Nezhody medzi partnerom a synom z predchádzajúceho vzťahu.

elisa999
2. okt 2019

Dobry vecer prajem,
Strucne. Z predchadzajuceho vztahu mam 14 rocneho syna a z terajsieho 13 mesacneho syna. Odkedy sa syn narodil a ja som zostala doma syn komunikuje malo s partnerom a doslo to tak daleko, ze spolu skoro vobec nekomunikuju. Bola som aj u psychologicky a ta mi poradila aby sa mu partner venoval aspon jeden den v tyzdni. No on odmieta vraj jeho to uz nebavi a nebude sa pubertakovi doprosovat. Som z toho uplne nestastna. Ked sa syna spytam Preco sa s nim nebavi tak mi odpovie, ze nema o com . Naposledy ked bol priatel na vylete kazdemu z vyletu priniesol niejaku drobnost len jemu nie. Neviem ako to padlo synovi ale mne to velmi zle padlo. Podotykam , ze syn sa s biologickym otcom nestretava on totiz nikdy onho nejavil zaujem.

elisa999
autor
3. okt 2019

@terezka1947 no on si hovori stale len svoje, ze syn mu nic nerozprava, neodpoveda a jeho to uz prestalo bavit takze uz nic nespravi. On ma pravdu vzdy a vo vsetkom

judar
3. okt 2019

@elisa999 radsej sa modli aby to nebolo este horsie ako to ze sa snim nerozprava lebo skor ho vykrajuje bokom...takze moze to byt az tak zle ze hned ako dosiahne 18r sa postoj tvojho uzasneeeho chlapa moze hned este viac zhorsit az na taku urovem ze ho uz nema dovod zivit a nema dovod zit ani pod jednou strechou s vami ....takze rataj stym ze moze to este horsie skoncit nez sa zda ako tak ze uzatvori kruh ty on a to male dieta a tvoj syn z kola von dovi dopo

majkeel
3. okt 2019

Syn prechadza do pubertalneho ignore modu = deti sa staraju vtedy iba o seba, vidia iba svoje prava, ignoruju povinnosti, vsetko im treba povedat 3krat a rodicia sluzia v tom veku iba ako krovie. Vlastni rodicia maju vtedy co robit, aby s detmi vtedy vysli.
Toto je situacia, ze syn nepotrebuje tvojho partnera, ma ho v trube, staci sa mu zavriet do izby a tvoj partner nepotrebuje tvojho syna, nakolko ma pracu, dost svojich povinnosti a svoje dieta. Bud sa zapoja do snahy pre klud v rodine obaja, alebo ten cas nejako prezijete, kym sa syn neosamostatni, co pri dnesnom trende mama hotel nemusi byt tak skoro.

majkeel
3. okt 2019

Keby si tvoj partner prisiel sem pred par rokmi po radu, poradili by mu tu, ze si nema komplikovat zivot partnerkou s dietatom a najst si nejaku bez deti na zalozenie rodiny. ;)

doda3103
3. okt 2019

Napíšem z pohľadu tvojho syna nakoľko som mala.17rokov keď sme odišli od otca. Mama sú nasla iného moji súrodenci mali vtedy sestra 9r a brat 3roky. Ja som mala priateľa. Zo začiatku v pohode potom som ho nenávidela, prečo lebo on mi nechcel dat peniaze ani na autobus do školy. Nakoniec to prislo do takého stadia že priateľ išiel naspäť bývať k mame ja na par mesiacov k mojej prababke a po 18 som sa presťahovala k už teraz manželovi. Musela som dávať pozor lebo keď som bývala s mamou chcel dvihnut ruku na môjho malého brata tak som mu ja jednu skoro dala a povedala ze ak to spraví volám políciu lebo je pre nás cudzí človek. Čiže už 10rokov sa nebaví s vlastnou mamou ešte nevidela ani jedno s mojich detí. Ani sa ma nesnaží kontaktovať, so sestrou sa len pozdravím s bratom mam dobrý vzťah. Tak by som to určite riešila nejako nakoľko aby ti syn zachviľu nezdrhol z domu, keď nemajú dobrý vzťah. Určite to nejak dat dokopy keby ho do kina zobral na nejaký film co by chlapec vybral a on nech to pretrpi aj keď ho to nebude baviť. Syn aspoň trochu pochopí že mu na ňom záleží.

terezka1947
3. okt 2019

@majkeel ano,najest sa vie syn sam,aj obliect,aj ine veci....ale napisat,ze 14r.syn nepotrebuje otca je taky blud,ze az....prave teraz potrebuje otca,muza,vzor....pevnu ruku,ucho,co nacuva....atd.
Co z neho vyrastie????
Mama ma nove dieta-sice brata,no nove dieta,na kt.jeho otec reflektuje,co moznp starsieho este viac vnutorne boli a vidi osamelost este viac.
@elisa999 jasne,ze sa,uzatvara do seba....ci chces,ci nie....ty ako mama a on ako.nova hlava rodiny,muz v rodine musi robit prve kroky...a ano,aj sa premahat,aj nutit mozno.
Ved sa vzite do situacie toho chlapca...

majkeel
3. okt 2019

@terezka1947 Tak ti poviem, je doba, ze kazdy riesi dnes iba deti. A co dospeli? Ofukujeme deti, tie sedia na youtube, nepomahaju a visia rodicom na krku do 30tke.
Jej partner si zobral partnerku s detatom, ta je na materskej. Zivi vsetkych troch, stara sa, chodi do prace, upratuje, pomaha s malym (pravdepodobne). Cize ma toho asi celkom dost a zastavame sa dietata, lebo mu nema co povedat. Aj deti sa musia snazit ...
Znamy mal takuto rodinu. Vyzeneny syn a vlastne spolocne dieta. Nevlastny syn byval u mamy do 30tky. Znamy chodil do prace, stavali dom a nevlastny syn pomaly 15 rokov nehol prstom, cele dni na pocitaci. Ked nieco povedal, preco obcas nepomoze, neuprace si, tak bol ohen na streche.
Mal na neho za ten cas pekne nervy. Vztahy sa im upravili az nedavno, ked si konecne syn po 30tke nasiel partnerku, odstahoval sa a cakaju dieta.

janus32
3. okt 2019

@majkeel je to smutné..ale musím súhlasiť...prežila som si to na vlastnej koži..bohužiaľ u nás to bol tiež tento prípad-bola som si vedomá,že "dusno"ktoré u nás bolo,robili dvaja chlapi...syn a manžel...rozprávať sa rozprávali,ale aj to len cez zuby...a viem,že keby syn trochu priložil ruku k dielu,tak by bolo všetko ok..ale on nie...nevidel v sebe chybu-ale v nás dospelých...mohli sme sa všemožne snažiť..má 20rokov,dali sme mu na výber...a vybral si..pred mesiacom sa odsťahoval...najskôr ma to mrzelo,bolo mi to ľúto...ale teraz viem,že to bolo to najlepšie,čo mohol spraviť...život ho naučí....a možno nie...ktovie..takže ja by som za každú cenu nezastávala svoje dieťa...treba otvoriť oči a dobre sa prizrieť..

terezka1947
3. okt 2019

@majkeel ano,iny uhol pohladu,beriem....aj tato situacia moze byt realna.
Lenze su spolu 5r.cize od 9-10r.?a tam sa da snazit...za 5r.sa da niekde dostat vo vztahu.
Naozaj chcel?to my nevieme...
Ale to.dieta tu stale je....
Jasne,ze ked ma svojho syna,kde zacina od mala,je to pre neho lahsie....
K starsiemu dietatu je tazsie si najst cestu.
Osobne by som nikdy nebola s muzom,co nema rad,resp.nerozumie si s mojimi.detmi...a najma,keby som videla,ze trpia....
Ano,je to obeta mozno pre slobodnu matku,ci matku,co.ostane s detmi.sama....ale ked sme uz na svet deti.priviedli,tak.sa starajme....
A ked vyberame otca svojim detom,tak uvazujme dopredu.
Su samozrejma pripady,kedy sa s clovekom zivot.zahra,no...ano,deti.su dolezite...a ano,do urciteho veku su dolezitejsie ako my.dospeli.

majkeel
3. okt 2019

@janus32 @terezka1947
Ved to, pravda je vzdy niekde v strede.
Niekedy sa dvaja kohuti proste neznesu doma. Dalsi znamy takto nevychadza s vlastnym synom. Dve dalsie deti v pohode a syn katastrofa, Nech robi, co robi.
Od puberty syn vlastna hlava, hadky, odisiel na par rokov do zahranicia, vratil sa domov, zase bez prace, 30tka na krku, svet gombicka a zase konflikty. Ked ho ale pocuvas, mas dojem, ze ma este len 16.
Az ked sa dieta postavi na vlastne nohy a musi sa starat same o seba, ci o vlastne deti, tak (mozno) pochopi aj druhu stranu.

debbie798
3. okt 2019

@elisa999 Neviem ako ste na tom vekovo ale neskúšala si svadbu, a prípadné osvojenie?

joysi
3. okt 2019

@sisaka no mohlo to byť ok, práve lebo ešte nemali spoločne dieťa...tak sa pretvaroval...vies že jedno dieťa vo veku 9 (pred piatimi rokmi) až tak "neprekáža" lebo je už pomerne samostatné...je mi ľúto chlapca...chúďatko ma oca debila čo o neho nejaví záujem a teraz ešte aj chlap, ktorí ako tak sa mu 5 rokov venoval ho zradil ☹

joysi
3. okt 2019

@janus32 chlapec ma 14 a je v puberte...asi zabudame aké toto obdobie bolo ťažké pre nás a to s "vlastnými" rodičmi...dospelý by mal mať v hlave jasno čo je ok a čo už nie....pubertiak je vo svojom zmýšľani taký domotkaný...že nemôžme od neho čakať 100% racionálne myslenie...viem o čom hovorím mam doma 13 r pubertiaka a s novým partnerom čakám dieťa....svojho partnera ľúbim, ale ak by mal byť taký ignorant ako je to v pripade autorky prispevku "nakopem ho do zadku" prepáčte za expresivny výraz....

eliska13
3. okt 2019

@sisaka Možno tých 5 r to nebolo také okate.Ako prišiel druhý syn a tento je v puberte sa to asi vyostrilo.
@elisa999 aspoň cokoladu mu mohol priniesť.Musia nájsť k sebe cestu pošli ich do kina, na hokej, futbal, bowling...syn sa musí cítiť odstrceny.Chlap by mal mať rozum!áno nemôže čakať pri takom správaní, že sa mu syn bude hádzať okolo krku, ale ste rodina a nejaký čas by mu mal venovať.aj sa Ti syn postazuje, že ho to trápi či dusi to v sebe?

elisa999
autor
3. okt 2019

@debbie798
@joysi kym nebol maly na svete tak sa mali radi , je pravda bol mensi tak sa spolu hravali a teraz mu na synovi vsetko vadi a za vset
@eliska13 posielala som , no partner je tvrdohlavy a nechce. Syn je tiez tvrdohlavy ale on sa nestazuje ale urcite ho to trapi. Je to zacarovany kruh

elisa999
autor
3. okt 2019

@doda3103 Ja si uvedomujem, ze to bude stale horsie. No mam pocit , ze partner by bol najradsej keby syn s nami nebyval. Uz par krat rozpraval o tom ci si ho nezoberie babka no hned som ho uzemnila.

elisa999
autor
3. okt 2019

@majkeel predomnou mal partnerku s dietatom tak vedel do coho ide 🙂

elisa999
autor
3. okt 2019

@joysi Aj u nas to bolo ok , kym neprislo babatko

elisa999
autor
3. okt 2019

@debbie798 svadbu za tychto okolnosti urcite nie a on by sa ho chcel zbavit s nieto osvojit

siasis
3. okt 2019

Boze tvoj partner je ako dalsi pubertak 🤦‍♀️ bral su ta s tym ze vedel se mas syna ze to nebude prechadzka ruzovou zahradou 🤦‍♀️kwby sa moj takto postavil ze na syna sa vykasle tak ho poslem do riiti....

terezka1947
3. okt 2019

@elisa999 no....ty sama si poloz otazku,ci toto chces pre syna.
Ved nakoniec moze byt,ze pojdes od neho s oboma prec...k.babke sa prestahujete a deti sice otca mat nebudu,no budu mat mamu,kt.ich bude lubit. Mozno chudobnejsi,no pokojnejsi zivot.

eliska13
3. okt 2019

@elisa999 Tak sa bude správať aj k druhému, keď bude tvrdohlavý?nech ustúpi hrdosť a zloba mu je k ničomu.Tak mu nechaj drobca s ním a syna vezmi ty na futbal či kino

elisa999
autor
3. okt 2019

@eliska13 presne toto som mu povedala, no on oponoval tym, ze on ho vychova tak aby k tomu nedoslo. To , ze vezmem syna von ja nic nevyriesi

eliska13
3. okt 2019

@elisa999 Nejako je na vysoko.Nemoze vedieť aký bude syn o 10, 12 r.Vyriesis aspoň to, že sa mu niekto venuje mimo domu.Mozno to napisem kruto, ale je fakt tak bezcitný?Vôbec mu nezáleží na pocitoch staršieho?veď to je najkritickejší vek, aký to musí byť pocit, že ho niekto prehliada?že mu dá pocítiť, že malý je lubeny a on nie.puberta je zvláštna je mi jasné, že so 14 r sa nedá už tak hrať, už tak nepočúva rodičov, ale ja by som nemohla tak žiť.Tak možno muž je taký typ, že sa mu treba vtierat do priazne a to puberťák nespraví.Skoda toho, lebo o rok, dva, tri si nájde partiu, frajerku a bude doma čoraz menej kvôli situácii.

hope87
3. okt 2019

@elisa999 mna dostalo to, co si napisala, ze uz parkrat rozpraval o tom, ci si ho nezoberie babka...AKOZE COO??! Uz len ta samotna otazka...ako ju mohol vobec vypustit z ust? Ved to nie je ziadny domaci milacik, na ktoreho mate alergiu a potrebujete sa ho zbavit ale tvoje DIETA pre boha ziveho. Prepac ale mna to totalne vytocilo. Toto je len dokaz toho, ze tvoj partner nema vobec rad tvojho syna. Keby mu na nom zalezalo, snazil by sa najst si k nemu cestu nech sa deje, co sa deje. Ale namiesto toho sa k tomu postavil tak, ze uz nema zaujem, ze sa "snazil" ale ziadna odozva. A cuduje sa? Ved je to pubertiak. Pubertiaci su komplikovany a nezdoveruju sa len tak so svojimi pocitmi. Jasne, uz je dost velky a netreba vsetku vinu hadzat na priatela ale on je z nich dvoch ten dospely, on by mal mat viac rozumu. Ale zase ak nechce a nema ho rad, necudujem sa. Potom sa skor cudujem tebe, ze dokazes byt s clovekom, ktory nema rad tvoje vlastne dieta. Ver mi, ze tvoj syn nie je stastny a vidi, ze je odstrkovany. Ja by som si na tvojom mieste este raz sadla s priatelom a povedala mu, ze ta to velmi trapi a chces a potrebujes, aby sa to dalo do poriadku. Ze je to tvoje dieta, tvoja sucast a nemoze to takto ostat. Ze on nie je stastny a tym padom ani ty. Podla toho, ako sa k tomu postavi a co ti povie, sa zachovas aj ty. Zaroven treba hodit debatu aj so synom a nasledne vsetci traja...ale to je len moja rada...urob ako uznas za vhodne...

janus32
3. okt 2019

@joysi ale u nás sa arogantne choval môj syn,nie manžel...vždy bol malý narcis...aj to v ňom zostalo...so súrodencami vychádzal a vychádza dobre,ale stále myslí len na seba,svoje pohodlie...práveže v období puberty bol celkom fajn,nebol problémový...len tie ich vzťahy bol des...s odstupom času vidím vela vecí inak...

joysi
3. okt 2019

@elisa999 je mi ľúto, že si v takejto situácii...chceš, aby bol starší syn spokojný a šťastný, ale pravdepodobne chceš aby ste boli s partnerom v pohode....nooo...porozpravaj sa s nim...skus rozhovor bez veľkých emócií...bude to zrejme ťažké, ale musíš to zvládnuť...ja sama mám dve deti z predchadzajuceho manzelstva a aj môj partner ma syna z bývalého vzťahu a ešte čakáme bábo...ak by môj partner nemal rad mojeje deti najprv by som ho uskrtila...vykopla a potom by som sa pravdepodobne založila ako sklápacie kreslo ☹

pupi14
3. okt 2019

akože je mi divné, že takto sa správa dospelý chlap, že neni ochotný ustúpiť a spraviť pre ten vzťah s tým synom niečo, veď by z neho neubudlo, keby sa mu venoval

elisa999
autor
3. okt 2019

@pupi14 on je velmi tvrdohlavy ved ked sa pohadame tak sa tyzdne somnou nebavi a taky je Aj jeho otec

elisa999
autor
3. okt 2019

@joysi no len on sa takto zacal spravat ked sa narodil syn keby viem skor urcite dieta nechcem