Podnikanie a vzťahy

emilypol
14. aug 2016

rada by som vedela či je to normálne, alebo len mi sme ,,iní,, 😀 😀 😀 Ako sme zacali robiť s mužom sami na seba, akosi sa postupom času pomenili vzťahy, či už v rodine, susedstve, alebo so známimi. Každý naokolo si myslí, že sa asi v peniazoch kúpeme a to máme starý dom, staré auto, ziadne šperky, alebo luxusne dovolenky. Aj napriek tomu z kazdej strany počujeme závistné pripomienky, bracho ma blbé reci, s tým sa už radšej nestýkame, to isté švagor, iba peniaze vidia za všetkým . Ide mi to na nervy, lebo mám pocit, že pomaly stratíme celú rodinu, len preto, že sme zacali podnikat. A to máme autoservis, takže žiadna zlatá baňa. Je chyba v nás, alebo je to len obyčajná ludská závisť?

sissy27
14. aug 2016

@emilypol nepoznáme teba ani vašu rodinu, či známych... Ale keď zrazu sa VŠETCI odvracajú od vás, tak by som sa zamyslela, či to náhodou nie ste vy, kto sa zmenil... Možno máte menej času, možno ste párkrát odmietli pozvanie na nejakú akciu, možno ste vy dvaja zmenili zaužívané spoločné aktivity, možno sa už neviete baviť o ničom inom ako o vašom podnikaní... Neviem. Len mi je čudné, že všetci sa pomenili a len vy ste stále rovnakí?

larissa113
14. aug 2016

@emilypol prosim ta sme na slovensku tu si aj hovno zavidia ludia...brat bratovi by koli penazom aj oko vytlkol...ci rodina ci nerodina ...zavist nic ine...na slovensku bezne ze sa rodiny sudia a zavidia

adel222
14. aug 2016

praveze rodina by vam mala fandit, pomahat a tesitsa s vami. tak ci nie problem aj v inom ako podnikani. a ved pockaj brat bude potrebovat auto opravit hned bude najlepsi kamarat

jamika27
14. aug 2016

@emilypol u nás podobne, nepodnikáme doslova,ale je to veľmi podobné.

Pre ostatné: jasné že sa človek trochu mení - iné priority, viac roboty, určite aj to zanecháva stopy na vzťahoch, ale NIKTO nevidí bohužiaľ robotu a problémy, len to pozlátko.

Stretávam sa s tým bohužiaľ viac a viac ...

ladore
14. aug 2016

Ahoj uplne rovnako podnikam uz 7rokov a odtedy si kazdy misli ze si steliem bankovkami...."stare kamaratky" teraz vidim len ked som bola ja ta co poplatila ucty na kave kolaci obede....juj aj kazdy den a zrazu ked som povedala ze dost uz tak nikoho....a ozvu sa doslova ked nieco zas potrebuju.....a to je aj v rodine.
Tu drinu cas takmer ziadny na seba to nevidi nik ale par korun to ano A to si myslia ze mam miliony....

carmen33
14. aug 2016

Len zavist. Mame to iste. Ked sme si kupili nove auto na lizing uz sme boli milionari. Nauc sa to ignorovat.
Nech si myslia co chcu. Zvyknu si.

vroni
14. aug 2016

@emilypol, nuz, autoservis za normalnych okolnosti JE zlata bana 😀 Fakt nepoznam sikovneho automechanika, co by musel utierat hubu. Ale teda namakaju sa ako kone a nezavidim im ani cent. Ked mas v okoli (a to plati aj pre rodinu) rozne druhy "tulenich ruciciek" a inych nemakacenkov, ti budu zavidiet aj nos medzi ocami a uvazovat, odkial ti tie peniaze spadli (a ako ich dostat do vlastnych vreciek). Takze otravujucich ignorovat (susedov a znamych) ci bavit sa s nimi o temach, kde su uspesni oni (rodina). A najst si kamaratov a znamych, ktori sa vedia tesit z vlastneho u cudzieho uspechu.

maria1989
14. aug 2016

@emilypol z mojej skúsenosti si veľa ľudí myslí, že ak človek podniká, pečené holuby mu padajú do huby. Takým vravím, len nech si to skúsia, čo im ostane na život.

