Ocko uprednostňuje prácu. Ako ste na tom vy?

llaayllaa
17. sep 2009

Neviem,či len ja mám tento problém s manželom,ale od neakého času,je mojmu drahému prednejšia práca,a teraz nemyslím zamestnanie(aj ked ho má fakt také,že je viac v zamestnaní,ako doma,ale to ešte chápem,lebo v dnešnej dobe potrebuje každý peniažky)ale myslím robotu ako takú,napr.pred pár mesiacmi si u svojich rodičov začal stavat garáž,skoro celý august sme sa poriadne nevideli,a ani momentálne to nieje o nič lepšie,z práce rovno do garáže ku nim a opačne,a my sme neustále samé ☹ a z toho potom vznikajú medzi nami hádky a nezhody,ktoré by sa podla mna dali kompromisom lahko vyriešit,ale moj drahý nieje schopný neaký ten kompromis urobit ☹
Poznáte to tiež niektorá,alebo to len ten "moj"manžel je taký žhavý do roboty?

macka01
19. sep 2009

len si neuvedomuješ že najväčší exempár si tu ty, 😝

zuzuliq
7. nov 2009

llaayllaa ja sa citim podobne ako ty. Byvame u svokrovcov, lebo dokoncujeme dom. Mame 7 tyzdnoveho Davidka a som s nim vlastne skoro stale sama. Manzel robi dlhy/kratky tyzden od 9 - 22 takze ked pride domov ja s malym uz vacsinou spime. No a ked ma volno tak je od rana do vecera na dome, ked pride domov tak visi na nete na kadejakych stavebnych forach zhana materaily na dom a pod. Takze ci je v praci alebo ma volno je to uplne jedno lebo aj tak som stale sama.
Len dufam ze ked uz budeme byvat vo svojom tak sa zacne venovat aj nam dvom

emyly
7. nov 2009

ahojte žienky.....ja napíšem len tolko....Čo by som ja dala za to,keby mi muž postavil garáž..... On sa nejak k práci nikdy nemal, nevravím že nerobil vôbec nič, do práce chodieval, ale prerabať byt som musela začať ja, čo som ako žena nezvládala (chlapské roboty) musela som si napýtať ludí...
Viem že tak to bude aj pri prerábke domu, kde sa sťahujeme....ak sa ti zdá že je muž kvôli garaži s tebou málo, tak tam chod aj ty....ja by som to tak riešila,malú dala postrážiť napr.svokre,mužíkovi doniesla čajík, svačinku a pusu k tomu 😅 myslím že to nie je až tak vážny problém, ktorý by sa nedal vyriešiť.... 😉

mtsl
7. nov 2009

ahoj llaayllaa,
chcela som ťa povzbudiť. aj ja som v podobnej situácii. MM podniká a aj teraz kváka so zákazníkom. ja som si vydupkala víkendy počas ktorých neodchádza z domu ale je s nami. často je však s nami len fyzicky a pracuje na PC, takže žiadne terno to nie je. aspoň som mu "nanútila" (robí to rád a dobrovoľne aj keď som ho o to musela dôrazne požiadať) aby každé ráno pred našim odchodom do práce malého obliekol a posadil do auta a večer ho okúpal a dal mu papať - t.j. aby bol doma okolo 19.00. celkom to funguje aj keď mňa strašne trápi že sme málo spolu.

mywiel
7. nov 2009

Aj ja mam doma workholika, tak skuste tu garaz obcas stavat spolu, deti nech sa hraju, alebo nech ich niekto na par hodin postrazi a na oplatku zas nech on ide s vami jeden vikend niekam ako s rodinou ved garaz sa nemusi stavat kazdy vikend nie? No nie je to lahké zeny chcu od muzov aby zabezpecili rodinu ale nechcu byt samé, a muzi nevedia najst ten pravy stred, ze aj rodina je dolezita nielen financie. 😔

pensadorcallisto
9. nov 2009

Mywiel, ahoooj...
Ako sa vam dari?

Inak, k teme...

llaayllaa, pisala si, ze manzel teraz stale pracuje a ze to chce mat cim skor hotove... Mozes byt len rada, pretoze to dokazuje, ze cim skor chce mat cas len pre vas. Sorry, ak mi nieco uslo, necitala som to cele... 😀
Je to len docasne, tak musis byt silna. Nemyslim, ze by uprednostnoval pracu, skor chce mat tie povinnosti z krku...

