Prečo je v dnešnej dobe tak málo dobrých chlapov?

blueberry21
23. aug 2012

Zakladám tuto diskusiu , aby ste napísali svoj názor , čo si myslite prečo je v dnešnej dobe taký problém stretnuť niekoho "normálneho" . Ja vo svojom okolí pozorujem velmi málo dobrých chlapov, takich čo sa vzorne staraju o svoju rodinu a vázia si ju. Skor poznám problémovych, alkoholikov , gemblerov a čo ja viem čo este. Zeny su podla mna stále rovnaké , vzorne sa staraju o svoje deti aj mužov a každá by chcela mať svoju štastnu rodinku , len žial normalny chlapi asi vymreli. ☹

liave
23. aug 2012

no podla mna su muzi v dnesnej dobe ovela lepsi ako v minulosti...kolko chlapov na ihriskach napriklad stretavam denne ...co kedysi neexistovalo...to bolo vylucne zensky fenomen...a nedajboh ze by chlap sam kocikoval a pod...chlapy chodili do prace a makali na domacnost.....a emocny prejav bol uplne tabu...zato teraz ked pridem sobotu na ihrisko tak som tam jedina matka s detmi 😀 😀 😀 😀 😀 pretoze su tam len oteckovia a ten nas je teraz daleko tak si musim vystacit sama...myslim ze muzi teraz maju ovela vacsiu zodpovednost ako kedysi a aj vacsi tlak 😉 je to skor o jedincoch ako o muzoch 🙂 tot moj nazor...

mirinda10
24. aug 2012

@dada1212 tvoja teoria vypoctu kolko dokazes usetrit je iba pod podmienkou, ze rodicia vam poskytnu byvanie alebo daju vam byt inak minim budes platit 200Eur mesacne za hypoteku a to je tak na jendnizbak a mozno na vychode aj 2izb. Spoptreba na byt musis ratat aspon 100ku a to dost setri ak tam mas vsetko aj TV a plyn. nesmies si nic kupit do bytu, chodit jedine MHD aby si nieco usetrila. Poznam x rodin co idu z vyplaty do vyplaty a ak nepomozu rodicia su uplne na dne.
Inak tam kde ja byvam, tak skoro v kazdom druhom dome je rozvedena rodina, nevera je velmi silna aspon u nas a je vela este zien co aj tusia, ze muz niekho ma ale sa boja nieco urobit a muz je perfektny v rodine ale ma milenku na odreagovanie
musite mi napisat kde sa prestahovat lebo v BA je to ako pandemia, nepoznam nejak rodinu co mozem povedat, ze je stastna ci uz v okoli alebo v praci, vsade nieco je a vela raz ostavaju spolu iba kvoli detom

mirinda10
24. aug 2012

@liave kde zijes ja ked idem na ihrisko 10 zien a mozno 1 muz ??? aj ja chcem take ihrisko 🙂

betunka39
24. aug 2012

Najdolezitejsia je tolerancia, ak by sme to my s manzelom nedokazali, tak by sme sa uz davno rozisli a chvalabohu mame dnes 5 zdravych a slusne vychovanych deti, za ktore sa nemusim hanbit. A ze dnes su zli len chlapi a zeny, ze su stale rovnake, velky omyl.Ked som ja chodila s manzelom, bola by hanba ak by niektore dieva fajcilo a pilo na zabave, kazdy na nu ukazoval. Dnes, ked pocuvam moje deti tak dievcata su niekedy horsie ako chlapci. Ked som sa mladsieho syna spytala, ci nema dievca, tak mi povedal, ze on si take ozranky na krk vesat nebude, radsej ostane sam, to ma 17 rokov. Vela je aj o vychove, dnes je vsetko o peniazoch a kto na co ma. Ak je niekto skromnejsi tak nanho ukazuju. Ale potom nech sa necuduju , ze si deti bez dovolenia beru veci, napr. auto a potom urobi nehodu alebo sa aj pozbijaju. Ak to dostane zadarmo tak si to nevazi, Moje deti si vsetko co dostali navyse museli zasluzit,ci uz dobrym spravanim, znamkami, ale aj pracou doma, alebo na brigade. A nic nepotesi viac, ak vam niekto povie, ze mate slusne deti. Ale treba im dat aj patricnu volnost, nie ich stale kontrolovat, musia poznat co je to zodpovednost za svoje ciny, azodpovednost za seba a voci rodine.A hlavne vam musia deti doverovat ,vtedy sa nemusite bat, ze budu zli manzelia, alebo manzelky. Naucit ich od mala tolerancii, skromnosti a hlavne davat vela lasky a nie peniaze do ruky ako nahradu ,ze sa im nevenujeme.U nas doma to fungovalo, ja si svojich rodicov dodnes vazim.

mima4
24. aug 2012

@dada1212 suhlasim s tebou, ze aj zena by mala robit, prispievat na domacnost, ale predsa len vela zien tuzi mat dieta, dokonca aj viacej deti, vela z nich stale chce byt s dietatom doma "tradicne" 3 roky... a vtedy prijem je velmi ubohy, ak muz nedokaze financne dostatocne zabezpecit rodinu. Pises, ze z 800 EUR sa da vyzit, ci este usetrit. Pokial par do manzelstva dostane darom domcek, auto, plus podpora rodiny vo vsetkom...vtedy sa kvazi da vyzit (moj nazro je skor ze zivorit), ale ked mas platit hypoteku cca 300 az 500 EUR mesacne (dnes absolutne bezne), plus vsetko ostatne... tak rodina preziva z mesiaca na mesiac, co nepovazujem za dobre a zodpovedne. Preto si myslim, ze zeny prirodzene uvazuju aj v tejto rovine a ja osobne to nepovazujem za negativne, ale skor za prejav zodpovednosti v nich. Osobne si myslim, ze kebyze vedla seba dame dvoch muzov, ktorych zena rovnako miluje (blby priklad...ale dajme tomu 😀 ), obaja su super, proste navlas vsetko rovnake... len jeden z nich ma prijem 1500 eur a druhy 500 eur... tak 99,9 % zien by si jednoznacne vybralo toho s 1500 eur.

liave
24. aug 2012

@mirinda10 nooo ja by som skor prijala tych chlapov 😀 😀 😀 😀 noo zijem v uk ale momentalne sme v BA a ver ci nie naozja kazdu sobotu chlapska jazda 😀 sa smejem za akzdym ze enzapadam 😀

masinka
24. aug 2012

@mirinda10 ja zijem v Bratislave a tiez, ked pridem v cez vikend doobeda na ihrisko, tak som tam sama zena, inac sami oteckovia 🙂
mna by skor zaujimalo, kde zije @dada1212 - kde sa da vyzit z 800 EUR mesacne a este aj 200 z toho usporit... velmi rada sa tam prestahujem... ;-D

co sa chlapov tyka... ako tu uz mnohe pisali, zalezi od uhla pohladu. Vacsina mojich kamosiek ma stastne manzelstvo, ich chlapi su fajn, ale ja by som ani z jednym z nich zit nechcela.... ale na kazdom z nich je nieco, co keby moj manzel odkukal, tak by som sa nehnevala..... a aj ked vsetky kamosky s mojim drahym vychadzaju viac ci menej v pohode, tiez by s nim asi nesli dokopy.

Raz som citala jednu peknu teoriu, v skratke to bolo nejako takto : Kazdy sme polovicka lopticky - musime si najst druhu polovicku spravnej velkosti, aby sme sa mohli spolu kotulat....a ak sa nam este podari natrafit na tu jednu polovicku, ktora ma na sebe rovnaky vzor, tak potom budeme mat stastne manzelstvo 😀

mirinda10
24. aug 2012

@masinka je pravda, ze ja doobed na ihirsko nechodim cez vikend periem a varim az poobede idem niekde von, nakolko mala je vonku od rana na zahrade ale poobede ideme trosku za detickami

jabadaba
25. aug 2012

hm, podla mna je dobrych chlapov dost, akurat, ze nie su pre mnohe zeny atraktivni. Staci si tu prejst temy aky chlap je pravy chlap pre podaktore. Vyjazdy na pivecko, nezaujem o kuchynu, ziarlivost ako prejav skutocnej lasky, to tu povacsine ospevuju zeny ako muzne vzory. Ten co je opak je za babovku. Nuz, tak potom ma kazda co chcela a dobre jej tak. Chybu robia potom aj zeny matky, ze taketo vzorce spravania vstepuju do svojich synov, aby boli za muznych, lebo same maju taky model vo vlastnej domacnosti. Podobnych chrunov si vzali, podobnych chrunov nasledne vychovavaju. 😉

nela82
25. aug 2012

@jabadaba uplna pravda 😉
Uz pubertiacky zazeraju po muzoch-drsnejsich..lebo to su podla nich tí správni chlapi..a nie "obycajny" chalani 😅
Neskor placu-no uz je väcsinou neskoro.. 🤐

jabadaba
26. aug 2012

@nela82 ved prave. A potom pistia ako ich financne vydeluje nejaky tralalin co sam stavkuje, ako ich nechava doma same s deckom kym on si otrundzuje palicu na panskej jazde, placu, ze im nepomoze v domacnosti, ale ze im to predtym imponovalo ked neprehli krizom slamku lebo sak zenske prace, na to uz zabudli. Alebo, ze si ich neberie za manzelku ani po styroch detoch, hoci same hrdinky velke suhlasili, ze ziaden papier nepotrebuju a to len preto, aby si takehoto blbecka udrzali akoby bol jediny samec na planete.Nevedia naformulovat jasne co od vztahu cakaju len sa prisposobuju nejakym manierom polosamca a potom tu vyplakavaju. Nuz, cia je to chyba?

nela82
26. aug 2012

@jabadaba tak-tak 😅 Chyba je len a len v ženách,samozrejme..
Som matkou dvoch synov-no nevychovávam ich v tom štýle,že toto je len pre ženy a toto len pre mužov..
Neviem ako to bude po rokoch..no nezniesla by som ak by mi bolo povedane,ze moj syn sa sprava tak a tak voci zenam 😖

Mam manzela,ktory mi vo vsetkom pomoze-aj v domacnosti a nehanbím sa za to-a je to stale muz!! 😅 😵 😵 😵
Nikdy sa nepobil..nenadava-dokonca ani nefajci-a je to muz ako sa patri 😉 Nemenila by som ani za jedneho namysleneno chlapa,ktory si len mysli ze je chlap 😅 🤐

danjelca
26. aug 2012

lebo dobrý muž je pre ženy tutmák a zlý prítažlivý.ved aj výskum ukázal že v období ovulácie ženy preferuju drsných mužov...takže je to od prírody

nela82
26. aug 2012

@danjelca este stastie,ze mna nikdy drsny chlapi nepritahovali...no tutmaka tiez doma nemam 😅
Ja som so svojim zivotom spokojna a dufam,ze takí budu aj moji synovia ako je moj manzel-velmi si to zelam 😵

danjelca
26. aug 2012

@nela82 no to je dobre, lebo X žien hodnotí chlapa len podla vonkajšej atraktivity, ktorá ale po príchode dietata je aj tak na vedlajšej kolaji a do popredia sa dostávaju ich nedostatky.

jabadaba
26. aug 2012

@nela82 mam doma to iste, dvoch synov a muza, ktory vydatne pomaha so vsetkym a to bez problemov. Pre mna je muzny prave tymto spravanim. Chlap co sa hra na muzske a zenske prace pre mna straca na atraktivite a nevzrusil by ma ani keby bol jediny pod slkom. Dokonca je moj muz rarita aj pre vlastneho brata, najma co sa tyka statrostlivosti o deti. Svagor len tak okale vypliestia ako jeho brat meni deckam plienky, ako im pripravuje jedlo, ako ich krmi.

A je to teda zvlastne s tym obdobim ovulacie u niektorych zien, ja som nemala nikdy potrebu obzerat sa za nejakym nadupanym, agresivne vyzerajucim testosteronom. Asi som divna. V case ovu aj mimo nej ma vzdy vzrusovali rovnake typy chlapov.

nela82
26. aug 2012

@danjelca no moj je aj atraktivny 😉 😵 Cize,aj-aj...a som spokojna.Mam to co som si vzdy priala mat..a kazda jedna si to zela..len casom akoby zabudne na to,ze nie peniaze...agresivne-muzske-spravanie je to naj do zivota..no na to prichadza kazda,casom.. 😉

trish31
26. aug 2012

@blueberry21 lebo muzi si zvykli,ze zeny im daju aj bez akejkolvek snahy.That´s it.

bets
27. aug 2012

@jabadaba presne tak.potom som aj ja divna. tym, ze som aj ja nastavena na takych muzov, tak ich mam vsade v mojom okoli. lebo to nie je len o mojom manzelovi, ale aj o priateloch. medzi nasimi priatelmi nikdy neprebieha diskusia, ako ktory manzel pomaha, venuje sa manzelke, lebo sa to povazuje za samozrejmost. vonkajsie prejavy vzajomnej lasky u tychto parov je tiez samozrejmost aj vo vyse desatrocnych manzelstvach.

jabadaba
27. aug 2012

@trish31 to si teraz vystihla! Palec hore. Je to o tom. Sak naco by sa snazili. Vsade a vzdy sa najde truba co posluzi, tak v posteli ako aj v domacnosti a to bez akychkolvek narokov.

mamkabeika
27. aug 2012

Podľa mňa je to o tom, aký vzor doma vidia deti. Napr. moja svokra videla, ako jej oco nevie ani vodu na čaj uvariť (keď bol malý ich troch mama obskakovala) a ako jej maminka všetko všetučko stíhala a bola doslova superženou 🙂 A preto má svokra tendenciu všetko rýchlo spraviť, aby kým príde muž z roboty, mala všetko porobené. Ale keď je svokor doma, je mu blbé sedieť a prizerať sa a rád pomáha. Varí, umýva riad, aj povysáva, proste nedelí robotu na ženskú a mužskú.

Ale môj drahý toho doma moc nemusel robiť. Vlastne iba ak chcel, zvyšok im maminka s ockom spravili a ešte stále bratovi aj spravia. Preto nebol moc naučený pracovať. Ale keď sme sa vzali, bolo krásne vidieť ako sa snaží otca napodobniť, ani o tom nevedel. Síce bol niekedy komický, z toľkej snahy 😅 keď to nikdy pred tým nerobil, ale naučila som ho. Podstatné bolo, že sa chcel učiť, bolo úžasné vidieť tú snahu. A teraz robí mnohé veci lepšie než ja 🙂 Až si niekedy pripadám neschopná. 😎

trish31
27. aug 2012

@jabadaba chlapi sa uz absolutne prestali snazit,ale je to nasa chyba.Pride chlapik,ocari ma,roztiahnem mu nohy v mylnom domneni ze ma automaticky bude aj milovat...Chlapi uz nelovia.A mali by.

Musime si zeny opat vazit same seba.Potom sa aj chlapi budu k nam inak chovat.

tomiholula
2. aug 2013

Nechcem byť zlá, nečítala som ani príspevky ostatných. Je to aj tým, že ženy chcú zlých chlapcov a čakajú, že pri nich sa záhadne zmenia na skvelých otcov a mužov. Lenže to sa nestane. Ja poznám veľa dobrých chlapov a čo z toho majú? nič.. buď sú nezadaní alebo im frajerky serú na hlavu. A plno žien v mojom okolí sa ide pretrhnúť za zlými chlapcami, potom vyplakávajú , že im ubližujú pritom vedeli akí sú, a keď sa ich pýtam prečo sa im nepáči ten alebo onen tak odpoveď príliš dobrý. A ďalej sa snažia o toho zlého. A to nevravím o slobodných ženách ale aj mamičkách, vydatých. Takže odpoveď na titulnú otázku? lebo ženy nevedia čo chcú...a to som žena a pritom mám tento názor..

syringa
26. aug 2013

no ja si myslim ze co je dobre pre jedneho inemu vobec nemusi vyhovovat 🙂 a kazdy z nas ci zena alebo chlap ma aj dobre vlastnosti aj zle, ak s niekym chcem zit, musim si byt vedoma aj tych zlych a dokazat ich tolerovat, respektive nesmu mi prilis vadit 😅 a neverim tomu ze normalna zena s aspon priemernym sebavedomim a sebahodnotenim si dobrovolen zoberie alkollika, gamblera, grazla..... ze sa to z nich stane je v mnohych pripadoch nasledok niecoho ineho nespokojnosti so zivotom, v partnerskom zvazku....

hankm
7. apr 2015

@babulatko a co ked sa po prichode deti zmeni aj zena?

azbestica
7. apr 2015

@liave he he aj u nas je to tak na ihriskach cez vikend iba muzi a ja kedze niekedy zvykne varit cez vikend manzel :P ja sa nemam na co stazovat ide aj na pivo aj na chatu, ale myslim ze na rodine mu zalezi

lenuliatko84
13. máj 2019

Lebo kazdy dobry chlap je uz zadany.samozrejme ja mam to stastie ze takeho mam tiez

dovozadokoca
13. máj 2019

Záleží od uhla pohľadu. Niekto vidí pohár polplny, niekto poloprázdny. Ja si skôr myslím, že naopak, čoraz menej akceptujeme takýchto chlapov a je čoraz viac tých normálnych. To, čo bolo v minulosti akceptované, už nie je (všeobecne). Ale kým sa zmení mentalita celého národa, tak to fakt trvá...

elementissa
11. aug 2019

Toto je tak feministky, úbohý príspevok že až 🤦‍♀️😅 ženy sú všade ideálne a chlapi sú nenormálni a fuj fuj... No, ženy s takýmto zmýšľanim majú vždy problém si niekoho nájsť. Kto by aj takú kravu chcel... Ja som vždy viac na strane mužov, mam taky viac mužský mozog, analytický, nelomcuju so mnou hormóny a podobne hlúposti... A tiež poznám zopár hajzlikov.. Ale väčšinu chlapov, ktorých poznám sú snaživi a laskavi, starajú sa o svoju rodinu-avšak žijú s nesprávnymi ženami - hysterkami, uvrieskanymi kozami, čo im je všetko malo, rumadzgajucimi nad svojím hrozným osudom, bez akejkoľvek emocnej, finančnej, vzťahovej gramotnosti. Proste so sliepkami žijú. A tie slepice na nich nadávajú a ja sa tým mužom nečudujem - ja byť na ich mieste, ani by som sa nevracala domov. Načo, keď je tam uskrecana, uhundrana, zanedbaná ženská, čo sa tvári, že materstvo je praca na 4 hlavne uvazky a ona už má dieťa, tak ten muž je nepodstatný a dobrý je akurát na nosenie peňazí domov 🤷‍♀️ v mnohých pároch, ktoré poznám sú tí muži naozaj utlacani podpapucnici. Môj manžel vždy vravi, že on byt na jeho mieste, tak taky preplesk by dostala, sliepka ukvakana, že by sa spamätala... A ja by som im tiež dala. Niektorým sa čudujem, že ešte nemajú milenku alebo sa z nich nestali narkomani pri takých ženách.... Des a hrôza. Takže - skôr, než obviním toho druhého, že nie je normálny (a ja si preto neviem nájsť vzťah), tak hľadám chybu v sebe. A potom sa niekto aj nájde. Ale upistanu, večne nespokojnu ženskú, ktorej vrcholom života je mať dieťa a tam to hasne, žiadny muž nechce.

majkeel
11. aug 2019

Vidis, muzi maju zase problem dnes najst taku, co dnes nie je vypocitava, leniva, co ju nepretiahlo za mlada pol mesta a necaka s vylozenymi nohami kralovstvo nebeske ...
Muzi dnes stale zarabaju, naucili sa ale aj zensku robotu, upratat, postarat sa o deti, venovat sa im a stale to nie je dost. Dnes nastavuju standardy kamaratky. Kamaratka ma muza podnikatela, pani do domacnosti, nepracuje, 3 dovolenky rocne, opise vsetko ako dokonale, problemy samozrejme nikomu nespomenie, nastavi tak "standard" vo svojej socialnej skupine a zrazu su ostatni muzi nie dost dobri.
Ludia sa maju prilis dobre a vymyslaju. Ked pridu horsie casy, spadnu tvrdo zadkom na zem, do reality.