Oplatí sa mať v dnešnej dobe druhé dieťa?

viktoria0303
23. apr 2012

mam 2,5rocnu dcerku a premyslam nad druhym tehotenstvom

bejkad
2. okt 2012

nie je to jednoduché, ale toto nie je o dobe..., toto je o láske najkrajšej v našom živote a o zamyslení sa nad tým, či chceme, aby naše dieťa malo pri sebe tak blízku osobu, ako je súrodenec...ja som tiež takto rozmýšľala, jednoducho, keď tu už my rodičia raz nebudeme, najväčšia opora je asi v bratovi, či sestre... súrodenecká láska je tiež krásna a super vec 😉 🙂

ranya
2. okt 2012

my urcite chceme aspon tri deticky

henikav
2. okt 2012

Asi si trosku nesikovne polozila otazku. Som sa zasmiala, ze ci sa oplati. Po financnej stranke urcite nie, hovori sa ze kazde dieta ktore vychovas je dom ktory mat nebudes, ale naopak, kolko lasky ti da to malicke, pocit vynimocnosti, oslintane najsladsie pusinky, ktore sa nedaju vyvazit ziadnym hmotnym bohatstvom. Kazde dietatko je obrovskym darom a deti su nasim najvacsim bohatstvom. K tomu dodam, ze dieta je urcite bohatstvom v rodine, ktora ma nejake zazemie, lebo porodit 10 deti a potom sa s nimi tulat po uliciach a byvat ako bezdomovec, alebo natrcat ruku na socialku tiez nie je vyhrou. Myslim si ze kazdy by mal mat tolko deti, kolko dokaze vychovat, vychovou rozumiem, venovat im cas, dat im vzdelanie a postavit ich na vlastne nohy, aby vedeli fungovat ked budu dospele

patrikmisko
2. okt 2012

mame tri malé detičky ( 3,2,1), a sme veľmi šťastní 🙂 nemenila by som za nič na svete. A či sa to dá zvládnuť? URČITE 🙂 všetko sa dá, len treba chcieť 😉 🙂 😉

mima595
2. okt 2012

podla mna je priam POVINNOSTOU 😉 mať 2 deti...
ved clovek je sam od seba prirodzene zvyknuty žiť v páre...kazdy si predsa hlada manzela, manzelku...tak preco niekto vlastnemu dietatu odobera možnost mat surodenca?? ved je jasne, že rodic dava dietatu uplne nieco ine ako surodenec...

na jednej strane, ak dieta nevezmu do skolky, tak rodic hned argumentuje, že dieta potrebuje kontakt s inymi detmi, potrebu socializiacie..a vlastnemu dietatu /pre jeho dobro..aby sa malo v buducnosti dobre, aby som ho mohol zabezpecit/ tak mu nedopraju surodenca?? s kym sa ma dieta hrat, ked nie je v skolke??...ved aj my rodicia sa po praci chceme porozpravat s manzelom..tak preco to odopierat vlastnym detom????

a co sa tyka argumentu, že niekto b nedokazal pomahat 2 detom..neviem, ja si surodencami uplne v pohode pomozeme postarzit deti

yana.
2. okt 2012

To sa snad len ciganka moze opytat, nic ine ma nenapada 😖

tehula
2. okt 2012

Prepac ale tato otazka ma nabada odpovedat ti ako nasim spoluobcanom. Jasne, ze oplati, ved preto ich tolko maju.
Ak ta ale zaujima aj ine ako financna stranka, tak rozhodne ak sa fyzicky a zdravotne da, tak 2 a viac deti je lepsie ako mat jedinacika. Vidim to na svojich detoch, ako sa zahraju, ako sa rozvijaju vzajomne odpozorovavanim. Radost na ne pozriet a nemusiet tak pracovat, alebo vyhrat nieco v lote, tak pri cisle 2 nekoncim a mozno neskor aj po tretom zatuzim. 😀

sachmetttt
2. okt 2012

Oplatí??? ja neviem ja som toho názoru že miminka su zázrak,my sme sa snažili o mimi okolo 6rokov o dve sme prišli a určite chceme ešte jedno k malej aby nebola sama.V dnešnej dobe to je tažké obraciame každu korunu ale budeme sa snažit aby naše zlatíčka mali všetko čo treba. Oplatit neviem či ale podla mna to je to najkrajšie čo može byt. 😀 usmev a objatie maličkého zlatíčka je na nezaplatenie. 😅

elen83j
2. okt 2012

pipka ti to zhrnula a ja len dodávam,že bez mojich drobcov si život neviem predstaviť 😲 tak ak sa na to cítiš maj druhé ak nie,tak ti môžme radiť do nekonečna.rozhodnúť sa musíš sama či chceš byť dvom deťom MAMA 😉

veronyp
2. okt 2012

Dost smutne ked sa takto "pytas" 😒
Deti su dar.. aj ked je pri nich vela prace, starosti, nekonciacich obav, vela stresu a nervov..aj vela vydavkov... Je to nieco krasne a uzasne mat dieta..ci je prve, druhe, tretie atd.
Sama vela krat nevladzem ale NIKDY NELUTUJEM ze mam dve deti a chcem este minimalne jedno k nim..nebojim sa, ci to zvladnem, ci to financnem utiahneme, skor sa bojim aby sme boli zdravi a aby som ich co najlepsie vychovala, ako vladzem..
Co po nas zostane??? ..peniaze, domy, bohatstvo, kariera, tituly??? Co je podstatne - co po nas ostane??!! Nase deti!

