Osvojenie dieťaťa - poradíte ?

doduska77
25. okt 2018

Ahojte mamicky čo máte skúsenosť s osvojenim.dietata poradíte mi ? Moj manžel si chce osvojiť môjho syna s predchádzajúceho vzťahu. Žijeme spolu 2 roky , môj syn ma 4 roky berie ho za svojho otca, biologického nepozná, ex sa o nho nezaujíma , neplatí výživné. Chcem sa spýtať co si treba podať na súd poprípade ak máte nejaký vzor podľa ktorého by som si to mohla napísať bola by som vďačná.dakujem.

ladkaemka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ladkaemka
25. okt 2018

Doduska..viem z vlastnej skusenosti ako to treba riesit.Mozes napisat 😊

fredy29
23. okt 2020

@doduska77 mozem sa spytat ako to dopadlo ??? Riesime nieco podobne maly ma 3a pol, zijeme spolu 3 roky a rok sme zobrati

doduska77
autor
24. okt 2020

@fredy29 dopadlo to dobre , ex s tým aj súhlasil takže nemali prečo nám to neschváliť

fredy29
25. okt 2020

@doduska77 super a kolko ste boli manzelia? ... nam robi problem kolizna lebo stale odhovara nic ine len odhovara naco preco si to podavame a sme malo spolu a zobrati ani nehovorim no proste protivna baba .. ako zalezi od sudkyne ale aj tak mam z toho take zmiesane pocity

doduska77
autor
25. okt 2020

@fredy29 my sme zobrati neboli, ale podmienka tam bola že od podania osvojenia musím žiť spolu 9 mes v spoločnej domácnosti , tak nám to schválili ale až po tých 9 mes, sa to dokleplo že už bol môj syn osvojeni manzelom.

doduska77
autor
25. okt 2020

@doduska77 ale potom sme sa vzali aj už máme spoločné dieťa , skúste právnika ak si to môžte dovoliť

fredy29
25. okt 2020

@doduska77 dakujem 🙂

marca12
25. okt 2020

@fredy29 kolizna ma skusenosti a dobre vam radi

fredy29
25. okt 2020

@marca12 ak ma skusenosti tak neofrfle vsetko co videa kedze bol unas na obhlidku bytu ... nepacilo sa ze byvame v podnajme a ze byt nie je nas, ze je iba dvojizbovy, ze nemam doma manzela,(s ktorym sa dohovarala telefonom a chcela sa snim rozpravat pritom nechcela sa snim rozpravat) sama nevie co chce, pytala sa ma otazky ktore boli smerovane na manzela a ked som povedala ze to su otazsly na neho ze ja nato nebudem odpovedat tak hned ved tu neni a neviem co pritom snim volala a povedala ze snim nechce komunikovat a taktoez so synom 3r ona sa nebude rozpravat lebo ona mu nerozumie pritom maly nema ani sajnu oco sa jedna a neviem co ... podal si to manzel ja som ho ktomu nenutila a bio otcom maly neni v kontakte malebo videl iba pri krste aj stym bol problem aby prosiel a kedze onho nejavi zaujem tak to takto poriesil manzel ze podal o osvojenie bio chce od nas pokoj a my tiez od neho takze tak

doduska77
autor
25. okt 2020

@fredy29 chcem vám ešte poradiť , že skúste povedať bývalému , že nech s tým súhlasí a tým pádom bude zbavený aj platenia vyzivneho u nás to zabralo lebo neplatieval a už mal zle s toho, a taktiež sa o dieťa nezaujimal možno aj tieto veci zavazili že nám.to odklepli, ale najviac myslím.to ze tym on súhlasil

fredy29
25. okt 2020

@doduska77 hej hej to mam tiez .. a jeho reakcia hned ze dobre tak si zrusim trvaly prikaz ... tam slo len o peniaze o nie o maleho takze tak

doduska77
autor
25. okt 2020

@fredy29 tak nechápem to by vám mali schváliť, nech napíše nejaké písomné prehlásenie že s tým súhlasí a na sudani nemusí chodiť , a uz ste aj mali nejaky súd?

fredy29
25. okt 2020

@doduska77 v utorok pokial to neodrocia koli korone ... ja som sa pytal len koli tomu ze kolko ste boli manzelia lebo nam hned ze to neprejde a blbosti kolo toho ... len odhovaracky a nech si to manzel rozmysli a naco nech si zmenime len proezvisko to je jednoduchsie ... a ked som sa jej pytala ze kolko mame byt manzelia len sa vyhybala odpovedi a stale dokola uplne o niecom inom a ked som sa opat opytala teraz ked tu bola v piatok pozret byt zas len ona neviem a som sa jej opytala aky je proemer toho ked si osvojuju a ze to je v kazdej rodine ine 😀takze zase som sa nedozvedela odpoved len odhovaranie a nic pozitivne...

lastqueen
2. jún 2023

@doduska77 dobrý večer prajem mám ten istý problém poradila by ste mi ako postupovať bola by som vám veľmi vďačná ďakujem .