nebudem a ani nemozem byt ta zena ktora bude doma s dietatom az kym v 3r nepojde do skolky... mala som svoj dream job o kt som usilovala uz od studia, s velmi dobrou persoektivou do buducnosti, kde si vsak nemozete dovolit zaspat na vavrinoch.. niekto si povie ze karieristka, pre mna to bol vsak moj sen.. samozrejme ze milujem aj svoje dieta nadovsetko ako sa len da, len jednoducho nie som ten typ co by bol tolko doma stasny... nepotrebujem chodit po kavickach s kamaratkami a pod.. iba z prace a do prace domov.. nastupila som po narodeni Dietata do prace ked malo dieta 10 mesiacov a to na 16hod tyzdenne.. okolo tohoto sa tocia vsetky problemy to strany mojho partnera.. co som za matku ked na 16hod tyzdenne utekam do prace od dietata.. samozrejme svokra sa k nemu pridava a bohato angazuje v zdielani jeho nazoru.. on moze robit z domu plus 1 den ma malu svokra nakolko ona nepracuje.. cize neustalw vycitky doma ze dieta zanedbavam, nevenujem sa mu.. ze mala by som byt na materskej a vsetko by bolo lahsie.. ake to on ma tazke ze musi 1 den strazit dieta a pracovat do toho /rozlozula som si pracu aby mi vysla na 2 dni, 1 den partner a druhy svokra/.. podotykam ze ked som doma venujem sa malej nonstop, nikam inam nechodim.. vzdy naju navarene jedlo.. obaja.. moja mala nikdy nebola odkazana jest poharikove prikrmy ci inak trpiet lebo som v praci.. ale neustale vycitky aj ked robim vsetko kolko vladzem ma uz vycuciavaju z energie...

0silvia0
9. jún 2020

@vittekovaveva pred otehotnenim ste sa o fungovani s dietatom nerozpravali? Nepoznal manzel tvoju predstavu?

mitta1436
9. jún 2020

Nemusíš mat výčitky, nerobíš celé dni a + si sebestačná, ľahšie sa udržiš v pracovnom “svete” ako keby si isla po troch rokoch Len tak ďalej ... na západe bežná vec, taký luxus ako na Sk ti môžu len ženy snívať. A nemám pocit žeby to deťom a matkám to odlúčenie na pár dni ubližovalo, práve naopak ...

pribinak
9. jún 2020

Svokru by som zrušila. Navýšila by som si napr na 24 hod týždenne a najala si opatrovateľku alebo dala dieťa do jaslí

A čo sa týka muža, treba si sadnúť a veľmi otvorené sa porozprávať ako si predstavuje vás vzťah

gabi000
9. jún 2020

@vittekovaveva nerozumiem čo je natom také strašné, veď to sú len 2 osmičky za týždeň. V zahraničí je to normálne. Ja zatiaľ dieťa nemám, nie som ani karieristka, no obávam sa že tiež nebude na mna dobre vplývať byť 3roky na materskej a len okolo domácnosti sa točiť. Keď vás to robí šťastnou a ukludní vás, baví tak kľudne sa venuje ďalej pracovným povinnostiam 🙂 môj názor

deti95060810
9. jún 2020

mm závidí že si sebestačná a svokra drží stranu synáčikovi....
miesto svokry skús opatrovateľku...

lalaboo
9. jún 2020

@vittekovaveva nemyslim si, ze si karieristka 🙂 nie je nic zle na tom mat vlastne ambicie aj mimo deti a rodiny. presne toto som si vydiskutovala s mojim manzelom uz hned od zaciatku, ked sme len zacali spominat, ze jedneho dna budeme mat deti... neuznavam system, ze matka sa stara o deti a ocko obcas "postrazi". obaja rodicia by si mali byt rovni a plnohodnotni. (samozrejme, vynimajuc prve mesiace zivota, kedy je mama, ak dojci, nenahraditelna.) som strasne vdacna, ze moj muz to vnima rovnako.

a svokru neries. to bude stara skola, zbytocne vysvetlovat...

vittekovaveva
autor
9. jún 2020

@pribinak on by ani opatrovatelnu ani jasle neschvalil.. jeho teoria ze dieta maju vychovavat len rodicia

vittekovaveva
autor
9. jún 2020

@0silvia0 vedel ake su veci s pracou pre mna dolezite ale ako vravi, myslel si ze po narodeni dietata to prehodnotim

daganov
9. jún 2020

@vittekovaveva veď môže ísť na MD on, ak majú dieťa vychovávať len rodičia. Tak nech sa páči. Inak absolútne s tebou súhlasím, nerobíš nič zlé, tvoj muž ťa chcel mať zrejme upratanú tri roky v kuchyni.