blancon
2. okt 2012

vela mamiciek tu pise, ze chcu deti zabezpecit do buducnosti a preto len 1-2 deti... ale co to znamena? Vam snad vasi rodicia dali vsetko na striebornom podnose, zabezpecili vam vzdelanie, byvanie, zamestnanie, staraju sa o vas financne nadalej? tak to vam zavidim, mozete si zit naozaj nadstandardne. aj mne moja mama pomohla ako vedela, ale su veci, ktore som si musela v zivote zabezpecit sama s manzelom, ked som chcela vystudovat, musela som si to zaplatit a poznam deti z normalnych rodin, ktore studuju na VS a popritom si zarabaju. ked chcu byvat, maju vysoke uvery a pod. nemozeme detom vsetko dat na striebornom podnose, kolko vieme im pomozeme ale musia si pomoct aj same...

lenka_b
2. okt 2012

Ja by som este jedno chcela. Ano, financne je to velmi narocne, ale nejako sa posnazim, aby moje deti mali vsetko🙂

cherryl
2. okt 2012

jasne ze sa ti to OPLATI casom na teba budu robit dve deti a to je viac ako jedno a popripade keby sa ti jedno u tych dvoch akoze "svojim sposobom nevydari" tak mas este druhe na ktore sa mozes spolahnut 🙄 na taketo otazky by mala existovat hitparada 😀 viedol by sice Mojsej ale ani tato nieje na zahodenie 😝

labakam
8. okt 2012

a to ako s jedným mužom myslíš teraz? kazdopadne s borisom sa oplatí mať dieťa 🙂

awalancha3
16. mar 2013

ak... si mala depresie a tazko si znasala dojcenie, zmenu zivotneho stylu, chodila si ako nepricetna matoha... ak si mala a mas starosti kde byvat a z coho sa zivot... ak si mala ci mas zleho manzela, ktory ta nepodporuje a nestara sa o dieta...... ak nie si matersky typ....., ak ta materska psychicky ubija...tak jedno dieta staci....bohate

duracikova
16. mar 2013

Ako by povedal Rhytmus: To si zabila!

evelina77
16. mar 2013

Dieta nemozes brat ako tovar v H&M ci sa oplati ci nie.ja si neviem predstavit ze by som nemala tychto mojich,ale ak ty citis ze chces dieta jedno tak je to v poriadku 🙂

petra141181
16. mar 2013

dieta nieje auto alebo neaka ina vec nad ktorou dvakrat porozmyslam ci si kupit alebo nie dieta sa vzdy oplati mat dieta je dar a nerozdava sa na zelanie

juliana77
16. mar 2013

Predpokladám, že my dve to dieťa spolu mať nebudeme, takže odporúčam sa spýtať zúčastneného či to utiahnete ešte niaky čas z jedného platu a áno Oplatí sa , Oplatí sa to dieťa milovať a byť ním milovaná. Oplatí sa byť mamou toľkých detí, na koľko si vy trúfnete.

bambibam
16. mar 2013

Oplatí sa jesť, a s..ť ! , tak keby si sa opýtala Aké je to mať dve deti ? To pochopím ,ale tvoju otázku určite nie.

alka221
16. mar 2013

ti co sa chytate za slovicka .. skoda slov.. plytke.... 😉 ved to bolo myslene fylozoficky a nie doslova..

kikaba44
18. mar 2013

Neoplatí, ale chcem ho 😀 😀 😀

katka121
18. mar 2013

aj ja som dlho váhala a keď som zostala tehotná a narodila sa dcérka tak odvtedy si stále kladiem otázku: Na čo som to vlastne čakala? Nad čím som váhala ? .... teraz tomu nerozumiem..... sledovať súrodeneckú lásku je nádherné, ak nemáš vážne zdravotné alebo finančné problémy tak by bola škoda obrať tvoje dieťa o súrodenca

danjelca
18. mar 2013

oplatí 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

krisia
18. mar 2013

tak toto je otázka pre tvojho manžela a nie pre nás. neviem, nakoľko ťa materstvo napĺňa, ale ak cítiš v srdiečku ešte nejaký kúštik prázdneho miesta, určite patrí ďalšiemu dieťatku a príroda a tvoje telo ti to takto dávajú najavo. Z pohľadu človeka, ktorý mal bráchu a teraz ho už nemá ( tragická autonehoda) hovorí, že byť sám bez človeka, ktorý by si pamätal tvoje detstvo je strašné. Mamka tu večne nebude a potom už naozaj nemám s kým pospomínať a vzájomne sa podržať, predsa len súrodenci sú súrodenci-to je puto jedno z najsilnejších na svete.

jedina30
18. mar 2013

nudite sa????co je to za sprostu otazku ☹ ☹ ak,chces,tak maj druhe a ked nie,tak sa drzte na uzde a nemajte..potrebujes poradit??spytaj sa seba,muza ,dcery ci chce surodenca...waw to su teda otazky...niekto chce mat dieta a nemoze a niekto sa pyta cudzich zien ci ma mat druhe.. 😖

fra
18. mar 2013

http://www.impulzrevue.sk/article.php?221
dosť dobré zhrnutie prečo sa oplatí mať deti... najlepšie 3 a viac 🙂