My mame tiez dost hekticke 2 tyzdne...
Zijeme v zahranici a na deti som fakt sama. Manzel pride z prace a hned berie maleho, potom pozeraju telku s dcerou, medzitym sa naveceriame atd...
Fakt je, ze mi velmi pomaha. Ale tieto 2 tyzdne su dost tazke. Najprv 4-dnova konferencia, hned na to vecerne porady a domov prisiel az po polnoci. VZdy som ho cakala, pretoze som vedela, ze bude cely statny...
Robi si doktorat, vlastne to chcel vzdat, ale nejak som ho prehovorila, ze to zvladnem, pretoze to pre nas znamena, ze aj vikendy budu take vselijake. MAnzel sice patri medzi top management a doktorat uz nijak nezavazi, ale sama viem, aky je clovek statny, ked dosiahne dalsiu metu... 🙂
Myslim si, ze vzdy to, co je negativne sa vyvazi pozitivnym.
U nas takmer nie su ziadne hadky. uz ked, tak pre hluposti, ked dcera vymysla.
Manzel sice veşa pracuje, ale cez vikend nas vezme tu a tam. Proste som stastna a nemenila by som. Rozumieme si a je to ten najlepsi manzel a otec.

Tym chcem povedat, ze mozno len staci vzit sa do situacie tvojho manzela, urcite ma vas velmi rad a neuprednostnuje pracu pred vami. Je teraz v takej pozicii, ze nema na vyber. Asi by vas nebavilo, keby sa ta jeho praca tahala cele mesiace. Bud statna, ze je sikovny a robi to pre vas.

pensadorcallisto
9. nov 2009

mtsl... hahaha... nic v zlom, ale my zeny sme niekedy sebecke a potrebujeme si stale nieco dokazovat...
To plati aj o mne, mam tiez take chvilky...
Myslim si, ze vztah nie je o tom byt stale spolu. Ale v dolezitych a kritickych okamihoch sa podporit a citit, ze na to nie si sama.

mtsl
9. nov 2009

jasné že som sebecká, aspoň niekedy ho chcem mať pre seba. chcem s ním variť, niečo spoločne urobiť doma, ísť na nákup alebo sa len tak poflákať alebo spoločne nerobiť nič a oddychovať. to je jedno čo ale robiť to spolu, veď načo som inak s ním. inak v našom prípade "byť stále spolu" je cca 30 hodín za týždeň ak do toho nerátam spánok.

barborenka
10. nov 2009

llaaylaa
ja myslim ze ti tiez rozumiem velmi dobre,ja som s mojou malou cele dni sama ako prst,samozrejme ze mam kamosky ale vecsina z nich pracuje a ja som s malou este doma a nas tatinko to je flegmos najvecsi na svete,jeho program je v skratke takyto,chodi do prace,podnika,4 krat do tyzdna fotbal aj s treningom,paintball,ryby,vsetok volny cas je mimo domu,stretavame sa vlastne az vecer,viem ze nas ma rad ale ma rad aj svoje zaujmy v ktorych mu nechcem branit,nekedy to vyzera aj na hadku ale ako som uz pisala vacsieho flegmosa ako je on som nestretla,takze s nim sa vadit neda.snazi sa venovat aj nam ale podla mna velmi malo......

pensadorcallisto
10. nov 2009

mtsl...
Tak 30 hodin nie je nic moc... 😅
Cez vikend nie ste spolu?
U nas je aspon ta vyhoda, ze cez vikend sme vkuse spolu... Rano na ranajky von, trochu sa poprechadzat, popozerat, co nove... 😝
Poobede sme doma, vecer bud jeme vonku alebo doma, ale stale sme spolu.Myslim ako rodina...
Ako vravim, cez tyzden je to riadny zaberak, ale fakt tie vikendy su o niecom inom. preto aj vravim, ze vzdy to zle sa vyvazi dobrym.... 😀

petrahy
10. nov 2009

Ahojte myslím že pre každú žienku je ťažké ked manžel je stale v práci a ona sa musí starat o vsetko ostatne nechcem sa porovnavat ani nikoho odsudzovat píšem ako to je u nás Manžel chodí z prace najskor o pol šiestej pri troch detoch mam co robit aby sa naucili a s ockom sa v podstate stihaju akurat tak najest. Staviame domcek takze pokial bolo svetlo chodil na stavbu do vecera. Sobota je vzdy stravena na stavbe ja musim navarit doniest obed pripadne sa pride najest domov. Deti chodia na stavbu s nami a,, pomahaju ,, maju tam svoje miesto, hračky a niekedy pomahuju naozaj ale z vlastnej iniciatívy to čo môžu prosím prines mi podaj mi. Ked sme vozili hlinu nas najmensi ma svoje táčky tak nas napodobnoval, alebo sme ho vozili ked boli prazdne táčky v táčkách. Islo o princíp ako niečo spraviť a ešte aj deti zabaviť. Ja viem nie každé dieťa je také a vydrží dlho niečo robiť ale dá sa to. Takto sme trávili aspoň trochu viac času spolu a občas som si povedala tak v nedelu za to že sme ti pomohli mohli by sme ist na výlet alebo plaváreň. Skús aj ty takto nejak ísť na neho možno to pojde potom lahšie. Myslím že postaviť garáž nie je až taká ťažká robota podla toho súdim ako sme stavali my. Ale záleží či to robí úplne sám alebo mu aj niekto pomáha

