Neviem, či ma môj priateľ ľúbi

miselkaa111
16. mar 2013

Ahojte chcela by som sa spytat,či niektora z Vas zažila niečo take ako ja...mam priatela 7 rokov,nehovori mi vobec slova ako LUBIM TA,MILUJEM TA,..sem tam mi povedal MAM TA RAD... ale volakedy na začiatku našho vztahu to bolo inak...hovoril mi to...a spraval sa ku men inač....teraz spolu byvame uz 6 rkov ,mame spolu syna 6mesacneho.....priatel je lenivy nechce samu chodit do prace,..mame peniaze,ale zišlo by sa aj viac..on sa spolieha,ze vsetko zaplatim len ja..učty,veci pre maleho,jedlo..vsetko platim ja..uz ma to nebavi..a dalej miesto toho aby si to vazil,ma zvykne aj urazit,povie mi,že som jeb....a.....vadi mi to..viem,ze sa tak bavi s kazdym..teda s kamosmi a tak,ale mne to vadi ....ja mu to sem tam poviem tiez ale len ak aj on mne....nechcem mat takyto vztah..ked vychovavame dieta..povedala som mu to..nech pred malym nenadava stale a hlavne nie mne...lenze on to nerespektuje je to na dennom poriadku za blbosti...inac je stale doma..pozera so mnou filmy,alebo nieco spolu robime...myslim,ze mu na mne zalezi..lebo inač by netravil so mnou vsetok svoj cas..von ani moc nechodi aj ked ho posielam..tak neviem preco mu robi problem si am vazit a nenadavat doma a pred malym hlavne.....zažila ste niektora z Vas takyto vztah?? ma to vobec zmysel?? byt spolu ked si nedokaze udrzat usta....ked mu spomeniem rozchod ,nechce o tom ani počut..ja uz neviem co amm robit,cim mu mam pohrozit aby sa inac spraval....

miselkaa111
autor
17. mar 2013

@awalancha3 pribeh je pravdivy ale ani v jednom bode nemas uplnu pravdu..nie som masochysta...mam ho rada,mozno uz nelubim..ale mame dieta a neviem si dat rady co mam robit

miselkaa111
autor
17. mar 2013

@irriss aho nie neisom ani jedna z nich,je pravda ze tu mam iny nick na mk,ale nechcem pisat svojim,lebo tu mam znamych.dakujem za pochopenie

awalancha3
17. mar 2013

@miselkaa111 ..ou, ty si velmi jednoduche stvorenie.... nepochopila si co pisem....pisala som, ze je správna jedna z moznosti, nie vsetky..a hoci odpovedas, ze nie je ani jedna správna.....vzápätí napíšeš, že "mam ho rada, mozno uz nelubim"............... pre mna... je to znamenie, že vsetky moje rady a cas venovany tebe.. je zbytocný, lebo píšeš samoučelne... a @irriss zase nemusela byt tak daleko od pravdy...... 😉

miselkaa111
autor
17. mar 2013

@azbestica Ahoj Ty jedina mi prideš ,ze si si prispevok,ktory som napisala aj naozaj precitala a porozmyslala nad nim tak viacej....ono to neni ,ze sa chceme rozist a ze by bol na mna hrozne zly nadaval mi a bil ma..to by si nedovolil nikdy..on v afekte ked sa hadame,lebo aj ja som hašteriva mi povie ze som jeb...a ...ja mu nenadavam nikdy,iba ak on mne zacne prvy..ja som hašteriva ale ako kazda zena asi..vycitamu mu trebars ze nepracuje uz rok atd..A ON TO STALE ODKLADA..VRAVI ZE SI HLADA PRACU,ALE ZE HO NIKDE NECHCU PRIJAT A JA TOMU NEVIEM CI MAM VERIT.....inač o nase dieta sa stara ukažkovo..travi s nim viac casu mozno ako ja,ked potrebujem cas pre seba..vezme si ho on k sebe a hraju sa....neni uplny povalač...akoze porobi nieco okolo domu aj mi uprace kuchynu atd a navari...ale ALE mne vadi to nadavanie a nevyjadrovanie citov..neviem,co to amm akceptovat ci sa ho da niekedy zmenit..ci to ma zmysel cakat ze sa v tomto zmeni..alebo je to zbytočne....citim sa potom smutne a nemilovana,ked mi povie ze som jeb...a

miselkaa111
autor
17. mar 2013

@awalancha3 nechapem co pises preco by som mala byt jednoduche stvorenie 🙂 newrozumiem ti nevyvršuj si na mne niečo ked nevies ako to u mna je ....ja hladam rady..nie kazne..dakujem

miselkaa111
autor
17. mar 2013

@maruska24 dom je jeho zobrali sme si nan spolocnu pozičku.....on splatil z neho vacsinu neni to uplny povalač..ja pisem ze mi vadia tie nadavky ..inac je celkom ok

miselkaa111
autor
17. mar 2013

@awalancha3 no my sa nechceme brat z inych dovodov,lebo ani jeden na tom nič nevidi,...chceme sa vziat bavili sme sa o tom,az ked budeme ma viac penazi a niekde v zahraniči..zatial nam to takto vyhovuje..neni vsetko o manželstve..len mne vadia jeho chyby..ja nepotrebujem svadbu..ale spolahliveho partnera..co neviem ci on je

sorciera24
17. mar 2013

@miselkaa111 popravde ja az taky zavazny problem nevidim (a kto ano, co potom vacsie problemy? to sa fakt kvoli kazdej prkotine ludia rozvadzaju? uz sa ani necudujem, miesto toho, aby si to riesili...).....to, ze ti nevravi, ze ta lubi, je po 7rokoch uplne normalne........my s muzom si to uz povieme ozaj malokedy ( a nemozem to porovnavat, ked mi v prvy rok aj 50krat za den vravel lubim ta.....)....uz to nie je o slovach, ale o cinoch, ak si rozmuiete a vidis, ze mu na tebe zalezi, tak to slova nepotrebuje..... stara sa o dieta ukazkovo, praca, tazko povedat, neviem, co vie robit, kde skusa atd. .....to, ze pri hadke obcas vypusti nadavku (nie je az taky problem), ak to nerobi pravidelne a umyselne....
a este jedna vec, povedala si mu, ze ti vadi, ze ti nada? ze ti malo prejavuje city? co on na to?

miselkaa111
autor
17. mar 2013

@sorciera24 Ahoj....no ja som mu povedala uz vela krat,ze mi vadi,ze mi nadava..a on sa aj snazil sa krotit..ale velmi mu to nejde..on ma 30 rokov,pochadza z petržalky...ak poznas chalanov z petržalky vieš aki su..nadavaju za kazdym druhym slovom..len ja som mu povedala,ze predomnou nech nenadava a hlavne pred malym..a nie velmi sa mu to dari ...a toto mu teda stale dookola vyčitam...inač to neni tak,ze ma ignoruje co mu poviem to spravi aj ked s ofrflanim...a s tymi citmi ano to som mu hovorila tiez.....nech mi hovori,ze ma lubi ale on mi na to iba povedal,ze čim viac na neho tlačim tym skor ho to odraduje mi to hovorit,lenze ked na neho netlacim aj tak nič nehovori 🙂 ja uz neviem co snim 😉

sorciera24
17. mar 2013

@miselkaa111 nepoznam chalanov z Petrzalky (nastastie).....ja len, ze tak bol asi vzdy taky, ono je tazko zmenit nieco zo dna na den......a presne ako on vravi, ked budes na neho tlacit, tak zbali svestky a uz ho neuvidis..... nikto by sa nemal do nicoho nutit...a ako vravim, vyzdaovat si slova lubim ta?....u dospelych 30rocnych ludi?.......to nie......hladala by som problem aj v sebe, nielen v nom...obaja by ste mali na sebe popracovat, ak chcete nieco spolu dosiahnut;)

mpg
17. mar 2013

Myslím si, že to ide s časom a po 7 rokoch sa také slová ako ľúbim ťa hovoria menej často ako v prvom-druhom roku, ale sa partneri už na seba tak zvyknutí, že cítia, či ľúbi, alebo nie. Najlepšie by bolo, keby partner išiel do práce a ten čas, čo by bol doma by bol vzácnejší, lebo to som v každej rodine videla tak, že dlhodobejšie nezamestnaný partner doma akosi zavadzia. Keď je tam aj malé dieťa - potrebuje oboch rodičov a asi ho aj obidvaja chcú a preto by mali mať snahu dohodnúť sa ako ďalej.

andykras
17. mar 2013

aj ked ta nebije , nenadava , dokonca ste vzaty, chodi do roboty ale ked je doma nepohne prstom, nic pekne ti nepovie co by ta za ten den potesilo, cely den spi alebo je na PC. Co robit. Mozno sa rozhodnes ze to skoncis odides ale kam? ked u rodicov to tiez nieje ruzove? ako zahodit 8rokov tvojho zivota

mima4
17. mar 2013

@sorciera24
mas pravdu, ze treba veci riesit, len autorka tejto temy @miselkaa111 je slobodna zena, nie je vydata, neprijala nijaky zavazok co sa tyka priatela, a preto ma legalne pravo ho opustit zo dna na den, ked zisti ze to nefunguje, alebo jednoducho nevidi buducnost ich vztahu. Bola by blba, keby zostavala vo vztahu, v ktorom nie je uz teraz stastna a co ked raz sa vezmu... vtedy uz bude neskoro vyplakuvat..teraz moze to v pohode ukoncit... a mat od neho klud. Ved o tom je predsa chodenie a dnes aj take moderne "spoluzitie na divoko", nie? Spoznat sa, poznavat sa, a rozhodnut sa, ci zalozit si rodinu a ostat s tym clovekom alebo nie.

@miselkaa111 prosim ta nevydavaj sa!! nepadni do manzelstva s takym clovekom! nezahod svoju slobodu pre takeho cloveka, ktori nebere ohlad na teba a doslova aj tebe nadava!

lulok33
17. mar 2013

@azbestica suhlasím s tebou 🙂

azbestica
17. mar 2013

@miselkaa111 necitala som si uz ostatne prispevky tak mozno budem niekoho opakovat 🙂 z toho co pises som pochopila ze ta praca nie je to co ta trapi, tak sa k tomu vyjadrovat asi nie je treba 🙂 ...Tie nadavky rozumiem ze to zaboli a najma vtedy ked nepocujes aj ten opak, ze ta miluje, lubi, ze si pre neho najuzasnejsia....no po tolkych rokoch su taketo slova v malo ktorom vztahu 😖 po 7 rokoch su to obycajne malickosti, banality (ktore si mozno ani clovek neuvedomi), ktore dokazuju ze ta ma rad....necha ta pozerat program, ktory chces aj ked by chcel pozerat box, necha ti poslednu kocku cokolady, zoberie nakup..... A najdolezitejsim dokazom je to ze nezdrhol, ked sa dozvedel ze budete mat baby (ved to je obrovska zodpovednost, obrati to zivot na ruby) kebyze tam nie je laska moze sa vybodnut aj na cely komfort, ktory ponukas 😅 Dalsi dokaz lasky je podla mna to ze, ked chces mat cas pre seba bez donucovania sa o baby dobrovolne postara.
Uprimne povedane myslim ze tie nadavky budes musiet dako prekusnut (to sa asi nezmeni) a vsimaj si viac uplne banalne a skryte prejavy lasky 🙂

azbestica
17. mar 2013

no jasne a este treba si problem vydiskutovat predovsetkym s nim 🙂

miselkaa111
autor
17. mar 2013

@mima4 maš pravdu..ja som si ho isty čas velmi chcela vziat ale už nechcem..nechcem sa vydavat,ked sa raz vydam..tak z velkej lasky a nie preto,lebo by sa to uz patrilo..z neho tu lasku citim ale nie az taku ako by som si ja predstavovala..taku o akej som snivala volakedy..ked som bola mladsia..on mi doma pomaha a velmi urobi vsetko co mu poviem aj ked to ofrfle vzdy,ale nedava mi city najavo ,len chtič a potom mi sem tam niečo škarede povie co ma urazi a to ma uz dost trapi a štve

miselkaa111
autor
17. mar 2013

@azbestica Ty mi vzdy dodaš so svojimi slovami taku vacsiu silu a chut zostat este v tom vztahu a nezahodzovat to hned....no presne ako si pisala,on mi necha vzdy vsetko posledny kusok cokolady ,alebo čipsy 🙂 nechava mi pozerat tv ked chcem ja,nechava ma vyberat filmy ake budeme pozerat 🙂 dalej mi nechava pc a on je na mobile iba 🙂 a tak no,on neni najhorsi len tie nadavky a pravda je,ze mi nic nezakazuje toleruje vsetky moje vrtochy maniere a neni ich malo,ja som totiž poriadna trubka niekedy a vyvadzam kadečo ...ale o maleho sa stara super venuje mu ako vravim niekedy viac času ako ja...dokaze sa s nim hrat,prebalit ho ,okupat a nič mu nerobi problem aj v nemocnici po cisarskom tam bol so mnou tyzden a pomahal mi ..asi by som mala mysliet na tie pozitiva nie len negativa..a snad sa mi to raz nevypomsti ale naopak 🙂

kikaba44
18. mar 2013

@miselkaa111 a ty vieš čo chceš?..nakoniec na tebe záleží, či s ním vo vzťahu budeš alebo sa rozídeš, či ty si to nemyslíš?..

babina80
6. júl 2015

Mam problem v stahu s priatelom,sme 14 mesiace spolu byvame ako podnajme,no najom ja platim 260 eur.no uz 6mesiace ne mame nic spolu len spolu byvame,on uz 3krat rozvedeny,on chory aj na nervove stranke ,a marci zistily ze ma nador hrdle,viem co preziva manzel tak isto mal rakovinu ,on zomrel behom 3 mesiac,.priatel vobec ne naha aby som v tom pomohla ,.co mi velmi boli on vobec ma nechce.on ma ignuruje ,nechodi somnou nikde,ziadne dobre slovo nedostanem.neviem co mam mysliet o tom.ja mam ho rada ale uz nevladzem ,nechcem sa zrutit nervove.co mam robit ,velmi sa tuzim po lasku ,som osamela.poradte co mam robit.

krissy1
7. júl 2015

sorry,ale napisane velmi chaoticky,skoro ako prekladacom cez google.

Na tut otazku si musis dat sama odpoved.Chces byt stastna a milovana?

Tak si hladaj ineho priatela,muza,kt. ti tu lasku da

andreasmola
19. apr 2019

@miselkaa111 sama píšeš že ti vadí.. Mala som podobni vsach ako ti mam aj dieťa od neho ale vadilo mi ako sa somnou rospravà ako sneakou spinavou cigankou! Lúbil ma ale ja jeho nie kvoli tomu chovanie a papuli.. Už ked sa priblizival ku mne mi bolo zle odisla som od neho nechcela som tak žiť!