Pes plus dieťa

zurom
21. sep 2018

Ahojte mamičky.....čakáme prírastok a veľmi sa obávam ako to naša 6 ročná fenka (york) zvládne...Je na mňa veľmi naviazaná a bojím sa, že si na malé nezvykne a bude veľmi žiarliť. V žiadnom prípade ju nechcem dať preč, to by mi puklo srdce, ale bojím sa, že si nezvykne. Aké máte skúsenosti, poprípade mi dajte nejaké rady. Dakujem 🙂

janulka2811
21. sep 2018

Preco by si nemal pes zvyknut na babo?
Ver mi,ze si ho bude strazit ako oko v hlave.

zurom
autor
21. sep 2018

@janulka2811 ona je trošku komplikovaná, nemá vôbec rada deti, tak aj preto sa bojím, aby mi do malého neskákala alebo mu nedajboh niečo urobila ☹

fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fefe123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zurom
autor
21. sep 2018

toho zoznámenia sa práve bojím 😀

hennyinnsbruck
21. sep 2018

Ja mam dvoch YT... A ziaden Strach i ked starsi 7 r deti nemusi... Ked prideme domov z porodnici dam malu s vajickom na zem nech si ju ocuchaju a ked napr budu chcet pozerat pri kupani, prebalovani nech sa pozeraju... Nebojim sa toho. Ak ste si neni ista dajte sa do Kontaktu s trenerom pre istotu

zurom
autor
21. sep 2018

@hennyinnsbruck chodíme ku kaderníčke a ona je aj cvičiteľka psov, tak sa skúsim aj s ňou poradiť čo mi povie, nech nemám z toho taký stres.

hennyinnsbruck
21. sep 2018

Ked sa bojite zoznamenia psa dajte na voditko - ale voditko nenechajte napnute a netahajte psa naspat!!!!!! Voditko sluzi len pre istotu... A ako bolo spominane psa neodstrkovat.. Samozrejme sa neda napr naraz kojit a mojkat sa so psom. Pes musi pockat. Je na 2 hom mieste.... A vzdy uz aj bude. Pes to pochopi.

janulka2811
21. sep 2018

@zurom vies poviem ti tak,mam psa po skuskach labradora 35kg,brali sme ho ako 5rocneho z utulku,velky diabol to bol,nedal sa udrzat na voditku,trhal ostatnych psov v okoli ... po par mesiacoch cvicenia a venovania sa mu sa pes otocil o 360st.Teraz je z neho velky poslusny pes ktoremu mozes pocitat zuby a drzi ako osol dvere.
Vsetko je to o vychove,ak si nevies rady navstiv kynologiu a cvic s nim,vsetko je to o poslusnosti.
Zvierata mam rada,nas je tiez velmi ziarlivy pes,ale odtial potial,ked to prehana musis sprisnit ...
No u yorka si myslim,ze problem nebude,bude si strazit.

hennyinnsbruck
21. sep 2018

@zurom super..... Stres nemajte pes to vyciti a zarobite si na Problem. Verte svojmu psovi

dominika7990
21. sep 2018

Ahoj mám tiež yorka ale psíka. Keď sa mala narodila mal 8 a pól roka a bol urazený cca mesiac mesiac a pól. spal iba pri mm ku mne sa ani netulil 😅🤣 potom ho to prešlo 🙂 dva krát na malú aj zavrčal keď ho chcela chytiť keď pri nej ležal ale dostal bitku a viac sa to nezopakovalo. Od kedy mu začala hádzať zo stoličky aj jesť sú nerozlučná dvojka 🤣 už keď chodí ona spať ide aj on 🙂

zurom
autor
21. sep 2018

jej zlatunkí sú, tak mi ostáva len dúfať, že bude dobre, ale asi to chvíľu potrvá 😀

hennyinnsbruck
21. sep 2018

@zurom len prosim nebite si psa ako pani vyssie.... Prosim.

dominika7990
21. sep 2018

@zurom chvíľku hej 🙂 a inak sestra má tiež fenku a neznáša deti ani cudzích ľudí ale malú prijala ihneď super len zo začiatku jej pár krát ponatahovala ponožky 🤣😅

zurom
autor
21. sep 2018

@dominika7990 tak to je ten lepší prípad, ked len ponožky 😀

janulka2811
21. sep 2018

@dominika7990 mam rada zvierata,mame tiez doma psa a vacsieho,no nezniesla by som aby lezal na sedacke a pri dietatu i ked je to domaci mazel.Aj nasa mala sa snim mazli vsetko ale vzdy spi pri posteli nie takto.
Inak dobre si napisala,ze treba psa naucit i ked dostane po prdeli alebo sa vysticuje za krkom inak bude kusat vrcat atd.