mtsl
10. nov 2009

no to ti poviem, že to je dosť málo. jasné že víkendy sme spolu to je 2x12 hodín a zvyšok cez týždeň asi tak po 2 hodinky denne to je čas keď sme spolu a sme v bdelom stave. 😀 spánok nerátam za aktívne strávený čas spolu. preto mi veľmi záleží na víkende - aby nepracoval ale bol s nami. ešte lepšie by bolo keby mal 8 hodinový pracovný čas - padla o 15.00 a je náš 😀 žiaľ to je totálne nereálne - som sa zasnívala 😝

mywiel
10. nov 2009

Moj manzel sa dal tiez na troj rocné studium inzinierstva mikrotechniky a napriek tomuze sme este nemali dieta bolo to velmi tazké lebo som bola velmi casto sama a to aj vikendy, som rada, ze si to urobil ale bolo to na nervy, takze nejaka garaz by mna nerozhadzala to myslim v dobrom, tri roky boli fakt dlhé pre mna, ale skoncil ako druhy najlepsi v okrese s vyznamenanim, dostal aj financnu odmenu. 😉

mywiel
10. nov 2009

Radsej robotu ako frajerku a ked vies ze to robi pre vas. 😉

mtsl
10. nov 2009

ha ha ha, každý chlap to robí pre seba

mywiel
10. nov 2009

To ze zaraba peniaze robi pre seba? 😕

mtsl
10. nov 2009

aj ja zarábam peniaze - asi toľko ako MM a robota ma baví a okrem peňazí (tých nikdy nie je dosť) to robím hlavne pre seba, lebo keby ma to nebavilo tak sedím doma na riti a míňam jeho prachy! Ale čas na rodinu si nájdem a našla by som si aj viac času, ktorý by sme mohli tráviť s MM spolu keby...

mywiel
10. nov 2009

mtsl tak preco manzelovi nepovies ze ti takyto zivot nevyhovuje? Ved zivot nie je len o peniazoch tak vy zarabate obaja, ved to je fajn. Tak mu povedz nech pracuje menej ked si ako tak vystacite, ze sa radsej uskromnis ale nech je viacej s tebou... 😕 Ja nemam MD platenu, manzel je nezamestnany cize zijeme z 80% jeho platu a este musi obehavat a hladat pracu, tu je tiez kriza a tiez nie je pri mne cely den a napriek tomu si myslim, ze bude lepsie, hlavne ze sme zdravi a vieme ze sa mame radi. 😉

mywiel
10. nov 2009

Ale pracujete nielen pre seba ale aj pre vase deti aby ste zabezpecili rodinu, tak ked mozete zit z jedného platu a ty pracujes len pretoze ta to bavi, tak on moze kludne pracovat menej nie? 😕

mtsl
10. nov 2009

jasné že o tom hovoríme. realita je taká aká je a len ťažko na nej niečo zmeníme. celé to je o mojich pocitoch, proste mi chýba a chcela by som byť s ním oveľa viac tak sa sťažujem tu na MK a bojujem s časom a viem že aj MM s ním bojuje a chce byť s nami ale tá zaujímavá práca ho tiež láka 🙂

mywiel
10. nov 2009

Tak nech nepracuje na plny uvazok, ved nemusi zrovna prestat robi uplne, ale ty hovoris, ze v podstate nepotrebujes zarabat, ze to nerobis kvoli financiam, ze mozes minat manzelove peniaze ked chces a nepracovat, tak ked zarabate rovnako a ty si vies najst cas na rodinu napriek tomu ze robis tak mu ponukni nech on nerobi na plny uvazok a bude viac doma. Trosku nechapem kde je problém, zle som to pochopila, on radsej travi cas v robote ako s rodinou napriek tomu ze by mohol byt viac doma? 😕 Ak je to tak, tak to si musite vyriesit spolu, na MK ti asi nik radu na toto neda, kazdy chlap rad pracuje ale urcite sa zbytocne nedrie ked nemusi a radsej by travil volny cas s detmi a manzelkou keby mohol nie? 😕

mywiel
10. nov 2009

Ja neviem ako ty, ale ja som si manzela brala aj pretoze som vedela ze bude z neho dobry otec a tiez je workholik, neobsedi v klude ani na dovolenke, takze asi nemozeme mat vsetko aj dost penazi aj dost casu pre rodinu, alebo sa treba narodit milionar, aj ti co zarabaju vela si myslim ze nerobia len 8 hodin denne, ale mozno sa mylim.

