icon

Od koľkých detí je rodina mnohodetná?

avatar
pr85
Dnes o 17:22

Od koľkých detí sa rodina pokladá za mnohodetnú? Sú to 2 alebo až 3 deti?

anonym_631cb0
Dnes o 17:24

@pr85 2 deti a mnohopočetné rodina 😳😳😳😳to asi sotva

anonym_237fa8
Dnes o 17:26

Mam 5,takze sme mnohopocetna rodina.A toto sa uz povazuje od 3 a hore.

anonym_4c0bca
Dnes o 17:28

@pr85 neviem, či máme na toto presne definíciu ale asi veľa ľudí považuje 3-4 deti a viac za mnohodetnu rodinu. 2 by ani nenapadlo brať ako rodinu s veľa deťmi. Keby mi niekto povie, že je z mnohodetnej rodiny, tak si predstavím 4 deti a viac. Ani tie 3 mi nepríde ako taký vysoký počet. Iba ako o čosi väčšia rodina.

avatar
minenkaa
Dnes o 17:30

Už dve deti sú moc

avatar
pr85
autor
Dnes o 17:32

No nikto sa tu nevie zhodnúť na presnej definícii. Pre niekoho sú 2 deti už veľa, iní vravia, že rodina je mnohodetná až od 3 detí.

anonym_e4784d
Dnes o 17:34

A načo ti je taká definícia vlastne? Navyše, na MK nájdeš názory, nie nejaké exaktné definície, ak vôbec sú.

Ja by som ešte pri 4-detnej rodine váhala, či ju nazvať ako mnohodetnú, k tomu by som sa asi priklonila 5 a viac detí. No je pravda, že dnes, keď je trend 1, max. 2 detí v rodine, sú už 3 vnímané ako veľa a všetko navyše už je extrém.

anonym_4c0bca
Dnes o 17:36
@pr85

No nikto sa tu nevie zhodnúť na presnej definícii. Pre niekoho sú 2 deti už veľa, iní vravia, že rodina je mnohodetná až od 3 detí.

@pr85 a prečo by sme sa mali zhodnúť? Zober slovník a hľadaj. Ja som oficiálnu definíciu nenašla, možno budeš šikovnejší. Preto tu každá píšeme svoj názor. Chápeš?

anonym_237fa8
Dnes o 17:40
@pr85

No nikto sa tu nevie zhodnúť na presnej definícii. Pre niekoho sú 2 deti už veľa, iní vravia, že rodina je mnohodetná až od 3 detí.

@pr85 hod si do googla,dostanes odpoved.

anonym_99c8e8
Dnes o 17:41

@pr85 ...vraj 4 a viac detí. Mne sa to zdá aj celkom logické a súhlasila by som s tým.
https://nfr.sk/projekty/ideova-formacia-verejne...

avatar
zuzana76
Dnes o 17:44

Ja tiez za mnohodetnu povazujem 4 a viac

avatar
amelie2017
Dnes o 17:54

U nas v Spanielsku 3 a viac. Alebo 2 deti, ale aspon jedno dieta TZP. Normalne su registrovani ako mnohopocetna rodina a maju z toho nejake ulavy/zlavy.

avatar
sara07
Dnes o 17:57

podla mna 4 a viac deti
čo riešime slub hlasu - ženy čo maju viac deti nebudu platit dane vôbec ?
zase sa ide kastovať ? respektivne niekomu poberema aby sme niekde pridali

anonym_924031
Dnes o 18:02
@pr85

No nikto sa tu nevie zhodnúť na presnej definícii. Pre niekoho sú 2 deti už veľa, iní vravia, že rodina je mnohodetná až od 3 detí.

@pr85 pre Teba, ako katolika, je 2 uz "mnoho"? Mame 4, cakame 5 a teda ja by som to zadefinovala od 4+. Tri mi pride este ako "normalny" pocet.

avatar
zafir01
Dnes o 18:06

@pr85 mam 4 deti . 3 svoje a viac ako rok mame stvrte v pestunskej..pri troch som sa za mnohodetnu nepovazovala . Ja by som to klasifikovala mozno 4 a viac 😃

anonym_176d54
Dnes o 18:10
@pr85

No nikto sa tu nevie zhodnúť na presnej definícii. Pre niekoho sú 2 deti už veľa, iní vravia, že rodina je mnohodetná až od 3 detí.

@pr85 a nie je ti to jedno? Vsak ty mas 2 a viac neplanujes. Ako to maju ini, teba trapit nemusi

anonym_237fa8
Dnes o 18:12
@sara07

podla mna 4 a viac deti
čo riešime slub hlasu - ženy čo maju viac deti nebudu platit dane vôbec ?
zase sa ide kastovať ? respektivne niekomu poberema aby sme niekde pridali

@sara07 tohoto sa neboj,toto nedaju.Stat zije z dani,a ina mensina predsa nepracuje,takze tomu to neverim.A nezabudajme aj na platy,su nizke takze ani tie dane nie su vysoke.K tomu sa zacnu takto ozyvat zeny s mensim poctom,lebo diskriminacia a neschvalia to.Stat potrebuje nase dane.

anonym_4c09d8
Dnes o 18:13
@minenkaa

Už dve deti sú moc

@minenkaa moc načo ?

avatar
sara07
Dnes o 18:14
@anonym_237fa8

@sara07 tohoto sa neboj,toto nedaju.Stat zije z dani,a ina mensina predsa nepracuje,takze tomu to neverim.A nezabudajme aj na platy,su nizke takze ani tie dane nie su vysoke.K tomu sa zacnu takto ozyvat zeny s mensim poctom,lebo diskriminacia a neschvalia to.Stat potrebuje nase dane.

@anonym_237fa8 ale v takom polsku to majú , ano tam ta rodinna politka je niekde inde

anonym_4fbcbd
Dnes o 18:15

😃

Slovo „mnoho“ je neurčitá základná číslovka, ktorá vyjadruje veľké, nepresne určené množstvo alebo počet. Znamená to isté ako „veľa“.

Pre lepšie určenie množstva sa môžete pozrieť na tieto základné výrazy:
Pár / Trochu: 2 – 5
Niekoľko: cca 5 – 10
Veľa / Mnoho: 10 a viac (neurčitý väčší počet)

anonym_237fa8
Dnes o 18:21
@sara07

@anonym_237fa8 ale v takom polsku to majú , ano tam ta rodinna politka je niekde inde

@sara07 tak ale sme na Slovensku,takze tohoto sa nebojim,ze by to tu schvalili.

avatar
pr85
autor
Dnes o 18:36
@anonym_176d54

@pr85 a nie je ti to jedno? Vsak ty mas 2 a viac neplanujes. Ako to maju ini, teba trapit nemusi

@anonym_176d54 A nemôžem sa spýtať?

avatar
beata_k
Dnes o 18:50

Pre mna su to 4 a viac deti. Tri mi ako mnohopocetna nepridu. Ja to beriem podla poctu sedadiel v beznom aute 😆

avatar
zitaje
Dnes o 18:52

Mám štyri deti. Podľa mňa je mnohodetná rodina až od štyroch detí - beriem to podľa seba, keď som mala tri deti, nik sa nečudoval, to ešte aj v dnešnej dobe zapadá do akýchsi rozšírených štandardov, ale štyri deti, to už mnohí híkajú 😀 Ale pokiaľ viem, už rodina s tromi deťmi sa považuje za mnohodetnú.

avatar
zitaje
Dnes o 18:53

A teda rodina s dvomi deťmi mi rozhodne nepríde ako mnohodetná. V takej som vyrástla a nikdy som si nepripadala, že mám veľkú rodinu.

anonym_237fa8
Dnes o 18:59

My uz od 3deti sme mali 7miestne auto,teraz mame 8miestne,a k tomu 2 5miestne.Ked sa to berie podla poctu sedadiel.

avatar
kacena4
Dnes o 19:04

od 3 deti. bezne sa s tym stretavam napr. naposledy robili zadara preventivny program pre mnohodnetne zeny a islo od 3 + deti

anonym_ae3c2a
Dnes o 19:20

Mám dvoch súrodencov a príde mi to taký štandard, podľa mňa 5+detí

avatar
kivivi
Dnes o 19:23

Ked som mala 4, necitila som sa velmi mnohodetne, za mna aj tych 5 je tak na hrane. Podla seba keby som definovala, tak od 6 deti, mne este tych 5 pride take normalne mnozstvo. Ale mam znamu, co maju "len" 3, z toho jedno ztp s tazkymi diagnozami a podla mna je to omnoho narocnejsie nez mojich 5.