Prestala som sa o seba starať

svetluska82
19. aug 2013

vcera bola na navsteve u nas moja sestra, ktorá je o 6 rokov mladsia, cize sexi 25 rocna kocka. 😀 So sestrou mame celkom dobry vztah, pokecame si naozaj o vsetkom. Ked som tak na nu kukala mimovolne, uvedomila som si,že o seba sa takmer vobec nestaram.Teda presnejsie povedane, o svoj zovnajsok, nejako som sa zanedbavala poslednu dobu cca 2 roky. Segra perfektne upravena, namalovana, nechty, proste ok. Ja v rotahanom tricku a kratasoch. 😲 Urobili sme so segrou reviziu mojich sminiek, kde s hrozou skonstatovala a musim jej dat za pravdu, ze tam nemam nic len jednu spiralu. Ostatne po zaruke a nepouzitelne. 😅 Ked si to tak spatne premietam, tak do práce sa nemalujem cca 2 roky, odkedy som sa vydala, pribrala som asi 15 kil, odkedy sa s muzom pozname- a nie je za tym tehotenstvo, syn má 11 rokov 😀 No proste som spokojna so svojim zivotom, tak som sa jednoducho zanedbavala . Vysoke podpatky som nemala hadam 100 rokov. Tak ma napadlo mile žienky, ako je to u VAS? Lebo sa ja cudujem, že moj muž si este nenasiel milenku. Idem robit raziu po drogerii a hadam mi to moje odhodlanie vydrží. Tema trosku na odlahčenie. 😀 😀

leyah
6. sep 2013

Naozaj dobrá a zaujímavá téma, aj keď priznávam, že som to neprečítala všetko. Ale moja skúsenosť je taká, že vídavam skôr maminy, ktoré sú perfektne upravené ( make-up, vlasy), v značkovom oblečení, deti v drahších kočíkoch.
Ja sa síce snažím upraviť, keď ideme na prechádzku, alebo do obchodu, váhu mám ešte nižšiu ako pred tehotenstvom, no ale aj tak sa popri nich cítim ako nejaká šuchta ( ale to bude asi o mojej zníženej sebadôvere).

janinna11
8. sep 2013

@svetluska82
Ja mam tiez na sebe doma casto teplaky, pripadne klasiku- 3/4elastaky a tricko, najlepsie roztahane, lebo sa da pohodlne v nom nadojcit. No nemyslim si, ze som sa prestala o seba starat. Az na tie nechty, ktore nestiham malovat ( hlavne ze stiham oostrihat 😀) a obcas mastnejsie vlasy, ale kazda z nas vie, ze umytie vlasov co to trva, sampon, maska, kondicioner, potom olejcek na konceky... No snazim sa rano si vzdy aspon 15min si privstat a umyt sa a namalovat a nieco urobit s vlasmi, sama sa totiz tak lepsie citim, ked sa v priebwhu dna pozriem do zrkalda, pripadne sa vidim v odraze vo vyklade v obchode. Povedzme si pravdu, radsej cista a upravena v teplakoch a rozgajdanom tricku ( AJ TO JE DNES SEXY A IN) Ako spinava s kruhami pod ocami a sexi pradielku... 😀😀😀

mecenga
8. sep 2013

@leyah ja tak tiež neboj. Tie in mamičky, je mi na grc....

mirage
8. sep 2013

@mecenga Preco na grc? To ze sa upravim, ano, mam vlasy od kadernicky bud vyzehlene, alebo velke vlny, mam pekne nechty, som vkusne a dobre oblecena a mam dobry kocik, nie ultramodernu vychytavku, ale ani polsky tank. Niekedy baleriny, niekedy saty a opatky. A dufam ze pocit na zvracanie nevzbudzujem 🙂

seraa
16. sep 2013

@janinna11
myslim ze ma kazdy inu predstavu co ej IN co je sexy
rozgajdane tricko a elastaky nebudu nidky in a ani sexy
mozes to nazvat ok, pekne, alebo smpaticke ale nie in a sexy.. sorry..

seraa
16. sep 2013

@mecenga

na grc?
tak bude problem niekde inde... a zaludok to nie je..