katkakovac
14. aug 2016

Normalka. Muz zaraba velmi dobre, aj ked to nerozkrikujeme do sveta, ze aha co zas mam nove. Ale okolie aj tak zavidi. My sa snazime dopriat aj rodine a znamim, pomahame ako sa len da, ale zasa nie tam, kde su nevdacni. Minule mala suseda taku poznamku, ze muz kupuje auto kazdeho 1,5 roka, ze to uz ani z toho nema radost. Ale ked sme na nu prepisali nase vlastne a este sme jej pozicali na prepis, tak jej to nevadilo... vseobecne mame problem zohnat kamaratov, napr na dovolenku. Ja nechcem ist do chorvatska a varit si na dvojplatnicke. Muz tazko robi, aj cez vikendy, cez doovolenky casto vybavuje cez telefon a pod. To uz nikto nevidi. Ja som sa odstrihla. Neriesim, nechvalim sa, iba ked chcem tych ozaj zavistlivych nasr*t. A casom sa nam objavili znami, ktory su na tom podobne, taky pohodaci, tak uz ozaj neriesim. Neboj, to sa utrasie. A ty sa to naucis ignorovat.

alaguema
14. aug 2016

@emilypol ahoj, podnikáme už niekoľko rokov, darí sa nám a nemám také skúsenosti. Rodina nám praje a kamarátov máme stále tých istých už dlhé roky, pribudli aj noví. Ak niekto závidí, tak o tom neviem, ale nemám ten dojem u nikoho z najbližšieho okolia a cudzích neriešim. Myslím si, že je to stále o oboch stranách, aj o tom, ako sa chováte vy - možno nie vedome a schválne, ale niečo tam asi celkom ok nebude. Nemusíte si toho byť vedomí, keďže veľké percento signálov, ktoré okoliu dávame, vysielame podvedome. Takmer nikdy to nie je o tej jednej "zlej" strane, ktorá závidí a nedopraje. Ľudia, ktorých okolo seba máš, sú tvoje zrkadlo 😉 Mimochodom, neviem, čo ťa mrzí na tom, že stratíš ľudí, ktorí sú neprajní a závistliví...na čo sú ti?

charity
14. aug 2016

@emilypol Niekedy staci v rodine jedno zavistlive hovado, co ostatnych obrati proti Vam.

katkakovac
14. aug 2016

@alaguema niekedy staci, ze znenis navyky. Ze napr. nechodis sa pravidelne ozierat z kamaratmi, lebo si v praci do 8 a potom chces oddychovat. Lebo povedzme si narovinu, ten kto podnika, nie je v praci 8 hodin a fajront. Okolie si to vsimne a tak ako si pisala, ti neprajnici uz roznasaju reci. Mojho bracha, ked zacal v 18 podnikat mnohy v rodine volali PAN PODNIKATEL. Bracho makal a mal sa dobre. Vramci moznosti pomahal rodine ale boli taki, ci to zneuzivali. Bol taky isty, len mal na tu dobu neskychanu vec-mobil a vlastne auto. A bol problem, lebo zasran asi kradne, ked ma take auto. Prave vtedy sa to selektuje... Zostanu ti, len ti, ktori za to stoja😉

emilypol
autor
15. aug 2016

@katkakovac presne aj chlapa volaju pan podnikatel a pridaju k tomu davku ironi, kedze v rodine je kazdy zamestnany a iba on podnika.casu mame praveze viac, lebo obaja sme robili na zmeny, lahsie sa nam prispisobuje oslava, alebo ine rodinne stretnutie.asi si budem musiet na to zvyknut a fakt neriesit nemiestne pripomienky

katkakovac
15. aug 2016

@emilypol proste neries. To je zavist, casom bud prejde, alebo ich posles do prdele. Uzivajte si, nevychvalujte sa, doprajte tym, ktori si to zasluzia. A budete spokojni obaja😉

zaneta2211985
28. jan 2023

Ahojte všetci chcela by som podnikať s tureckými vecami vie mi niekto poradiť dáky turecký veľkoobchod za každú odpoveď ďakujem