Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Otec deti ma chce zruinovať

mamusa909
15. jún 2014

Ahojte baby, som tu uz dlhsie pod inym nickom, takze sa vopred ospravedlnujem. Prosim o rady, ja uz neviem ako to mam riesit ☹ Mam 2 deti vo veku 7 a 4 roky, s otcom deti sme spolu zili 8 r v CR, odstahovala som sa od neho aj s detmi asi pred 2 rokmi, lebo sa absolutne nezaujimal o deti, ozieral sa a potom robil doma bordel, ked mal volno tak chcel mat svoje konicky a zaujmy, ale tam sme nepatrili my, proste neustale som bola s detmi sama, starala som sa o vsetko, on chodil len do prace a po vonku behal, proste psychicke a fyzicke tyranie tam prebiehalo, samozrejme som bola neskutocna pic.. , ze som mu zobrala deti, a pod. no proste divadlo, aky je on starostlivy ocinko a ja som aka puca, ze som odisla, do maja minuleho mesiaca bolo vsetko fajn, podala som si ziadost na sud na zverenie a vyzivne, uz vopred mi povedal, ze s vyzivnym nesuhlasi ( posielal mi 6 tisic ceskych, zarobi 25 tisic ) tak som si tych 6 litrov dala do navrhu, on s tym nesuhlasil, ze si mam dat napisat len 1500 kc na kazde dieta, neurobila som, lebo som sa bala, ze bude vyrehotany ako leco a oklame ma, prebehol sud, neprisiel, zastupoval ho najlepsi pravnik, a skoncila som tak, ze si do vyjadrenia napisal, ze v ziadnom pripade jeho financna situacia nie je natolko vysoka, aby mi mohol platit take vysoke vyzivne, ze jeho existencne pomery su dost nizke a bla bla bla, zamestnavatel mu napisal samopzrejme najnizsii zarobok len 9 tisic, pritom zarobi 25 tisic, takze sudca sa na mna hned pozrel, ze co chcem, ze z 9 tisic mi nemoze platit 6 tisic a ze aj 4 tisicky mam kralovske vyzivne na 7 a 4 r dieta, odisla som s placom, som nezamestnana, nakolko si nemozem najst pracu, potrebovala by som stalu rannu od 7:00 - 8:00 max do 16:00 aby som si stihla deti odviest a poobede vyzdvihnut zo skoly a skolky, vikendy a sviatky volne, nemam nikoho kto by mi deti rano odviedol alebo do 17:00 vyzdvihol,mam len mamu, ktora chodi na smeny do prace a neda sa ani vykryt, ze by som chodila na proti smeny, skratka byvali a otec deti ma obral uz o 2 000 kc na vyzivnom, mozno ma obere o pridavky na deti, lebo mam pravo poberat z CR kedze je tam zamestnany a odmietol dokladat papiere co ma kazde 3 mesiace a do vyjadrenia na sude napisal, ze je ochotny prispievat ak budem potrebovat pomoc pri vyssich nakladoch a odmietol to dnes rano, posielala som mu blocky, co som kupovala detom ortopedicke sandale, kedze maju ploche nohy, vysli ma troje na 75 e ( dvoje na von a synovi do skoly ako prezuvky ) + som mu poslala, blok kde som kupovala detom oblecenie, kedze zo vsetkeho vyrastli a napisal mi, ze Ja ti to poviem takto,ak niečo kúpime spolu tak ti pólku preplatím.V opačnom prípade je to na tebe ..
Posrala si to,nemala si ma odtrhnúť od detí.To čo si urobila ti nikdy neodpustím ....
baby ja uz neviem ako dalej, skoncila som na mojom mesacnom prijme s dvomi detmi na 180 e, na urade prace nemam na nic narok, nemozem si najst pracu, ja som uz zufala.....

sissy27
15. jún 2014

@mamusa909 no obávam sa, že 2000 CZK mesačne tvoju situáciu nevyrieši 🙄 takže toto by som brala tak ako je a snažila sa niečo zmeniť na svojej strane... jednoznačne si hľadať prácu, aspoň brigádu... starší je školák, mladší škôlkár, nie je dôvod sedieť doma a ľutovať sa, ako sa nedá... v tvojej situácii je, bolo a bude mnoho žien a ver mi, dá sa to... staršieho treba učiť samostatnosti a zodpovednosti, naučiť ho chodiť samého do / zo školy a aspoň v tie dni, kedy babka nemôže pomôcť, nech zoberie aj mladšieho, nie je to nič nereálne, u nás tak decká bežne chodia... nepíšeš, aké máš vzdelanie či prax, možno by ti baby vedeli poradiť v akej sfére si hľadať prácu, aby si ako-tak stíhala a mamina keď robí na zmeny, tak sa mi nechce veriť, že robí 7dní v týždni 24 hod, aby aspoň zo začiatku nevedela sem-tam máličko pomôcť... zoznámiť sa s rodičmi detí v škôlke, nadviazať trošku kamarátske kontakty a tiež si trošku vzájomne vypomôcť... treba hľadať spôsoby, ako sa dá, nie dôvody prečo sa nedá... netvrdím, že to máš ľahké, ale ani nie neriešiteľné...

