Postih manžela za ohováranie, že dieťa nie je jeho?

Je možný postih čoskoro bývalého manžela za ohováranie typu "dieťa nie je jeho"?
anonimka.54321
6. jún 2009
Ahoj...to by zaujimalo aj mna,sice som len tehu,ale mam to vykrikovane...
andzi
6. jún 2009
Čisto teoreticky áno, záleží kde ako, akou formou a pred akými ľuďmi tieto informácie šíri a či sú spôsobilé ti napr. privodiť ujmu v zamestnaní, že by si napr. prišla o prácu a pod. Skôr si však myslím, že takéto tvrdenia by sa nepodarilo preukázať.
zajo79
7. jún 2009
postih by som neriesila....ale uz by bol davno ex.

a mala dalsi dovod napisat do rozvodovycoh papierov co to je za debila....a vyzivne by ho neminulo. :-p
andzi
7. jún 2009
je úplne jedno čo do rozvodových papierov napíšeš..dôležitý je výsluch na súde, ak sudca vidí, že manželia sú na seba ako dvaja psy, tak k čomu to vedie?
arieska
7. jún 2009
áno, ohováranie je trestný čin, ale ako uviedla andzi - je to na dlhé dokazovanie. musíš mať nejakých svedkov a pokiaľ ti to nespôsobilo nejakú ujmu (napr. stratu zamestnania, strata dobrého mena) tak ani nič nezískaš. a záleží vždy na konkrétnom sudcovi

ale poviem ti, takému "otcovi" by som sa ani nesnažila dokázať, že to dieťa je jeho
slspautor
7. jún 2009
Ďakujem Vám.
Podľa mňa sa len snaží týmito klamstvami zakryť svoju nezodpovednosť - tento rok bol pozrieť dcéru 3x, a to len asi kvôli súdu, aby sa nepovedalo. Pretože návštevy trvali cca 2 minúty, pozrel si ju v kočíku a išiel ďalej.
A od novembra - kedy nás vyhodil z domu s vtedy ešte len 3 mesačným bábätkom, neprispel žiadnym výživným.
andzi
8. jún 2009
slsp: takže prvé čo by som urobila, tak by som dala výživné vymáhať a každý rok by som si dávala na súd o zvýšenie. Ak sústavne tvrdí, že dieťa nie je jeho /t.j. nie iba raz/ a tvrdí to aj na verejnosti, tak by som dala na neho oznámenie o priestupku proti občianskemu spolunažívaniu.

Začni písať odpoveď...

Odošli