Preferovanie jedného pohlavia svokrou. Čo mám robiť?

katecameron
18. aug 2010

ahoj baby mate v rodine negativne skusenosti s preferovanim jedneho pohlavia?v rodine mojho manzela vsetci zvyhodnuju len chlapcov dievcata im za nic nestoja ☹ co s tym.vyskytuje sa takato zlozita situacia aj vo vasej rodine v nasej svokrovci maju 5vnucat s toho 1dievca a 4chlapcov.Moja dcera je najstarsia neustale je kritizovana len zato ze je dievcatko.moja svokra este pred jej narodenim povedala ze ona nema rada dievcata.Teraz jej to patricne dava na javo furt iba chlapci,chlapci a ona chudatko nic.....ahoj chlapci...povie ked pridu deti ku nej a dcera je co ?ju nevidi jej sa nepozdravi pritom dcera starku strasne miluje je mi s toho nanic 😖

aero
18. aug 2010

tvoja svokra nech si trhne 😠
ju už nezmeníš , ale svojej malej daj o to väčšiu lásku 😵
robila by som všetko preto , aby si toho malá nevšimla - aby sa netrápila, že babka ju nemá rada
a ty bud rada, že máš dievčatko
veľa šťastia a pekný dník..... 🙂

katecameron
autor
18. aug 2010

@aero ja som stastna ze ju mam a strasne ma boli ked vidim ako dievca trpi ona je uz dost velka nato aby si to vsimala ma8rokov stale sa pyta preco ju starka nema rada tak ako M alebo M1 ☹

aero
18. aug 2010

@katecameron - tak svoke povedz, že si nepraješ , aby robila rozdiely medzi chlapcami a ňou
pretože malá si všimla, že ju nemá rada a veľmi sa trápi
ináč toto by s u babiek nemalo ani vysloviť a nieto ešťe riešiť -- fuj -- hanba jej 😠

kveta
18. aug 2010

@katecameron Ani by som tam s dcérou nechodila...

katecameron
autor
18. aug 2010

@aero asi som jej to mala povedat uz davno lenze ja som taka blba ci co ja jej to neviem povedat ja sa snazim tam radsej nechodit ona ku nam nechodi max 1do roka aj my tam chodime max na narodeniny a vianoce

dai
18. aug 2010

kate
s tymto nic podla mna nespravis... moja babka napr. mna a mojich bratov nikdy nemusela... chapem teraz ze to suviselo s tym ze mala komplikovany vztah s mojim otcom, ktory tym dost trpel... nam to nevadilo lebo zase dedo nas miloval... co osud nechcel, vacsina vnuceniec sa jej otocilo chrbtom...len my nie 😔 a mam pocit, ze teraz si to konecne aj uvedomuje - moju dceru napr. zboznuje, z mojho brata na ktoreho nemala dobre slovo cele nase detstvo totalne miluje ( jedinu ju pravidelne chodi pozerat a pomahat jej )....

Preferencie pohlavia moc nepoznam, akurat svokor ma take naznaky ( ma nasu malu a este vnuka, tak par pripomienok mal, ale ja som ho zahriakla... ) - viem ale ze moju dceru velmi miluje, sprava sa k nej krasne a nasa mala miluje jeho... takze to skor vnimam ako jesitne chlapske pripomienky, nie realne pocity ( on je prototyp jesitneho chlapa ).

kate,
im sa to vrati... co si neuvedomuju je, ze dcery sa staraju o svojich rodicov, neopustaju prarodicov... nehovorim ze je to pravidlo ale na 80% to plati... a vtedy najneskor si vacsina rodicov a prarodicov uvedomi realne vztahy.
Dcerku ty lub, ak su prejavy nejake nenavistne, skus sa s nimi porozpravat ( pripadne manzel kedze ide o jeho rodinu, ved aj jemu to musi nenormalne vadit... ) - ak s tymto spravanim neprestanu, tak k nim s dcerou nechod, hlavne ak si toto spravanie uz uvedomuje a vadi jej...

katecameron
autor
18. aug 2010

@kveta najhorsie na tom je ze ja tam chodit nechcem ale dcera ju ma rada ona to tak nevidi ako ja dcera chce chodit ku starkej aj napriek tomu ze vidi ze iba stale je nanu zle ked sa deti pobiju svokra furt vinu hodi na dceru jej mileny vnuci by to neurobili argumentuje a tym dava najavo ze to ona je navine aj ked nieje 😠 ja neviem nerozumiem tomu Mozno ked bude vacsia tak to pochopi a nebude tam chciet chodit ale ja mam pocit ze cim jej ja viac branim snazim sa ju ochranit tym ju tam viac taha 🙄 nechapem ved sama to vidi tie rozdiely Dufam ze vekom pochopi a sama tam nebude chciet chodit

aero
18. aug 2010

@katecameron - ked k nej veľmi nechodíte , - nerieš to ,- oberá ťa to o energiu
vykašli sa na to 😉

macka01
18. aug 2010

@katecameron by som svokre povedala,že keby nebolo aj dievčat,tak by jej syn asi ostal na ocot,ani vnukov by nebolo.
Je strašne úbohé,ked sa robia rozdiely,človek by mal byť vdačný za každé zdravé dieťa,vnúča,...

aero
19. aug 2010

@macka01 - súhlasím, veľmi pekne si to napísala a hlavne pravdivo.....

jolinka
20. aug 2010

katecameron

Kto ju nechce, ten si ju nezasluzi.

Tak hovori moj manzel na adresu svojich rodicov, mojich svokrovcov, ktori si oblubili jedine prve vnuca chlapca, kym dalsie 3 dievcatka, ich vnucata, sa pre nich asi ani narodit nemuseli.

Ja presne viem, ako to velmi boli, ako picha v srdci, ked niekto neznasa tvoje milovane dieta, a hlavne ak su to ti najblizsi, co by ho mali rozmaznavat uzivat si ho. Mohla by som o tom pisat knihu... 😒 Je to ubohe a primitivne a taki ludia si fakt nezasluzia vnucata, ked si na nich liecia svoje komplexu a predsudky.

Nasa starsia dcerka ich mala od malicka rada, bezala za svokrom {sorry ale titul stary otec si nezasluzi} a ten pred nou pribuchoval dvere. Nevedeli ju ani menom nazvat, len zamenami. ONA by mala dostat bitku, ona je velmi rozmaznana, drzite JU na velmi dlhej retazi... bla, bla a podobne reci.

No nic, je to smutne a pre deti ochudobnujuce ked nemaju milujucich starych rodicov, ale i tak je pre ich zivot, sebavedomie dolezitejsie ako sa ku nim spravaju rodicia. Vy ju lubite, nie je pre vas menejcenna ako dievca, a to je pre nu podstatne.

katecameron
autor
17. sep 2010

tak tak mas pravdu nezasluzia si ju o tyzden ma svokra narodeniny az manzel navrhne aby sme tam isli odmietam naco? ved ani oni neboli ked mali synovia a dcera ta ma v novembri

emilyz
28. sep 2010

katecameron povedz svokre, ze ked jej raz bude treba s prepacenim utierat zadok, tak mozno to bude len ta vnucka, ktora to spravi. Nech si nemysli, ze je nesmrtelna a raz vas nebude potrebovat.

anmazura
2. jan 2014

@emilyz To mas pravdu