Nový zákon o rodine. Čo si o tom myslíte?

alinka189
4. máj 2010

ahojte, neviem či tu už náhodou táto téma nie je, ale nenašla som ju....som dosť pobúrená tým zákonom....to akože po rozvode, príp.rozchode bude maloleté dieťa týžden resp.mesiac u matky a nastriedačku u otca??? to čo je za hlúposť. nepoviem, ak by sa to týkalo väčších detí, ale deti min. do cca 6r.by mali byť len u jedného rodiča. samozrejme s tým, že by sa stretávalo aj s druhým. myslím si...a určite nie len ja, ale väčšina ludí a aj psychologov, že to pre to dieťa nebude dobré. bude mať v hlave chaos. z každej strany ho budú učiť inak, k čomu to vedie? už teraz sú deti na nepoznanie od našej generácie a bude to ešte horšie. som ten zákon pochopila zle? po svojom? alebo to je vážne tak? čo si o tom myslíte? ak toto podpíšu, tak .....

lizatko1009
4. máj 2010

je to dost na hlavu postavene, dieta by malo mat jednu postel, jednu skolu, dost to bude zle aj pre to dieta. 😠

alinka189
autor
4. máj 2010

presne tak...ved napríklad do škôlky/školy bude odchádzať vždy z iného domu? ako bezdomovec...vôbec to dieťatko nebude vedieť kde má domov...
to je horšie ako na hlavu postavené!!!
zase si to odnesú tí, ktorý za to nemôžu!!!

dajna11
4. máj 2010

podla mna to ani nebude fungovať a aj to postupne upadne. ako by to mohlo ísť?ked jeden rodič býva od druhého 100km?už teraz ked dcérku nechám na vikend u našich príde ako vymenená.tam všetko može,rozmaznavaju ju a potom doma je to s nou na nevydržanie.

alinka189
autor
5. máj 2010

no to ano dajna....ale čo v prípade, že bývajú v rovnakom meste?
a presne viem o čom hovoríš, ked vravíš, že dcérka príde ako vymenená

dajna11
6. máj 2010

i tak je to hovadina....normálny človek by o to nepožiadal pokial mu záleží na deťoch....ale su zasa typy ktorý sa v tom vyžívaju,to je jasne. viem aké boli u nás začiatky ked mala chodila k ex...a ked prišla domov ako mi nadávala že ja možem za to že sme sa rozišli,že ma nenávidí.....ktovie čo jej tlačili do hlavy.....podla mna má mať dieťa zázemie na jednom mieste....domov....miesto kde má svoje veci,hračky a nepoviem,ked je dohoda u rodičov ako si ho brávať.....tak v pohode...ale aby pendlovalo hore dole.....to je choré.

marek181
14. máj 2010

pišete tu len ženy-matky nemôžte to tak brať že dieťa ma pravo byť len s matkou aj otec sa chce podieľať na vychove a dieťa by malo mať rovnako otca ako aj matku. ja mam syna ktorý ma rok a pol a ked ho vraciam k matke tak strašne plače lebo jeho matka na neho nemá čas lebo ma internet a kamaratky a dieťa sa chce hrať a dieťaťu sa treba aj venovať nie len ja mam dieťa a jeto! vädšinou synovia viac lipnu na otcovi. moja ex si ľubi aj vypiť a dieťa to vycití minule som prišiel po malého a bola ožrata ale na socialke to neberu do uvahy stale je ona jeho matka a ja som len obyčajný jeho OTEC! ja si myslim že ktorý otec ma rád svoje dieťa tak o to požiada a bude sa starať a pristupovať k tomu zodpovedne.

dajna11
14. máj 2010

sú všelijaké prípady,toto je niečo iné. ja mám v mysli slová mojho suseda ktorý je rozvedený,a stále sa s ex naťahuju o deti...viem že ich má rád jasné že ano.ale deti sú školopovinné a bývaju s matkou v inom meste.povedz mi ako by mala akože fungovať tu tá striedava starostlivosť?on povedal že si o nu požiada....chodia s deťmi po psychologoch,lebo vraj trpia rozchodom rodičov....ale keby si s nimi normálne sadli a vysvetlili im to boo by to lepšie aj pre deti,ale oni ich len huckaju jeden proti druhemu. tak som sa pýtala ako budu chodiť do školy keby im schválili tú striedavu starostlivosť.....vraj mesiac budu chodiť do školy tam kde býva ona a mesiac kde býva on....to je ako rozumne?ktorá škola by to akože dovolila?a to pre deti nebude na psychiku ked budu striedať každú chvilu školu,prostredie,kamarátov?to im neublíži?jeho to nezaujíma....lebo aspon ako tvrdí,nech vidí ex ako to je ked sa chcela rozviesť. takže nemyslí na deti,iba ako jej ublížiť. zasa moj ex je alkoholik.....si ako mám predtsaviť že by malu braval na dlhšie,tak ma porazí.jednoducho si myslím že nie vždy to bude fungovať....a podla mna aj málo to bude v reále fungovať.málo ktorý rodičia sa vedia dohodnuť na systéme,nie každý sa rozíde v dobrom. a ako som minule čítala nazor psychologa na to...tak by to odporučal iba deťom vyspelešjím...nad 10rokov. ty by si si mal požiadaťaby ti dieťa zverili ked ex pije...to je o inom.

marek181
16. máj 2010

dajna požiadal som ale mi syna nezverili lebo ho vraj moja ex kojí nieje to pravda ale sud počúva ženu nie chlapa stale si dnešný svet myslí že chlap sa nevie postarať o dieťa tak ako matka. nevravím poznám kopu matiek ktoré sa starajú o svoje deťi ako sa len da a obetujú sa! bol som na socialke že moj syn je niekedy sam doma a že ex ide von a syna necha samého povedali že to mam dokázať. že ked to zistim tak ich mam hned zavolať urobil som to ale pracovnička socialky mi povedala že teraz nemá čas isť ku mne ja som jej navrhol že pridem po nu na aute položila mi telefon a moja ex bola doma za 5 minút ožratá a vykrikovala že čo som si sťažoval. hned jej musela volať socialna pracovnička. socialna pracovnička mi sľubila že niekedy pojde k nej na kontrolu ale už je tomu pol roka a ešte si nenašla čas. malý ma modriny bol som aj u lekára že ho bije ale sud povedal že dieťa je živé tak sa aj udrie. to nesú len malé modrinky ale veľké a porezané nožky to je tiež normálne?! chlap v sučasnom štate nemá nijaké prava stale len žena je uprednostnovaná. ked žena povie že manžel pije zrušia mu styk s dieťaťom ale ked chlap povie že žena pije tak neurobia nič. ten zakon je len pre tých rodičov ktorý byvajú v jednom meste. až teraz som si všimol že čakaš babätko tak prajem všetko najsamlepšie nech ti deťi robia radosť.

dajna11
16. máj 2010

ja chápem tvoju situáciu a viem si predstaviť ako je to na nervy...ale pravda je že všetko musíš dokázať.ak ubližuje a pod. to aj ja na ex som nemohla len tak povedať že pije....on mal za sebou už aj liečenia takže sa to dokázať dalo.ja som sa nad tým zákonom zamýšala takto....že ked žiju v iných mestách tak si myslím že pre hlavne malé deti nieje dobre časte striedanie prostredia...ak nie su školopovinne tak je to iné...ale zasa sú dosť maličke na také...ja neviem ako by to fungovalo,len nad tým premýšlam.lebo ak expartneri mju dobré vzťahy tak sa vedia dohodnuť na častejších stretnutiach a striedavej výchove aj bez súdu.ale takých párov je malo.a viem si predstaviť tvoju bezmoscnoť čo sa týka ex...aj ja som ju mala ked si moj brával malu ked bola ešte malička......musela som mu ju dať,a báala som sa o nu lebo bezpečnosť nebola pri nom nijak.a. dakujem za želanie.....na bábo sa tešíme...

alinka189
autor
17. máj 2010

marek, v takom prípade, ak ide o takú ženu akou je (bola) tá tvoja...nie je o čom... v tom prípade áno... samozrejme, že je pre dieťatko aj otec dôležitý.
ale v prípade, že matka sa vzorne stará o dieťa, domácnosť a všetko čo s dieťatkom súvisí a otec sa mu odmalička nevenoval ako by sa mal...tak prečo by ho mal dostať? vela chlapov je takých, že urobia matke napriek aj na úkor dieťatka...o čom to je? tie deti budú mať v hlávkach zmätok.
a to, čo čítala dajna, ten názor odborníka, že by to malo byť len nad 10 r....ok, to už je dieťa vo veku, kedy chápe velmi vela vecí a vtedy by to šlo...jednoznačne by to nemali byť deti do 5r... to je môj názor...

dajna, pripájam sa... prajem tiež len to najlepšie.

marek181
18. máj 2010

čaute kočky suhlasim s vašimi nazormi to je pravda že ked otec je alkoholik a sa nestará o deti tak ani teraz by sa mu ta možnosť nemala dať! veľa chlapov to zneužije a požiada o to len preto aby robili naprieky svojím exmanželkam. neviem s tým vekom ako to bude ja osobne by som chcel čo najmladšom veku aby to povolili. malo by sa do uvahy brať či sa otec stretával s deťmi a či platil vyživne a podľa toho by sa to malo určovať. malo by sa aj sledovať ako sa stara o deti či nesú same doma alebo nesú v nejakých podnikoch pre ních nepristupných.(krčma diskoteka a pod./ bude to dosť boj o to dieťa a zasa len to nevinne dieťa bude trpieť. ja si myslím že mojmu synovi to len prospeje je pravda že ked ho budem vraciať tak to bude asi ešte väčší plač ako teraz a mne bude tiež na prd lebo ho budem ľutovať. je ťažko ked dieťa nechce aby ste išli preč alebo nechce isť k druhému rodičovi ale čo musíte ho tam nechať či chcete alebo nie. už ked bude mať viac rokov tak nech sa rozhodne samo ale kedy to bude?

imarikai
18. máj 2010

no tak to je riadna kravina ten zakon mesiac si nevidieť dieťa to kto vymyslel? tiež patrim do skupiny rodičov že si nerobime na prieky nemame určene navštevne hodiny dcera chodi k otcovi kedy chce niekedy tam spi aj 5 dni ale mesiac je dlho byvame v jednom meste takže chodieva aj od neho do školy a tiež sa stalo že si ju ex prišiel zobrať a mal vypite jednoducho som mu malu zobrala a povedala že sem ma chodiť triezvy už si dava na to pozor a ked som mu ju nedala dcera plakala že jej to robi naschval nehnevala sa na mna že ju nedam ale na neho marek držim palce nech ten boj vyhráš inak ked je syn sam doma ja by som zavolala policajtov ohrozuje dieťa aby potom nebolo neskoro ked sa niečo stane

dajna11
18. máj 2010

alinka dakujem za prianie.....ved sú všelijaké prípady,poznám aj prípad ked žena sa skvelo starala o deti ale ked odišla od manžela do podnajmu,tak on si vydupal deti do starostlivosti,lebo ona nemala kde bývať s nimi,lebo byt bol jeho.a tak nemala na nič nárok. moja dcerka sa teší ked ide k otcovi,nikdy som nič zlé pred nou na neho nepovedala,má ho rada aj ked teraz už ho vnima inak lebo je velka a vidi jeho ignoraciu. takže nech si ju zoberie na vikend ale nie na dlhšie,lebo on ju nepozná,nevie čo má rada...ako by sa o nu staral? vela ludi to požiada aj koli výživnemu lebo tam sa asi bude upravovať kedže dieťa bude žiť aj s otcom,tak samozrejme že nebude musieť tolko platiť alimenty.

dajna11
18. máj 2010

malo by to byť odsuhlasene s prihliadnutím na tu starostlivosť z druhej strany....či riadne na čas platí,zaujima sa o dieťa,stara sa. podla toho..aj ked asi maličke deti...to je ťažko,lebo ak je matka riadna a stara sa tak jej to pojde za ťažko ho dať maličké na dlho preč.

lizatko1009
18. máj 2010

dajna ten zakon plati pre kazdeho? ci len pri rozvedenych?

