On nechce naše dieťa. Čo robiť?

skokanka
18. máj 2007

Ahojte, dufam, ze mi niekto poradite, teda aspon podporite nezainteresovanymi n azormi na moj obrovsky problem, ktory uz neviem riesit sama a topim sa vo svojich myslienkach no rozuzlenie som nenasla :o(
Mam 25 rokov a so svojim prietelom zijejeme v spolocnej domacnosti 2 roky, je odo mna o 10 rokov starsi a uz ma jedno manzelstvo za sebov, preto som bola prekvapena, ked mi zacala rozpravat o rodine a o tom ako chce mat so mnou babatko a ake by to bolo krasne, no a ja som sa tymito recami nechala uplne opantat a z cistej lasky k nemu som si tie predstavy uplne pripustila a zvolila, ze by sme sa mohli pokusit o potomka, ach pol roka a ja som stale dostavala pravidelnu menstruaciu, no po roku mi raz menzes neprisiel, tehotensky test ukazal dve ciarky a hura vysledok pozitivny. No za ten cas sa aj vela vo vztahu zmenilo, teda vacsinou on zmenil postoj ku mne a toto ho dorazilo, ked som mu oznamila, ze som tehotna, ostalo ticho a ze si to musi premysliet po jednom dni mi povedal, ze nieje na dieta pripraveny a mam ist na interupciu :o( Som z toho uplne otrasena a znechutena, a sama neviem co teraz urobit? Ved naco so mnou sulozil naplno ak nexcel este deti? Zvladnem vychovavat sama dieta? Alebo mam ist na interupciu a zacat novy zivot bez toho bezcharakterneho a nezodpovedneho muza?///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

mywiel
2. feb 2010

Rodicia by ta urcite podrzali a pomohli by ti. Ked sa raz stanes matkou rozmyslas inac. 🙂 😵 To najkrajsie co v zivote mozeme dostat a dosiahnut su deti. 😵

jabber
2. feb 2010

brook - nepočítala jsi s tím, že můžeš otěhotnět, tak proč bys o dětech přemýšlela? Takže jsi teď zaskočená, to je všechno logický 😉 To, žes o nich nepřemýšlela neznamená, že je nechceš - pokud se bojíš tohohle - že nejsi nadšená a neskáčeš 5 metrů vysoko. Je to prostě šok.
A proč by ses měla vracet k rodičům a být na nich závislá? Pokud jsem to dobře pochopila, tak on ti peníze dávat bude....?

brookbank
2. feb 2010

no alespon to tak říkal....jenže já jsem od všech co by mi pomohli a podrželi daleko takže bych se musela min před porodem vrátit domů, jinak si to nedovedu představit.
o dětech jsem přemýšlela protože vždy existuji jiná řešení...

mywiel
2. feb 2010

Te jina reseni myslis adopciu? No nie je to také jednoduché svokra cakala tri roky na dcéru z Columbie kym ju mohla adoptovat. 😒

momin
2. feb 2010

broo a myslis ze sama by si to nezvladla? mas nejakou hypoteku nebo neco? Byt mas svuj?

jabber
2. feb 2010

brook - no tak vidíš, že děti chceš 😉 😎 Ty se jen bojíš toho, že přijdeš o něj a zůstaneš s prckem sama 😅 Ale neboj se, tatínka najdeš a mnohem lepšího 😉

brookbank
2. feb 2010

nemám hypoteku, bydlím sama v podnájmu a chodím do práce, jsem ve zkušební době ještě ke všemu 😒 jj bojím se že o něj příjdu což jsem nejspíš už přišla a toho že zustanu sama s prckem se bojím snad nejvíc. bojím se ruzných komplikací atd.
a to že budu s nějakým jiným chlapem si momentálně neumím přestavit...ani nevímn zda budu vubec chtít...

mywiel
2. feb 2010

Ja neviem ale ja by som uz nemohla byt s chlapom, ktory by to bral ako hotovu vec ze chod na interupciu nie? Asi by som si ho uz nevazila tak ako predtym, lebo je to typ chlapa co problémy neriesi ale sa im vyhyba, je to prenho to najjednoduchsie riesenie a viac ho nezaujima, lenze zivot je o niecom inom, ako sa k problémom vieme postavit ked sa vyskytnu, lebo v zivote ich este bude a mozno zavaznejsich nez babo. Ja by som sa na takéhoto chlapa nevedela spolahnut, ze ma podrzi, pochopi ked bude treba, lebo v zivote sa objavi este vela veci co mozno nebudu podla vasho planu, ale vas vztah by to nemalo ohrozit, mali by ste celit spolu a podrzat sa, ale nie takym sposobom ze chod si to dat zobrat a ja pridem postarat sa o psy. Ja by som na to dieta uz asi nikdy nezabudla. Proste ked s niekym spim bez ochrany tak ta sanca tam vzdy je ze dojde k tehotenstvu nie? 🙄

mywiel
2. feb 2010

Ver mi ze na kazdy problém je riesenie a nebude to také dramatické ako si to predstavujes, ze to nezvladnes. Zvladla by si to babo vychovat a mozno keby ho videl tak by bol nakoniec rad, ze si sa rozhodla si to nechat.

momin
2. feb 2010

mywiel to vis ze bys nikdy nezapomela...ale vyrovnat se s tim da... Proste musis jinak by ses zblaznila!!
Tohle jen na broo.....

brookbank
2. feb 2010

jenže on mi řekl že ho vidět nebude chtít a ani o něm nic slyšet, že i se mnou bude muset přerušit kontakt...že mu to bude líto ale bude to tak muset být...
je mi z toho fakt hrozně, sedím v práci a snažím se něco dělat ale je to těžko, potřebovala bych vypadnout dom a tam se zavrtat do postele a nevylézt...je toho na mě fakt hodně...

momin
2. feb 2010

broo a zustala by si s nim?

mywiel
2. feb 2010

No nech sa uz rozhodnes akokolvek budes musiet s tym zit len ty, nikto nema pravo rozhodnut za teba, ale ten pocit bude len a len tvoj, bud pozitivny alebo nie. 😕 Nepoznam ale slobodnu mamicku co by lutovala, ze ma dietatko. Na druhej strane ta neodsudzujem ak si to das zobrat, len ti vravim skus mu dat sancu na zivot, neolutujes. Ale vsetko je na tebe, kazdy si zodpovedame v zivote za to ako sa rozhodneme. 😉

mywiel
2. feb 2010

brookbank to hovoria vsetci na zaciatku lebo je to sok a tehotenstvo neprezivaju je to pre nich abstraktné, zena to preziva inac, lebo citi ze sa v nej rodi novy zivot, ale vacsinou ked ten velky sok opadne a dieta das chlapovi do narucia tak az vtedy sa vytvori nejaky otcovsky pud skor nie. 😅

jabber
2. feb 2010

brook - a když půjdeš na potrat, tak pak spolu budete juchat vesele dál, jakoby se nechumelilo? 😅 Já nevím, ale tomu moc nevěřím....už to mezi vámi bude viset navždy 😅

mywiel
2. feb 2010

Medzi vami to uz nebude dobré ak na potrat pojdes rozidete sa aj tak. Podla mna len keby videl toho malého cloviecika co sa nanho bude podobat tak az potom sa nieco prelomi v nom a pochopi. Ale vravim je to na tebe, nezavidim ti to rozhodnutie je tazké, aj ked pre mna by bolo jasné. 😉

jabber
2. feb 2010

mywiel - u něj se nevytvoří, nevěř tomu 🙄 vždyť už děti má

mywiel
2. feb 2010

jabber nemozes vediet ako sa chlap zachova ked pochopi nakoniec ze je to jeho krv, ja to nevidim tak pesimisticky. 🙂

mywiel
2. feb 2010

On proste hra na city, lebo vidi ze brook je nerozhodna tak ju chce tam dotlacit aby mal pokoj a pohodlie. Ale ten vztah toto urcite nezceli. ☹

jabber
2. feb 2010

já jo, když brook popisuje jak se chová ke svým dětem 😅 🙄

mywiel
2. feb 2010

Prajem ti aby si pocuvala len seba brook a myslela nie nanho ci ta opusti alebo nie ale na seba co ty chces a co potrebujes aby si bola v zivote stastna, aj ked toto vratit uz naspat nejde. Ries dnes nie co bude zajtra a ci neostanes sama, si nezavisla a ver mi nestratis sa ani bez neho. Drzim ti palce.

momin
2. feb 2010

Taky si myslim ze ten chlap se nezmeni.... 🙄

mywiel
2. feb 2010

Postav sa k problému tak aby si si ty nic nemusela vycitat a ver mi my zeny sme schopné toho viac ako si o sebe myslime. 😉

mywiel
2. feb 2010

brook mozno takato skuska mala prist aby si si uvedomila ci ten vas vztah naozaj stoji za to..? 😕

nuk
2. feb 2010

Brookbank,

rada by som pridala svoj nazor..v prvom rade to vsetko bude len a len tvoje rozhodnutie a myslim si, ze nikto nema pravo hodnotit ci je spravne alebo nespravne...chcem ti len povedat, ze sa mi stalo nieco podobne ako tebe...otehotnela som a moj vtedajsi priatel ma poslal na potrat..a ja som isla...povedal, ze mozeme mat deti o dva o tri roky a pravdupovediac vtedy som to uz viac neriesila, sla som na potrat a tym to cele pre mna skoncilo...ale je pravda, ze som s nim uz viac nemohla byt..a teraz viem, ze uz by som to riesila inak, ale beriem to tak, ze vzdy je vsetko tak, ako ma byt...zakratko potom som stretla mojho terajsiaho manzela a po pol roku som otehotnela znovu (napriek pravidelnemu uzivaniu HAK), ale to mi (nam obom) ani len nenapadlo, ze by sme sa dietata vzdali, a pritom ja som nikdy nechcela mat deti, ale teraz viem, ze je to to najlepsie rozhodnutie, ake som kedy urobila a takisto viem, ze by som sa o nho dokazala postarat aj sama aj keby tanky padali z neba 😅
A musim suhlasit s mywiel, aj keby si sa mala vratit spat k rodicom, nie je to ziadna hanba a ani to nie je nic zle a hlavne urcite to nebude navzdy. A myslim si, ze aj tak jedinym skutocnym zmyslom cloveka je mat deti, nic ine nie je dolezitejsie a uz vobec nie to, ci dieta zije v bohatstve alebo chudobe, ale to, aby bolo milovane. A ak si myslis, ze tym, ze budes mat dieta si pokazis zivot, chod na interupciu.

mywiel
2. feb 2010

brook neviem ako dlho ste spolu ale podla mna si mas este ruzové bryle a si laskou tak zaslepena, ze by si si dala to dieta vziat len aby si ho nestratila. Na druhej strane ak by bol ochotny ho vychovavat s tebou tak si ho nechat, proste si neveris, ze si schopna to zvladnut sama. Ty dokazes po tom co ti muz povie ak si nechas dieta ta opustim este ho milovat? Ked si ho das zobrat, budes v pohode a vas vztah bude dalej pokracovat ako predtym a ty na vsetko zabudnes? A co ked ta opusti za rok aj tak a ty si si dala zobrat dieta len pretoze sa bojis ze to nezvladnes, lebo on ti povie, ze je to tak najlepsie. Nebudes nahnevana ak o dieta prides a casom on si najde inu? Stat sa moze vsetko... ☹

enilora
2. feb 2010

brook
po tvojom poslednom príspevku my je jasné že mu na tebe nezáleží.Chce len sex s tebou a hotovo,dieťa nie lebo to by mu túto idealnu predstavu aspon zo začiatku ničilo.
Dáva ti svojim správaním na javo čo máš urobiť
a to je vykašli sa na neho ešte skor ako to urobí on a bábo si v každom prípade nechaj!!!!Podla mńa ten chlap nie je hoden tvojho trápenia no bábo jednoznačne áno 🙂

andy2306
2. feb 2010

broo..však jsi říkala,že jsi samostatná,že sid ěláš sama na sebe-tak jaká zkušební doba atd.?
a co je na tom,že ti pomůžou rodiče?ti budou spíš rádi,že tě mají blíž a hlavně svoje vnouče.pohlídají ti,pomůžou když budeš unavená atd.a to někdy prostě budeš.a uvítáš jejich pomoct.a to nemluvím o tom,že to dítě potřebuje i babičku i dědu.i kdyby jsi měla partnera k dítěti,tak stejně budeš i za ty rodiče ráda.
nesmíš byt na sebe tak hrdá a chtít všechno zvládnout sama.ten člověk,co tě měl podpořit apřát ti to,tak se na tebe vykašlal.a taky si neumím představit,že byste dál fungovali,kdyby jsi na potrat šla.myslím,že by jsi ho za to stejně nenáviděla a už by to prostě nebylo ono...už to nikdy nebude tak jak předtím,než jsi otěhotněla.
život prostě přináší hodně změn-a musíme je přijímat,jak přicházejí.....a ne vždy je změna k horšímu.já myslím,že se ti spíš blýská na lepší časy.ty ještě nevíš,jaká to je radost a štěstí mít dítě-tak se bojíš.ale věř mi,že až to poznáš-nebudeš litovat.ale určitě bys litovala,kdyby sis tu možnost dítě mít nechala vzít....zvlášt kvůli sobci,co už ti rovnou říkal,že ani nemusíš volat,pokud si dítě necháš.to je teda řešení problému tohle.a věř,že kdykoliv se ocitneš v těžké situaci,tak to nebude on,kdo tě podrží.pro něj jsi atraktivní,když jsi vpohodě-veselá,samostatná,nevyčítáš-navíc dáš....a tím pro něj zájem o tebe končí.jen to asi nevidíš...nebo vlastně spíš vidět nechceš.ano-rozchod bolí,každé loučení s něčím-nebo s někým je vždy těžké,ale člověk se s tím srovná.zapomene....a jde dál.potká někoho jiného-lepšího...ale srovnáš se s tím,že už pak nebudeš děti nikdy mít?že jsi mohla byt štastná....a ty sis tu možnost nechala vzít tíms obcem?a co v padesáti.....až budeš starší pani...a nebudeš mit chut a sílu na to,jak žiješ ted.ale přitom nebudeš nikoho mít-žádné děti,vnoučata-radost.a možná ani toho chlapa,který jak se zdá by se o tebe v důchodovém věku asi moc nepostaral,co?pro co budeš žít potom?mysli na to co bude i za deset,dvacet let....

andy2306
2. feb 2010

TY JSI OCHOTNÁ OBĚTOVAT MU SVŮJ ŽIVOT-PODŘÍDIT HO JEMU.
CO ON OBĚTUJE TOBĚ?nechá si ze svého života něco ukrást-kvůli tobě? pochybuju.....

andy2306
2. feb 2010

sedni k seznamce na internetu-jen tak-pro zajímavost.a možná se budeš divit,kolik jiných hezkých chlapů by mohlo mít zájem,co třeba má smůlu a nenašlo tu pravou.....co by tě brali všema deseti.
nechci ti říct-hned hledej někoho jiného-jen abys viděla,že on neni jediný....