mamusa909
autor
15. jún 2014

@sissy27 vies ja si pracu hladam, poposielala som neskutocne mnozstvo ziadosti, tento tyzden som sa bola pytat osobne na 2 prace, ale ani v jednej mi nevyhovovala pracovna doba a ani sa to nijak nedalo urobit, lebo sa striedaju, tak mi bolo povedane, nahanam peniaze ako sa da, takze nesedim doma a nelutujem sa,na zmluvu abni dohodu pracovat nemozem, lebo mi nevratia davky z uradu prace za 6 mesiacov, ktore mi nepravom zobrali, uz to riesim od augusta, s tym chodenim do skoly, kazdy pozna svoje deti a kazde je ine,ja osobne svoje deti same do skoly a skolky este nepustim, ja som za ne zodpovedna, co sa tyka maminy, tak robi na smeny, 2 rano, 2 dni poobede 2 dni volno, ale nema pravidelnu smenu, dost casto sa stava, ze robi 1 rannu, 3 poobedne 1 den ma volno a co budem vyvolavat kazdu chvilu do prace, ze nemozem prist, rannu zacina uz o 5h rano, som vyucena casnicka,kazdy ma dost svojich starosti a problemov aby si stihol odviest svoje deti nie este mat na krku cudzie

kaktusik007
15. jún 2014

@mamusa909 no pozri - ja som prisla na sud s tym, ze sme sa dohodli na vyzivnom a stretavani deti s otcom... stretavanie riesila sudkyna ako prve, tak sme povedali na com sme sa dohodli, a potom vyzivne - ja som povedala, na com sme sa dohodli, a mily otecko vystupil ze to nie je pravda, ze to bol iba NAVRH dohody... a dal sumu co bola o TRETINU mensia.
ako ti platil tych 6 tisic??? na ruku ti to daval, ci na ucet?? ak na ucet - mala si namietat, ze doteraz mu to problem nerobilo tak nevidis dovod preco by malo -- a ze aj preto si to dala do navhu...
ale ono teraz je to jedno, uz to nezmenis... zatial.... mozes dat o 2 roky navrh na sud na zvysenie... alebo aj skor, ak sa ti zmenia pomery -- o com ale fakt pochybujem, lebo menej penazi uz sotva budes mat.

jednu vec vsak nechapem -- pises, ze mu posielas blocky z nakupov (s tym, aby prispel... ).. ak mu posielas ORIGINALY tak ma neprekvapi, ak na dalsom sude vytiahne, ze plati vyzivne a toto dal este ON nad ramec vyzivneho!!!

takze si fakt dobre premysli kazdy krok, co spravis... a s blockami obzvlast.

a ano, tvoja situacia je tazka -- ale nie si ani prva, a ani posledna.... a zase az taka uplne bezvychodiskova nie je!!! takze hlavu hore a hladat sposoby, ako sa to da, a nie dovody, preco to nejde!!!

kaktusik007
15. jún 2014

@mamusa909 tak casnicka, co nema pracu??? tak moja mila, to je iba a iba o tvojej pohodlnosti a fakt hladani argumentov, preco to nejde....

nespoliehaj sa iba na mamu, mozes si najat opatrovatelky, studentku na vyzdvihnutie zo / do skoly, je tych moznosti fakt viac...

mamusa909
autor
15. jún 2014

@sissy27 a ziadam tu rady a pomoc v tom, ze ma byvali odrbava a ma ma v hrsti , neries moju situaciu, ze sa mi nechce pracovat, ze sedim doma na zadku a lutujem sa, lebo to nie je pravda

kaktusik007
15. jún 2014

@mamusa909 prepac, ale nepochopila som... AKO ta odrbava?

mamusa909
autor
15. jún 2014

@kaktusik007 blocky som mu posielala cez mail, originaly mam ja, hej na ucet, ale v CR a moje vypisy chodia k nemu

kaktusik007
15. jún 2014

@mamusa909 a preco si si nezabezpecila vypisy z uctov a to nedolozila na sude??? ako prepac, ale toto bola iba a iba TVOJA chyba.

mamusa909
autor
15. jún 2014

@kaktusik007 videla si pracu casnicky stalu rannu pracovna doba max do 4, sviatky vikedny volne???? ja este nie, casnici robia od rana do noci, aj ked maju potom volno, presne som vedela, ze kazda sa tu do mna pusti, ze ja som ta krava, ziadna rada k byvalemu nic, len utok na mna, ze ja som nemozna

kaktusik007
15. jún 2014

@mamusa909 kamoska je sama so synom - pracuje ako zachranar, cize 12tky a 24... a PRACUJE - vykryva smeny rodicmi, opatrovatelkami.... proste tu ide o to, ze ak by si chcela, tak by sa to dalo, ale ty nechces a zijes v sebalutosti -- tak proste sa lutuj.
Tvoj ex nespravil nic nestandardne -- vyzivne si si pokaslala sama... chapem, ze si nasrata, ale jediny clovek, na koho mozes byt nasrata, si ty sama - a ano, to si potom nasrata pravom.

mamusa909
autor
15. jún 2014

tu nejde len o vyzivne, ze ma odrbal, ale aj pridavky na deti mi kvoli nemu zoberu, lebo odmietol dokladat papiere a do vyjadrenia na sude napisla, ze mi pomoze ked budem potrebovat pri vyssich nakladoch a aj s tym ma odfajcil, ze je to na mne nech si to vyriesim sama, jasne, ja mam 2 deti nie jedno, nema ani otca, ani surodencov, len mamu, nerozumies, ze sa mi neda vykrit s mamou smeny? a kolko zarobi ako zachranar? u nas sa plat pohybuje na mimalnej mzde, opatrovatelka ma vyjde mesacne na kolko??? ak si z platu moźe dovolit platit opatrovatelku nech sa paci, ja co by som zarobila by som dala opatrovatelke?

kaktusik007
15. jún 2014

@mamusa909 a opat preco sa to neda, ze nemas z coho platit opatrovatelku... no moja zlata, ak budes mat takyto pristup k zivotu, budes to mat tazke...
ak by ti hned ostalo iba 3 tisic korun z tvojho platu po zaplateni opatrovatelke, stale by si to mala ako PLUS oproti tomu, co mas teraz... ale tak vlastne asi tie peniaze ani nepotrebujes - ked si sa rozhodla byt doma.
ked zmenis pristup - a budes hladat sposoby ako to pojde - potom sa obrat o pomoc.

mamusa909
autor
15. jún 2014

nehovor mi moja zlata, co som ti ja?

ushuaia
15. jún 2014

@mamusa909 ahoj, vies co byt tebou neriesim to tu na koni...otec sa zachoval ako kreten - uz nevravim ze obera svoje deti...uz ked mu na nich nezalezi...dost smutne....Ked si vo financnej tiesni su aj bezplatne pravne poradne, urcite ti lepsie poradia ako tu...A len tak na margo, NIE KAZDA ZENA JE ZELEZNA LADY... 😖 , pravda ucime sa na vlstnych chybach, vela veci by sme mali urobit inak, a co funguje u niekoho, nemusi aj u tejto zienky, samozrejme situacia je riesitelna...ale zase som pri tom istom niektore by ste sa mali zamysliet nad svojim povyseneckym spravanim, v tejto chvili nepotrebuje pocut ako je neskutocne sprosta a neviem este aka...rozum sa mi zastavuje 😒

mamusa909
autor
15. jún 2014

@ushuaia ahoj, dakujem ti, aspon jedny slova podpory, naozaj asi chyba pisat na kona, lebo pisu sem a mudruju take co nemali nikdy take problemy a maju oboch rodicov, surodencov, kamosky, ktory/e im pomozu napr s detmi zatial co budu v praci

ushuaia
15. jún 2014

@mamusa909 posledne dni ked tu citam ak niekto potrebuje pomoc, dostane iba po hube...,mozno tu budes mat urcite este ine nazory...vezmi si z kazdeho nieco, daj na papier prioritne veci co musis urobit...s tym chod za pravnikom...nemas to jednoduche...ale urcite sa nejaka cesta najde...drzim ti place

anatalia77
15. jún 2014

@mamusa909 nuz ak si uz dlhsie na konovi,tak si potom vedela do coho ides..

mamusa909
autor
15. jún 2014

@ushuaia dakujem ti, ver mi, ze ja nic ine nerobim, len rozmyslam, ako by som co vymyslela, len aby bolo fajn, uz som z toho na nervy

mamusa909
autor
15. jún 2014

@anatalia77 mas pravdu...blby napad, len som poztrebovala aby ma niekto povzbudil, nakopol a povedal, neboj sa, bude dobre....

ushuaia
15. jún 2014

@mamusa909 ako som spominala k tomu potrebujes niekoho kto sa vyzna v tychto veciach...pravnik...

fidka79
15. jún 2014

@mamusa909 k tym opatrovatelkam staci zobrat studentku tie nepytaju vela su rady ze si privyrobia alebo pani na dochodku.Tiez ma caka hladanie opatrovatelky plus samozrejme este skolka,cize budeme platit skolku na cely den a samzorejme este budeme musiet platit opatrovateklku kedze s MM sme obaja zmenovi 😝 mamu mam v zahranici svokra skoda reci a sice 3 segry ale ani jedna nemoze casovo same nestihaju o svojimi detmi,cize zas sa len a raz spolahnut sami ne seba 😉
co sa tyka tvojho byvaleho neriesim ak sa ozaj takto sprava je to ozaj debil,ale nezabudni ze otca pre svoje deti si si vyberala sama s pistolou u hlavy ta nenutili ci?
apropo mi=oja mama nas ma 4,tiez bola v podstate na rodinnu kasu sama a ti poviem sa naobracala a obracia doteraz nikdy nefnukala ze boze co budem robit,kazdej dala vzdelanie slusne sme byvali mali co jest LEN vdaka maminke ktora sa ktomu postavila nie stylom neda sa ale stylom musi to ist 😉 takze hlavu hore nefnukaj aby mali byt tvoje deti na koho hrde a raz takto spominali na teba aku mali silnu maminku aj ked bol otec debil 😉

fidka79
15. jún 2014

@mamusa909 a zabudla som mame 2 deti..

cobhan
15. jún 2014

@mamusa909 ono sa vsetko da, len treba chciet a netreba panikarit...ja si niecim podobnym prechadzam uz par mesiacov..praca v nedohladne, manzel robi do nevidim do nevidim, skusali sme zaangazovat babinku, ktora nakoniec (po parmesacnom prehovarani) prisla, aby som ja mohla ist do roboty, ale na dalsi den povedala, ze sa chce vratit domov, takze som si robotu ani nezacala hladat a teraz sme v situacii, ked skratka do roboty ist musim...drahy suhlasil, ze ked nieco najdem, tak on si to nejako vybavi v robote, aby sa to dalo...nasli sme pani, co by nam bola ochotna malu postrazit za normalnu sumu na par hodin a v podstate z povodnej bezvychodiskovej situacie sa stala celkom riesitelna vec

anatalia77
15. jún 2014

@mamusa909 nuz ak za sucasneho stavu nemozes navysit rodinny rozpocet,tak skus peniaze podelit tak,aby si vysla.
Pozri sa na kozmetiku,pravidelne platby,jedlo..mozno by si nasla sposob ako to prezit,kym sa veci nezlepsia.
Bude dobre. ALE teraz potrebujes riesit prezitie. To ze si tu ponadavame na tvojho exa,ti chleba neprida.
Tak co,chces aj nejake prakticke rady?

latvia
15. jún 2014

nemas nahodou aj ty narok na vyzivne na seba? 😕

soniatko
15. jún 2014

@mamusa909 pises ze si vyucena casnicka. skus hladat restiky, kde by ta zobrali ako vypomoc cez obedy. viem ,ze takych ponuk je v inzeratoch dost. aj ked je to len na par hodin, ale mala by si aspon nejake peniaze. alebo pomocne sily do kuchyne robia viac- menej ranne.

sissy27
15. jún 2014

@mamusa909 ešte raz sa spýtam - 2000CZK plus prídavky na deti, čo nech rátam ako rátam nie je spolu viac ako 120€ mesačne, zmení tvoju situáciu tak,že nebudeš musieť do práce až kým deti nebudú samostatné prípadne kým mama nepôjde do dôchodku? Pracovná doba od 8 do 16 víkendy sviatky voľno existuje asi len v štátnej správe, inde len výnimočne... A mimochodom - viem, čo je to byť osamelá matka,bez výživného, s pracujúcimi rodičmi, s babkou alzheimeričkou,účtami na krku a prácou na plný úväzok na zmeny... Takže u mňa reči o tom,ako sa nedá, naozaj neobstoja...A nie je to o "železnej lady ale o tom,že som zodpovedná za seba, svoje deti,svoje konanie...

mamusa909
autor
15. jún 2014

@sissy27 vidim, ze niektore " damy " to co som pisala vobec nepochopili o co mi hlavne islo 😠

mata1001
15. jún 2014

@mamusa909 ahoj z akeho si mesta?

emily76
15. jún 2014

@mamusa909 pozri, takych otcov, co sa na sude biju do prs, ako oni budu pomahat aj nad ramec dohody je snad 95% s tym nenarobis nic, ja som sa naucila spoliehat sa iba na seba a som rada, ze to vyzivne chodi pravidelne. Ver, ze ani to nerobia vsetci. Druha vec je zdokladovanie dokladov...myslis, ze ak by si poslala jeho zamestnavatelovi oficialne ziadost o to potvrdenie, ze ti to nedaju? A s pracou na taku dobu ako potrebujes...no to maximalne kdesi v kancli. Inak, studentka nestoji vela a ak by si si to skoordinovala s mamou, tak mozno by sa dalo aj tak ist robit, nie? Ved nepotrebujes na plny uvazok k deckam opatrovatelku na cely mesiac.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli