Píše môjmu manželovi, aj keď vie, že mi to prekáža
Ahojte . Už som to tu niekde písala len neviem to najst
Manžel si našiel partiu a mňa dal bokom . Áno som trochu introvert ale tak on ma pozná takú aká som.
Myslím že kamaráti ho zmenili. A istá žena..
Lenže tato si nedá pokoj . Vie že mi vadí a stále bude akoby dráždiť mňa a môjho muža.
Som na MD a snažím sa užívať si krpca ale táto osoba mi vadí aj na diaľku . Je to normálne aby písala môjmu mužovi občas a sledovala ho na fac .podotýkam ešte raz určite vie ona že mi vadí ..a robí to stále
Stručné zhrnutie
- Manžel trávi veľa času s partiou a chodí do krčmy každý druhý deň, pričom cudzia žena mu písala a sleduje ho na Facebooku, čo partnerke vadí.
- Diskutované riešenia zahŕňajú priamu komunikáciu a vyjednanie kompromisov (napr. dohodnúť, že bude doma do siedmej alebo bude čítať rozprávku deťom).
- Praktické kroky zahŕňajú spoločné rodinné aktivity (kúpalište, ZOO, akvapark, prechádzky), občasné ísť s ním medzi jeho kamarátov alebo nechať mu dieťa, a akceptovanie, že rozdiel extrovert vs introvert môže viesť k trvalému konfliktu alebo k rozhodnutiu tolerovať alebo ukončiť vzťah.
Najčastejšie otázky
Q: Ako komunikovať s partnerom, ktorý trávi veľa času s kamarátmi?
A: Priama komunikácia a hľadanie kompromisu sú odporúčané; konkrétne navrhnite pravidlá ako „byť doma do siedmej“, dohodnite spoločné aktivity a určite, kedy bude partner venovať čas rodine.
Q: Čo robiť, ak cudzia žena píše môjmu partnerovi a sleduje ho na Facebooku?
A: Nemôžete jej zakázať, aby sledovala partnera na Facebooku; odporúča sa partnerovi jasne povedať, že vám to vadí, a dohodnúť hranice v komunikácii s osobami opačného pohlavia.
Q: Ako riešiť, keď partner chodí každý druhý deň do krčmy?
A: Dohodnite limity (napr. byť doma do času spánku detí), navrhnite striedanie rodinných aktivít a požiadajte, aby sa zapájal do starostlivosti o dieťa (kúpanie, čítanie rozprávky); ak ide o nadmerné pitie, treba zvážiť otázku závislosti.
Q: Ako zapojiť otca do starostlivosti o deti, keď preferuje spoločnosť kamarátov?
A: Konkrétne úlohy ako kúpanie a čítanie rozprávok, dať otcovi dieťa pri odchode, alebo plánovať rodinné výlety do kúpaliska, ZOO či na ihrisko sú praktické návrhy z diskusie.
Q: Ako zvládnuť rozdiel medzi introvertným rodičom a extrovertným partnerom?
A: Diskusia odporúča kompromisy: občas ísť s partnerom medzi ľudí, nájsť spoločné záľuby, nastaviť striedanie času (raz on vonku, raz vy s deťmi) alebo prijať, že osobnostný nesúlad môže byť trvalý a vyžadovať zmenu rozhodnutí.
Q: Kedy podniknúť vážnejšie kroky, ak partner uprednostňuje kamarátov pred rodinou?
A: Ak partner odmieta kompromisy, pravidelne uprednostňuje krčmu pred rodinou a nezapája sa do povinností, diskutujúce osoby navrhli zvážiť hľadanie vlastnej sociálnej siete, jasné ultimátum alebo ukončenie vzťahu.
Závery z diskusie
Zhoda
- Priama komunikácia a vyjednávanie kompromisov sú potrebné.
- Otec by mal byť zapojený do starostlivosti o dieťa (kúpanie, čítanie rozprávok, čas s deťmi).
- Niekto nemôže druhému zakázať, aby ho sledoval na Facebooku.
Sporné názory
- Niektorí tvrdia, že partnerova častá absencia a návštevy krčmy sú neprijateľné a chyba je na ňom; iní tvrdia, že extrovertný partner takýto typ správania mal vždy a zmeniť sa nedá.
- Niektorí považujú „byť introvert“ za legitímnu preferenciu, iní to považujú za výhovorku a navrhujú, aby sa osoba prispôsobila alebo našla vlastnú partiu.
Otvorené otázky
- Je časté chodenie do krčmy každý druhý deň prejavom závislosti alebo len nevhodným životným štýlom?
- Ako presne vymedziť hranice v komunikácii s osobami opačného pohlavia, keď partner nie je ochotný zmeniť správanie?
- Ako dosiahnuť trvalý kompromis medzi introvertným a extrovertným partnerom bez dlhodobého poškodzovania vzťahu?
Spomenuté značky a firmy
Spomenuté produkty a metódy
komunikácia, kompromis, nastavenie hraníc, rodinný program, dať otcovi dieťa, ísť s partnerom do krčmy, dohodnúť byť doma do siedmej, identifikácia závislosti
Miesta a osoby
žiadne
Kde chodí tvoj manžel každý druhý deň?
Je to nejaké spoločenstvo,či partia z "podniku",či kde potrebuje takú frekvenciu stretávania sa?
Čo presne tak?
Má nejaké speci spoločenstvo?duchovné?
Či partiu z krčmy?
Lebo to dosť mení problém.
Tiez som introvert a tiez mam rada, ked je doma upratane, navarene, upecene. Toto ale v pohode stiham cez pracovny tyzden a vikendy potom mame na vylety. Cez prac. tyzden sa obaja s muzom snazime vsetko urobit tak, aby bol vikend naozaj volny. Tvoj muz co robi cez tyzden, ked ma tolko casu? Ci si sa chcela hrat na taku dokonalu, ktora vsetko zvlada sama a teraz sa divi, ze muz to zneuziva?
Pokúste sa nájsť rovnováhu. Komunikujte. Hľadajte kompromisy v tom, ako trávite čas. Ty chceš byť doma, on vonku. Tebe stačíte vy dvaja, on chce väčšiu skupinu ľudí. Keby ste si spolu iba začínali, kvôli takýmto rozdielom by ste sa pravdepodobne rozišli. Ale vy ste už rodina, nie randiaci tínedžeri. Rozprávajte sa! Povedz mu, ako to cítiš ty a vypočuj si, ako to má on. Urobte ústupky a nájdite spôsob, aby vám bolo dobre obom. Skúste si nájsť spoločnú záľubu.
Tak podla mna nie je celkom ok, ak travi kazdy druhy den vonku. Vsak ma rodinu a deti tiez potrebuju cas s otcom. Nema 18 rokov. Z casu na cas nech si ide na pivo atd., no toto mi pride celkom caste. Skus vymysliet nejaky rodinny program, kupalisko, zoo…nieco co bude bavit aj vas a aj deti.
Pozri, v partnerstve treba robit kompromisy. Ja som tiez introvert, manzel extrovert. Chodieva uz roky 2x za rok na 3 dnovy vikendovy splav, velka partia, 40 ludi. Nic pre mna- cely den slnko, komare, vecer opijas… ale teda sa premozem a idem s nim. Kompromis - presadil u partie zrusenie stanovacky, byvame v penzionoch - na radost aj inych zien - a jednu noc nepije, aby som sa mohla vyspat (neviem spat ani so stuplami, ked chrape po alkohole+tie alkovypary). Sme spolu a kazdy z nas sa prisposobil. Neviete sa aj vy dako dohodnut?
Fuu tak to ma mrzí..záleži od toho aky typ povahy je tvoj muž ale chodit von si užívať s kamarátmi a nevenovať sa radšej rodine je smutne.ja by som to nestrpela..
Užívať si mal skorej ,teraz má rodinu...mojho muža by to napríklad nenapadlo,samozrejme odbehne k znamim ,ale nie každy deň,po krčmách tuplom nie..
Tak to potom ťažko.
Porozprávajte sa,povedz,že chces viac času tráviť ako rodina. Druhá vec,niekedy sa premoz a choďte do spoločnosti jeho kamosov spolu.
Ale pokiaľ je to partia,kde sa zužuje,pije a tebe to nie je blízke,máte veľký problém.
Strašne málo info dávaš,čiže nikto ti nedá radu,čo robiť.
Pokiaľ pije a naozaj každý druhý deň,tak to je už závislosť. A musel to robiť aj doteraz.
uzasna odpoved od manzela - nasla by som si partiu aj ja a na striedacku - raz on vonku a ja s detmi, na druhy den naopak...mozno by mu docvaklo 🙂 drzim palce
Čiže on chodí každý druhý deň do krčmy? Ide to z teba po kúskoch, 40 ročného chlapa neprerobíš. Ak nemá hobby a v byte sa nudí tak jasné že tam pôjde zas. Nemá zmysel niečo zakazovať, nie si jeho mama. Dohodnite sa, že do siedmej alebo kedy chodia deti spať bude doma aj on, prečíta rozprávku atď a cez víkend pôjdete niekde ako rodina. Ale ak chodí do krčmy tak to bude ťažko, škoda že si doteraz nevidela že je iný ako ty.
