Nič ma neteší a som znechutená

20. feb 2021

Ahojte dievčatá neviem čo sa somnou deje ale fakt som stále nervozna, mam manžela, mam 2 ročné dieťa ale nič ma neteší som celé dni unavená, znechutená. Problém je v tom že s dieťatom som celé dni sama, svokra o vnučku nemá záujem a moja mama chodí do práce takže k nám velmi nechodí. Manžel robí všetko aby čo najmenej bol doma. Ked môže prísť z práce skor autom tak radšej ide autobusom a príde aj o 2 hodiny neskôr. Proste ho to tiež nebaví s dieťatom a tým pádom že ja mam stále to isté... varenie,pratanie,žehlenie, k tomu náročné dieťa ktoré sa vôbec nezahrá tak mi všetko ide na nervy. Takto som si to nepredstavovala a možno mi chýba iba vdačnosť že iné ženy nemôžu mať dieťa a ja ho mám a som stále smutná a unavená z tej samoty ...Proste chýba mi spoločnosť ... ja viem že mam dieťa ale mne to príde že odkedy mam dieťa tak som naozaj úplne sama a ešte teraz čo je ta corona fakt iba ja a dieťa ...

lucia851
20. feb 2021

Chodíš von? Máš neake kamarátky mamičky?

pribinak
20. feb 2021

Je tu už pomaly jar, zas sa bude dať dlho chodiť von. Máš nejaké kamosky? Aspoň 1-2, žeby ste si spolu pokecali a deti sa pohrali

Uľahčí si domáce prace, nezehli všetko, len minimum veci, nemusíš každý deň variť, sem tam objednaj, zamraz jedlo a odlož a otyteen nájdeš v mraziaku.
S muzom to chce rozhovor.

lenka2710
20. feb 2021

Ja by som sa cítila rovnako, svokra k nám nechodí, mama sice áno, ale zas nie tak často, muž je celými dňami v práci, chodí domov o 19 večer, ráno o pol 6 z domu! Staršia je v škôlke a malý 8 mesačný no ved o tom píšeš, stale to isté dokola! Ráno vychystat malú aj malého, zaviesť do školky, potom popratat, navariť! Ale chodievam každý deň von, mam kamošku ktorá má pol ročného chlapca, tak spolu kocikujeme! Stretneme ďalšie baby, s ktorými hodíme rec, ja som ju zoznámila s mojimi kamoškami, ona zas mňa s jej kamoškami a zrazu sme jak mafia 😂😂😂 dobre to padne keď sa máš s kým porozprávať, zrazu su dve hodiny preč a zas domov! Určite máš vo svojom okolí mamičky s rovnako starými deťmi, prihovor sa a možno si sadnete! Mne sa veľakrát nechce ísť von, ale potom si vravím, že mi to dobre padne, malemu sa super spi v kočíku a ja aspoň pokecam a usmejem sa s niekym inym ako s deťmi! Poobede po malú do školky a už je večer ani neviem ako 🤷‍♀️

nikyball
20. feb 2021

A čo si čakala keď ste plánovali dieťa? Že ho niekam odložis alebo čo? Toto mi nikdy rozum nebere

teleskop
20. feb 2021

Von von von

petrisa213
20. feb 2021

Myslím ze drvivá väčšina sa stretla a stretávajú s tým istým pocitom. Je to úplne normálne, zrazu vedieme úplne iný život. Treba si veci ulahcit a ako aj baby píšu, zresetovat sa a oddýchnuť si, načerpať novú energiu, pozitívne sa naladit a vysvelit manželovi ze nie všetko je na tvojich pleciach. My sme fungovali dosť podobne. Svokrovcov nemám, moji rodicia 160km od nás, 2 deti do roka a manžel od 7 do cca 18 v robote. Bolo toho na mňa už veľa. Nervózna, unavená, stále ten istý kolobeh a najviac ma vedelo dozrat keď si ešte naplánoval s kamošmi celovikendove turistiky alebo teambuilding z roboty na celý víkend. Až mi jedného dňa dosla trpezlivosť, tiež bol vtedy na turistike s chalanmi. S kamoškou, ktorej muž bol tiež s mojim na tej turistike sme si v ten večer zabookovali wellness víkend dostatočne ďaleko na to aby sme sa nemohli kedykoľvek vrátiť 😁 moje deti vtedy mali rok a 7 mesiacov, druhé 8 mesiacov a kamoskina mala presne rok 🙏 deti celý ten víkend krásne spolupracovali 😁😁 takže krásne pocítil ze to nie je med lízať byť celý deň s tsk malými deťmi sama 😁 teraz to je horšie, že niet kam ísť. Ale aspon na pol dna vypadnúť od všetkého by ti pomohlo. Ú nás to pomohlo aj mne aj manželovi. Spamätal sa 🙏

ninusa221
20. feb 2021

Niektorým ženám chodia muži aj na polroka do zahraničia a zvládajú to🙂

petrisa213
20. feb 2021

@ninusa221 vies, jasné keď musíš tak fungovať tak všetko sa dá zvládnuť, ale keď vidíš ze všetko robí preto aby nemusel nič robiť je to celkom iné. 😉

ikissedagirl
20. feb 2021

@ninusa221 a clovek sa ma uspokojit s tym, ze zivot "zvlada" alebo moze byt aj stastny a zivot zit a uzivat ? 😉

jankapepe
20. feb 2021

Koľko máte rokov? Celé mi to znie že vy ani jeden dieťa nechcete a považujete ho za príťaž.
Veta: ,,proste ho to tiež nebaví s dieťaťom....,,
Hovorí fakt za všetko 😢
Sa spamatajte obaja!!! Keď ste priviedli na svet dieťaťa máte ho mať radi, venovať sa mu, učiť ho, vychovať.....