pribinak
9. jún 2020

@vittekovaveva tak nech ide na materskú on

vittekovaveva
autor
9. jún 2020

@daganov hej jeho predstava byt 3 roky doma s dietatom kym nepojde do skolky.. vsetko mimo toho bude vzdy zle

mpg
9. jún 2020

@vittekovaveva Vedľa nás je taká služba Opatrovanie detí a tam dávajú mamy deti opatrovať deti podľa dohody, niektoré aj staršie ako 3 roky, niekedy sa ani nedá zohnať škôlka pre trojročných.

ayanamirei
9. jún 2020

@vittekovaveva "myslel si ze po narodeni dietata to prehodnotim" ma zabilo, znie mi to ako xx pribehov zien co tu pisu, ze ich chlap sa po porode dietata nezmenil- och aky skandal 😂 podla mna je skvele, ze pracujes (btw jeho matka tiez nieje rodic dietata, tak nech sa moc neohana sprostostami), urcite skus pozriet nejake sukromne jaslicky - od roka byvaju na pol dna po cely tyzden pre deticky a je to skvele 🙂 muz nech sa uprace na dohodu s tebou, alebo nech ostane na MD on, ked je frajer... takyto "machovia", co idu riadit zene zivot, lebo dieta mi lezu hore krkom

heidy222
9. jún 2020

@vittekovaveva mas doma patriarchu,co povedat. Ale ludia sa niekedy menia. Ja som bola tiez presvedcena, ze matka musi zostat doma atd, az Kym som nezila par rokov v Holandsku a zistila som, ze rodiny, ktori si rodicovske povinnosti Delia pol na pol su ovela stastnejsie. Tam bezne robi jeden rodic 3 dni a druhy 2 dni v tyzdni, alebo 4 a 3 dni a zvysok babka/jasle a pod, na Slovensku bohuzial utopia.

daganov
9. jún 2020

@vittekovaveva to je jeho názor, tvoj je iný, svokra sa vám do toho nemá čo montovať. Normálne mu povedz, že sa svojej práce nevzdáš, pretože to drobcovi nijako neubližuje, veď 16 hodín týždenne je nič a ak bude mať takýto postoj, tak na súrodenca pre dieťa nech zabudne. Dala si mu návrh, že môže byť s dieťaťom doma aj on? A kariéristka by si bola, keby si robila 16 hodín denne.

h2
9. jún 2020

Toto mi je nejaké povedomé, nepísala si sem pred nejakým časom presne s týmto problémom? To sa to ešte odvtedy vlečie?

vilma7
9. jún 2020

Žienka, žiadne výčitky, manžel by mohol byť na teba hrdý.
Ja som mimo Svk, kde je materská 16 t.a plánovala som byť aspoň rok na neplatenom voľne, ale manžel nemal prácu, tak som musela ísť po 6.mes.robiť. Žiaľ, ale je to jediné miesto, kde si od detí oddýchnem, a doma je vtedy manžel s nimi.
Snáď to manžel raz pochopí, veď ozaj ti nič neujde, matky nemusia 7/24 sedieť dieťaťu pri zadku, svokra a manžel nech si dieťatko tiež užijú.

vittekovaveva
autor
9. jún 2020

@h2 ano pisala som a vlecie sa to stale.. obavam sa ze toto nikdy neprestane a dostanem sa do nejakeho ignore modu ze budem riesit len dieta a jeho ignorovat okrem nevyhnutnych veci

rakahaka
9. jún 2020

@vittekovaveva ja skusim opacny nazor, len ze cas ktory nevenujes dietatu do 3r je strateny. P. Dusek mal krasne video, chceme deti, lebo sa to patri, ziada od spolocnosti, nechat potomka, ale co, dieta pride na svet a zistime ze dieta zavadzia a je to isty “problem”, ktory vyriesia jasle/skolka. Naco potom chceme deti? Plnme si sny bez nich, nech netrpia nasim nezaujmom ;) Mat deti je obeta, len malokto si uvedomi ze celozivotna, nie len na 3 roky ci mozno 10mesiacov.

