Novorodenec a pes

lesankavh
23. jan 2019

Dobrý deň,s priateľom bývame v jednej domácnosti a čakáme naše prvé bábätko .Náš problém je v tom,že mame psíka kríženca ktorý je cez deň von na dvore a na noc ide spat k nám do domu .Malej prerábame izbu (maľujeme,nové podlahy)ja som mu povedala že nechcem aby pes chodil do novej izby k malému bábätku .On má opačný názor ,chce aby pes spal s nami v novej izbe,samozrejme na zemi.Ja sa toho trošku bojím 😕Táto téma je pre nás dvoch veľmi nepríjemná,na tom sa vieme pohádať.Chcela by som vedieť názor aj niekoho iného preto píšem sem .Čo by ste robili na mojom mieste vy?

mirkas76
30. jan 2019

My máme doma celý zverinec a slovo alergia nepoznáme!Preto vrelo odporúčam všetkým váhajúcim....že akékoľvek zvieratko o ktoré sa budete zodpovedne a s láskou,starať môže byť pre vaše dieťatko,jedine PRÍNOSOM!

siasis
30. jan 2019

Nam dr ovedala ze to je na imunitu najlepsie a ked maly rocny teraz drhol tak mu povedala ze sa musi nechat vyse oblizovat psikom 😅

lacibo
30. jan 2019

@lesankavh ja to vidím trochu z iného uhla, nie je to len o tom psovi, ale ako sa viete zhodnúť a akí budete obaja rodičia..podľa mňa určite to preháňa, veď dieťa bude hádam len dôležitejšie ako pes!!! aj keď niektorým dnešným ľuˇom - psíčkarom už ja len ťažko rozumiem, s prepáčením človeka na zemi v pohode prekročia, hlavne že psík má značkové oblečko , prvotriedne žrádlo, zdravotn.starostl. a pod...a tým nehovorím, že nemám rada psy a zvieratká..len sú proste podradené ľuďom a určite vlastným deťom preboha..robiť teraz závery, kde bude spať pes aby duševne neutrpel..pričom ešte ani dieťa nie je na svete a on ani nevie, čo otcovstvo obnáša a aké potreby bude mať JEHO VLASTNÉ dieťa..sa mi zdá už cez.. asi je dosť nezrelý ešte..😉povedala by som mu tak, že uvidíme, ako sa to vyvinie celé a hotovo..nič by som mu nesľubovala dopredu..ty si rovnako matka ako on otec, a takto si necháš zasahovať do výchovy malého už teraz.. čo bude neskôr..ako bude rásť..toľko na zamyslenie..

lacibo
30. jan 2019

@misscelaneous presne aj u nás, deti majú kontakt so zvieratami vonku, prostredie doma nemáme sterilné, vonku beháme kade tade, všelijaké alergény aj bežná špina.ale zase trvať na psovi v spálni pri malom je už teda extrém..

lesankavh
autor
30. jan 2019

Pes nebude spať v spálni,tak sme sa dohodli po rozhovore 🙂

mimi410
19. feb 2019

Neviem ci je tato téma stále aktuálna, ale podelím sa aj ja s mojimi obavami..cakame babo na začiatku leta, uz pomaly všetko chystame. A máme v dome sldva psy. Jeden pouličná veľký biely, teda všade biele chlpy a druhy dvojročný doberman. Obaja sú s nami v izbe. Dlho sme sa snažili o miminko a manžel robí v zahraničí.. Ked je prec so svokrou sme psíky učili aby si uz nezvykali lezat celý deň v spálni. Mne to strasne vadí teraz ked mame bordel, chlpy, pred tým mi to nerobilo problém upratovať každý deň ale teraz som už s toho fakt unavena... To večer si nemôžem lahnut kým si všetko nevytrasiem na balkone. Začala som izbu zamkynat na den... Doberman mi rozbil dvere... Paráda tak sme dvere vymenili a dostal trest. Dovtedy sa hádzal na ne kým nepuklo sklo. Muž mi povedal ze ak chcem tak ich zastrelí... Paráda vravim si, vsak to je jednoduchšie ako snažiť sa ich pripraviť.... No a keďže manžel je momentálne zase doma, všetky naše snahy sú.... Psy veselo skáču po posteli, rucaju všetko má zem a manžel sa na tom super zábava že aké sú podarené a mňa ide urvat že furt upratujem ako ťava a význam nikde.... Plus som si ešte aj od svokrovcov vypočula, že som príliš uskostliva a ze ma to prejde keď sa maly narodi, že psíky ho budú strážiť a ľúbiť... Ako chápem ale predstaviť si kojiť s dvoma 60 kg ohavami na posteli plnej chlpov mi normálne dvíha tlak....

llienkaa
19. feb 2019

Mame doma psa,macku a kocura ked knam prisla pediatricka povedala ze to je dobre. Vobec v tom nevidela problem skor naopak.

llienkaa
19. feb 2019

@mimi410 fiha tak toto by bolo namna moc. My sme oducili psa aby chodil na gauc a na postel ma svoj peliesok.

lesankavh
autor
20. feb 2019

@mimi410 ahoj úplne ta chápem,chlpy v dome neznášam aj ja 😒problém vidím v tom,že manžel sa na nich zábava a ty si nervózna čo by som bola aj ja .Porozpravaj sa s mužom,že to tak nemôže pokračovať obaja musíte byt na rovnakej vlnovej dĺžke a obaja musíte dať psom najavo čo môžu a čo nie .Držať spolu,vysvetli mu že ti to vadí,že nevládzeš už tak upratovať .Moj priateľ je podobný ako tvoj muž,ale náš pes má svoje miesto,kde spí.Na posteľ si nedovolí ani na gauč,lebo som ho vychovala ja,keď bol priateľ rok na misii.Takže v tom mám výhodu že viac počúva mňa😀Máme krásnu novú prerobenú izbu kde budeme s bábom a psa už teraz učím že tam nesmie,nebol tam zatiaľ vôbec a to mám do do tej izby stále otvorené dvere .Všetko je o výchove 👌

bmuller
20. feb 2019

@mimi410 no tak tomu nerozumiem, a nech ma zastanci psickarenia aj ukamenuju - vy mate dom, a to sa niekomu (muzovi) fakt zda, ze plemena ako doberman maju byt chovane v interieri?? zial, pes ma len svoj obmedzeny mozok, ktorym je schopny ponat, co ho naucime a co mu dovolime. a ked mu to o niekolko rokov zrazu nechceme dovolit, tak samozrejme, ze nechape. ale nastava problem, ked si to vydobyja a ma 60 kg.... 😞

kathhii
20. feb 2019

@mimi410
Toto správanie psov nie je normálne- teda, psy by mali vedieť, kde majú miesto a nesmú si to takým sposobom vydobíjať.
S každého normálneho psa padajú chlpy, ale aby som každý deń riadila koli psom to nie...
Musíte im určiť hranice, inak sa zblázniś...

prettiness
20. feb 2019

@bmuller som psickar a neukamenujem ta, mame doma polovnickeho velkeho psa ktory je totalne decko a maznak... a vobec mi nevadi ze je vnutri, ide ale o to ze ho nenecham skakat si pohlave... pes ma ma ako pana respektovat ale k tomu treba psa vychovat a ked mu raz niekto toto dovoli tak sa nemoze cudovat ze ho to po rokoch len tak neodnauci zo dna na den,...

@kathhii pes to bude vediet ked ho to pan nauci...

lesankavh
autor
20. feb 2019

Pes proste musí vedieť čo môže a čo nesmie a treba ho k tomu viest od šteňaťa,pri dospelom 60 kg nejaká prevýchova už bude náročná 🙂my máme doma 3 psov.Dvoch 60 kg aziatov samozrejme vonku na dvore a kríženca ktorý je aj von aj v dome ale ten počúva na slovo 🙂

maciatkolulu
20. feb 2019

@mimi410 to fakt existuje niekto,kto pre svoju neschopnosť chce zastreliť zvieratá?????? Doteraz to tebe nevadilo? Že skákali a spali v spálni? Teraz čakáte,že sa psi po pár mesiacoch zmenia,lebo vás to už nebaví..... Ste sa snažili o dieťa,vedela si minimálne ty,koľko roboty je so psami v spálni. A zrazu to chces zmeniť a keď to menia,tak príde muž domov a povie,že ich zastrelí,lebo si unavená a keď teda nič,tak ich opäť nechá skákať v spálni🤣🤣🤣🤣🤣buď som vadná,alebo som to zle pochopila....alebo....

vendulka80
20. feb 2019

Ja ta obdivujem, ze toto tolerujes doma. Ja by som nikdy nezaspala v posteli kde sa váľal pes. Ludia ich povýšili nad seba a nad vsetko ostatne. Ako chcete fungovať s bábätkom? Ked pes nie je vychovaný a nerešpektuje pokyny, trieska do dverí tak je schopný zaútočiť aj na dieta lebo je to preňho votrelec. A nedajboh ked to dieta bude na “jeho” posteli.

tinapa
20. feb 2019

@mimi410 Bola by škoda ich utratiť, veď za to vlastne nemôžu.. Pes je vizitka majiteľa, si zapamätaj.Kontaktuj skúseného cvičiteľa psov a zabezpeč- alebo teda tvojj muž hrdina by mal zabezpečiť, aby sa prevychovali.. Základná vec je, že psy musia dostaž trest do dvoch sekúnd od skutku, čo vykonajú.. Neskôr je to už nefunkčné.. Tak možno po 10 rokoch, keď už pes je tak zžitý s pánom a inteligentný, že pochopí, aj keď na neho hovoríš súvislé vety. Náš pes- labrador krížený raz nechcel do auta skočiť, tak sme mu povedali- no keď nechceš, ostaneš doma..a on si to zrejme spojil a do auta skočil aj sám... Pes sa dá prevychovať v každom veku, pokiaľ je to inteligentné plemeno, čo myslím by mal doberman byť- tak a jeho povaha neviem aká je, no ak to nebude tvoj muž chcieť, radčej ich ponúknite niekomu do dobrých rúk..ako uzratiť. Tvoj muž je necitlivý a neempatický?