dominika7990
21. sep 2018

@hennyinnsbruck neviem čo je na tom zle dať psovi po riti. Radšej raz dva krát mu dám než by mal zúriť na moje dieťa alebo čo 🤷🏼‍♀️ Ja na tom nič zle nevidím. Nebijem ho vôbec ale na rodinu zúriť nebude. Aspoň si to zapamätá že to je zle.

zurom
autor
21. sep 2018

nebojte sa nič. mojej stačí len zvýšiť hlas a ukázať ukazovák a už vie, že je zle, takže vyhnem sa bitke. ona je rozumná len nemá rada deti to je celé 😀

hennyinnsbruck
21. sep 2018

@dominika7990 ale viete preco zavrcal? Mozno ho mala vyrusila, silno potiahla, stupila na chvost, neviem... Ja mam na mysli to bezdovodne a neopravnene capnutie.. Lebo aj dieta sa musi naucit spravat k psovi. Pes nie je robot ze si musi nechat skakat po hlave........ Ale vy hadam viete preco chudak dostal

dominika7990
21. sep 2018

@janulka2811 ja by som to nezniesla ak by pes plzol. Mm mal pitbulku a hej to som zakázala do postele a to nebola ani mala na svete. Ale pri yorkovi mi to nevadí.🤷🏼‍♀️

janulka2811
21. sep 2018

@dominika7990 york nema chlpy ale vlasy mala som mini yorka viem no tiez mal svoj pelech na zemi i ked sa pytal na sedacku,su to vycuranci 😂😂😂

dominika7990
21. sep 2018

@hennyinnsbruck je jedno aký má dôvod. Má pochopiť že dieťa je dieťa. Malému pól ročnému dieťaťu nevysvetlite že nemá potiahnuť alebo čo. Aj keď sa to človek snaží ustrážiť nech mu neublíži no nedá sa to. A drzat ich od seba je podľa mna blbosť. Tak radšej ihneď zakázať než by ju mal raz napadnúť alebo čo. Ja neľutujem že dostal bitku. Za pár mesiacov príde druhé dieťa a aspoň už vie že radšej nech od neho odíde ak robí zle než vrcat naň

hennyinnsbruck
21. sep 2018

Kocky ja skor bojim toho ze psy mi budu kradnut hracky malej🤔🤔🤔 ako ste to riesili???? Dat malu aj s hrackami do ohradky???? Inak asi nie ze?
@dominika7990 no jedno to podla mna neni som zastancom bezdovodnemu capaniu ale vasa vec... Vas pes vase dieta😉😊

laurasamkova
21. sep 2018

U nas sme uz mali stareho pana 10 rocneho, nenavidi deti, ale odkedy sa narodil maly, tak sa aj od deti necha pohladkat.
Na zaciatku obcasne zavrcal, ale to sme mu rychlo vysvetlili.
Nemaju spolu ziaden problem, a to odvtedy mame este dvoch velkych psov. A funguje to

zurom
autor
21. sep 2018

@laurasamkova ako ste mu to vysvetlili? ako kolko mu to asi trvalo si zvyknuť?

laurasamkova
21. sep 2018

@zurom na zaciatku dostal po frnaku par krat a prestal.
Tyzden trvalo kym to pochopil ze nema na vyber.
A teraz maly uz ma 2 roky, a york ho respektuje

suzie28
21. sep 2018

@zurom ak s ňou spavas tak ju treba začať dávať do pelecha aby potom neziarlila na babo a keď sa babo narodí tak sem tam treba aj fenke kúpiť nejakú hračku keď bude osial okolo bábätka . A bude to ok ... moja fenka bola stále extrémne žiarlivá . Vonku som sa ani nemohla dotknúť druhého psa lebo hneď vrcala .. takze som sa bála aké to bude keď sa mala narodí .. už keď som bola tehotná tak mi vždy pri bruchu ležala a potom stále pri postieľke alebo pri kociari . Teraz sú z nich super kamošky ... 💞

janulka2811
21. sep 2018

@hennyinnsbruck podla toho co pises si asi nebola nikdy na vycviku na kynologickom myslim.
Asi by si volala ochranu zvierat 😂😂😂
Capnutie po zadku psa ci vysticovanie v zahlavy,polozenia psa na lopatky a domluva je normalny jav cloveka voci zvieratu.
Nemoze si pes dovolit zurit po dietatu,ked ho nechas zurit robi si tym svoj priestor,svoje pravidla svoje teritorium a to je zle.
No ako pises nase deti,nasi psi a kazdy mame inu vychovu.No dieta je prvorade a pes sa musi prisposobit.

janulka2811
21. sep 2018

@laurasamkova presne tak 👍 dobre si urobila

zurom
autor
21. sep 2018

@suzie28 perfektní sú a Lili má svoju postielku tak aspoň v tomto to bude lahšie 😀