Plienky a ich spotreba

karkulka111
11. sep 2018

Ahojte. Ja len pre informaciu ze kolko plienok za 24 hodin pouzijete pre babatko? Riadite sa tym ked je modra ciarka na pamperskach ale plienka je este takmer skoro nenapita ale nechavate uplne plienku napucat . Dakujem

pininka
11. sep 2018

@karkulka111 je to individualne, ale male babo som prebalovala tak kazde druhe kojenie pokial nebolo samozrejme pokakane, cca kazde dve hodky. Uz ked boli starsi tak menej. Dcerka od mala piska dost malo, ale urcite ju nenecham chodit cely den v jednej plienke.

macicka52
11. sep 2018

Ahoj, ja som malého asi do 4 mesiacov prebalovala každé kojenie, to bolo cca aj 10-krat za deň, potom už menej, lebo sme začali s prikrmovat a menej sme čakali. Inak aj detská lekárka mi ho kázala aj v noci prebalovat s každým kojenim, lebo také malé detičky majú často zápaly močových ciest keď ich neprebalis....

babi81
11. sep 2018

@karkulka111 nenechavala som uplne napucat.ked mas trosku modru mozes nechat, inak nue je tam pravidlo, jeden den moze byt aj 12x niektory 6x.

evitka83
11. sep 2018

@karkulka111 vzdy ked som chytila plienku a bolo citit, ze tam nieco je, tak som menila. Tiez by som nebola happy, keby som mala na pohlavnych organoch niekolko hodin plienku z tuchnucim mocom plnych bakterii. Skvely sposob ako asi zarobit na gyn problemy, hlavne u dievcatiek.

karkulka111
autor
11. sep 2018

Dakujem pekne za odpovede. 🙂

marlenka222
11. sep 2018

@karkulka111 moja dcérka bola extrém, 1,5l čaju za deň a miním.15 plienok :D denne. Týždenné od cca100-120 ako kedy

malinajahoda
11. sep 2018

@karkulka111 ahoj, keď bola dcérka ešte novorodeniatko, tak sme minuli asi tak za mesiac 3,5 balíka po 88 ks Pampers premium. Čím je staršia tým menej plienok minieme. Nemením jej plienku hneď ako ma pásik modrý. Najskôr skúsim rukou postláčať zvrchu cez dupačky a akonáhle ucítim, že je plienka už dosť ocikaná, ťažká a objemná, hneď ju vymením.

siska53
12. sep 2018

@karkulka111 minali sme 8-12denne..ako kedy.

beky1813
12. sep 2018

Pampersky nepouxivam a ani modru ciarku plienky nemaju a podla potreby. Cca 10-12 krat. Ked boli horucavy, tak menej.