mtsl
10. nov 2009

🙂 prácu má rád, vybudoval si ju sám a teraz sa mu konečne opláca takže by bol totálny podraz aby všetko nechal tak a nepracoval alebo pracoval len čiastočne. problém je vo mne, chcela by som byť s ním viac - tak to cítim. chýba mi. napísala si to presne "nemozeme mat vsetko aj dost penazi aj dost casu pre rodinu"

mywiel
10. nov 2009

Tak si skuste stanovit ze raz za mesiac sa budete venovat len sebe pojdete spolu do kina, divadla, na veceru len vy dvaja bez deti. A cez vikendy alebo kazdy druhy vikend aspon skus navrhnut nejaky program pre celu rodinu, navsteva ZOO, kupaliska atd. Cez vikend hadam nepracuje nie? Inac cez tyzden je vela mamiciek doma s detmi a vacsinou si musia vystacit samé, nie si jedina, treba si najst urcite cas aj na spolocné chvilky len partneri tak si stanovte dopredu ze ten datum sa bude venovat len tebe, no a ty si tiez skus najst cas cez tyzden tiez na to co ta bavi, chod s kolegynami pokvakak na kavu, zacvicit si a uvidis ze to nebude také hrozné, ja osobne som radsej ked robi doma na pc aj ked je so mnou len fyzicky obcas akoby mal chodit o deviatej vecer domov z prace, lebo aj tak to byvalo ze robil nadcasy lebo musel, a vzdy si vieme najst raz za mesiac na nejaku prilezitost ako divadlo, muzeum, veceru v oblubenej restike, alebo len spolocny kupel vo vani so sampanskym. 😉

feejay
10. nov 2009

Hmmm no ja vam teraz mozem popisat uplne opacny problem, ktory mam ja.. vlastne nie je to pre mna "problem", je to iba ako hovorim - opacna situacia. Podnikam z domu, cize od narodenia nasej malej sme s manzelkou 24 hodin denne spolu.. ak mam ist niekam do mesta nieco vybavovat, pride jej neprirodzene, aby som sa dvihol hocikedy a odisiel na dve hodinky na urady.. ak uz niekam jeden z nas potrebuje ist, tak vzdy sa to uhra tak, aby sme tam isli vsetci spolu..skratka - zvykli sme si byt stale spolu a takmer vsetko spolu robit... Pacilo by sa vam taketo nieco viac ? 😉

bejbypd
10. nov 2009

feejay nestras teda ja som aj celkom rada ked je chlap v praci a nebeha mi furt doma za zadkom 😀

mywiel
10. nov 2009

feejay chlapom by sa to urcite nepacilo ale verim ze niektorym zenam ano, ale je fakt ze to musite mat doma aj ponorkovu chorobu trosku nie? 😅

mywiel
10. nov 2009

mtsl este som ti chcela povedat, ze su zeny ktorych muzi chodia na sluzobné cesty aj na dva tyzdne, alebo su taki co museli ist do zahranicia zarabat a zena ostane na Slov. takze vsetko je relativne... 😉

zuzanka.h
10. nov 2009

Ahojte dievčatá. Ja som na rizikovom tehotenstve. Takže žiadne vychádzky atď. Môj mm chodí na turnusy 10 dní práca 4 dni doma. Popri tom staviame dom takže keď je doma tak je na stavbe, ale poviem Vám som šťastná že mám mm ako je ten môj. Mal dve možnosti zostať doma a robiť za pár tisíc, a o 4 sedieť doma na gauči a nadávať, že nič nemáme, alebo ísť a zarobiť.... poviem Vám neskutočne mi chýba hlavne teraz keď som odrezaná od sveta, ale pred tehu som mala toľko záujmov, že mi ani neprišlo, že je preč. A vždy keď bol cez víkend preč tak som cestovala za ním...
A keď príde domov na tie 4 dni tak stihne všetko večere so mnou, pomalú prechádzku a aj šport s kamarátmi...
Všetko je kompromisoch a komunikácii. Bohužiaľ dnes je doba, v ktorej sa treba obracať a prispôsobovať...

mtsl
11. nov 2009

mywiel,
robíme to približne tak ako si napísala organizujeme spoločné víkendy cez týždeň mám program viac ako nabitý, ale ide o MôJ POCIT, že sme spolu málo, že málo spolu oddychujeme a bavíme sa.
feejay,
tak ani tvoja situácia asi nie je najsuper 🙂