Pri hypotéke mi posielajú na účet peniaze. Prečo?

claudii
24. aug 2015

Dobre ranko pri vybere hypoteky na byt zo statnym prispevkom pre mladych mi poslu naspet na ucet niejake peniaze?myslim statny prispevok?alebo ako to funguje..vypocitali nam splatku na 180eur a z toho dostanem na ucet spet od statu ten prispevok kazdy mesiac?alebo ako to funguje??

maslenka47
24. aug 2015

Jasne, este ti nakoniec budu platit, ze si si hypoketku zobrala. No co myslis, ako to je s tym bonusom? Ja by som povedala, ze je zapocitany v tej splatke. 😲

iconka
24. aug 2015

Niektora banka si to odpocitava hned zo splatky a ina banka to ma tak ako ty pises. Najskor zaplatis celu splatku ako keby si mala hypo bez prispevku a k urcitemu datumu ti banka posiela ten prispevok spat na ucet (kazdy mesiac). Neviem, preco to tak robia, ale robia.

labajka
24. aug 2015

no je to tak, nam to tiež tak vyšlo, len sa pozri hlavne na úroky, ktoré sú pri platbe štátneho príspevku pre mladých, my sme najskôr do toho chceli ísť a potom ked sme kukli na ten úrok..............no a že pomoc mladým........ved to bolo o polovicu väčší úrok ako pri obyč hypotéke. Toľko moja skúsenosť

lucy125
24. aug 2015

Ahoj,my mame tiež hypo pre mladých.A zaplatim prislušnu sumu 18teho v mesiaci a 24teho v mesiaci mi vracaju štatny prispevok.Niečo štat,niečo banka. Mame to tak 5r,že nam budu takto vracat,ale za ten čas nemožeš ani refinancovat hypoteku,čiže ani ju preniest ani navyšit,ani nič,lebo by si musela vratit všetky prispevky čo ti dovtedy oni vratili.Až po tých 5tich rokoch možeš s hypo robit čo chceš,navyšit,preniset do inej banky a spol.Nam konči hypo pre mladých,tých 5rokov koncom roka 2016.A dokonca sme mali 3r fix a v decembri min.roku nam o 22€ znižili splatku a +z tej zniženej splatky nam stale spat vracaju peniaze.

pan_dokonaly
24. aug 2015

Precitaj si prosim toto: http://www.slavomirmolnar.sk/2015/07/19/preco-n...

aj ked uz je to asi jedno, kedze hypoteku uz si zobrala.

piacere
24. aug 2015

@maslenka47 niekedy je lepšie zahryznúť si do jazyka a klepnúť po prstoch, než napíšeš jedovatý príspevok 🙂 My máme hypo pre mladých z ČSOBčky a tam to funguje presne tak, ako píše zakladateľka otázky.... K príslušnému dátumu nám stiahnú z účtu plnú sumu a následne na to nám za pár dní nabehne na účet príspevok....

lucka1987
24. aug 2015

@maslenka47 my to mame rovnako ako zakladatelka otazky... kazdy mesiac nam stiahnu uver a o mesiac neskor nam vracaju cca 90 € ( teda statny prispevok )

mirka17
2. sep 2015

lucy125 príspevok pre mladých je síce na 5 rokov, ale refinancovať môžeš už po 4 rokoch, len pre info. nemusíš čakať 5 rokov.

monya13
8. mar 2017

Splatka hypoteky mi odide sama z uctu alebo mudim urobit trvaly prikaz?dakujem za info

aduskatt
8. mar 2017

@monya13 odchádza "sama"🙂)

monya13
8. mar 2017

@aduskatt vdaka...lebo v splatkovom kalendari je naplanovane az v aprili ale pre istotu som chcela vediet ci si nemam nahou zadat TP....vdaka za info...ste zlata

aduskatt
8. mar 2017

@monya13 nie, netreba, to si porieši banka🙂))) no ak si dostala peniaze teraz, tak prvá splátka odíde v apríli.....

monya13
8. mar 2017

Nabehli este vo februari..koncom februara...ale v splatkovom je februarova 0€ a takisto aj v marci 0€...az v aprili je dana aj suma....adi mali nejaku akciu so zaciatkom splacania😂

aduskatt
8. mar 2017

@monya13 🙂 je to tak v poriadku🙂