janinna11
16. sep 2013

@seraa myslela som pohodove teplaky a velke tricko, spadnute na jednom ramene a ked to ma upravena zena, je to taky - vola sa to nedbaly styl, vyzera to podla mna na zene sexy, ale treba to tiez vediet nosit. Je tiez pravdou, ze kazdemu sa paci nieco ine, takze je pochopitelne, ze mas iny nazor...

tomiholula
18. sep 2013

@mecenga nechcem byť zlá ale nazvime to spravne, nie na grc ale závisť.. to , že sa o seba starajú , neznamená , že sú zlé matky..v mojom okolí je takých viac, a pekne sa starajú o deti, a to že si vedia zadeliť čas aj na seba je podľa mňa super a určite nie na grc. Iba toľko 🙂

mecenga
18. sep 2013

no tie babenky čo sa o nich bavíme resektíve, čo poznám ja tak tie sa skôr starajú sami o seba ako o tie svoje detičky. Tak to beriem ja s môjho podľadu. Je to môj názor na ne. Určite sa aj ja upravím ale moje dieťa je pre mňa prvoradé ako vlasy a cool oblečko ktoré zhánajú po obchodoch a deti im plačú v kočíkoch. Aj tak detičkám je jedno čo má mama na sebe, alebo na hlave.

katka_halabalka
18. sep 2013

Ja som takúto tragédiu sama so sebou zažila pri prvom dieťati a nikdy viac. Teraz som zase na materskej a nedovolím sama sebe, aby som vyliezla von neupravená a strapatá v teplákoch. Možno je to aj tým, že v robote som musela nosiť uniformu tak si to teraz vychutnávam, stále kombinujem rôzne farby, strihy a doplnky a aj môj manžel vyzerá celkom šťastne, že doma nemá strašiaka. A nemyslím si, že preto že sa neprejedám, nie som strapatá a neupravená som zlá matka, len si viem zadeliť čas a ráno si radšej vstanem o 20 min skorej aby som sa stihla upraviť. Inak ak mi niekto povie, že je to nedostatkom času tak mu neuverím. Mám 2 malé deti, vlastnú domácnosť a muža vkuse v robote, a bez problémov, stíham deti, upratovanie, varenie, líčenie a ešte si stihnem aj prečítať knihu, chce som len lepší management a chuť do života.

victory1
19. sep 2013

Mozno to treba brat tak, ze som zena a stala som sa AJ matkou. A to neznamena, ze zenou som prestala byt a obmedzila som sa na "funkcie" ako automat na mlieko, kucharku, upratovacku, zdravotnu sestru, vychovavatelku...a co ja viem, co este. V prvom rade som zena a ako zena chcem byt spokojna sama so sebou..a dobre viem, ze ked je spokojna a vyrovnana mamina, tak je spokojne aj dietatko..o manzelovi ani nehovorim.
A ked sa citim vnutorne dobre /nie len pohodlne!/ nenalicena vo vytahanych teplakoch, tak kde je problem? ...aj ked osobne taku zenu nepoznam. A pokial mi to nevyhovuje a chcem sa pacit sebe a okoliu /pretoze potom som vyrovnana a sebavedoma/, tak treba s tym nieco spravit...treba si najst cas na seba /aj na tie obchody, kadernicky...a ranajsiu stvrthodinku s make - upom/ aj popri stepovani okolo deti a domacnosti.

valy
19. sep 2013

podla mna aj deti od urciteho veku vnimaju vzhlad svojej mamy v porovnani s inymi maminami, takze aj kvoli nim sa treba trochu snazit

seraa
4. okt 2013

@mecenga

ja si to nemyslim, vidim aj mamicky neupravene a deti im placu
a hadzu sa o zem

vanga223
4. okt 2013

@mummy01 Never tomu, ze to nema efekt. Tvoj manzel si urcite vsimne zmenu, ktora ho ako kazdeho muza potesi. Nemusis si robit tazku hlavu s kil naviac, aj tie sa daju s noblesou nosit a uvidis, aka budes spokojna. Velakrat vidiet, ze mlade mamicky vyzeraju horsie ako babky, ktore sa o seba viac staraju.