Odchod partnera do zahraničia

ariannazara
16. mar 2016

Babyyy prvy krat v zivote tu zakladam temu potrebujem podporu hlavne tych ktore ste si tym presli.Vcera odisiel moj priatel do zahranicia(4roky sme vzdy boli spolu) obaja to nesieme zle,vkuse placem je to na 28 dní a potom 7 dní doma dufam ze to zvladneme;) dajte nejaky typ ako sa nezblaznit 😖

slnecnica174
16. mar 2016

@ariannazara Mozno trochu odveci otazka, ale preco si nesla s nim?😉

pupavka123
16. mar 2016

@ariannazara Ani sa nenazdas a bude spat,to len tie prve dni ubiehaju pomalsie,ale dneska ten cas leti,ze je pondelok a ani neviem ako a je piatok..ked sa vrati,tak si povies ako to ubehlo,si predstav,ze by siel na polroka...co to je 1 mesiac-nic

ariannazara
autor
16. mar 2016

@slnecnica174 lebo isiel na kamion ;)

tyelde
16. mar 2016

to zvládneš, ja mám celý život šťastie na vzťahy na diaľku, dá sa to prežiť...prvých pár mesiacov je najťažších, potom si na to zvykneš...akurát ak už je to pridlho tak zase začne byť zle po pár rokoch...ale závisí aj od vzťahu 🙂

tova
17. mar 2016

to je jednorazovo alebo na roky? ked dlhodobo to ani neni vztah len virtualny.

nelinka2009
17. mar 2016

Povzbudim ta: moj muz bol prec na cely rok... Videli sme sa len2 krat po dva tyzdne vtedy... Zvladnete to, zvyknete si! Ver mi! Neplac pred nim, tiez to ma tazke!

ariannazara
autor
17. mar 2016

@tova v mojom okoli tak existuje XY ludi a to maju aj deti a niesu von 28 dni a 7 dni doma ale pol roka,3 mesiace takze asi tak

bluka2
17. mar 2016

Hm, ja by som sa tomuto snazila vyhnut, pokial to nie je vyslovene nutne, napr. treba splacat dlhy. Alebo to aspon skratit. Lebo napr. v Bruseli je kopec ludi na dopredu urceny cas (1r., 4r.) a doma maju partnerov. Tam odpozorovane, vacsina z nich viedla paralelne vztahy alebo dobrodruzstva. Niektori, ti realisti, si to dopredu dohodli (tzv. otvoreny vztah), ini nie a bolo to poza chrbat. Cest vynimkam.

majusik236
17. mar 2016

@ariannazara len a zamysli nad tym, ci podla teba ziju plnohodnotny rodinny zivot, teraz pytas radu ako sa nezblaznit, takze asi si s tym neni vnutorne zmierena....podla toho sa zariad..

ariannazara
autor
17. mar 2016

@majusik236 prvy den to bolo hrozne ale dnes uz v pohode

arieska
17. mar 2016

to prejde 🙂 Môj muž odišiel pracovať do zahraničia keď mali deti starší 4 roky a mladší 3 mesiace !!! Tiež boli začiatky také že som stále len počítala dni kedy sa vráti. a to chodil domov raz za 6 týždňov na týždeň. Teraz príde 2 x do roka na dva týždne a potom okrem toho 3-4x do roka na víkend...takže asi tak...

certi
17. mar 2016

28 dni a vyvadzas ako 15-rocna? ....evidentne ti treba dozriet....

majusik236
17. mar 2016

@ariannazara tak aspon , ze tak☺drzim palce☺

ariannazara
autor
17. mar 2016

@certi ako vyvadzam a to preto ze sme nikdy od seba neboli ani jeden den a tvoj priblbly koment si si mohla odpustit pytam radu zien ktore maju skusenosti a nie zien ktore o tom nemaju ani sajnu serus

majusik236
17. mar 2016

@certi ale nejde na 28 dni jednorazovo

cincila18
17. mar 2016

@ariannazara ahoj, hlavu hore, da sa to zvladnut, len to chce cas... my takto fungujeme uz x rokov. predtym manzel chodil aj na 6 tyzdov a potom 2 doma, ale teraz uz roky chodi tak, ze cez tyzden je prec a na vikend doma... prve dni, tyzdne budu tazke, potom uz bude lepsie... zvyknete si obaja... ty sa niecim zamestnaj, nejaky konicek, sport, alebo hocico, co ti pomoze vyplnit volny cas... a on nebude mat cas na hluposti, to mi mozes verit, bude rad, ked ostavi kamion a pojde spat... ak ste dostatocne vyzreli, tak toto zvladnete lavou zadnou... a budete sa viac na seba tesit, budete si vzacnejsi... a medzi nami, aspon ta nebude tak casto rozculovat 😀

ariannazara
autor
17. mar 2016

@cincila18 presne tak ja chodim taktiez do prace a teraz idem na VS chodim na kurz na prijmacky tak mam toho teraz akurat tak dost a viem ze ten cas zbehne rychlo aj tak mu ide iba o to aby tam porobil aspon rok aby mal nejaku tu prax ked este len teraz si spravil vodicak na C a mohol potom pracovat aj niekde tu ale bez praxe ta nikde nezoberu dakujem za komentar drzte sa papa !

mk229
17. mar 2016

môj muž je v zahraničí 3-4 týždne,potom príde domov na 2 dni...treba si len zvyknúť

bosoriak
17. mar 2016

@ariannazara Vsetko sa da zvladnut. Treba mat vsak urcene priority, ciele a casovu os. Ako dlho to takto planujete robit? Ide len o nejaky rok-dva alebo to takto planujete robit nastalo? Ide o financie alebo preco sa rozhodol pre tuto pracu?

Ono kratkodobo sa da zvladnut vsetko, zvlast, ked nemate deti. Ale dlhodobo je praca partnera mimo domova skor na skodu, nez na uzitok. Moj manzel robil v zahranici tak, ze odchadzal v pondelok a vracal sa v stredu alebo vo stvrtok a aj to mi bolo proste vela. Ale my sme mali dve deti uz. 28 dni prec a 7 dni doma by pre mna bolo proste neprijatelne.

Mozno mas teraz len proste smutok z toho, ze clovek, ktoreho lubis, je zrazu prec, to je normalne. Ale treba si naozaj dohodnut pravidla, pretoze sa pokojne moze stat, ze si od seba odvyknete a to je potom taky vztah-nevztah.

marcela305
17. mar 2016

Moj muz odisiel na 10 tyzdnov a bola som doma s 3 mesacnym babom 🙂
treba si najst nejaku zabavku ja som mala na to dceru tak sme chodili po vyletoch a von sem tam k rodicom k svokre nech vidi vnucku a uslo to ani neviem ako🙂

cincila18
17. mar 2016

@ariannazara ked je len zaciatocnik, nech si dava velky pozor...hlavne na poliakov, rumunov a tak... ti su taki arogantni, ze hruuuuuuuza... aj pocas jazdy, aj ked stoja... a ak jazdi nemecko, nech si velky pozor dava na parkovanie, lebo nemci veeeeeeeeeeeeeelmi radi davaju pokuty

nastus
17. mar 2016

Nie si jediná komu je lúto že jej priateľ odišiel .. Mne môj odišiel pracovne do Rakúska na týžden a som bola hotová z toho ale už po 2 dnoch je to lepšie. Verím že to zvládnete obaja držím palčeky :D

ariannazara
autor
17. mar 2016

@bosoriak urcite nie dlhodobo islo hlavne preto aby nadobudol prax a mohol si najst pracu aj tu lebo bez praxe aspon 2 rocnej ta nikde nezoberu ma stastie e firma do ktoreh nastupil dava sancu mladym a novym vodicom na stalo to nieje urcite ;) a nejde ani o peniaze ale o to ze jeho soferovanie bavi a chcel by sa tomu venovat ale nie na ukor rodiny

bosoriak
17. mar 2016

@ariannazara No tak potom, kym je to na dobu urcitu, tak sa to da urcite vydrzat. Dolezite je, aby ste to obaja videli rovnako, na ako dlho to vlastne je.

cincila18
17. mar 2016

@ariannazara sklamem ta... ja ako partnerka stareho tiraka, mozem potvrdit, ze tato praca je vzdy na ukor rodiny... chce to len nejaky system, doveru a budovanie vztahu kazdy den...mile smsky, telefonaty a ked je doma, tak upevnovat vztah... bohuzial, poznam x pripadov, ked chlap chodil na kamion, drel ako kon, a mila zenuska si uzivala peniazky a uz nevedela, co od rozkose, nasla si milenca a chlap ostal sam...toto je najvacsia nastraha tejto prace - odcudzenie a zvladnu to len naozaj len ti vyzreli...drzim vam palce

maxiva
17. mar 2016

viem ako sa citis 😢 ☹ da sa to vydrzat,ale zvyknut urcite nie ☹ mne byva clivo stale a to moj muz chodi takto prec od svojich 18rokov

evkakorcek
17. mar 2016

@ariannazara Nemyslím si, že je to až taká strašná doba :D :D Ked som bola vydatá manžel odchádzal na tri mesiace preč. tri mesiace tam a 10 dní doma a takto sme fungovali trištvrte roka. Aj môj terajší priateľ veľa cestuje za pracou do zahraničia. Nie je to nič neobvyklé, a ak máte silný vzťah, tak zahraničie vás nerozdelí. Chodíš do práce? do školy? Venuj sa kamarátkam, čítaj knihy, pozeraj filmy. čas ti rýchlejšie ubehne 😉

irusa
17. mar 2016

10 rokov takto fungujeme a sme tu... myslím, že X žien na Slovensku takto funguje, pretože iná možnosť nie je..ak nechceš žiť z pôžičiek

ariannazara
autor
17. mar 2016

@irusa asi tak toto je realita na Slovensku

irusa
17. mar 2016

@ariannazara je to smutné no je to tak.... ☹ ☹ ☹ ☹ ...žena s deťmi doma a muž v zahraničí