Však má pravdu. Nemá 6 rokov aby si mu zakazoval. Ale dohodnúť by ste sa mali vedieť ako dvaja rozumní dospelí ľudia. Obzvlášť keď ste manzia a rodičia, tak sa máte vedieť dohodnúť na kompromise
Keď si introvert a vieš to o sebe už dávno, na čo si si vybrala toho tvojho extrovert? Však taký bol odjakživa, to si nevidela? Alebo si, ako tisícky iných naiviek, dúfala, že po svadbe pretočiť spínač a on už bude iba s tebou doma vysedávať? Tak sa prekoná, občas s nim chod medzi ludi a aj on sa prekoná a občas ostane s tebou doma. Hláv e mu nič nezakazuje a nevycitaj, lebo povicka viny je na tvojej strane. Zle si si vybrala, nie si schopná vykročiť so svojej konfortnej zóny. Ale jasné, robiť niečo aby sa to zmenilo je ťažké. Ľahšie je zvaliť vinu za ten marazmus, v ktorom žiješ na iných. Tak len sed doma, vypekaj kaciky a kým sa dopecu, môžeš si aj po plakať. Síce sa nič nezmení, ale možno sa ti uľaví. A ten tvoj si bude spokojne žiť svoj život, a ešte ho doma budú čakať buchty. Okrem tých na pekáči aj jedna na gauci
Hmmm tu asi narazila kosa na kamen a kazdy z vas si proste svoj zivot predstavuje inak. Ako pokial on nebude chchiet sam o seba, tak ho nijak neprerobis, to by som neocakavala. Proste si si asi zle vybrala
Tak ty chceš byť s ním, ale nechceš byť s ním a inými ľuďmi. Tak vymýšľaj programy kde budete aj vy ako rodina a dotlac sa aj pár krát vyjsť s ním a jeho kamošmi, nech si aj tí kamoši(aj keď nezadany možno) zvykajú, že aha ten má rodinku.
Tiež som introvert a manžel extrovert. To neznamená, že sa neviem prispôsobiť. Nevravím denno denne, ale pár krát do mesiaca s inými priateľmi, parikmi s deťmi. A keď chceš aby s tebou trávil čas(len s tebou), vymýšľaj aktivity ty, kde pôjdete spolu a čo budete robiť, hoci sa aj prejsť do prírody. To pivo mu tam môžeš pribaliť tiež😏
Keď pôjde von s kamošmi, daj mu dieta. Rodič je aj on😃 A nech si zvyká keď má rodinu. Zapoj fantáziu.
A ak na toto povie, že radšej pôjde do krčmy tak si si našla chlapa nevhodného na rodinu, ktorý chce byť slobodný a nechcel si uviazať ženu a deti na krk. Aj taky muži sú.(ako aj ženy)
Len dúfam, že mu nenariekas na pleci, aby ostal len doma s tebou. Nečudujem sa potom, že uteká. Manželstvo je aj o kompromisoch, dohodách, ale keď sa na to nepracuje, tak to s prepáčením ide do....
A ku tej žene. Chod s ním s dietatom, len tak. Alebo mu daj dieťa. Ak ti tak vadí.🤷 Zo srandy by som sa na to pozrela ako bude reagovať. Ak mu to bude vadiť tak posledná veta vyššie. Nevravím, každý chceme byť aj chvíľu osamote, ale toto hranici s utekmi od teba.
40rocny chlap nemá čo chodiť každý druhý deň do krčmy keď má manželku a malé dieťa, je jedno či ty si introvert či mimozemšťan 🤭 toto je jeho chyba a tá baba je pribrzdenina 🤦 ja som tolerantná žena ale toto by som netolerovala však hádam je dieťa aj jeho nie? Neviem ako je staré ale čas by mal venovať jemu hlavne nie v krčme s kamošmi, keby už raz za týždeň išiel no Budiš to sa dá ale každý druhý deň? Veď to ako 18 ročný chalan bez záväzkov 🤦 skús vymyslieť nejaké hobby pre vás keď sa tak strašne on nudí čo by ste mohli každý druhý deň robiť spolu, choď s ním do tej krčmy ja by som s ním chodila za každým kým by ho to neprešlo 😋 si zober že dieťa bude rásť a on bude len po krčmách chodiť veď z toho nič dobré nepozerá
Ja mam nulovu toleranciu voci partnerom, ktory pravidelne piju. Nemam chut s minat moje nervy a energiu na opilca a chlapa, ktory zije mimo realitu. Ma dieta a zenu ale to mu je evidentne jedno. Chcel vobec on dieta?
Ja nehovorim nevipit si obcas, sem tam nejaka akcia, grilovacka, ok. Ale toto vobec nepasuje. Problem by ste mali asi aj keby kazdy druhy den neslopal ale toto by pre mna nebolo. To si skoro ako slobodna matka. Co z takeho chlapa ci otca? Ale pisala si, ze sa u vas nieco stalo a on sa potom zacal takto chovat. To bude asi treba riesit.
Tak myslím,že to povedal jasne ,nemáš mu čo zakazovať ,áno to je pravda.Priority si nastavuje on.On sa rozhoduje,či je pre neho priorita jeho žena a dieťa ,alebo partia kamošov.Zjavne si vybral a ty to alebo budeš tolerovať alebo nie .A aj vtedy máš viac možností..buď budeš ďalej ticho trpieť a sťažovať sa na koňovi,buď si nájdeš svoju partiu kamarátov alebo si uvedomia svoju hodnotu a prestanem zobrať o pozornosť niekoho,kto očividne venuje svoju pozornosť niekomu inému ...

Ak sa nechceš pozrieť pravde do očí, tak veru nemala si tu písať a žiť aj naďalej v omyle.