Partner ma roky klamal

12. feb 2021

Mám potrebu to len dostať zo seba von. Mala som partnera, s ktorým som žila 19 rokov a máme spolu jedno dieťa. Náš vzťah bol zo začiatku pekný, samozrejme, inak by sme dieťa ani nemali. Neskôr sme sa skôr už iba tolerovali a rešpektovali, no už to o láske moc nebolo, ale nemali sme žiadne závažné problémi a nezhody. Pred dvomi rokmi sme sa rozišli. V dobrom, jednoducho už nám náš vzťah nič nedával. Dieťa zvládlo rozchod v pohode a všetci sme teraz spokojnejší. Jednoducho to vôbec neľutujem.

Ale k veci. Ja som počas nášho vzťahu posledných 13 rokov (teda krátko po narodení dieťaťa) začala mávať veľký problém z vaginálnou mikózou. Stále sa mi vracala aj napriek riadnemu preliečeniu nás oboch. Bol to neustál kolobeh. Môj doktor nad tým len krútil hlavou a nevedel mi už pomôcť. Na rovinu sa ma spýtal, či mám iba jedného partnera, sa samozrejme, že odpoveď bola áno. Tak naznačil, že zrejme teda partner musí mať aj inú partnerku sexuálnu, lebo vyšli aj chlamýdie a nejaké svinstvo prenosné zo sterov. Tak som sa na rovinu partnera na to opýtala a tvrdil, že je to hlúposť. Tak som sa roky tlačila liekmi, či na vklad, alebo som ich zapíjala, trpela som ako sviňa, lebo so mala vagínu do krvi večne doráňanú a "vyžratú". No bolo to peklo. Asi rok pred rozchodom sme prestali spolu spávať. Už som nemala ja ani chuť. Zaujímavé ale bolo, že zapáli zrazom zmizli. Tak som to pripisovala tomu, že má vagína kľud a preto sa to zlepšilo. Teraz mám rok nového priateľa. Veľmi som sa bála, že keď sme začali spolu po čase aj sexuálne žiť, že sa problém zase vráti. Ale nevrátil. Našťastie. No nedalo mi to, tak som sa bývalého partnera znova spýtala či mi nechce aspoň takto z odstupom času niečo povedať. To čo mi povedal ma skoro položilo. Priznal sa že zhruba 15 rokov nášho vzťahu udržiaval vzťah s jednou ženou, vraj išlo iba o sex. (paradoxne sú teraz partneri) stretávali sa počas jeho pracovnej doby, takže som si nemala šancu všimnúť zmenu (čo sa týka neskorých príchodov a tak). Nepísali si spolu moc, takže ani v tomto sa nič nezmenilo a ani na jeho správaní som si nikdy nič nevšimla. Mali prenajatý jednoizbový byt a presne stanovený čas stretávania sa. (toto som si potom zistila už priamo od nej, bola to totiž moja "kamarátka") Tiež mi povedala, že ona mala tiež rovnako vaginálne problémy ako ja. Zrejme ona niečo chytila od manžela, lebo on bol vraj veľký sukničkár a takto sme si ti to krásne medzi sebou roky posúvali dokola. Bolo jej to ľúto, no priznala sa hneď ako som ju požiadala o vysvetlenie, možno aj pre to, že sú teraz spolu a vedela, že on mi o tom nakoniec povedal.

Ako je to už minulosť, ale mňa to tak nasralo až no. Nechápem ako som mohla byť taká slepá a dôverčivá. On si šukal z druhov, vedel o tom, že ja mám problémy kvôli tomu, že musím do seba pchať lieky a aj tak nemihol ani okom. Skoro 20 rokov som žila po boku muža a až teraz si uvedomujem že som nevedela a nepoznala jeho "pravú" tvár. Je to hnusný pocit. Je mi z toho celého zle a ťažko sa s tým vyrovnávam. Cítim sa oklamaná, zneuctená a pošpinená..... 😢

number19
13. feb 2021

Mna totalne sokuje to cca 15 rocne prenajimanie bytu. Neviem z ktoreho regoinu ste, ale ak aj platili 300 EUR/mesiac, tak za tych 15 rokov vysolili 5400EUR na najomne...to je uz ale drahy milenecky spaz. Seriozny chlap by taketo peniaze investoval do svojej rodiny. No nic, predychaj, mas noveho partnera. Sustred sa na neho. A ver tomu, ze na kazdu s....sa voda vari.

hankm
13. feb 2021

@number19 pravdepodobne si prenajimali iba na konkretnu hodinu (1-2) cize byt nemali cely v najme iba na tie 1-2 h. V podsate to mohly mat za par desiatok € na mesiac.

h2
13. feb 2021

@hankm Ty sa nejako vyznáš! 🤭

autor
13. feb 2021

@hankm nie mali ho na stalo prenajaty. On podnika a ona tiez, takze to pre nich finance nebolo narocne.

number19
13. feb 2021

Takze si to prenajimanie bytu dali este aj do nakladov...ako podnikatelsku cinnost...stalo sa, bud velmi rada, ze je to minulost, preslap sa stane kazdemu...polemizovat o tom, co je on/ona za cloveka sa mi ani nechce...

hankm
13. feb 2021

@autorka v tom pripade to ozaj nebol problem. Skor sa zamyslam, ze preco si nekupili nejaky byt/apartman. Beriem, ze keby ho chceli kupit cash tak to by asi uz nevedeli skryt, hypo zbytocne zlozite, jedine ze jeden z nich to mohol nejako na firmu, no opat asi zbytocne zlozite. Tym padom prenajom ideal. A prenajimatel mal istou, byt v podsate nevyuzivany. Vyhral loteriu v tomto 😁

hankm
13. feb 2021

@h2 staci mat otvorene oci 😁

amber74
13. feb 2021

Milé dámy, toto je realita. Zažila som to aj ja, tehotná a on s druhou.žil 2 životy na 2 frontoch...kalkuloval. ideálny "otec"...
Jedným slovom spodiny.hodia sa k sebe.toxickí mrzáci.

kassandra25
14. feb 2021

Odpor! Neskutocne

juli779
14. apr 2021

Nabudúce budeš vedieť že treba pre liečiť nie Vás dvoch ale všetkých troch aj s muzovou milenkou..

autor
14. apr 2021

@juli779 verím, že žiadne "nabudúce" už nezažijem......

jana_eyre_2
14. apr 2021

Toto je na grcanie fakt....😔😔 Nečudujem sa tvojim pocitom.. držím palce nech sa ti podarí s tým vyrovnať..

cilacik
14. apr 2021

@elizabet173 Velka pravda, mne sa stalo presne to iste. Vselijake zenske problemy, antibiotika a pod. Pred tym partnerom som ziadne problemy nemala. Vedel o tom ze sa trapim, vybral aj on lieky (zrejme "akoze") a ked problemy stale neprechadzali, pritlacila som ho ku stene. Ten idiot priznal, ze skusil prostitutku a potom este nejake dalsie zeny 🙄 A to som ho na kolenach prosila, ze keby sa hoc co kedy stalo, lebo moze sa stat, nech pouzije kondom aby ma chranil..😠
Jaaj a potom co som ho kopla do riti som v zivote ziadne dalsie problemy nemala. To uz je takmer 15 rokov dozadu

elizabet173
14. apr 2021

@cilacik ty si prosila muža na kolenách, aby použil kondóm, keď bude s inou, aby ťa chránil? To ako fakt?

cilacik
14. apr 2021

@elizabet173 Zle si ma pochopila.. Stane sa ze muz zenu podvedie.. Nemalo by sa, ale stava sa. Prosila som ho ze kebyze nahodou, hypoteticky sa tak stane, tak nech ho pouzije.. Ja som netusila ze z nejakej hypotetickej nahody sa stane nehypoteticka opakovana nenahoda..

elizabet173
14. apr 2021

@cilacik áno, stane sa. Ale nikdy v živote by som so svojím partnerom toto nerozoberala, pretože to vyznieva, ako keby si s tým počítala, že sa to stane a týmto mu to vlastne odobruješ. A neviem, prečo by som mala partnera o čokoľvek prosiť na kolenách, verím, že si to myslela obrazne.

cilacik
14. apr 2021

@elizabet173 obrazne..jasne.. No, neviem ci si mala niekedy dlhodoby vztah, ked je clovek dlho s niekym inym preberie sa vela veci.. Podla tvojej logiky keby si sa bavila s manzelom o zavete tak mu automaticky podsuvas aby cim skor zomrel? 🤔

elizabet173
14. apr 2021

@cilacik mám vzťah trvajúci druhé desaťročie, ale toto ma teda nikdy nenapadlo s partnerom preberať. A to teda máme nesmierne rôznorodé témy na rozhovor