Otec ma klame, že nie som jeho dcéra

mirabelka12
2. apr 2012

Ahojte,mám 24 rokov,moji rodičia sú už skoro tri roky rozvedení,čo môj otec ešte stále veľmi ťažko nesie a nevie sa s tým zmieriť...ja aj môj brat sme s nimi už v tej dobe nebývali,obaja už máme svoje rodiny,mama odišla,tak zostal v dome sám...krátko po rozvode ma otec požiadal,či mi môže odstrihnúť kúsok z vlasov a nosiť ich v peňaženke,že bol u nejakej bosorky a tá mu to poradila,ako ochranu pred zlými duchmi..neskôr,asi o mesiac si ma zavolal a tvrdil mi,že si dal urobiť dna testy,na základe ktorých sa dozvedel,že nie som jeho dcéra,že ho to mrzí,ale vraj by som to mala vedieť...výsledky mi neukázal,vraj ich spálil...V kútiku duše som mu chcela veriť,pretože bolo pre mňa nepredstaviteľné,že mi klame...aj keď pochybnosti boli...S mamou som o tom nehovorila,po rozvode žije v anglicku a vidíme sa len dvakrát do roka,no mám s ňou skvelý vzťah a veľmi jej dôverujem,sama načala túto tému až teraz po dvoch rokoch,vraj jej to povedala príbuzná z ocovej strany,že to povedal svojim rodičom,teda mojím starkým a tí tete atď.Takže to už všetci vedia...Maminka mi však odprisahala,že to nie je pravda,že som určite jeho dcéra a ja jej verím...Len teraz nechápem,prečo to otec všetkým tvrdí,dokonca aj mne...Hlavne ma trápia moji starkí,pretože majú už 80 rokov a ja som ich obľúbená vnučka,a nechcem aby umreli s vedomím,že som nebola ich...lenže čo je horšie?To že si myslia,že nie som ich naozajstná vnučka,alebo to že ich syn takto oklamal?Neviem,či im to mám povedať ja,alebo donútiť otca,aby sa priznal ku klamstvu... ☹

monyccka
28. okt 2013

@mirabelka12 ako sa ti dari? Vyriesila si tuto otazku nejako?

mamanikus
20. dec 2013

Konfrontuj otca pred celou rodinou. Nech podlozi svoje tvrdenie a pokial tak nespravi nech prestane sirit po rodine nezmysli. Stoj si za svojim ze si jeho dcerou. Nie je od neho fer ze jeho zial z rozvodu previedol do klamstva ktorym ublizuje tebe a svojej najblizsej rodine. Opytaj sa ho co presne chce tymto vsetkym dosiahnut.

acrobaleno
20. dec 2013

Klame. Pre testy DNA z vlasov musia byť aj korienky. Pokiaľ viem, pri odstrihnutých vlasoch nie sú korienky. Navyše väčšina laboratórií preferuje sliny.

dilino
23. feb 2019

@mirabelka12 bez tvojho suhlasu mu neurobia žiadne testy tam sa volaju obidvaja a odobera sa im krv ked si mu aj vlasy dala tak nemohol prisť len tak na testy dať im vlasy a povedať žeby mu zistili či patria jeho dcére alebo nie ved to musi byť na niečo take súhlas s tvojej strany čosi to ti klame žiadne take nemohol urobiť je to proti právne a lekár na genetike by sa vystavil trestnemu stihaniu okrem toho tam musite prisť obaja ak by to urobil za tvojim chrbtom tak lekár spachal trestny čin never klame ťa napiš mi IP napišem ti ako to prebieha bola som aj ja

veronikaszabova
23. feb 2019

@dilino pozri datum

dilino
24. feb 2019

@veronikaszabováno vydela som datúm ale myslim že ked to jej otec na nu tak vybehol tak ja som bola viem ako to prebieha tak ak by tu ešte chodila samozrejme veľa sa zmenilo ale takuto vec urobiť preto som len chcela a datúm som vydela samozrejme lenže zarazilo ma jedno ked bola dieťa tak otec sa o nu staral čo to nedal ked bola dieťa ale tera po rokoch hlúposť.

cacianka
24. okt 2019

@dilino trochu stara téma ale aj sa trochu mýlis.su labaky kde v pohode posles vzorky v balíčku a nikto nikde chodiť nemusí.
Do jednej obálky vlasy aj s cibulkami (napr.z hrebena) osoby A do druhej osoby B a pekne do krabicky spolu.
Alebo na vatovej tycinke A stery z vnutornej strany líca osoby A
Na tyčinke B stery osoby B.zabalis do krabicky a posles/odnesies osobne.zaplatíš a vysledky pridu poštou.