Po 7 rokoch to prestalo fungovať

iwkaka
28. jún 2014

Ahojte žienky, mám veľký problém a potrebujem poradiť/vyrozprávať sa... Som s priateľom 7 rokov ja mám 24 on 27 minulý rok ma požiadal o ruku, bola som celá bez seba, klapalo nám to všetok čas sme trávili spolu, boli sme šťastní. Lenže prišla zlomová situácia a všetko sa zmenilo, ja som Mgr.štúdium teraz externe. Mám prácu, on má dve, a začali sme riešiť spoločné bývanie (už bolo na čase) a vyplatil už byt, pokupil milión vecí, plánujeme svadbu na apríl, no môj problém je ten, že ja som akosi prestala chcieť... Lezie mi na nervy, nemá na mňa vôbec čas, už ani spolu nespávame, prestal ma priťahovať ... Ja začínam túžit cestovať, on samozrejme nie, chcela by som si nájsť lepšiu prácu vypadnúť do hlavného mesta, on nie... Proste cítim, že to už nie je ono, pred tým sme boli strašne na seba naviazanì, všetko sme robili spolu..a teraz? Som rada, že mám pokoj... Ja neviem či je to len prechodný pocit alebo ho už neľúbim, isté je že mu nechcem ublížiť a mám ho rada, no neviem ako sa k tomu postaviť, čo ak potom zistím že som spravila zle, že som ho nechala...poraďte mi prosím:'(

zabka79
28. jún 2014

@iwkaka podľa mňa sa pod to podpísali vaše nové starosti. Iné je to iba spolu chodiť, randiť a iné je riešiť veci okolo práce, bývania...svadby....a to ešte nie sú deti...možno ťa zodpovednosť znervózňuje alebo sa ti do nej ešte nechce, čo ma pri tvojom veku ani nejako neprekvapuje. Každopádne máš do apríla čas sa rozhodnúť ak ťa tento pocit neprejde asi by som sa nevydávala. Ešte by som dodala že o vzťah sa treba stále starať, nepôjde to samo od seba...treba sa venovať spoločným aktivitám, nájsť si čas na sex, dávať druhému najavo že stále je dôležitý...

zdena12345
30. jún 2014

necitala som vsetky prispevky, preto sa ospravedlnujem, ak opakujem.
Myslim, ze ste si presli tazkym obdobim- praca, skola, priatel 2 prace, byvanie... to je urcite zataz na psychyku. Ak nemate dany termin svadby, nikde by som sa neponahlala. Mas cas si to rozmysliet a pockat ked sa vztahy utrasu. Mozno teraz len mas potrebu nieco "velmi riesit" a nie si si ista ked sa blizi zivotny zlom. My sme sa po zasnubach brali skoro az za 2 roky🙂 mozno o par mesiacov prides na to, ze ani nechces do velkeho mesta a budes spokojnejsia s usadnutejsim sposobom zivota.
No na druhej strane taka vystraha by mohlo byt to vase "rozchadzanie a davanie sa do kopy". neviem o co tam islo, ale asi by nebolo na skodu zvazit si, co vas oboch k tomu viedlo. Lebo ak uz budete manzelia a mat deti mali by ste k tomu aj tak pristupovat. Potom uz rozchadzanie len tak, nie je mozne.