Obstoja nahrávky na súde ako dôkaz?

mikusa1999
29. mar 2019

Ahojte žienky máme doma "menší" problém. Rodičia sa rozviedli a otec si doniesol domov tehotnu priateľku no teraz ženu ktorá ide po peniazoch. Vedel dobre že mi ju tu nechcem avšak dom je na neho písaný a navyše založený bankou kvôli úveru. Za posledný rok som bola 5x na súde a 6x na polícii. Obaja vedia dobre klamať. Bije nás a na rozkaz jeho ženy nás chce vyhnať s bratom z domu. My sa bránime ako len vieme. Na polícii keď sme nahlásili že nás bil (chcel nás udusiť facky lietali) to skončilo v jeho prospech pretože vie dobre klamať. Ja s bratom sa im vyhýbame ako sa len dá a každý pohyb čo urobíme ( kočík posunieme ak nám zavadzá) je dôvod z ich strany na hádku. Ja ešte študujem nemám kam ísť brat tiež. Na súdoch som nechala hotový majland čo som mala našetrené. Napadlo ma že či by nebolo dobré ich nahrávať keď po nás nadávajú alebo vykrikujú že pôjdeme z domu preč. Na súde a polícii tvrdili že to nie je pravda že my sa k nim správame zle čo je veľká lož! Máte s tým skúsenosti? Že na súde alebo polícii by som použila nahrávku kde vravia že nás vyhodia alebo ako nás bijú. Uznajú to? Alebo môžem ešte aj na tom pohorieť že ich nahrávam bez ich súhlasu? Alebo máte ešte aj iné nápady 😪😔😔 vážne neviem ako ďalej

deti95060810
29. mar 2019

hovädo a nie otec...😈

mikusa1999
autor
29. mar 2019

@deti95060810 ani mi nevrav 😔 ešte bol na 10 dní vyhodený z domu a čo som urobila? Zachránila som ho ja! Vybavila som mu aby mal kde bývať a tá jeho fiflena ani nechtom nepohla!! Ľutujem to z celého srdca že tom to urobila

mondolina
29. mar 2019

Ak ste plnoleti odstahujte sa, plus výživné od matky a otca, kým dostudujete.
A kvôli čomu bol vlastne súd, nerozumiem čo si platila.

mala_hobitka
29. mar 2019

@mikusa1999 Ak si dospelá treba sa k veci dospelo postaviť. Požiadaj o bývanie na internáte, prípadne u príbuzných a od oboch rodičov žiadaj výživné + brigáda. Počítaj s tým, že z domu, ktorý je písaný na neho ho preč proste nedostaneš. To jedine tak tvoja mama a aj to iba ak by vyhrala súd ohľadom BSM.

mikusa1999
autor
29. mar 2019

@mondolina nájomné je drahé a na súde som bola kvôli výživnému povedal mi že mi nejde dávať žiadne peniaze a iba ak mu to súd pridelí. Tak som šla. Nemala som na výber nemala som z čoho žiť. Teraz je zase vada asi zase bude polícia. Cez sociálku som poslala návrh a prišlo mi vyjadrenie od nich od právnika tak som si musela aj ja. Dva razy som bola na okrese a raz na krajskom pretože sa odvolal že nechce platiť výživné. Potom som bola ešte dva razy pri bratovi na súde. A na polícii ohľadom bitiek.

mikusa1999
autor
29. mar 2019

@mala_hobitka rozmýšľala som nad tým veľakrát že na internát na víkendy by som sa musela aj tak domov vraciať brat nechce ísť na internát aj keď som mu dovrávala a samého ho doma nechcem nechať keď vidím aké to je

mondolina
29. mar 2019

@mikusa1999
Ale komu si platila na súde ohľadom výživného?

mikusa1999
autor
29. mar 2019

@mondolina právnikom lebo mi poslali faktúru tam som nechcela celé 2 tisícky a brat polku z toho

mondolina
29. mar 2019

@mikusa1999
Dobre nejdem sa pýtať načo si mala právnika, veď na výživné máš právo aj bez neho, plus keďže študuješ máš právo na bezplatné právnické služby ( centrum právnej pomoci).

mikusa1999
autor
29. mar 2019

@mondolina áno dozvedela som sa to až po prvom konaní že mám nárok na to. Nevedela som o tom. Keď som šla požiadať vypísala som žiadosť sama a zaniesla na súd. Potom prišlo vyjadrenie zo strany otca cez jeho právnika a z matkinej strany tiež. Nevedela som čo mám robiť ja sama neskúsená proti dvom skúseným právnikom, tak som hľadala aj ja.

ladyblcha
29. mar 2019

Toto je take hrozne aj citat, ludia ktori by ta mali najviac milovat, ti najviac ublizia? 🙁 radu nemam, len obdiv k tebe. Vela sil a drz sa, drzim palce nech sa zivot k tebe obrati dobrom❤

PS Myslim, ze nahravka bez upozornenia ze budes nahravat, nemoze byt dokazom.

bluka2
29. mar 2019

Za tie 3000 by ste mali s bratom v pohode na ten nájom 🤔 a dostali ste už teda výživné? Ja by som im spravila po vôli a odsťahovala sa. Nejak si aj popri štúdiu zarobis, kľudne na začiatok na nejakú horšiu izbu. Však to musí byť hrozné tak žiť

pribinak
29. mar 2019

Kolko mas rokov? Cez tyzden chod na internat, vikend mizes byt v krízovom centre ci utulku.

Mas narok na vyzivne od oboch rodicov a urcite aj narok na sociálne štipendium

V krízových centra su soc.pracovnici a aj pravnici, ti ti pomozu a poradia ako postupovať

mikusa1999
autor
29. mar 2019

@bluka2 áno mohli sme z toho vyžiť na nájom- Len keď sme už mali právnikov tak sme nemohli len tak peniaze dať do nájmu keďže sme vedeli že to bude drahá záležitosť. Mrzí ma že ani právo na náhradu trov nám neuznali

@pribinak budem mať 20 viem som mladá veľmi, výživné už je už ako tak poriešené a sociálne štipendium mi nedajú bola som sa informovať a povedali mi že nie pretože otec zarába o dosť viac ako su požiadavky takže skrz toho mi nemôžu dať. On má na to výživné platiť veď pri tom zárobku o ktorom viem môže väčšina Slovákov len snívať toľko nezarobia ani za rok v čistom

pribinak
29. mar 2019

@mikusa1999 teraz nemáš narok na soc stipko, lebo zijes v spoločnej domácnosti, ale ked odídeš, uz nebudes posudzovaná spolocne

Mladá sice si, ale co, ved môžete si spolu s bratom prenajať 1izbivy byt, študovať, poberať vyzivne, prídavky, štipko a chodit brigádovať

mikusa1999
autor
29. mar 2019

@pribinak vážne? To mi nepovedali o tom že ho môžem poberať keď sa odsťahujem. Iba toľko ako som hovorila že kvôli platu ho nemôžem aj keby som bola na intráku lebo nespĺňam požiadavky. Ďakujem krásne za info 😊 potešilo ma to

pribinak
29. mar 2019

@mikusa1999 ste spolu posudzovaní ako rodina. Ale over si tuto info, lebo moze tam byt zas nejake ALE
Moja kamoska robi v krízovom centre a bezne vybavuje štipka pre jej klientov.

mikusa1999
autor
29. mar 2019

@pribinak ďakujem krásne overím si to 🙂 😊

romiada
29. mar 2019

@mikusa1999 ako moze otec toto urobit vlastnym deťom (biť Vas, dusiť?) 😤😮 no keď vytriezvie z tej svojej "pipinečky" tak dufam že ešte horko raz zaplače ako sa choval k vlastnym deťom. Ach bože niektorym chlapom by mali urobiť (na tajňaša) vazektomiu keď natrafia na take ludry čo im spravili lobotomiu mozgu