Otec je na týždňovke, dlhší čas mimo domu. Funguje to?

babatkoling
9. apr 2014

Dievcata,
ak mate polovicky, ktore pracuju mimo domu a vidate ich len cez vikendy / kazdy druhy vikend, pripadne este menej - ako to zvladate?
Riesim do buducna mozny problem - ja a maly doma a ocinko by bol s nami len kazde dva-tri tyzdne na predlzeny vikend.
Funguje Vas vztah? Odcudzili ste sa? Alebo dokonca je to lepsie a jednoduchsie?
Ako to zvladaju deti, ze nevidia otecka tak casto?
Dakujem za akekolvek nazory a rady.

anatalia77
9. apr 2014

@6mia6 suhlasim!
Ja takto fungujem pomaly 8 rokov,ale tento rok uz davam vypoved a chcem zostat doma.Ak nenajdem robotu,tak budem na podpore,a co bude dalej..to ani srnka netusi.
Tiez ma mata myslienka,ze nebudeme mat na stravu,alebo budeme prezivat.Ale ja som si svoje uz odcestovala,tak hadam sa budem mat stastie.

piacere
9. apr 2014

@mima4 ale prečo stále píšeš, že by si nepriviedla dieťa do takejto rodiny? Veď zakladateľka to nikde neuvádza 😅 Nevieme, či už majú syna alebo nie a ak áno, tak ako starého 😅

a vôbec, názor som vyjadrila, zakladateľka ho isto pochopila, tak z tejto témy odchádzam... pripadám si jak papagáj 🙂

Takže ešte raz zhrniem 😀
Fungovali sme takto tri mesiace, pretože som nechcela ísť bývať ku svokrovcom. Malý to však zle znášal, tak sme boli už po troch mesiacoch spolu (pôvodný plán bol rok).
Neviem a nechcem takto fungovať (preto sme sa tak rýchlo presťahovali a sme spokojní).
Napriek tomu si nedovolím tvrdiť, že je to "horor" pre rodinu, pretože si stále stojím za názorom, že v niektorých regiónoch sa práca nájsť nedá a nie každý je schopný a ochotný zamknúť dvere a odsťahovať sa s deťmi na opačný koniec Slovenska, či sveta... rešpektujem to 🙂
Každému vyhovuje niečo iné.... Zakladateľka "mapuje", no napriek tomu si myslím, že najlepšie sa človek učí na vlastnej koži.... kým neskúsi, tak nevie, či zvládne/nezvládne.

🙂 amen...

mima4
9. apr 2014

@6mia6 zivot je otazkou priorit. Ked pan manzel chcel mat rodinu, deti, mal si zvolit profesiu, aby mal priestor aj pre ne, aby mal priestor na venovanie sa im.
Fungujete tak 10 rokov, najstarsieho mate 5 rocneho synceka, cize cca 4 roky ste mali priestor na vyriesenie tohto problemu.

maminuska
9. apr 2014

@evkakorcek ja som takto žila tri roky s manželom a to bolo iba na týždnovky. Takže skusenost mám a poviem že nikdy viac by som takto žit nechcela.
Súhlasím s
@mima4 , nie je to z dlhodobého hľadiska dobré pre partnerský život a už vôbec nie pre ten rodičovský. Ja som to vyriešila , tak že som sa jednoducho prestahovala. Predala byt , odhlásila deti zo školy,presunula firmu a prestahovala som sa až k hraniciam s Českou republikou , kedy to má môj manžel domov hodinu a pol cesty autom , takže večer je vždy doma a ráno odchádza. Síce prichádza domov okolo pol siedmej až siedmej ale potom sa dve hodiny intenzívne venuje iba detom a ked tie zaspia tak sa venujeme sami sebe. 🙂.
Ja osobne si už vôbec neviem predstavit že by som nevidela muža dva mesiace a potom ho mala doma 8-9 dní. To čo sa budeme snažit dobehnut ? Rodičovstvo ? partnerstvo ? sex ? ... Nič z toho sa dobehnut nedá a nedá sa to ani nadbehnut dopredu , tam sa počíta tá prítomnosť. A tá jednoducho nie je. 😖.

problém je ten že ženy sa často boja zmien , prestahovat sa,začat inde, predat rozostavaný dom a kupit si byt .. opustit príbuzenstvo a tak sa radšej v mene niečoho .. napr.financii rodina rozdelí , často aj bohužal natrvalo.

6mia6
9. apr 2014

@mima4 priority nechaj na nas. Ked tu vyriesis neplatičov daj vediet. Pan manzel napochoduje domov, veľmi rád. Velmi lahko si to predstavujes. Podla tvojho názoru kamionisti, obchodaci a iní nemajú nárok na rodinu- noet co dodať len ti prajem aby ta nic taketo nestretlo.
Pretoze ani jedna z nas to naplánovala. Všetci by sme chceli byt spolu a mat tvoj nalinajkovany život. Ale...

lyzzy
9. apr 2014

@babatkoling ....ja si spominam ze ked moj drahy menil pracu tak sme sa o tomto bavili.
On mi povedal,ze by takuto pracu nezobral lebo si nevie predstavit,co by robil tyzden/dva bez nas ked by nebol v robote.
Ze s nevie predstavit ze by nepocul moj hlas,moje ,,novinky" ked debatime co bolo cez den a ze nikdy by si neodpustil keby sa nam nieco stalo a on by nam nemohol pomoct.
A este vela inych veci ale tie tu nebudem pisat 😀 ...tie patria inde 😀

mima4
9. apr 2014

@6mia6 no a preco teda ty si nesla niekde robit do zahranicia a neprides domov raz za uhorsky rok pomaly?

Ano, aj povolania si volime podla toho, ci chceme mat rodinu alebo nie, preto nesplham ja niekam do zahraniciach, kde budem na business trip-och pomaly 60-70 % pracovneho casu... je to vsetko o rozhodnuti sa cloveka, o jeho prioritach.
Nikdy ale nikdy sa ten cas, ktory taky muz straca nevrati... a deti nespominaju aky dom maju, co vsetko maju.. to vztah nebuduje.

amba
9. apr 2014

@mima4 no problémových detí je veľa, to viem, ale to neznamená, že každodenná prítomnosť otca ti zaručí, že budeš mať ideálne deti, je to u každého individuálne.....hádajúci sa rodičia každý deň, tiež nie je výhra....v tomto smere my nemáme s deťmi žiadne problémy.............

Takže je to ťažko radiť, každý si to zariadi po svojom, ale tvrdiť, že to nie je život, normálne, a tak ďalej, je
podľa mňa trošku divné. Nevravím, že je to ideálne, ale práveže naši chlapi zdvihli "zadky" a išli zarobiť a neplačú doma.....

lulu221
9. apr 2014

Ahojte,my takto zatial fungujeme mesiac,ale zatial to ide,zvykla som si aj ja aj mala,chodi domov kazdych 10,14,dni a s toho je potom 4dni doma,alebo tyzden..tiez nam bolo zo zaciatku tazko obom a aj malej,ale zvykli sme si,clovek si zvykne na vsetko...teraz sme si z malou vytvorili,taky nas rezim,ale ked pride tatino ,tak zase fungujeme ako predtym,ked bol s nami doma stale...volame si,piseme kazdy den a tesime sa obaja ked sa vracia domov..posledne som bola taka nervozna, ked mal prist,ale potom to preslo a zase ako predtym...dufam ze sa nejak neodcudzime,aj ja mam obavy,ale trosku nam to aj prospelo sme si vzacnejsi 😝 .pomaha mi rodina a znami,aby sme to zvladli a neboli tak sami..ved moja stara mama mi spomynala,ze dakedy chodili slovaci stale do zahranicia za robotou a vtedy v tej chudobe museli vydrzat aj rok,dva,bez muzov a tak isto to zvladli..moj tiez nece byt vonku na stalo,tak rok dva a potom si najde aj zase nieco tu,aby sme mohli byt zase vsetci spolu ako predtym

6mia6
9. apr 2014

@mima4 ok vidím ze si znalec. Stale hovoríš o prioritách. Ale o našich nic nevies. Ak sudis nasu rodinu len podla toho ze muz je v zahraničí tak mi to je ľúto. Nic o takychto rodinach očividne nevieš.

mima4
9. apr 2014

@amba chapem ta, ale prvorada uloha rodica je starat sa o deti, vychovavat ich.. a dlhodobo fungovat tak, ze dieta vidi rodica kazdy druhy/treti tyzden, niekedy kazdy druhy/treti mesiac podla mna nie je normalne...
a aj dnes u vacsiny deti vidno, ze tam chyba otec...

silvinuska6
9. apr 2014

my sme tak fungovali 3 roky že drahý chodil na turnusy každé 3-4 týždne prišiel na 10 dní a neviem brala som to tak že to musí byť robil to predsa pre nás ....teraz je už skoro rok "doma" z toho asi pol roka chodí na týžden preč a cez víkendy je doma ale niekedy chodíme aj s ním tak sa nesťažujem aj teraz už druhý týžden sme s ním no další týžden uz asi ostanem doma trochu si oddýchnut ale nie je to také hrozné ked si človek zvykne

silvinuska6
9. apr 2014

ooo ale ešte som zabudla mala som spolužiačku jej otec pracoval v taliansku a prišiel domov 3-4 x do roka cez leto chodili za nim pracoval tam 10 rokov teraz sa už vrátil na slovensko ale poviem vám prídu mi zamilovaný ako nejaký pubertiaci stále 😀 a môj ujo tiež pracuje v zahraničí chodí na turnusy od kedy boli deti malé ale zvykli si funguju normálne a už to je tiež cez 10 rokov čo takto pracuje

mima4
9. apr 2014

@6mia6 OK, ja som len napisala svoj nazor, nic viac. Nech sa dari!

evkakorcek
9. apr 2014

@maminuska dobre tak skúsenosť máš. a tvoje manželstvo to pozančilo tým že by si to už nikdy nechcela. no ostatné manželstvá tak fungujú a klape to. takisto aj moje. Pozri, presne pred rokom pracoval môj muž asi kilometer od nášho domu zarobil 500 eur mesačne - ledva sme vyšli s peniazmi. to bolo doslova z výplaty do výplaty. sporenie, splátky auta, dieťa, strava ( a to bývame u mojich rodičov - čiže za bývanie sme nič neplatili) a na konci mesiaca nám ostalo hovno. a teraz je sitacia už asi taká že za rok si môžme postaviť domček. a prečo? pretože išiel pracovať pre rodinku pre nás, aby sme mali konečne kde spoločne bývať - mali náš vytúžený domček. síce na úkor toho že bude málo s rodinou, ale to nebude predsa večne. ten čas ked príde domkov si všetci viac vážime, sme spolu každú minútu. Nech mi nikto nehovorí že takto sa žiť nedá. Dá sa! a veľa rodín je toho príkladom. Napríklad jednej mojej spolužiačke zo strednej vo februári odiušiel manžel na rok na misu na Cyprus - je profesionálny vojak. ona čaká bábo a jej manžel príde až za rok!!! a čo majú robiť? život je taký. Ty prosímta neporovnávaj svoje manželstvo s inými. Ked vám to neklapalo, alebo si top nevieš predstaviť tak nehovor aj na druhých že sa to tak nedá. 😎

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maminuska
9. apr 2014

@evkakorcek ja neviem prečo to berieš tak osobne. Ja som napísala že to nie je dobré pre manželstvo ani pre rodičovstvo a to je fakt. Moje manželstvo klapalo vtedy , klape aj teraz a verím že bude aj nadalej. Ale ja som takto žit nechcela a ani môj manžel. Preto som zdvihla zadok a vyriešila to takto .
Lenže presne ako napísala
@mima4 slováci sa fixuju na majetok , na domčeky .. pozemky a nehnutelnosti pričom vo svete je už uplne bežné že za prácou sa stahuju celé rodiny.
Len Slováci to riešia nejak opačne. Tie rodiny trieštia.
A ani ma nenapadlo porovnávat tvoje manželstvo s mojim a ani inými . Manželstvá sa porovnávat nedaju , ale definovat negatívne vplyvy na rodinu to sa dá .
Ak hovoríš o tých misiách , tak ja som dieta vojaka, môj otec neustále v prdeli .. na takom cvičení na onakom cvičení , na takej stáži a vieš čo ? Boli mi uplne ak decku ukradnuté tie peniaze , ked nemal ist so mnou kto opekat , ked nemal ist so mnou kto cez týžden na plaváreň , kto bicyklovat a kto vysvetlit napr.matematiku ...
To že si dieta buduje prvý rok života citovu a emocionálnu väzbu a ten prvý rok je nesmierne dôležitý to ti ani nemusím hovorit a dieta tvojej kamarátky prvý rok bude uplne bez otca.. hm to sa len vybuduje tá citová väzba.

anatalia77
9. apr 2014

Inak toto je cista schyzofrenia!!
V nejednej diskusii sme viacere pisali,ze teda nech sa ten chlap zdvihne,a ide aj dalej za pracou,nie je to bohvieco,ale bude na chleba a casom sa vsetko vyriesi...
Ubehne pol roka,a nazory uplne opacne.Teraz je to zle a urcite hrozostrasne.
Nechapem 😕

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evkakorcek
9. apr 2014

@maminuska Ked som bola mala tak moj otec bol kamionista (teda este stale je), pracoval v Rusku a za sociku robit kaminionistu na takom mieste nebolo med lizat. So sestrou sme mali vtedy 3 a ona mala 2 roky a byvali sme u starkych u maminych rodicov. otec chodil na turnusy 4 mesiace tam a dva tyzdne doma asi tri roky to tak bolo. Pre vela krat ked mal ocino prist domov som si ho ani nevedela vybavit ako vyzera, ale vzdy som sa nanho tesila. nedostatok som pocitovala asi v tom ze ma nemal kto ucit byciklovat, alebo ako ty si pisala chodit na opekacky a podobne..... ale dalo sa to prezit. a taktiez to bolo o peniazoch. rodicia si potom postavili krasny a na tu dobu aj dost velky dvojgeneracny dom a to bez akychkolvek zadlzovaciek.
doba sice pokrocila, ale stale je to otom, o peniazoch bohuzial. a co sa tyka toho byvania. su miesta kam by som isla byvat keby tam mal moj muz pracu a viem ze by to bolo stala praca tak na 7 - 15 rokov. mozno by to bolo Cesko, Irsko, alebo anglicko kde som tiez nejaky ten cas zila. A vedela by som ze ked mi skonci RD tak sa tam hned aj zamestnam, vedela by som jazyk a nebola by som v tej krajine az taka cudzia a nesvoja. Ale tam kde pracuje moj manzel, tak tam sa veru nejake zazuemie stavat neda, ani keby sme velmi chceli a tam co zarobi maju peniaze inu hodnotu ako v nasej krajine, tak na to tiez bacha. 2000 eur je v jednej krajine akurat tak na pokrytie byvania a stravy a u nas je to fajny zisk.

lumiklumikovy
9. apr 2014

pravdu?? my takto fungujeme uz rok a pol....posledne tri mesiace som z toho uz psychicky znicena..... a ano odcudzili sme sa velmi...radsej sa za malo, ale spolu...... ak by ste mali skoncit na ulici,tak ako docasne riesenie...ale stale hladat take,aby ste boli spolu.... su zeny,ktore si zvykli,ktorym chlap naozaj nechybal...alebo mozno len klamali cele roky same seba, mam dve kolegyne, ktorym chodili chlapi na tydznovky, 7-23 rokov.....potom,ked uz boli doma s nimi, uz ich nepotrebovali...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sorciera24
9. apr 2014

@evkakorcek vymenit muza za domcek? 😕 nikdy...moj muz tiez zarobi 500E....enmame sice dom, ale mame kde byvat, amme vsetko, co potrebuje, nasetrime aj na dovolenku, auto nezijem vo vile ci luxuse,a le ani nezivorim...da sa to aj z tych muzovych 500....nikdy by som vztah s muzom nevymenila za nieco hmotne........nikdy!

evkakorcek
9. apr 2014

@sorciera24 vymeniť muža za domček? 😀 😀 😀 😀 to odkial maš prosimta?? ja budem mať aj domček aj muža 😎 😉

anatalia77
9. apr 2014

Nikdy nehovor nikdy.
Obcas je to o tom,ze ten jeden nema robotu,taak niekde zacat treba.

sorciera24
9. apr 2014

nemam sice osobnu skusenost, ale ani ju amt nechcem......poznam deiatky parov, kt. takto "fungovali".....ano, da sa to, ale z toho, co vidim....len kratkodobo, prechodne sa to asi aj da......ten rok, co tu mnohe spominate je prave to, co sa pdola mna da...ale roky......to nevydrzi.....proste to odcudzenie musi prist....ani jeden z tych parov po rokoch takehoto dochadzania nevydrzal...ani jeden....moja mama raz povedala, ze tyzdnovky su na rozvod!......a radsej bude zit z mala, ako byt bez muza.....tiez videla pary ako doapdli....... dnes je materialna doba.....vsetci potrebuju viac a viac....to uz nie je len o zakl. potrebach........ale ked niekto "potrebuje" dom, ci sa mu mali 500-600E...tak sa ani endivim...pre mna to je amterialne a ako pisem, pre mna je vztah s muzom dolezity......mozete si nahovarat co chcete, aj tak tu mnohe priznali, ze je to chaby citovy zivot.....ani iny byt nemoze.......manzelstvo na tyzdnovky podla mna a toho, co vidim fungovat dlhodobo nebude......

sorciera24
9. apr 2014

@evkakorcek jaj budes mat🙂 si si ista?......kebyze anpises, ze mas....beriem...zatial pises v buducnosti........a ta je vzdy neista...

sorciera24
9. apr 2014

@anatalia77 ano, jeden nema robotu, ale mozem sa stahovat s druhym, zacat sa da, vravim, kratkodobo ok....ale dlhodobo tak fungovat...nie......to nebude uz potom fungovanie.......

evkakorcek
9. apr 2014

@sorciera24 ano som si ista. sice mam zatial manžela a synčeka ale aj ten domček bude určite 😵 nechapem prečo vyrývaš 🙄

sorciera24
9. apr 2014

@evkakorcek 😀 😀 😀 ako ymslis, ale hodnotila by som az neskor.....drzim vasmu vztahu palce! fakt!