Priateľ hrá stále hry

895526
4. nov 2017

Mamicky prosim o radu... Som uz zufala s otca mojich 2 deti. Stale sa hra hru a kasle na deti uz som sa ho pytala ze ci aspon cez vikend sa moze venovat rodine , ale nic ... Som z neho nestastna ... Mal niekto podobny problem? Dakujem

stella2x
6. nov 2017

Od kedy poznam svoho manzela hra sa stale. Tiez je ITckar a sedi za PC v praci aj doma a ma jednu hru, ktora sa da hrat aj cez telefon. Mame uz malu dcerku. Ale nikdy som mu to nevycitala, je to jeho sposob odreagovania. Niekedy hra aj do 2 v noci. Ak mi to niekedy vadi, tak len preto, ze ma zobudi ked ide do postele. Vobec mi nevadi, ze hra. Ved ja za neho vstavat rano nebudem. Aky je rozdiel medzi tym, ze by sme vecer sedeli pred televizorom a spolu pozerali, alebo tym, ze ja lenzim pri nom citam si, alebo robim to, co ma bavi a on je za pc? Tiez sa pri tom velmi sustredi a nerozpravame sa, ale vsetko podstatne si povieme predtym. Alebo niekedy mame vecer kedy sa nehra a venujeme sa len sebe, alebo pozerame spolu film, alebo ideme spat. Su aj take situacie kedy ja sa venujem dcere a on sa hra, tiez mi to nevadi, pretoze mam dcerinu plnu pozornost, nemusim sa s nikym delit. Mame to taktiez rozdelene, manzel vzdy dceru okupe, kazdy vecer, tiez su dni kedy je len s nami, hlavne ked ideme na vylet, ale neviem preco vobec nepotrebujem aby mi manzel napriklad cez vikend chodil stale za patami. Ak si predstavim, co by mal robit na miesto hier nic mi nenapadne jedine tak pokosit travu, ale realne aj keby tie hry nehral asi by som od neho nechcela aby pral alebo zehlil. A hlavne je stale lepsie ked vam manzel sedi doma za PC, ako by bol niekde v krcme, alebo mimo domu. Tiez nerozumiem tomu, ze zeny maju tendencie svoje deti muzom odovzdavat po prichode z prace. Preco tak nasilne, tu mas staraj sa, lebo ja som s nim/s nou bola cely den. Neviem preco ale u nas este nezaznela veta teraz sa o nu staraj ty, lebo ja som s nou bola cely den. Vzdy to pride nejako prirodzene, ze si ju vezme a idu spolu nieco robit, alebo nevezme a je jednoducho pri mne. Moje odporucanie je neriesit.

nightrover
6. nov 2017

@stella2x Tak ale kazdy to mame nejako, ze ano? 🙂 To ze vam to takto doma funguje, neznamena, ze aj ostatnym. Baba by tu asi nepisala, keby s tym bola ok a keby to hranie nebolo na ukor niecoho. Aj ked rozumiem, co pises, lebo posledne 2 hodiny tiez sedim s mojim na gauci, on hra playko a ja cumim do mobilu. Ale predtym vyvencil psy, pripravil ranajky, vyvesal pracku, povysaval cely byt a urobil poriadok a to bez toho, aby som mu nieco ja povedala. A viem, ze keby som chcela, aby sa mi venoval, tak to v sekunde vypne. Ale mne staci, ze sme pri sebe a rozpravat sa mozeme aj popri tom. Za chvilu pojde do prace a bude oddychnuty a odreagovany, ale zaroven viem, ze doma je porobene a ze ked sa o tyzden narodi maly, tak ze tato na playko zabudne a bude sa na 100% venovat nam a chodu domacnosti. Ak by namiesto toho mal sediet pri playku a ja by som ho musela prosit, aby urobil toto alebo hento a onby hundral alebo ignoroval, povazovala by som to za obrovsky problem. Nuz, len veci nie su ciernobiele a to ze niekto to ma nejako a funguje to, neznamena, ze vsetci ostatni to maju tiez tak 🙂

895526
autor
7. nov 2017

No takze takto. Nejsom na materskej som pracujuca matka dvoch deti . A plne chapem,ked sa chce moj priatel zahrat,odreagovat nezakazujem mu to... Len som ho uz neviem kolko krat prosila aby ked ma viac casu nakolko pracujem aj ja mi doma s niecim pomohol,zahral sa s detmi atd a nie kazdy bozi den vikendy to hral... Deti ho strasne maju radi ale tiez vidia ze ten cas travi radsej stou hrou ako snimi. Nikdy mu nezakazujem ist s priatelmi von alebo mat cas len pre seba nikdy... V podstate on ma dost casu sam pre seba . Ma vsetko co chce si kupi nejsme financne natom zle ale vidim ze asi sa radsej zahra ako by nieco podnikol s rodinou a ani moje prosenie aby to aspon jeden den nehral mi nepomohlo , ked som sa ho spytala ze keby nehral aspon jeden den mi nato odpovedal ze on si tam musi nejake truhlice otvarat tam ide o cas ... Normalne som nevedela co uz nato povedat..

lindusss2016
7. nov 2017

@895526
Uf, tak to ti verim, ze ti prekaza. Aby boli truhlice dolezitejsie ako realny zivot, to by ma nasralo. A odreagovanie je jedna vec, ale ked niwkto musi byt odreagovany nonstop, to nie je normalne a tak sa zit neda.
Bohuzial ti neviem poradit, ako mu s tou zavislostou pomoct, ak nechce sam, ty nic nezmozes 😔

michal3691
7. nov 2017

to je problem ked chlapi chcu zensku ale zaroven zit po svojom 🙂 to nevedia ze sloboda konci a zenaty znamena pod vplyvom zeny ziadne osobne volno iba plnenie narokov zien ach jaj 🙂

895526
autor
7. nov 2017

🙉

maykaaa1122
7. nov 2017

to je unik pred realitou..nie je to od neho pekne..mali by ste sa porozpravat, co sa mu nepaci na vasom vztahu..vsetko sa da riesit..🙂

mala_hobitka
9. nov 2017

@895526 U závislostí funguje iba ultimátum, buď alebo. Buď prestaneš a nájdeš si pomoc alebo odchádzam/prídeš o robotu/prídeš o rodinu atď. Závislý musí v prvom rade priznať že má problém a byť motivovaný ho riešiť. Pokiaľ tvoj muž hrá každý jeden deň a každú voľnú chvíľu tak je ťažko závislý a bude potrebovať odbornú pomoc.

bleee
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
895526
autor
13. nov 2017

@bleee presne takto je to aj u nas ... Uz aj na deti krici ked len povedia slovo tati tak hned je nervozny a uz to ide..

anna524
28. dec 2021

hranie hier je normalne ja mam odohranich stovki hodin