autor
20. feb 2021

@jankapepe pani ukludnite sa dieťa je v čistom,je najedené ma viac hračiek ako ostatné deti ... ma všetko ale ja píšem že ten stereotyp že sa neukáže ani jedna babka, manžel chodí do práce a tiež ma všetkého vyše hlavy tak ako aj ja ...

autor
20. feb 2021

@nikyball ale ja píšem že chcem isť na diskotéku alebo že chcem ísť trtkať so susedom??? kde píšem že chcem dieťa odložiť? Píšem o stereotype, o tom že som stále sama s dieťatom... že človek sa nemá ku komu ozvať, a teraz v čase korony je to 100x horšie... bože niektoré ste tu dobré ježibaby ...

autor
20. feb 2021

@pribinak no bojím sa teraz stretávať s kamoškami ...

nikyball
20. feb 2021

Píšeš že tiež ho to s ním nebaví. Asi ho to skôr nebaví s takou kravou byť doma a nie s dieťaťom. A vlastne nie len jeho 🤣🤣🤣

autor
20. feb 2021

@nikyball Počuj tu ty si hlavne hladaj krémy na ten tvoj rapavý ksicht a neprispievaj do témy kedže asi deti ani muža nemáš tak chod na stránky pre 15ročné žaby 🙂

calmmeadow
20. feb 2021

podla mna su tvoje pocity uplne normalne.Clovek je spolocensky tvor,takze ak sa s nikym nestretavas,tak urcite je ten stereotyp narocny.Na tvojom mieste by som si nasla aspon jednu kamaratku, s ktorou by si sa mohla par krat v tyzdni prejst aj s detmi (najlepsie s takou,ktora ma podobne stare dietatko) a uvidis,ze ti aj ten den uplne inak zbehne a nebudes sa citit taka osamotena.Povedz aj muzovi ako sa citis a urcite aspon raz do tyzdna naplanujte nejaky spolocny vylet do prirody s dietatkom a takisto by som ho poziadala,aby vzdy raz do tyzdna vzal na prechadzku dietatko sam,aby si mala aspon hodinku-dve pre seba a mohla sa trosku odreagovat a zrelaxovat.

jankapepe
20. feb 2021

Pani, ja som v kľude, len mi hlava neberie prečo tvrdíte že vás s to s dieťaťom nebaví. Tajne dúfam že ste mladí a trochu dospejete.

nikyball
20. feb 2021

🤣🤣🤣asi si si zabudla dať dnes tabletky

nikyball
20. feb 2021

A čo si si predstavovala , že budeš na tej materskej robiť?
Choď teda do práce , keď ti chýba spoločnosť, veď nemusíš 3 roky sedieť doma na riti. Či zas nájdeme milión výhovoriek ako sa to nedá???

ysseba
20. feb 2021

To je skutočne podstatné, že vaše dieťa má hračiek viac ako ostatné deti. Je to prd platné - ako píšeš "ktoré sa vôbec nezahrá". Dieťa potrebuje rodičov, ktorí to neberú tak ako píšeš "tiež ho to nebaví s dieťaťom". Týmto výrokom si vlastne medzi riadkami povedala, že ani teba to nebaví s dieťaťom, tak ako tvojho muža. Neviem čo ti máme na to povedať, proste keď ťa dieťa raz nenapĺňa, tak s tým asi nič neurobíš. Budem hnusná, ale nevadí, možno si trošku uvedomíš svoj postoj.... skús si predstaviť že by sa mu niečo stalo.... že by mu zistili vážnu chorobu alebo by tu zo dňa na deň nebolo.... vtedy si možno uvedomíš, aký blbý je tvoj postoj. A že jedine z neho môžeš byť znechutená....

autor
21. feb 2021

@nikyball máš pravdu zabudla som si dať vitamín D idem hned nato

autor
21. feb 2021

@nikyball akože prispievaj do bravíčka a nie tu ked nemáš čo normálne napísať alebo si hladaj tie krémy ...

autor
21. feb 2021

@calmmeadow dakujem presne si to vystihla ...

sidicek
21. feb 2021

No 2 ročné dieťa sa ti samo hrať nebude, treba sa mu viac menej stále venovať, najlepšie sa ti zabaví vonku a aj ty si psychicky oddýchneš na prechadzke. To ze ti chybaju návštevy svokry veľmi nechápem, skôr sa orientuj na mladšie ročníky, kamošky s deťmi, ved vonku v ruskach je to bezpecne. A zapoj muža, choďte von spolu, alebo on s dieťaťom a ty zasportovat

luccija
21. feb 2021

To co pises robia milióny žien a nie su tak znechutene.Zehlit som nezehlila, variť treba, a 2 r dieťa sa máloktoré zahrá samé.Svokru a mamu som pri sebe nemala, muž o 18:30 prišiel domov nie si na tom tak zle ako si myslíš.Sama nie si máš dieťa, čím skôr to pochopíš, že si musíte spraviť svoj program, tým lepšie😄veď choďte 2x denne na dlhšie von, poobede si pospi, niečo dobre uvar, čo by som za to dala zase ležať pod dekou a čítať si knižky či hrať sa s loďkou vo vani😜skôr si myslím, že Ťa trápi, že muž sa Vám vyhýba?