Pocity menejcennosti kvôli rodine

9. aug 2021

Ahojte. Mám ísť na rodinnú oslavu, dedko oslavuje 80tiny. Mne sa tam moc nechce, necítim sa s rodinou dobre, príjemne. Všetci sú úspešní, majú školy, kúpili si si krásne domy za 200 000€ a ja.... V ich očiach nula, čo nič nemá. Mám prácu, som majsterka v automobilovom priemysle, síce žiadna kariéra, ale tak ja som nikdy nebola kariérny typ. Plat je fajn, som spokojná. Aj so svojou prácou, životom. S mužom si berieme hypotéku, ale na taký dom, ako majú moje sesternice veru nemáme. Mne vadí, že hlavne babka nás stále porovnáva a vlastne celá rodina. Že prečo máme taký dom a nech pozriem na Moniku, že ona aký krásny dom má a ako zariadený a ja som bola iba v Chorvátsku a Monika na Zanzibare a tak ďalej. Celá rodina podnikala, aj podniká, moji rodičia nikdy nemali peňazí nazvyš. Cítim sa tam zle, akoby neprijato, akoby oni boli niečo viac. Aj babka vždy robila rozdiely.
V normálnom živote som veselá kopa, som šťastná, mám všetko čo chcem. Ale keď prídem medzi rodinu, otočí sa to. A cítim sa ako nula, nezaujímavá.

autor
14. aug 2021

@karmen118 To už som urobila, ale zvyšok je na nej. Má pocit, že jej musí vyhovieť, lebo veď je to mama. Tak jej hovorím, že áno, je to síce mama a už moc nevládze, teda pomôcť jej je samozrejmosťou, ale treba rozlišovať či je to niečo dôležité, napr. narúbať drevo lebo v zime nebude mať čím kúriť alebo sú to hlúposti. Lenže u babky sú to hlúposti, nič dôležité. A mama pracuje na tri smeny. Nechápem, že sa takto nechá stále vydierať.

autor
14. aug 2021

@maminkadeticiek Áno, prišla. To máš pravdu, chcela som počuť, že to nie je normálne, potrebovala som si to sama pre seba potvrdiť.

eeffka
17. okt 2021

Neviem ci si nakoniec na oslave bola ale u vas doslova plati aka matka taka Katka. Ja by som celu rodinu na cele s babkou poslala do riti a este by ma aj s pierkom ovievali. Dedkovi by som zablahozelala, babke povedala ze sa jej to tu krati tak nech vazi co kde povie a cau.

lucinkak
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valeria_h
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
valeria_h
25. júl 2023

Akoby som o sebe čítala 😁 U nás v rodine takí istí materialisti, najnovšie autá, veľké domy, ale v duši prázdno. Kašli na nich, úprimne by som ľudí s takýmito hodnotami vôbec nevyhľadávala a úplne ich vytesnila zo života. Ja sa s rodinou nestretávam, prídem raz za rok na návštevu k rodičom aj s manželom, ale po troch dňoch už mám dosť a teším sa späť domov, kde sú ľudia, ktorí ma majú radi pre mňa samotnú, nie pre to, čo vlastním alebo nevlastním. V podstate sú to chudáci.