Prestala som sa o seba starať

svetluska82
19. aug 2013

vcera bola na navsteve u nas moja sestra, ktorá je o 6 rokov mladsia, cize sexi 25 rocna kocka. 😀 So sestrou mame celkom dobry vztah, pokecame si naozaj o vsetkom. Ked som tak na nu kukala mimovolne, uvedomila som si,že o seba sa takmer vobec nestaram.Teda presnejsie povedane, o svoj zovnajsok, nejako som sa zanedbavala poslednu dobu cca 2 roky. Segra perfektne upravena, namalovana, nechty, proste ok. Ja v rotahanom tricku a kratasoch. 😲 Urobili sme so segrou reviziu mojich sminiek, kde s hrozou skonstatovala a musim jej dat za pravdu, ze tam nemam nic len jednu spiralu. Ostatne po zaruke a nepouzitelne. 😅 Ked si to tak spatne premietam, tak do práce sa nemalujem cca 2 roky, odkedy som sa vydala, pribrala som asi 15 kil, odkedy sa s muzom pozname- a nie je za tym tehotenstvo, syn má 11 rokov 😀 No proste som spokojna so svojim zivotom, tak som sa jednoducho zanedbavala . Vysoke podpatky som nemala hadam 100 rokov. Tak ma napadlo mile žienky, ako je to u VAS? Lebo sa ja cudujem, že moj muž si este nenasiel milenku. Idem robit raziu po drogerii a hadam mi to moje odhodlanie vydrží. Tema trosku na odlahčenie. 😀 😀

tanaalexdenis
19. aug 2013

Ja sa velmi malo malujem pretotze nemam k tomu vztah a neviem sa poriadne len taka klasika ked uz tak korektor,tiene,spirala,licka-ja som pekna aj nenamalovana 🙂 a teraz v lete sa nemalujem vooooooobec clovek je opaleny lepsie vyzera 🙂 🙂 🙂 poti sa vsetko to stecie proste n ie prirodzena krasa.

stastnevydatam
19. aug 2013

a tak super ze si si to tak uvedomiala.. ja som teraz tiez 3 rok na materskej, a ked si obcas spomeniem, ze som si nestihla dat ani pyzamo dole, prisiel mm z roboty a cudne na mna pozeral 🙂))) teraz sa snazim vzdy rano dat nejak dokopy, oblecenie, aspon spiralku a copik.. netrva to dlho ,ale mam lepsi pocit.. mam tu susedu rovesnicku, a ked ju vidim, bezdetna kocka, tak si poviem, ze nech sa potom nehanbim..
aj ked zakon schvalnosti je taky, ze vzdy som naj upravena ked nikoho nestretnem a naopak 🙂)
ale ked ideme do mesta tak si dam zalezat !!! aj ked je co stale zlepsovat..

@tanaalexdenis mas pravdu, ak nie su financie je to narocnejsie, ale vzdy v satniku najdeme nieco pekne, co odkladame na neviem kedy.. ja to neodkladam a nosim aj vo vsedny den.. nechtiky sa daju aj doma, nechodim na manikuru..neboj, s pracou sa vsetko nakopne..mozno zacni od seba, potes sa.. dopraj si aj za malo..mozno ti to zdvihne sebavedomie a potesi...

tanaalexdenis
19. aug 2013

@stastnevydatam sem tam si kupim n ieco v sekaci,ale o par dni mi je to uz male a ked sa vidim v kabinke v zrkadle tak katastrofa poviem si,ze uz daco so sebou spravim nebudem jest cokolady-sladke a po par minutach uz daco fajne tlacim do hlavy.V mojom pripade musim dajako psychyku nakopnut. A nechty na to ja by som nemala nervy si sama robit.

tanaalexdenis
19. aug 2013

Ja ked som bola na materskej a boli chlapci mali nebol problem sa dat dokopy aj v domacnosti porobit co bolo treba aj vonku vinst neviem asi som mala fakt velmi dobre deti a vedela si to vsetko zorganizovat s opaterou deti tiez nemam problem mam ich kde dat hocikedy a to je tiez velmi velke+

patkobo
19. aug 2013

@svetluska82 akoby som citala o sebe .. ja mam tiez o 10rokov mladsiu sestru, modelkovsky typ, citim sa pri nej jak skarede kacatko :( ..

stastnevydatam
19. aug 2013

@tanaalexdenis a tak to neboj, najhorsie je aj ja ked sa mam kuk v kabinke ako vyzeram.. a to nemam vela kil navyse, ale postava po porodoch je uplne ina.. a vtedy aj ja chytim depky, ze musim menej coko jest.. ale nemam pevnu volu :( snad iba vtedy ked sa dusujem v kabinke 🙂) stale zaciatok zmeny odkladam..

dai
19. aug 2013

@svetluska82 tak ja som mala chvilu taketo obdobie po narodeni mojho prveho dietata ( malinka ma teraz 6 ) - proste mi bolo strasne zle psychicky - mala som poporodnu depku, mala bola strasne narocna po porode, stale plakala , mala silny reflux etc. ... nemala osm nadvahu, kvoli psychike som do seba nic nedokazala dostat takze som isla s vahou rapidne a velmi rychlo dole... horsie bolo ze som nebola schopna nic robit - ani sa poriadne umyt, ani prezliet z pyzama, nastastie si uz nato moc nespominam ale bolo to strasne...
a ja sa tam teda nemienim uz nikdy vratit😉 cize sa o seba staram - rano je pre mna normalne ze sa umyjem a hned aj namalujem - nic velke - make up, ruz, licka a spirala - ale toto je proste zaklad a patri to u mna k rannej hygiene, takisto ako to ze si ocesem vlasy a pokial teda nestiham nejaku vaecsiu upravu tak si spravim aspon jednoduchy drdol alebo vrkoc ( mam vlasy skoro po pas takze bez toho by som nevedela fungovat )... taktiez som po mojom druhom porode dost pribrala a nastastie sa mi depresia tentokrat vyhla takze tie kilecka aj pekne drzali😉 schudnut skoro mojich 20 poporodnych kil sa mi podarilo az skoro rok po porode - neislo to len tak ako u niektorych ale bola to totalna zmena zivotospravy - zdrava strava a cvicenie....samo sa to zial vo vaecsine pripadov neschudne😉 obliekam sa pohodlne ale pekne - ja osobne mam rada saty a k nim sa hold nejake botasky nehodia, takze chodim na opaetkoch - aj na vychadzky , aj na ihrisko - to mam take pohodlne drevaky a podobne... ale inak ked idem pre malu do skolky ci kamkolvek inam tak sa obliekam pekne...
ja mam teda viac rokov ako ty ale citim sa omnoho viac sexy a podla mna vyzeram aj lepsie ako mnohe 20rocne baby🙂 s muzom som 13 rokov a aj ja chcem aby sa udrziaval, pekne obliekal, vonal etc. ... , chcem aby sme zili aktivny zivot - my aj nase deti, vdaka tomu potom aj tie postavy vyzeraju ok😉
do prace zatial nechodim, som na RD, ale viem ze ked pojdem tak sa o seba budem starat este viac🙂 hlavne co sa oblecenia tyka😉
osobne inak neverim na muzov ktorym sa nepacia upravene sexi zeny😀 akurat teda zeby boli homosexuali... jasne ze svojim zenam povedia ze su ok, ved co ine maju🙂 ale urcite by mali radsej doma upravenu spokojnu zenu ako neupravenu spokojnu zenu... a detto na muzov co sa im paci prirodzena krasa😀 vo volnom preklade su to baby s dokonalou postavou a dokonalou pletou a tvarou - samozrejme ze tieto vela sminiek ani moc carovania s oblecenim nepotrebuju ( aj ked aj tie maju mnohokrat nahy make up a pri vybere rifiel tiez stravia hodiny aby im dobre sadli😉 ) druha vec je naco je chlap zvyknuty - ak on sa chodi neupraveny, ma velky pupok a vlastne pekne zeny o neho nikdy zaujem nejavili tak asi sam nebude mat ani velke naroky na svoju zenu ☹ bez urazky teraz baby ... no a este su tu potom chlapy ktore su stale do svojich zien zalubeni🙂 tym je asi potom naozaj jedno ako vyzeraju kedze hormony robia svoje - otazka je ako dlho toto vydrzi🙂

wena
19. aug 2013

Aka mila tema 🙂

Ja sa o seba staram hlavne preto, ze mi to robi radost a super si pri tom oddychnem. Milujem ked si dam dlhu sprchu, peeling, kremovanie s masazou, urobim si nechty na nohach a na rukach.
Mam rada pekne oblecenie, takze doma nemam nic co by bolo vytahane, sprane alebo v hroznom stave. Pri triedeni skrine si tiez oddychnem, takze minimalne raz za mesiac vsetko pretriedim a co sa mi uz nepaci, tak dam prec.
Okrem toho sa snazim zdravo stravovat a cvicit, mam potom zo seba ovela lepsi pocit ked si udrziavam peknu postavu. Robim to hlavne kvoli sebe, ale chcem sa samozrejme pacit aj partnerovi.

Inak sa licim len minimalne, mam konecne peknu plet, tak make up nepouzivam vobec, len korektor ak sa mi obcas vyhodi nejaka drobna vyrazka. Davam si este farbu na licka a zvyraznim obocie, k tomu spirala a to je vsetko.

tanaalexdenis
19. aug 2013

@stastnevydatam kym sa clovek nastartuje.Ja sa tesim ked uz pojdem do roboty dufam,ze to bude coskoro lebo si myslim,ze potom schudnem 🙂

danielahamar
19. aug 2013

@libka1 ver tomu, že tam je pes zakopaný ja som bola doma 9rokov, veruže nejedno kilečko išlo hore, menší začal min. rok chodiť do školy a mne zišlo do dnešného dňa ani neviem ako 15kg, takže zas sa cítim byť krajšia a sexi, aj ked niekedy mám dni, že sa ani neučešem, mám pocit, že mám 100kg a som hrozná vo všetkých smeroch😅 , som športový typ, ale tento rok som začala viac šaty a sukne, na vysoké topánky sa necítim a ani nemám kde nosiť, malovať sa malujem sem tam /nikdy som sa nejako nemalovala/, vlasy som dala pred cca 2t z blond na tmavé hnedé 😀 mám dni, ked mám rada extrém 😉 a či som spokojná? nie nie som 😀 ale však som žena, tak sa netreba čudovať

svetluska82
autor
19. aug 2013

@tanaalexdenis moja, ja sa startujem uz hooodne dlho a ani robota ma nenakopla. Hadam to nejako zmenim 😒

monika15
19. aug 2013

no neviem.... ja mam maleho a 100% sa mu venujem 🙂 sminky , nechty a take veci... no mi nejako neni vobec podstane ;)))))

stellamaris
19. aug 2013

ja sa o seba tiez staram,nechodim vo vytahanych veciach,obliekam sa pohodlne,lakujem si nechty,obcas sa nalicim,inak pouzivam denne ruz alebo lesk na pery.......popri malom mam cas aj na domaci wellness program,vonavy kupel ,pletova maska a tak🙂
ale poznam maminy,ktore sa dnom porodu prestali uplne o svoj zovnajsok starat a potom sa cuduju,ze ja dobre vyzeram 😀 pritom som na syna do vecera sama a 2x tyzdenne pracujem a mam aj cas na seba.

svetluska82
autor
19. aug 2013

@stellamaris no tak klobuk dolu, akot o pekne stihas 🙂 Mas moj obdiv.........

stellamaris
19. aug 2013

@svetluska82 dakujem pekne 😉 aj manzel ma obdivuje,ze vsetko stiham a staram sa o seba 😉

sashabb
19. aug 2013

@stellamaris
@svetluska82

Ono je to najskôr asi o povahe danej ženy. Ja som opätky nosila aj ku kočíku, výhoda bola, že som do košíka dala napr. žabky a keď ma boleli nohy, alebo som potrebovala behať po malom, som sa prezula 😀
Tiež mi bolo povedané, že "bože ty ani nevyzeráš, že by si mala dieťa" ... nuž, nezostala zo mňa "tetula" ako vídavam moje rovesníčky, či spolužiačky 😒

mamainprogress
19. aug 2013

Ach jaj dobra tema a doverne znama vsetkym mamam, niektorym viac inym menej, ale kazda z nas pozna to, ako je zrazu tazsie urobit si sa seba cas. Ja nemam kde nechat syna takze cvicenie nie je mozne a o 8 vecer ked zaspi to sa vtedy pustam do upratovania, skladania pradla a zehlenia. Zaujimalo by ma ako to riesite vy mamy ktore nemate pri sebe babky. Babysitterka?
Tak rada by som si zasla na kozmetiku, pedikuru(moje nohy vyzeraju ako keby som robila orientacny beh na 100km bosa, to aj vase?), ku kadernicke ale proste neviem kedy.
Co sa tyka obliekania tak dospela som k nazoru ze pekne veci nebudem odkladat na neurcito a nebudem si delit satnik na bezne a slavnostne veci ale obliekam si aj tie kusky co som nosila predtym do prace, citim sa tak aspon trochu lepsie nez vo flakatom tricku na doma. Koniec koncov vsetko su to len handry ktore potom pojdu do kosa, a aspon budem mat dovod kupit si nove.

dejnas
19. aug 2013

ja mám 2 drobčekov a tiež sa im 100% venujem... základná hygiena, ľahký mejkap a úprava vlasov - stihnem počas 10 minút, keď drobci raňajkujú.... pedikúra, manikúra - to zas robím po večeroch - keď sú už uložení v posteli... vlasy mám dlhšie, žiaden náročný účes a 2 - 3 ročne skočím na melír.... častejšie netreba, odrastený melír nebije tak veľmi do očí ako farbené odrastené končeky.... nemám pocit, že by som starostlivosťou o svoj zovňajšok trávila príliš veľa času, či - že by to bolo na úkor mojich detí (starostlivosti o nich)
mm si také veci na ženách všíma (teda v živote mi nikdy nepovedal, aby som už šla napr. ku kaderníčke a pod.), ale keď napr. dostanem pochvalu, ako dobre vyzerám a starám sa o seba napriek tomu, že som na materskej s dvoma drobcami - až "narastie" od pýchy 😀
a samozrejme platí to aj naopak, mm sa tiež stará o svoj zovňajšok, pravidelne športuje (denne behá, či bicykluje - finančne úplne nenáročné).... a tiež mi lichotí, ak sa o ňom ženy vyjadria, že je "seksiiiiii" 😉

monciky
19. aug 2013

nie som zatial matka dietata, ale zijem vo vela rocnom manzelstve, neviem si predstavit zivot bez toho, aby som nebola upravena, vlasy si musim umyt kazdy druhy den, teraz v lete to bolo aj kazdy den, kadernicke chodim pravidelne kazdy mesiac na melir a strih, raz za tyzden si spravim manikuru, upravu obocia, masku na tvar, nosila som aj gelove nechty ale s nimi sa mi zle drhli hrnce a plechy, tak uz tie nechty nemam🙂 a podobne a popri tom stiham celu domacnost, starostlivost o dom, nakupy, starostlivost o dvoch psov a podobne...., tak som to videla u svojej mamy, tak to robim aj ja, moja mama vyzerala vzdy dobre a upravene aj ked mala dve deti a nikdy nam nic nechybalo a tiez sa na maminu pozerali, ze ta doma asi nic nerobi, len sa finti🙂 a ona pritom stihala vsetko...
ja chapem to, ze ak je mamicka na materskej a dietatko ma nejaky problem, reflux, nespavost a podobne, ale starostlivost o seba nezaberie tolko casu, ked sa to robi pravidelne...
malujem sa vzdy ked idem von, ci na nakup alebo do prace, ale zase to neprehanam, neznasam makeup na tvari, tak nosim len tien, spirali, licka- take bezne licenie, ak niekde ideme, tak si dam na sebe viac zalezat, vlasy si zvyknem natocit na suche natacky po sprche, kym sa namalujem, to staci, potom len precesem, nalakujem a je to....
neviem si predstavit, ze ak dojde moj muz domov, najde doma strasidlo v pyzame, s mastnymi vlasmi a podobne, nechcem nikoho urazit, ale vsak to je zabijak vztahu..., jasne, ze nie vzdy sa nam moze chciet byt upravene, napr. ja ked som chora alebo tak, tak z pyzama nevyleziem, periny prevlakam zo spalne do obyvacky a podobne,
nemozeme sa cudovat, ked sa potom chlapi otacaju za tymi spagetami na opatkoch, ak doma caka "teta" co vyzera starsie ako jej vlastna mama...
moj manzel mi tiez povie, ze on si nepotrpi, aby som sa o seba starala a podobne, ale keby som to nerobila, bolo by to o inom, kolkokrat mi ukaze na ulici nejaku pani, co je neupravena, alebo oblecena tak, ze sa zrejme v zrkadle nevidela..., ja nemam modelkovsku postavu, mam kila navyse, chcem sa ich zbavit, ale aj tak moze byt clovek upraveny, ked som bola pubertacka, nosila som strasne dlhe tricka, len aby mi zakryli zadok a podobne, ked sa na to pozriem dnes, vidim, ako som vtedy vyzerala, ze som opticky vyzerala este tucnejsia a nikoho som nikdy nepocuvala...
@svetluska82 drzim Ti palce, ked si sa uz nakopla, pokracuj v tom dalej a ked zbadas v drogerii nejaku dobru vychytavku, tak sem napis🙂

nenullienka
19. aug 2013

@svetluska82 ahoj ja som zase človek, ktorý ja so sebou stále nespokojný. Chodím 5 - 7 x do týždňa (večer) behať aspoň 5 km ( ako sa mi dá a hlavne chce 😀). Pravidelne cvičím brušáky, mám rotanu a ešte si chcem zaobstarať lavičku na cvičenie brucha. Manžel ma v tom podporuje. Ja sa proste strašne zle cítim, keď mám kilečko navyše. Ale to je moja choroba. Pravidelne chodím na nechty, ku kaderníčke. Proste som si povedala, že nefajčím, po krčmách sa nevláčim tak si aspoň takto doprajem. Ja som začala behať pred 2 rokmi a veeeeľmi ma to chytilo. Je to super relax. Síce ma najskôr po dedine ohovárali či mi nešibe a teraz stretávam polku dediny ako chodia behať aj mamičky. Manžel s dieťaťom na bicykli a ona popri nich uteká. No a syn už vie, že mamka ide trénovať 😀

angua27
19. aug 2013

@mamainprogress, ja som bez chlapa, aj keď starých rodičov mám k dispozícii, ale snažím sa to nezneužívať. raz-dvakrát do týždňa sa večer nevenujem domácnosti, ale sebe. manikúra, pedikúra, vytrhanie obočka, alebo len knižka, vaňa, vyložené nohy.
a kaderníctva, kozmetiky, maséry majú otvorené aj v soboty doobeda napríklad. a to sa podľa mňa dá dohodnúť s chlapom (ak nejakého doma máš), že na hoďku - dve dieťa postráži. veď to nie je každý týždeň. 😉

stellamaris
19. aug 2013

@mamainprogress ja nemam ani babku ani babysitterku,manzel chodi vecer z prace a potom pomoze 🙂 Maleho beriem vsade so sebou,na pedikuru,k zubarovi,na nakupy,...vsade,kde sa da.Kamaratke som ho zverila opatrovat iba jediny raz,nebolo vhodne ho brat na sud 😖 Cvicim doma,ked sa maly hra,jogu cvicim,ked spinka......Ked vyjdeme na prechadzku s kocikom,prejdeme niekolko kilometrov..Mam vyhodu,ze moj syn je pohodove dieta,verim,ze mamicky s urevanymi alebo neposednymi detmi to nemaju lahke.......

mamainprogress
19. aug 2013

@stellamaris aj ja skusam cvicit doma ale moj maly ma z toho srandu a hned ku mne pribehne a vesia sa po mne, lozi po mne... Mozno ked este trosku podrastie. Doma som vedela cvicit dokedy mal asi 10m, potom zacal chodit a uz mi nedovoli. Ma 14m.

stellamaris
19. aug 2013

@mamainprogress ja mam rocneho syna,on ma pozoruje sice,ale nelozi po mne 😀 nastastie sa pohra väcsinou sam,ma vela hraciek a rad pozera telku,ale snad pocvicis,ked maly podrastie. 😉

sssimi
19. aug 2013

@mamainprogress ja mám doma to isté a bohužiaľ 4 ročná to praktizuje od svojho roka a k nej sa teraz pridala ďalšia, tak som začala radšej behávať keď pride mm z práce.

juliana77
19. aug 2013

@svetluska82 Nechcem byť sarkastická, ale ak by som toto čítala ako príspevok mojej dcéry tak by som na tú poznámku, že proste som spokojná so svojím životom tak ako je zareagovala, že to nie je spokojnosť ale pohodlnosť. A na dotaz , že čudujem sa, že môj muž ešte nemá milenku, by som sa jej len spýtala, či si tým je istá. 🙂 🙂

svetluska82
autor
19. aug 2013

@juliana77 no myslim, že nema, neviem kde by ju stihal, ale 100 percentne to netvrdim....Ano a som pohodlna.....mozno leniva

sakura77
19. aug 2013

vsetko sa da len treba chciet 😉
ja tiez nechcem mat z muza spusteneho neupraveneho pupkaca a to iste neurobim ani ja jemu.. 😉
10 minut na nejaky make up ,alebo upravu sa urcite najde,vyžierat po veceroch tiez nikoho nik nenuti s pistolou pri hlavne,obliec pekne sa da aj za par šupov..je to len o lenivosti a pohodlnosti a take vyhovorky ze ved muzovi sa pacim aj taka...pochybujem,ak si bral peknu upravenu stihlu zienku ,ze zrazu je nadseny z neupravenej tety co unho sedi doma v obyvacke pri telke 🙂 😉

libka1
19. aug 2013

@danielahamar no aj to je prvy krok ze som toho psa nasla 😀 teraz uz len nejak nastartovat riesenie 😀 a to je teda vacsi problem... 😅

digysa
19. aug 2013

@mamainprogress ja to mam podobne ako @stellamaris , cize ani babysitterka, ani stari rodicia......Manzel sa dokaze o deti postarat.
Ale deti zasadne na taketo cinnosti so sebou neberiem- su uz starsie a hlavne by asi zomreli od nudy.
Dost vyuzivam aj mimoskolske kruzky po skole. Ked su decka na tenise, ja si idem nakupit. Ked je dcera na tanecnej, tak ja idem na nechty a pod...

Ja az taky problem o starostlivost nemam..rada sa upravujem, ale prave som dnes rano zistila, ze mam asi 8 parov topanok pokaznych- nejako som zlenivela, co sa tyka obuvi...uz dlho som si nic nove nekupila a dnes som si nemala co obut- vsetky podpadky pokazene... Tak dnes mam kufor plny topanok a idu do opravy!