vittekovaveva
autor
9. jún 2020

@vilma7 presne ja v praci normalne zrelaxujem a tesim sa po ceste domov plna energie na malu.. jedine co ma ubija su tieto nekonecne hadky

ajka0207
9. jún 2020

@vittekovaveva nech ostatne doma s dietatom do troch rokov on. Je rovnaky rodic ako ty. Inak ja som takto isto robila, od siedmych mesiacov malej, muz mal home office, ale teda s rozdielom, ze moj muz ma podporoval, videl ze 24/7 tri roky s dietatom nie je nic pre mna, uzival si ze je s malou sam, proste nam to krasne slapalo a vsetci boli spokojni. Svokra mala tiez nejake reci, ale jednym uchom dnu, druhym von.

vittekovaveva
autor
9. jún 2020

@rakahaka aj to je nazor.. ja vsak neverim v to ze moje dieta trpi nezaujmom nakolko sa jej venujem mozno viac ako niekt.zienky kt su doma aj x rokov.. suhlasim ze zaujem nema koncit ani skolkou.. dieta zostava nasim dietatom navzdy... ale rodinu treba aj zivit a s 1 platom to sranda veru nie je

ajka0207
9. jún 2020

@heidy222 my sme s muzom presne tak fungovali, na striedacku, a za mna, najlepsie rozhodnutie, vsetci boli stastni a nikto nebol vyhoreny.

tenerifka
9. jún 2020

@rakahaka dieta ma dvoch rodicov

ajka0207
9. jún 2020

@rakahaka ked si doma s dietatom kazdy den, cely den, naozaj sa mu cely den venujes? Z mojej skusenosti pracujuce matky travia s detmi ovela viac vedomeho, sustredeneho casu, ako tie co su s nimi nonstop.

vittekovaveva
autor
9. jún 2020

@tenerifka tiez si myslim ze razit nazor ze matka musi vsetko je od veci.. ked otec je pre dieta - dceru velmi dolezity

daganov
9. jún 2020

@vittekovaveva mám pocit že tvoj manžel trpí tým, že si ho zrazila z trónu - si úspešnejšia, zarábaš viac a on mal predstavu, že bude hlavou rodiny, bude chodiť do práce a teba uprace doma. No nevydalo a je z toho vedľa. Vôbec nerieš, že by si sa dieťaťu venovala málo, myslíš, že sa im venujú viac matky, ktoré posedávajú celé doobedie alebo poobedie po terasách a okrikujú deti? Alebo pozerajú seriály a deti sú ponechané svojmu osudu? Máš pocit, že v zahraničí, kde je MD oveľa kratšia majú deti nejakú psychickú traumu z toho, že majú opatrovateľku, alebo sú v jasliach? Manželovi povedz, že sa tej práce nevzdáš a ak neprestane s tými útokmi na teba, tak prehodnotíš, či s ním chceš naďalej zotrvať. Úplne natvrdo.

eliska13
9. jún 2020

@vittekovaveva ja si pamätám ten predchádzajúci príspevok už vtedy to vyzeralo, že ty máš všetko realisticky zhodnotene a jediný problém budú oni 2
co sa aj stalo....si v práci minimum a s dieťaťom je vždy niekto s rodiny, je navarené, venuješ sa jej, takže problém bude niekde inde.Je takýto citlivy len voči dcére či hľadá aj iné chybicky?
Už vtedy si jasne dala najavo, že do práce pôjdeš nemôže byť prekvapený a pri tvojom jobe sa ani nečudujem, že si sa tak rozhodla
Poradiť neviem len to, že by som sa práce nevzdala a, ak si muž nezvykne a nepodporí Ta bude to na to na rozvod

sissy27
9. jún 2020

@vittekovaveva ale veď to je skvelé a úplne súhlasím, že dieťa majú vychovávať rodičia. On je takisto plnohodnotný rodič, takže nech sa páči, nie jeden deň v týždni 8 hod čo si v práci (10 aj s cestou aby som mu nekrivdila náhodou 🙄) ale pekne krásne minimálne 3 dni v týždni na celých 24 hod aj s varením a všetkým okolo.
Zjavne má niekto komplex menejcennosti z toho, že máš dobrý job, asi aj slušne zarobíš a nie si odkázaná len naňho a nedajbože by si mohla zistiť, že sú aj lepší ako on alebo že to ide aj bez neho 😏

vittekovaveva
autor
9. jún 2020

@sissy27 upresnim ze cesta peso mi trva 15min tam a 15 nazad nech sme exaktne