Pocity menejcennosti kvôli rodine

9. aug 2021

Ahojte. Mám ísť na rodinnú oslavu, dedko oslavuje 80tiny. Mne sa tam moc nechce, necítim sa s rodinou dobre, príjemne. Všetci sú úspešní, majú školy, kúpili si si krásne domy za 200 000€ a ja.... V ich očiach nula, čo nič nemá. Mám prácu, som majsterka v automobilovom priemysle, síce žiadna kariéra, ale tak ja som nikdy nebola kariérny typ. Plat je fajn, som spokojná. Aj so svojou prácou, životom. S mužom si berieme hypotéku, ale na taký dom, ako majú moje sesternice veru nemáme. Mne vadí, že hlavne babka nás stále porovnáva a vlastne celá rodina. Že prečo máme taký dom a nech pozriem na Moniku, že ona aký krásny dom má a ako zariadený a ja som bola iba v Chorvátsku a Monika na Zanzibare a tak ďalej. Celá rodina podnikala, aj podniká, moji rodičia nikdy nemali peňazí nazvyš. Cítim sa tam zle, akoby neprijato, akoby oni boli niečo viac. Aj babka vždy robila rozdiely.
V normálnom živote som veselá kopa, som šťastná, mám všetko čo chcem. Ale keď prídem medzi rodinu, otočí sa to. A cítim sa ako nula, nezaujímavá.

autor
9. aug 2021

@maminkadeticiek Pozri na Moniku, nádherný má dom. Kedy si Ty konečne kúpiš svoje? To chcete byť stále v nájme?

A tak ďalej.. a samozrejme pred celou rodinou.

ciernysokol
9. aug 2021

Podla mna je zakladna chyba, ze ich hru hras s nimi. Ty mas hodnoty ine, napriek tomu sa ta to dotyka. Ci je sestra primarkou alebo nie, je vlastne uplne jedno.je dolezite pochopit, ze ich myslenie je take, nezmenis to, ale neber si to na seba. Zbytocne budes vysvetlovat, vtipne sa ohradzat. Uz len to, ze mas potrebu sa branit a obhajovat, vravi, ze sa ta to velmi dotyka. Ja ta uplne chapem, idealne bude, ked ti to raz bude jedno, lebo tie reci pre teba budu tak bezvyznamne, ako ci je muka v akcii. Je to velmi tazke, ked ta rodina podcenuje, ale svoju hodnotu najdes v sebe, nie od druhych, ktori maju navyse pomylene hodnoty.

marcellka32
9. aug 2021

Prepáč, ale to kto dáva otázky:
Prečo si taká vysoká? Daj im odpoveď: lebo som taká narástla a som na to pyšná (ja mám 180 CM)
Prečo máš dlhé vlasy? Lebo sa mi to páči, sú ženské
A vlastne zaujíma ma, čo na tieto otázky odpovedas ty, treba ich uzemnit

xeniii
9. aug 2021

Nič odvrkla by som, že je to moja vec a že robíme tak aby sme my boli šťastní a to je základ 😉

maminkadeticiek
9. aug 2021

BOZE!Toto keby som zazila len raz tak uz ani opat nepridem.Nedokazem si ani predstavit tolku netaktnost a bezohladnost!Nehovoriac ze vlastna rodina.Radsej ako byt s ludmi ktori ma takto ponizuju ospravedlnila by som sa z celej akcie.Toto by som ale ze fakt nemala za potreby.

autor
9. aug 2021

@marcellka32 To hlavne babka. A to som jej odpovedala, to čo píšeš, že prečo som taká vysoká "žeby preto, lebo som tak narástlaaaa?" a snažím sa ešte aj tváriť pri tom 😂 a na ostatne otázky väčšinou reagujem tak, že sa snažím obhajovať

autor
9. aug 2021

@maminkadeticiek Veď ja už som z toho na nervy. A keď sa bránim, tak oni to dokážu tak otočiť, že prečo hneď útočím, či nepoznám srandu. A urobia zo mňa hysterickú hus.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminkadeticiek
9. aug 2021

Vies co,menim nazor.Vyser sa na nich.Nie si nejaka chudera aby si musela toto pocuvat.Hrozne sa to cita,neviem si predstavit ako sa musis vtedy ani citit a co su to za uboziaci ze sa do teba takto navazaju.Toto dokazu len naozaj obmedzeni ludia.Bud im povedz ze mate zaplateny pobyt alebo to zrus na poslednu chvilu akoze ste obaja dostali brusnu virozu.

marcellka32
9. aug 2021

Nechoď tam už, a keď sa ozvú povedala by som, že sa stretávam len s ľuďmi, s ktorými sa dobre cítim...a nech si myslia čo chcú

autor
9. aug 2021

@elizabet173 Haha no to je dobré, to jej poviem, že takúto babku obmedzenú nemá nikto. A to bude oheň na streche. Ale nech, nikdy si ma nevážila, nemusí ani teraz.
Nie som s nimi často práve kvôli ich správaniu, som s manželom, priateľmi a ľuďmi, ktorí ma majú radi.

autor
9. aug 2021

@maminkadeticiek tak to vieš, že to vždy bolí.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
oblecenie99
9. aug 2021

Pôvodne som ti chcela napísať ze chod.. Ale čítam ďalej 😐 ak máš s dedkom dobrý vzťah, tak už len kvôli nemu tam chod a neuraz ho, ale ináč... My mame v rodine takého človeka, co sa potrebuje v kuse chváliť, je to mužov švagor, ok, podniká, ide mu dobre, v kuse sa potrebuje porovnávať s bratom, ktorý žije v zahraničí a dobre zarobí.. To su také sedlácke typy ľudí, lebo ten kto je na úrovni ozaj za vodou sa správa ináč.. . Ale mne sa osvedčilo hrať jeho hru, proste počúvam, chválim, ak má niečo pekné na dome co sa mi páči, nemám problém mu to povedať, aj im doprajem, a jemu som to veľmi páči, že niekto je ochotný ho počúvať 😅 ale ja mu úprimne nezávidím, ja mam iné priority ale jeho beriem s nadhľadom.. Ze však sa musí pochváliť len tak BTW za koľko stovák eur kúpil nejaký speci okrasný strom, tak úprimne za reagujem, že fuha, to sú riadne palky za strom.. Ale super, je pekný, nech mate z neho radosť.. Ako naposledy sa už dosť osmelil a púšťal sa aj do mňa, že dokedy chceme bývať v tom malom byte, či nechceme meniť, čo sa mi na tých Košiciach paci, ako tam dokážeme žiť a bla bla, ale tieto otázky beriem fakt s rezervou, lebo on proste nie je typ človeka, ktorý by pochopil moje argumenty, je trosku iná úroveň, tak sa s ním ani nepúšťam do debaty typu môžeš ty mat dom s bazénom pánu Bohu za chrbtom, ja svoj malý byt kupovaný pred piatimi rokmi predám za raz takú cenu ako som kúpila, lebo aj pôvodny zámer bola najmä investicia a nie bývanie tam naveky, za ktorú by on svoj dom v tom zapadakove nikdy nepredal.. To len ako príklad. On ma iné priority, ja tiež iné, na tých "dvakrát ročne" stretnutiach ho nechám nech sa chváli, on sa teší, ja to beriem s rezervou a rypanie púšťam jedným uchom dnu druhým von, lebo nie sme na tom rovnako, s niektorými ľuďmi nemá zmysel ísť do argumengacneho boja, keď viem, že to nedaju, nechám to na nich, zbytocne neminam energiu. Odporúčam to aj tebe 🙂

ivkazba
9. aug 2021

Nečítala som príspevky, čo píšu iné baby, ale babke či hocikomu inému, kto by ma takto porovnával, by som povedala, že mne vyhovuje život, aký vediem a že ma porovnávať nemusí. Ak by s tým babka neprestala, prestala by som tam chodiť a babke by som povedala aj dôvod. Absolútne, ale že absolútne by ma to nemrzelo. Pretože ak babka porovnáva vnúčatá a nemrzí ju to, tak prečo by mňa mrzelo prestať sa s ňou navštevovať. Dedka by som občas pozvala na kofolu. Iba jeho. Zase život nie je taký dlhý aby som si svoj život stresovala ľuďmi, ktorým nevadí mi v podstate ubližovať. Takže stresuje ťa to iba preto, že to dovolíš. Lebo to je tak vo všetkom, ľudia si k tebe dovolia iba toľko, koľko im dovolíš ty sama.

kaktus87
9. aug 2021

To čo sú za otázky?😂😂😂 Ja by som na to ani neodpovedala a už vôbec sa neobhajovala, nevysvetlovala.

queen_mary
9. aug 2021

To ma po*er z tych otazok. Podla mna by sa z roho dokazali zlozit aj najviac vyrovnani ludia, ak by sa to malo stale opakovat. No my to mame s muzom teda tak, ze ho za vsetlo zasa kritizuju a nikdy nie je svojim vlastnyn ordicom dost dobry. Nieco sa stane, nieco sa pokazi - za to moze moj muz. Pokosi rodicom dvor - preboha to ako si pokosil. Vytrhava burinu z travy - preboha to preco tak dlho robis? Nespravi nic - preboha on zasa nic nerobi. Je ti uolne zajedno. Uz finisujeme dom, ked sa prestahujeme tak bye bye. Minimalne ja obmedzim vztahy na minimum. Moj muz je zvyknuty od malicka, je sam so sebou vnutorne velmi spokojny a vyrovnany, preto mu to nic nerobi. Ale mna ide z toho porazit. Ze vsetko je proste zle. Pritom by na nas mali byt hrdi, za to co sme uz dokazali. Co uz.

evelyn246246
9. aug 2021

Zbytocne premyslas ako sa obhajit alebo to nejak vyriesit ...nikdy to nebude ine ... bud to budes znasat alebo prerusis kontakt.. navyse pride mi hlupe sa nejak obhajovat ked som spoko so svojim zivotom a riesit to co ako odpovedat na obranu ...nesla by som a hotovo ale to som ja, co urobis je na tebe ..

autor
9. aug 2021

@queen_mary Toto poznám tiež. Nič im nie je dobré. Minulý rok sme s bratom boli u babky a chcela natrieť fasádu na dome, mali sme sa vyšplhať po rebríku a štát nad zemou asi 3 metre a natierať. Bez istenia, na rozheganom rebríku. Ale Monika a jej muž v žiadnom prípade. Takže ja s bratom môžem kľudne spadnúť, jej sa ale nesmie nič stať. Otec s mamou potom babke vyčistili žalúdok, že nebude ohrozovať ich deti. To ma potešilo, že sa nás zastali.

autor
9. aug 2021

@queen_mary To bolo viac ako tri metre, to mohlo byť tak 5.

janetinka27
9. aug 2021

mozno by som jej s humorom povedala: nuz babka, musis ma mat rada taku, aka som.

neviem, z coho vychadzaju take otazky, ale ak sa pyta, preco si taka vysoka... tam uz vela nenavysvetlujes. preto sa nesnaz branit ani obhajovat, nikam by to neviedlo, ty zbytocne budes hladat vhodne argumenty, aj tak nevysvetlis. asi by som v takej situacii zmenila temu. preco si taka vysoka? povedala by som, ozaj babka, chcela som sa ta spytat... a stocim rozhovor. a ked bude hovorit o monike, tak hovor mhm, mhm, hej.
vies, nemusis byt az taka velmi sustredena, ked sa s tebou ludia rozpravaju. ja sama byvam prilis sustredena, prilis vnimam, prilis pocuvam, ale ludia obycajne nemaju schopnost ani trpezlivost pocuvat inych. a tak treba popracovat trosku na miernej ignorancii, nerozvijat rozhovory, ktore su neprijemne atd.

u nas napriklad mam problem rozpravat sa so svokrou a svagrinou, ked tam prideme, tak vela rozpravaju o sebe, co robili, co varili, jedli, kde boli. a svokra toto dokaze rozpravat dookola cely vikend. ked sa ma nieco opyta, tak iba preto, aby ma v polovici mojej kratkej odpovede prerusila a zacala rozpravat, ako je to u nich. proste sa uz nesnazim nic o sebe hovorit, je to zbytocne a ked ona zacne nejake samochvaly, tak ja iba vydavam nejaky zvuk, ze vnimam, ale nereagujem. lebo ked som ukazala v minulosti zaujem, tak ich to este viac vyburcovalo k tomu, aby mi o sebe rozpravali chvaly. ked ukazes zaujem alebo emociu, proste pojde z teba nejaka odozva, tak budes stale krmit ich narazky.

brita7777
9. aug 2021

@elizabet173 suhlas, iba telegram a adios. Preziju to.
Inak ak aj moja babka mala kedysi zaujem porovnavat, vzdy som sa zasmiala a vravela, ze ale sak to neni to najpodstatnejsie, oni to niekedy len potrebuju povedat, to su take zastarale kody co su v nich, podla mna oni ani nevedia co vravia poriadne a co to moze sposobit. Idealne jednym uchom dnu druhym von. Ale na oslavu, kde sa necitim dobre, by som nesla ani za prachy.

brita7777
9. aug 2021

@janetinka27 to je strasne, preto ja taketo rodinne situacie nemusim, ked musis ich akoze pocuvat a nebyt sama sebou, ja trpim 😃

janetinka27
9. aug 2021

@brita7777 ano, presne, aj ja strasne trpim :D ale je to rodina mojho muza, oni su taki. moj muz ich ma rad a odisiel od nich daleko, aby sme mohli zit spolu. takze to raz za cas pretrpim. ale zo zaciatku som sa pre to velmi trapila, lebo som sa stale branila. ale potom som pochopila, ze nedokazu nikoho prijat, nie iba mna. takze uz je to lepsie, vypocujem, ale neriesim, nebranim sa, len kyvem hlavou. trpim, ale menej 😂

ummimaryam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ummimaryam
9. aug 2021

Ahoj,
Chod tam iba zo zdvorilosti. Posed 30 minut, a hotovo, odid. Tvoje mentalne zdravie je na prvom mieste. Zrejme im aj dojde ze preco si odisla tak skoro. Ber to cele s rezervou a nadhladom, moc na to nemysli.

Najvacsie bohatstvo v zivote je stastie. Vidim, ze si aj veriaca. Tak vies ze vsetky tieto veci, auta, domy, prachy, si od hrobu nevezmeme. Na com skutocne zalezi je vnutorna pohoda, vztah a Bohom a zit vyrovnany zivot, clovek ma byt spokojny s tym, co ma.

Mate vsetko co potrebujete. Ste stastni. Nenechaj nikoho strkat nos do tvojho zivota.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bloger
9. aug 2021

Nevšímaj si také reči len sa usmej a všetko to skús vložiť do Božích rúk ako veriaca možno raz pochopia, že menej je niekedy viac a všetko budete mať aj krásny domček hlavne aby ste mali lásku a pokoj v srdci a to ti úprimne prajem a samozrejme Božie požehnanie

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bloger
9. aug 2021

@elizabet173 prečítaj si ešte raz čo som napísal snažil som sa ju povzbudiť