dajna11
18. máj 2010

myslím že pre každého,ktorí maju spolu dieťa ale nežiju spolu a i tak by sa ccheli..alebo ten ktoremu nieje dieťa prisúdene,podielať na starostlivosti o dieťa.

lizatko1009
18. máj 2010

ale ved este ten zakon nieje schvaleny, ci? lebo som citala v novom case pre zeny.

dajna11
18. máj 2010

bolo o nom niečo v novom čase....neviem čítala som to len ta zbežne...ale myslím že vstupuje už do platnosti od júna....

lizatko1009
18. máj 2010

ja som nieco citala, ze ho nechu schvalit, ze aj psychologovia s tym nesuhlasia, ze to nieje dobre pre deti, tak dafam, ze ostane to tak.

dajna11
18. máj 2010

jaj,lebo sused to berie ako hotovú vec a že si o to zažiada,tak som myslela že je to hotová vec. viem že to psychologovia velmi neschvalovali....a súhlasím s nimi....

marek181
19. máj 2010

čaute ten zakon už je schvalený

dajna11
19. máj 2010

no takže je to vybavené 🙂 teraz začnú naťahovačky po súdoch ☹

lizatko1009
19. máj 2010

marek a to kedy ho stihli schvalit ja som kupila toho tyzdnovy novy cas pre zeny a tam bolo napisane, ze este tam len lezi a ze pravdepodobne sa ani neschvali, ved sa trosku zamyslite nad tym zakonom aky je padnuty na hlavu,, ved to je zle pre dieta, ale aj pre rodica, dieta by malo bat jednu postel, jednu skolku a jednu skolu a u mna ten zakon zhasol 😠 😠 😎

imarikai
19. máj 2010

myslim že to bude platiť iba na niektorych rodičov napriklad ja sa toho nebojim v rozvodovych papiroch priznal že pije a byva potom agresivny myslim že to by nešlo ale ako čitam marek tvoje pismenka myslim že ty maš šance aj ked je tam stale argument tvojej ženy že koji

dajna11
19. máj 2010

no ja držím marekovi palce aby sa mu to podarilo,aj ked si myslím pokial nebude mať dokazy že sa ona nestara a pije...asi to ppojde ťažko

marek181
19. máj 2010

čaute mamičky ako ide život. ja som čital na teletexte na markize v sobotu že prezidend podpisal nový zakon o rodine. ja som dnes bol po svojho syna ex mi povedala že je chorí ja som pytal kartičku poistenca povedala že načo že bola so synom u lekára. nevšimol som si hned mal na sebe len ponožtičky nie pančušky a pritom je chorí a ma rok a pol a vonku je 11 stupňov. nabral som nervy a išiel som na socialku že ako ho obliekla. socialna pracovnička na mna vyskočila že mne všetko vadí že mam si ho ja obliecť lepšie to je jednanie. už fakt som zufalí aj minule mu davala len ponožky a vonku bolo 6 stupnov. neviem už čo mam robiť. vravel som že zavolam na nich markízu že nevedia nič riešiť ona mi povedala že si to mam sám poriešiť a nie ich obťažovať že oni takých debilov ako som ja majú denne niekoľko. už fakt neviem na koho sa mam obratiť????!!! kto mi vie poradiť???

dajna11
19. máj 2010

ahojky......a nevrátili ho na prerokovanie?? no marek,je to ťažké....ja poznám pravý opak....kamošovu ex,ktorá furt chodí po súdoch a sociálkach...a. jej teda vychádzaju v ustrety. je to ludoch....nie všade su milý,ochotný..... na uradoch nemaju radi ked im niekto pridáva viacej roboty.je pravda že v takomto počasí treba mať pančušky. dávaju ich aj väčším deťom čo som videla kamošky. ale čo narobíš? nemyslím že by sa koli tomu že nemá pančuchy na sociálke trhali......je to celé také....na koho sa obrátiť? na to sú tu iba detský kurátori...neviem kam inam isť

marek181
23. máj 2010

čaute no čo viete niečo nové o tom zakone???? ja som sa bol pytať na socialke ale detske kurátorky ešte nič nevedia.

dajna11
23. máj 2010

ahoj,ja osobne neviem nič nové.....