Partner okráda partnerku o rodičovský príspevok z Čiech

adell77
16. sep 2015

ahojte prosim vas stala sa taka vec mojej sestre mala partnera ktory siel robit do čr vybavoval jej tam rodicovsky prispevok kedze to musela odtial brat no a samozrejme bez jej vedomia si to dal na svoj ucet posielat a nevadilo jej to len potom sa rozisli a zistila ze ju kazdy mesiac klamal o urcitu sumu za cely cas sa to nazbieralo na takmer 2 tisic eur o ktore ju obral .... viete mi poradit nejakeho pravnika alebo urad nieco kde sa mozeme obratit volala uz aj slovenskym pravnikom ale vraj oni s tym nic ze to ma ceske pravo na starost obvolali sme par cr pravnikov no pokial nie sme v cr moc toho neurobime stale nas prepajaju atd ona je uz uplne na dne uz si to vybavila aby to chodilo od teraz na jej ucet ale proste nechat mu 2 tisic o ktore okradol svoje dieta ? to nejde .... uz len z principu a je to naozaj velka suma .... dakujem za kazdu radu

emily76
16. sep 2015

@adell77 ja by som isla na policiu.. ona je statna prislusnicka SR, on statny prislusnik SR.. tak by som normalne na neho podala na policii udanie za kradez, podvod alebo take nieco... sestra ma doklad o tom, kolko jej posielal, vie si zistit, kolko jej socialka posielala... ja by som to skusila takto...

adell77
autor
16. sep 2015

@emily76 na policii nas poslali s odpovedou ze neviem ejeho adresu v cr kedze ju zatajuje a ze toto bude este dlho dlho dlho ze nech skusime pravnika ze ten s tym pohne skor tazka situacia

jadelka
16. sep 2015

Ten partner bol manzel alebo len partner? Dieta je komu zverene do starostlivosti?

miba33
16. sep 2015

Ona nevedela kolko jej vymerali presnú čiastku mesačne? Prečo si to nenechala posielat šekom na svoje meno? My sme tieto veci vybavovali spolu s manželom, a bol tam potrebný aj moj podpis takže mi je divné, že nevedela kolko jej majú posielat. A neviem ako chce dokázat pred súdom, že jej tie peniaze nedával, ked žili v spoločnej domácnosti.

emily76
16. sep 2015

@adell77 a tie peniaze si uz sestra dava posielat na svoj ucet? A to co ma policajt za maniere?? Ved on ked v CR pracuje, tak tam musi byt niekde aj nahlaseny na ubytovanie... a to predsa by mala policia v CR zistit raz-dva, nie?

cacianka
16. sep 2015

ja by som najprv presne zistila koľko mala mať príjem - nejaké rozhodnutie o pridelení financií na maloleté dieťa musí predsa existovať, niekto ho vydal na základe čoho tie peniaze matka dostávala. ak takéto papiere matka nemá, príslušný úrad by mal mať založené v spise ich originály, ktoré by mohli poslať ako overené kópie, aby mala doklady podklady.
potom - má nejaké doklady , potvrdenky, nejaké dôkazy koľko jej dával peňazí ? na základe všetkých dokladov treba podať trestné oznámenie - policajti by mali vedieť ako ho nazvať, napr. neoprávnené obohatenie, (krátenie daní to nebude)
policajti sú povinní prijať trestné oznámenie a je to ich povinnosť riešiť ho, musia požiadať partnerský štát o súčinnosť a hľadať ho na SK aj v ČR, teraz už asi aj pre neplatenie výživného... ale to ktovie ako majú poriešené rodičia dieťaťa.
až ked sa po vyšetrovaní preukáže, že sa trestný skutok nestal, môžu trestné stíhanie ukončiť, alebo ked sa nedarí niečo zistiť, tak môžu pozastaviť ...
samozrejme je dobré hľadať io ňom info aj vlastnými silami, sociálne siete, známy známych, rodina, alebo aj detektív ...

adell77
autor
16. sep 2015

@jadelka
@miba33 dieťa je jej zverené boli partneri nežili V spoločnej domácnosti A on sfalsoval jej podpis A chodilo to jemu na Cr účet lebo trepal že ak to budú na Sk posielať sú tam zbytočne poplatky

adell77
autor
16. sep 2015

@cacianka ďakujem

cecil36
16. sep 2015

@adell77 ak naozaj sfalsoval podpis a ona nedostala od neho nic tak sup spät na policiu na sk podat trestne oznamenie, adresu uda jej posledne znamu, jej povinnost nie je vediet kde sa ex zdrzuje. Ale osobne mi tam nieco nesedi...

motiilik
16. sep 2015

@adell77 mne toto urobil ex...ale nie matersku,ale rodinne pridavky bral z holandska a mne ani vyzivne neposielal..riesila som to cez ambasadu...zavolala som na holandsku ambasadu tu na slovensku v bratislave...vysvetlila o co ide,poslala udaje ktore trebalo aby vedela a ona mi to vsetko vybavila s uradmi v holandsku..podklady mi poslala do meilu a potom som sla zo vsetkym na policiu podat trestne oznamenie na exa..

adell77
autor
16. sep 2015

@motiilik dakujem

motiilik
16. sep 2015

@adell77 držím palce,nech sa ti to podarí doriešiť do šťastneho konca...sice je to zdlhava cesta,ale výsledok potom stojí za to...teraz niečo pododbné riešim s exovou matkou...ta ešte tesne po rozvode podpisala za mna nejaké podklady ex do zahraničia a keby ma netontaktovali,ani by som dodnes na to neprišla..koli tomu som si menila aj priezvisko a na teraz ju polícia rieši za falšovanie mojho podpisu a zneužitie udajov...+ sud,v ktorom ju žalujem za nahradu škody,čo som musela platiť právnika,aby som to všetko dotiahla...a to sme viac než 4 roky rozvedený a furt nemám s jeho rodinou pokoj...a to neriešim,že ex ma podmienku,koli neplateniu výživneho,ktoré aj tak neplatí a čiže čo nevidieť asi pojde sedieť,kedže sa už o neho zaujíma sud a prešetruje,či mi splatil už dlh a či sa v podmienke osvedčil...4 roky bojujem za deti a teraz až vidím výsledky,ale poviem ti pravdu,stojí to za to..už len preto,že vidím,ako to vnímaju baby... 😉

adell77
autor
16. sep 2015

@motiilik no ty si Tiež dopadla držím palce nech máš pokoj A kľud

motiilik
16. sep 2015

@adell77 to ano..ale mam oporu v deťoch a partnerovi...tak to stoji za to...dakujem,ja už to mam skoro na konci a je to ok,ale 4 roky som to riešila...takže sa nevzdavaj a bojujte zo sestrou za to,čo jej patri a hlavne koli dieťatu sa to oplatí..držim palce a vela štastia.. 😉