Podporovať vzťah dieťaťa s manipulativnym ex alebo nie?

limitgirl
11. júl 2019
Zdravim maminy. Aký máte prosím názor na toto? Po rozchode sa ex snažil o striedavku. Aj pár mesiacov bola lebo súd nariadil. Keď ale ex pochopil že neušetrí a musí aj tak platiť na dieťa vzdal sa striedavky. Teraz sa pre zmenu hlasi k synovi len sporadicky. Synovi veľmi chýba a keď potom príde od neho je úplne rozhodeny, rozciteny vraj tam večer plakava v posteli. Mne sa zdá že otec sa nezaujíma ale len manipuluje aby ho nestratil.
limitgirl
autor
11. júl 2019
@limitgirl dostala som radu syna radšej odstrihnúť od otca úplne kým z neho spraví psycho. Ak už nespravil. Čo vy na to?
arcticcode
12. júl 2019
To zavisi od mnohych veci, porad sa s niekym kto ta pozna aj celu situaciu
adell77
12. júl 2019
Navštívila by som psychológa a sociálnu kuratelu a podľa ich vyjadrení postupovala ďalej držím palce
xxxkatka
12. júl 2019
@adell77 socialnu kuratelu urcite nie, dostane standardnu odpoved- matka je povinna dieta na styk s otcom pripravit.
@limitgirl ak dieta tazko zvlada stretavanie s otcom, niekedy je naozaj lepsie ked sa dieta s druhym rodicom nestretava. Ma to vsak aj druhu rovinu, dieta si potom moze takehoto rodica viac zidealizovat vo svojich predstavach, kedze ho nema a tuzi po jeho pozornosti, laske. Vyhrotit sa to moze v puberte, ked ty bude za zlu a trapnu a ocko za uzasneho (lebo on od neho nic nevyzaduje + idealizacia jeho osoby + to, ze dieta ho ma rado ako rodica). Na tvojom mieste by som vyhladala kvalitneho detskeho psychologa, aby dieta zdiagnostikoval, poradil ti, ako dalej postupovat atd.
pininka1
12. júl 2019
To že dieťa plače večer ešte neznamená že mu je u otca zle. Určite by som ho neodstrihovala, pokiaľ mu nejako neubližuje. Ak synovi otec chýba znamená že k nemu chce ísť a určite to treba podporiť. Pre dieťa je najhoršie čo môže byť odstrihnúť od niekoho. Ako to bude chápať, prečo zrazu nemôže? Aby ti to raz poriadne nevyčítal, prípadne aj horší scenár.
veronikaszabova
12. júl 2019
Podla tvojej minulej temy ma syn kolko - 9? Podla mna uz je dost velky, aby rozlisoval spravanie otca. Ja by som mu urcite styk nezakazovala, ako pise xxxkatka - aby si ho neskor nezidealizoval
adell77
12. júl 2019
@xxxkatka ja mám s nimi pozitívnu skúsenosť asi je to celé len o ľuďoch za pokus podľa mna nič nedá
xxxkatka
12. júl 2019
@adell77 tebe na socialke povedali, ze mozes dieta odstrihnut od otca? Alebo ti poradili ako na to? Neverim. To, ze boli mili a napomocni ok, mohli byt, ale musia sa drzat zakona a tam je to jasne, pozri zakon o rodine.
adell77
12. júl 2019
@xxxkatka áno povedali mi že nemusím dcéru dať keď si ju chcel sám zobrať je pravda že ju nevidel dlhu dobu ale pointa je v inom kto chce pomôcť pomôže a keď je tam úradník čo nema “srdce” tak nepomôže a povie smernice .... mala som tu o tom dosť príspevkov v blogu ale baby povedali nech to radšej dam preč nech si nenarobím nejaký problém keďže ex bol itckar
larisalarisa
12. júl 2019
Myslím , že deti zvládnu oveľa viac ako si myslíme. Nebránila by som , aby vidaval aj otca. On časom aj tak pochopí všetko a potom si sám vyberie. Základ je aj tak vzťah s vami. Ak má u vás pevnú pôdu pod nohami, tak ho ani tá manipulácia nerozhádže
galioska
12. júl 2019
Tiež som toho názoru nebranit, lebo príde obdobie keď budeš nakoniec ty zlá, teda budeš tak či tak ale nechaj to tak, synovi sa venuj koľko zvládneš, on časom pochopí, že otec na neho kašle, ale musí to pochopiť on
jamabe
12. júl 2019
Hm.. muzova dcera, ked k nam začala chodiť, mala take obdobie, ze plakala, ked ju otec bral od mamy k nam v piatok a plakala znovu v nedelu, ked od nas odchadzala.. Jednoducho bola mala, nechapala, preco musí odist.. neviem, ake stare je tvoje dieta, ale plac nemusi nevyhnutne znamenat, ze mu je u otca zle..
limitgirl
autor
12. júl 2019
@xxxkatka veru, ani tak ani onak. jedno horšie ako druhé. bud nechať spraviť zo syna psycho alebo ocinko bude svätý. už jedno s bývalou mal a dopadlo to tak isto. matka nakoniec zrejme odstrihla dieťa od otca a teraz ked je dospelé nedá na neho dopustiť. že kašlal nan kým bolo malé ani neplatil, to nie je dôležité. prevrátené hodnoty.
limitgirl
autor
12. júl 2019
@xxxkatka to mi nevraveli na sociálke
limitgirl
autor
12. júl 2019
dakujem vám za príspevky, zvážim toho psychologa ale vláčiť dieťa ktoré má aj tak toho dosť po psychologoch ... no uvidím. nebude chápať že čo zlé urobil.
xxxkatka
12. júl 2019
@limitgirl to odstrihnutie nebyva vzdy dobre riesenie, lebo tato je potom vzacnost... Ja by som systematicky pracovala s dietatom cez detsku psychologicku/psychologa. A neboj, pre deti nie je psycholog traumou, vsetko sa robi formou hry 🙂
eva8
13. júl 2019
@limitgirl syna by som od otca urcite neodstrihla. Dohodla by som sa s ex, aby spolu boli len cez den, aby u otca nespaval. Z vlastnej skusenosti - ex po rozvode sa ex s detmi stretaval, no potom cim dalej, tym menej, nakoniec sporadicky, nie podla odporucania, az prestal pred rokom v maji. Synovi velmi chybal, poznacilo ho to na sebavedomi, spravani, prospechu. Pravidelne stretavania cca na 2-3 hodiny tyzdenne, napriek tomu, ze bolo urcene od rana do vecera, a jedenkrat cez tyzden, ustavalo v 9. rokoch syna. Starsia dcera to zvladla. Ex bol nasilnik, sud na moj navrh odstupil od prenocovania u neho. Dieta potrebuje istotu, ze rodicia o neho stoja, akykolvek su.
limitgirl
autor
13. júl 2019
@eva8 pravda, skúsim zarazit prenocovanie
limitgirl
autor
13. júl 2019
@xxxkatka áno ale už len to že tam pôjdeme. Asi skôr len ja pôjdem. Aby nemal zlý pocit že z neho robím psycho .
xxxkatka
13. júl 2019
@limitgirl na sedenie vzdy ide rodic najskor sam 🙂 Som psych. tak naozaj sa nemusis bat o maleho, ale treba hladat kvalitneho psychologa, vsade sa najdu dobri aj menej dobri a kazdemu sadne niekto ini, takze zvaz starostlivo.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli