• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Postih manžela za ohováranie, že dieťa nie je jeho?

8. júna 2009 
Je možný postih čoskoro bývalého manžela za ohováranie typu "dieťa nie je jeho"?
6. jún 2009 o 09:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj...to by zaujimalo aj mna,sice som len tehu,ale mam to vykrikovane...
6. jún 2009 o 09:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Čisto teoreticky áno, záleží kde ako, akou formou a pred akými ľuďmi tieto informácie šíri a či sú spôsobilé ti napr. privodiť ujmu v zamestnaní, že by si napr. prišla o prácu a pod. Skôr si však myslím, že takéto tvrdenia by sa nepodarilo preukázať.
6. jún 2009 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
postih by som neriesila....ale uz by bol davno ex.

a mala dalsi dovod napisat do rozvodovycoh papierov co to je za debila....a vyzivne by ho neminulo. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. jún 2009 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je úplne jedno čo do rozvodových papierov napíšeš..dôležitý je výsluch na súde, ak sudca vidí, že manželia sú na seba ako dvaja psy, tak k čomu to vedie?
7. jún 2009 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
áno, ohováranie je trestný čin, ale ako uviedla andzi - je to na dlhé dokazovanie. musíš mať nejakých svedkov a pokiaľ ti to nespôsobilo nejakú ujmu (napr. stratu zamestnania, strata dobrého mena) tak ani nič nezískaš. a záleží vždy na konkrétnom sudcovi

ale poviem ti, takému "otcovi" by som sa ani nesnažila dokázať, že to dieťa je jeho
7. jún 2009 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ďakujem Vám.
Podľa mňa sa len snaží týmito klamstvami zakryť svoju nezodpovednosť - tento rok bol pozrieť dcéru 3x, a to len asi kvôli súdu, aby sa nepovedalo. Pretože návštevy trvali cca 2 minúty, pozrel si ju v kočíku a išiel ďalej.
A od novembra - kedy nás vyhodil z domu s vtedy ešte len 3 mesačným bábätkom, neprispel žiadnym výživným.
7. jún 2009 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slsp: takže prvé čo by som urobila, tak by som dala výživné vymáhať a každý rok by som si dávala na súd o zvýšenie. Ak sústavne tvrdí, že dieťa nie je jeho /t.j. nie iba raz/ a tvrdí to aj na verejnosti, tak by som dala na neho oznámenie o priestupku proti občianskemu spolunažívaniu.
8. jún 2009 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok