Neviem odísť od matky

333emily333
6. jan 2015

ahojte prosím vás o vaše názory neviem si poradiť 😒 mám dcéru (bude mať 5mesiacov) partner (nie sme manželia) mi robí v čechách ...bývam u mami lebo nechcem ísť do čiech a platiť 2 nájmy by nemalo zmysel on tam ja tu ... stále na mňa tlačí aby sme šli s malou za ním do čr ale ja nechcem aby bola malá češka chodila tam do takej škôlky atď za ďalšie nechcem aby som bola ďaleko od mami za 1 keby bolo dačo treba s malou 2 nikoho tam nepoznám 3 bojím sa žeby mama bola bezomňa stratená sme na seba veľmi navjazané chcem odísť od nej ale nie ďaleko podstate by som sa odsťahovala niekam do 50km od nej ... ale aj tak by sa to neoplatilo jedinú možnosť mám ísť do čr aby som bola s partnerom a aby nám to aj finančne vychádzalo ... len mama mi robí peklo zo života keď tu mám chlapa :( ona ho z duše nenávidí všetko na ňom jej vadí vkuse buzeruje psychicky ma ničí :( už viac krát mi povedala že odsťahuj sa lebo ti zničím vzťah ale napriek tomu že si to uvedomuje to nadalej robí .. celú rodinu starkú jej sestry atď presvedčila o tom že je to kkt ... doslovne ako píšem inak keď je tu ako kkt chudák úbožiak mu nepovie on sa tu cíti neprijemne a ja 10x nepriemnejšie ... vkuse ho buzeruje a mňa vykrikuje kritizuje za debiliny napr zato že ide na wc alebo že pije pravidelne (vodu samozrejme) ... keď prišiel na sviatky tak bol doma 27dní a priniesol si trošku viac vecí tak mal ten ruksak taký čo nosia horolezci viete čo myslím ten veľký a proste ona ho kamerovala že vyzerá ako kkt a potom to ukazovala celej rodine že kto už len nosí taký vak iba kkt .... a proste stále sa stará do toho čo mam robiť s malou ... nekup ju o 18 ale o 20 daj jej jesť je hladná kks ja viem kedy je hladná som jej matka pre boha .... pravidelne jej narúša režím tým že hoc kedy zamrnčí hned jej dá jesť keď aj o 2 hod skôr samozrejme že všetko potom nezje a je toho neskutočne veľa .... leze mi hrozne na nervy ako sa správa x krát som jej dohovárala normálne som sa s ňou bavila ale nedá si povedať .... chcem od nej odísť lebo ma rozčuluje a chcem byť s priateľom som s ním šťastná keď je doma ale bojím sa že nebudem vedieť reagovať napr keby malá ochorela alebo sa jej vyhodí nejaká vyrážka alebo ju bude treba postrážiť keď niekam pôjdem atď je to moje 1 dieťa .... no a bola by to super priučka pre mamu žeby sa zbadala konečne že prišla o dcéru zato ako sa chová ... ale zas neviem či to bez nej zvládnem ja a či ona bezomňa fakt si neviem poradiť ani pomôcť neviem sa hnúť z trojuholníka čo by ste urobili vy ? nech je moja mama aká koľvek mám ju rada je moja ale fakt ma vytáča keď je doma partner a vkuse mi vtlka do hlavy veci že som už aj rozmyšlala či ho nenechám nech mam od nej pokoj ale kks chcem žiť už konečne svoj život :( pomôžte mi :( je mi to veľmi ľúto vkuse len revem a neviem čo bude lepšie

ena70
6. jan 2015

@333emily333 pozri ja som odišla od rodičov, som 180 km vzdialená a tiež tu nikoho nemám, musela som si dať sama rady keď bol malý chorý, proste museli sme fungovať okolo malého ja a môj muž. to vás zomkne ešte viac, keď budete nútení riešiť akúkoľvek situáciu len vy dvaja. mama môže fungovať ako poradný orgán na telefóne, pripadne môže prísť občas na krátku návštevu. podotýkam krátku, lebo ťa bude buzerovať furt. aj moja keď príde, tak vydržíme tak 3 hodiny a už si lezieme do vlasov, lebo každá máme iný názor - holt generačné problémy. uvedom si, že tieto problémy budú stále a vekom sa to len zhoršuje. človek je nervóznejší, vidím to na svojich rodičoch a to už majú okolo 70tky. tvoja mama je isto mladšia, ale ver mi - zrelej žene, že vekom to ide dole vodou so všetkým čo sa týka starkých. Prepáč ale pripadáš mi ako malé dieťa, čo sa nevie odpútať od maminej sukne a so všetkým chodí za mamou. Že ju potrebuješ ako nejakú poistku, čo keby.... ale ako chceš potom dospieť....mať prípadne ďalšie dieťa, riešiť život dospelej ženy keď furt budeš pri maminke?? Pre mňa žena, ktorá takto ostane kvôli pohodliu u mamy - ako sa vraví v mamahoteli, nie je žena ale večné dieťa, prípadne sliepka domáca, čo sa nevie bez maminho dozoru nikam pohnúť. Vidíš, aj teraz sa radíš na MK....koľké z nás, keď boli samy a vychovávali dieťa bez akejkoľvek pomoci, sme nemali ani maminu podporu, ani Modrého Koníka a sme tu, haa??? 🙂.... Takže sa spamätaj a dospej a šup už aj za partnerom, kým si nenájde nejakú inú. Inak klobúk dole, že to ešte vydržal, a aj invektívy Tvojej mamy. A žiť sa dá kdekoľvek, keď máš pri sebe toho správneho partnera.... veď ČR je len tu za dverami. A dcéra bude pekne mleť aj po česky, aj po slovensky 🙂...

nini1010
6. jan 2015

Ty mas z pekla stastie ze ten tvoj chlap ma o teba vobec este zaujem!tvoja mama je jedna hrozna osoba a ty sa pri nej drzis ako taky nesvojpravny prisavnik!vies kto je vsetkemu na vine??TY! Mne keby toto svokra robila a ja moj muz by razne nezasiahol tak sme skoncili.
A ze sa bojis co ak a co ak...vies vacsina z nas vyvhovava svoje deti bez mamy za zadkom. Boze ved si rodic!mas vlastne dieta a ty sa doslova bojis vzdialit od mamy.
Ani sa mi uz na to nechce reagovat a ani som ti veru velmi nepomohla ale normalne som rozculena po tom co tu citam co dovolis svojej mame pachat na tvojom priatelovi,vasom vztahu a starostlivosti o dieta.

333emily333
autor
6. jan 2015

@ena70 @zita19 ak si myslíte že mám dáky konfort tak to nie ... varím upratujem žehlím perem ako keby vo svojom a prispievam aj finančne na domácnosť a ešte dostanem zdžubané čo som celý deň
robila ...

weronika171717
6. jan 2015

@radopp ja viem kde je, schválne som písala veľkými písmenami! A chcela som len poradiť, asi preto bola založená táto téma.

beatrice1607
6. jan 2015

@333emily333 Mozem sa ta spytat komu ukazuje tvoja mama kamerove zaznamy tvojho partnera s horolezeckym vakom? Lebo toto bez jeho povolenia robit nemoze. A dalsia vec. Ktory chudak sa s nou na tom zabava? Mne na praktickej veci ako horolezecky vak nic smiesne nepride. Tebe snad ano?
Tvoja mamicka by mala skocit za odbornikom " pokecat si"..

ena70
6. jan 2015

@333emily333 ale furt si u mamy..... musíš sa osamostatniť !!!

zita19
6. jan 2015

@333emily333 tak potom naco ostavas ked nikto neoceni to co robis? Ja by som odisla uz len preto aby dodatocne zistili, co pred mojim odchodom mali...

nini1010
6. jan 2015

@333emily333 Tak tu prestan konecne nariekat a nieco so svojim zivotom urob!Nehnevaj sa,som na teba velmi neprijemna ale mam obrovsky problem s jednym typom ludi- co vyplakuvaju,nariekaju co sa im nepaci ale v skutocnosti nielen ze neurobia nic pre to aby sa to zmenilo ale navyse nemaju vlastne ani zaujem to urobit.a mam pocit ze presne tento typ cloveka si ty.takze pekne sed pri mamicke.ked ta partner opusti a ty ostanes sama s dietatom potom mozes ist vyplakuvat k maminke.ta ta isto pochopi a este si aj bude madlit ruky ako jej to pekne vyslo!

sasa1310
6. jan 2015

@333emily333 dievča, ty si pod riadnym vplyvom svojej matky a ani si to nechceš uvedomiť.
dieťa potrebuje aj matku aj otca a rodina má byť spolu. Nenadarmo má dve rúčky - jednu pre tata jednu pre mamu.
Uvedom si, že najdôležitejšie je to, čo potrebuje tvoje dieťa a nie tvoja mama.

traffic
6. jan 2015

@333emily333 ked priatel dokaze zabezpecit byvanie pre teba a dcerku v Cechach tak nie je co riesit, a ci bude dieta v ceskej alebo slovenskej skolke je uplne jedno, rozumiet bude aj slovencine aj cestine a pre teba to tiez nebude jayzkovaa bariera, ze tam nikoho nepoznas, tak to nie si sama lebo vela ludi islo do sveta bez toho aby poznali ludi a nasli si tam svoj okruh znamych, ktori im pomozu a navstevuju sa
urcite sa osamostatni a odputaj o maminy, mama ti vela pomohla, ale je najvyssi cas postavit sa na vlastne nohy a zit svoj zivot, nie zivot podla navodu tvojej mamy, kedykolvek mozes mamu navstivit a aj dva tyzden u n ej byt, ale jednoducho, ked je moznost byt s partnerom tak treba byt s nim

reni1512
6. jan 2015

vies co?...ty si poradis....vies preco? lebo si MAMA...a mama si vzdy poradi! pretoze aj ked nestudujes knihy, nepozeras serialy o vychovach deti a neabsolvujes kurzy tak sa to naucis sama! pretoze pre svoje dieta urobis vsetko...! a mala by si urobit v prvom rade to, ze zacnes zit SVOJ zivot so svojim dietatom a priatelom, lebo ti to uplne narusi zivot. Tvoja mama ta vychovala, pomohla ti a stale ti pomahat bude, no zivot ti riadit nemusi. Odid a budes stastna. Mamu mozes vidiet kedy chces a budete si vzacnejsie. Ona si urcite uvedomi vela veci, ze ak ste dalej zijete vlastny zivot a bude vdacnejsia za vnucku ak ju uvidi po case...
Nestracaj cas, lebo nikdy nevies do kedy to aj priatela bude bavit...Mama tu nebude vecne, no vas este caka dlhy zivot tak si to nepokaz...

mirka49
6. jan 2015

@333emily333 ze neporadis???tak jej dokaz ze hej!!! vela bab odislo do neznama a poradili si same....nemozes sa vecne na niekoho spoliehat.si dospela si mama tak si porad sama 😀

timea7
6. jan 2015

@333emily333 nerozumiem tomu, prečo by si mala platiť dva nájmy, veď jeden, v byte, v ktorom budete s partnerom a dcérkou bývať.

vierkaviera
6. jan 2015

necitala som prispevky predo mnou, len uvodny problem... ale nedokazem pochopit tvoj postoj... mas priatela,, s nim mas dcerku... matka ta rozculuje... jednoduche riesenie... chod za nim... nemyslim si, ze to matka bez teba nezvladne... no si sebec... lebo to vraj nezvladnes bez mamy ty... jednoznacne riesenie je odist od nej a ist za nim... spamataj sa...

sulejmanka
6. jan 2015

priateľ zarába v ČR a ty máš rodičák, z toho jeden nájom zaplatíte presne tak, ako to robí milión ďalších, ktorí majú možno ešte menší príjem a viac detí a poradia si

katka1981
6. jan 2015

@333emily333, jasne, ked cely zivot pocuvas aka si neschopna, aka si tlsta, tak jasne ze to povazujes za pravdu, znicila ti sebavedomie, je to chora osoba, prepac. Ja som sa bala len jednej veci, ze nebudem vediet prebalovat plienky a potom som zistila, ze to bolo to najlahsie.

nela1916
6. jan 2015

@333emily333

"bojím sa žeby mama bola bezomňa stratená sme na seba veľmi navjazané chcem odísť od nej ale nie ďaleko podstate by som sa odsťahovala niekam do 50km od nej ... "

"už viac krát mi povedala že odsťahuj sa lebo ti zničím vzťah ale napriek tomu že si to uvedomuje to nadalej robí"

"leze mi hrozne na nervy ako sa správa"

Tak buď toto nemyslíš vážne, alebo.... Niečo tak protirečivé som už dávno nečítala. Tak teda je na teba naviazaná , alebo ťa vyháňa, čo?

Bože ľudia, naozaj vás to tak baví nechať sa terorizovať od vlastných rodičov a na jednej strane sa sťažovať, na druhej strane si to donekonečna odôvodňovať "veď ma mama 19 hodín rodila v bolestiach, vypiplala ma z astmy trvajúcej až do puberty a ešte sa kvôli mne ani druhý krát nevydala" a ešte niekde na tretej strane dotoho zaťahovať aj všetkých ostatných, čo majú tú smolu, že sa pripletú do cesty (partneri, dokonca niekoľkí, lebo to každý po čase vzdá a nakoniec deti)?

Sa ospravedlňujem každému, koho toto urazilo, ja viem, ono to nie je až taká sranda byť objektom manipulatívnej výchovy už pomali od prenatálneho obdobia, ja viem, všetky tie putá a závislosti sa búrajú dosť ťažko, ale tomuto ja hovorím jasné nie! život je na toto príliš krátky, teda pri všetkej úcte.

A čomyslíš, že by sa stalo, keby si sa odsťahovala 51 km od mamy a nebodaj do čiech? Alebo je to proste o tom, že svojho priateľa nemáš rada a hľadáš dôvody?

lenbea
6. jan 2015

@333emily333 musíš si zvážiť, či máš radšej mamu alebo priatela. ak je to dobrý muž, má rád dieťa aj teba, tak nemáš dôvod ho opustiť. ja by som skúsila ísť do CR za ním. inak Tvoja mama neni normalna, ked take veci robí. ona asi tak strašne žiarli, že nechce vôbec aby si nejakeho muža mala. ak sa s týmto rozídeš, tak už iný asi nebude mať tak rád Vaše dieťa, ako jeho vlastný otec. zváž si to a čo najskôr niečo urob. lebo aj priatela to môže prestať baviť. no akože si neporadíš bez mamy... a ona tiež bývala so svojou matkou. ved si dospelá a svoje dieťa aj tak nejlepšie poznáš ty, nie tvoja mama. to Ti len preto hovori, lebo ona sa asi bojí byť bez Teba a chce Ti to vskugerovať. a tiež nie je asi lekarka, aby mala odpoved na všetko. a ja aj tak na niektore rady mojej mamy nedam. a na svokrine už vôbec nie, ta tak odveci dakedy ide.

luciafackova
6. jan 2015

no toto je casty problem dnesnej generacie ale vacsinou su to chlapi co dokazu byt v mamahotely aj do 40dsiatky, a ja osobne toto neviem pochopit ja som mala dobre detstvo, dobrych rodicov s ktorymi mam super vztah ale mala som 18nast a odisla som z domu lebo som chcela byt sama mat svoj klud a svoj zivot..... tak sa laskavo aj ty zbal a zacni svoj zivot zo svojou rodinou a matku nechaj zit jej zivot myslim ze je uz na case ak nechces byt sama matka a po par rokoch si hlavu byt o mur aka si sprosta...

nelina1
6. jan 2015

@333emily333 Tvoja matka tebou dokáže parádne manipulovať. V podstate ti vsugerovala, že si neschopná. To ako si na ňu naviazaná je choré. Myslím, že z tvojej strany treba len začať žiť. Urobiť prvý krok. Tiež obdivujem tvojho priateľa, že má s tebou ešte trpezlivosť. Príde mi to celé nefér voči priateľovi aj dcérke. Ty sa musíš rozhodnúť, či dáš dieťaťu takýto čudný vzor do života. Ženy ti tu radia dobre, ale rozhýbať sa musíš ty.

xevulax
6. jan 2015

Rodina ma byt pokope. Nevoj sa zvladnes to aj bez tvojej mamy a este budes mat aj klud!!!

jolly84
6. jan 2015

@333emily333 sama si si odpovedala, že chceš žiť svoj život 🙂

pepca28
6. jan 2015

prečítala som si celú diskusiu,ale bohužiaľ s odpovedí tejto holky aj tak neverím ze niekedy od mamy odíde...🙂 a stále rozmýšľam ze aké dva najmy???..Sak nájom platím tam kde bývam,nie...?...🙂))))

timea7
6. jan 2015

@pepca28 tiež som sa na tie dva nájmy pýtala, možno to myslela tak, že partner v ČR a ona tu v podnájme, maximálne tých 50 km od mamy, tak ako písala. iba neviem, čo by týmto vyriešila. A tiež mám obavy, že je natoľko zmanipulovaná, že neodíde.

petraxy6
6. jan 2015

@333emily333 mile dievca. Maminka ta manipuluje a ak sa rychlo nepreberies, zle dopadnes. ☹

1katkas
6. jan 2015

precitala som si polovicu tvojho prveho prispevku a cudujem sa,ze dovolis aby sa vulgarne vyjadrovala tvoja matka o otcovi tvojej dcery 😠 aby ho zosmiesnovala a urazala, ked to pojde takto dalej tak vam znici vztah... uz davno si mala byt odstahovana od mamy
@333emily333

pepca28
6. jan 2015

@timea7 no to už je ozaj rozumne riešenie...🙂))))))

operaphantom
6. jan 2015

Tomuto javu sa v odbornych kruhoch hovori: Stokholmsky syndrom. Teda ked rukojemnici alebo obet (@333emily333 ) vyjadruju sucit s unoscami a teroristami (jej mama) 😀 😀

Ale mila emily, pamataj. S teroristami sa nikdy nevyjednava!!!!! 😀 Jednoducho sa na nich posle zasahova jednotka a ty s nimi urobia poriadok. Vid nedavny pripad rukojemnickej dramy v Sydney. 😎

zuju2
6. jan 2015

Nedaj si rozbiť vzťah, ktorý je fungujúci, kvôli mame, ktorá ťa komanduje. Ja by som sa tomu vzoprela. Veď si dospelá. Musíš si sama určiť, čo ti je prioritou. Ja mám tri deti, rodičia mi už nežijú, čo je hrozné, nemá mi ich kto postrážiť, keď sú choré a musíme ísť s mužom do práce, alebo niekde na ples, zábavu. Mne tiež chodil muž do práce do ČR, ale to sme ešte nemali det. Teraz si neviem predstaviť, že by chodil na týždňovky. Deti sú na neho naviazané.

susanicka27
6. jan 2015

@333emily333 riesim ten isty problem len s tym rozdielom ze moja mama riesi vekovy rozdiel medzi nami; zakazuje mi sa s mum stretavat a k nam ma zakazane chodit,Ked ideme k nemu a zisti to,hneva sa na mna,ticha domacnost. Tiez mi vykrikuje,ze to bez nej nezvladnem,Aktualne moje myslienky smeruju k odchodu z domu,ach,kto to nezazil tak len tazko moze o tom pisat a radit