Priateľ je upnutý na mamu

wildria
25. dec 2023

Baby ahojte, potrebujem sa niečo spýtať...viete môj priateľ je dosť upnuty na mamu, ale až tak že mi to začína fakt vadiť. Vždy bol a vždy mi to vadilo, ale možno si to len viac všímam neviem..skrátka mi už s týmto ide poriadne na nervy.. ja som na sviatky u mojich rodičov, on dnes šiel domov (bývame spolu) a práve som sa dozvedela, že si zavolal mamu s jeho bratom ku nám prespať. Prišlo mi to neskutočne divné..ja neviem má 27 rokov, ja mám 25..a príde mi fakt divné keď si pomaly 30 ročný chlap ide volať na prespávacku rodinu. Možno keby sme mali hosťovsku izbu, posteľ na vyše alebo tak..ale nemáme, vraj spia na gauči...ide o to aby som vám vysvetlila dôvod prečo mi to prekáža. Poprvé, príde mi to ako také narušenie súkromia, ani sa má nespýtal, on to berie ako srandu. Ďalej...ja nepoviem keby jeho rodina bývalá ďaleko, alebo sa videli len málokedy, lenže oni bývajú hneď vo vedľajšej dedine, 5 minút od nás. Priateľ je s nimi niekoľkokrát denne v kontakte. V kuse si volajú za každú blbosť, stále video chaty..proste nonstoooop a mne už to ide na nervy. ( Jeho rodina je veľmi hlučná )keď som doma a vidím jak pobehuje po celom byte čo s nimi telefonuje, riešia úplne voloviny a tie ich konverzácie..to jak keby ste deti v škole počúvali. A to že ku máme chodí každý deň to ani nehovorím...preto mi to vadí lebo v kuse ku nim chodí, nepočujem nič iné doma len ako spolu volajú a ešte si ich zavolá k nám prespať, aspoň keby sa spýtal ja neviem...hlavne mi príde že nedokáže byť chvíľu sám. Ako náhle sa ocitne čo i len deň bezomna tak ma bombarduje správami a volania mi, ja už veľakrát ani nedvíham lebo chcem mať pokoj. On je zvyknutý že si volajú stále a myslí si že mňa to tiež baví a chce sa mi ako im. Nevie rešpektovať a chápať že mňa to napr otravuje. Ďalej dosť sa v poslednej dobe hádame, vzťah je na rozpadnuté. Šla som na Vianoce ku mojim rodičom s tým že on nech príde až na druhý deň. Nie, silou mocou chcel prísť k n večer ešte. Strašne sa ku nám hrabal a napr mňa ku nim nikdy nezavolá.dnes od nás odišiel že ho mama potom späť privezie...samozrejme šiel hneď ku nej. Ja som si strávila deň po svojom pričom má stále rušil, volal písal atď..potom prišiel pred vchod nech ma chvíľu vybehnem, ku nám už nechcel ísť, veľmi sa nudil nevedel či má ísť domov či kam..ale k nám nechcel...tak som mu povedala fajn choď teda domov ale večer sa neopovaz mi volať že chces aj tak prísť, vravela som mu to s vtipom, ale zároveň som to myslela vážne, chcela som mať už aj ja kľud nie aby pobehoval hore dole, prídem, neprídem...tak že ide teda späť ku máme...potom mi volal a písal že chce zase prísť k nám ale to už som mu nedvíhala. Už bol večer a ja už som mala svoju pohodu..a potom mi napísal že oni spia u nás.. príde mi niekedy ako taký zúfalé ktorý nevie byť ani za boha na chvíľu sám, stále potrebuje niekoho mať pri sebe a už mi to ide krkom, má skoro 30 rokov...baby prosím vás príde to čudné iba mne???? Preháňam alebo čo si vy myslíte? Mne sa to nepáči...

mandarinka555
26. dec 2023

@wildria Mne keby syn volal každý deň niekoľko krát, tak ho ovalím lopatou a viac už nezavolá🙈

alickapusinka
26. dec 2023

Byt v ktorom bývate je či tvoj či jeho. Ja by som taký vzťah ukončila evidentné máš všetkého dosť. Bude sa to zhoršovať. Skonči to pokiaľ dieťa nemáte. Vždy je možnosť odisť sama ako už s dieťaťom.

cacianka
26. dec 2023

Ale jemu nevysvetlíš , ani keby si nakreslila.
Ty nie si jeho matka, čo učí a vychováva male dieťa.
Nie si bachar ani riaditeľ.
Ty si zaslúžia normálneho chlapa s hodnotami a výchovou už za sebou

wildria
autor
29. dec 2023

@kristinka92 boze ta predstava ma vydesila 🫣

wildria
autor
29. dec 2023

@cacianka dakujem ♥️

wildria
autor
29. dec 2023

@kittykat22 zrejme im asi nedoplo ze je to nevhodne, nevedia ze mi to vadi. Komfrontujem s tym len priatela. Ale uprimne uz mi trosku praskli nervy a uz som mu povedala ako to vidim, ze mi vadi ze mu stale vyvolavaju. Aj po veceroch o 22 aj neskor kludne...ze absolutne nemame sukromie ze si nemozeme ani jeden den vychylutnat o samote, ze nemame jeden jediny neruseny vecer kedy by sme neblo stale jeho rodinou vyrusovany, stale mu vyvolavaju a stale nieco po nom chcu, ako by si nevedeli sami zariadit. Ze sa uz citim ako piate koleso u voza a nech uz aj oni toleruju konecnce ze nezijeme s nimi ze mame vlastne zivoty a hlavne, chceme mat sukromie a klud ako par...tak smad pochopil uvidíme co bude dalej 🙂 stale ho len vyuzivaju..ppd so mnou tam a tam, dones mi to a to, chud mi kupit, zaves ma...pritom maju obchod kusok od seba a vodicaky maju, aj auto. Tak preto mi to tak vadi..ako by boli neschopni si sami niekam zajst a vyriešiť...myslim ze keby vedeli ako ma to hneva neboli by taki vismiati 😁

hendikep
29. dec 2023

@wildria pozri keby bol mamickar ale inak vztah v pohode tak je to blbsie … takto ale vidis ze okrem mamickarenia Ti vadi na nom viac veci a vidno aj z Tvojho popisu ze uz mas z neho ponorku … podla mna dvihni kotvy kym s nim nemas zavazky 🤷🏼‍♀️

hendikep
29. dec 2023

@wildria citam Tvoj posledny prispevok, podla mna to nie je vyuzivanie ale skor hladanie zamienok … aj moja mamka to obcas robi … hlada zamienky ze mi musi nieco doniest aby mohla prist :D

hendikep
29. dec 2023

@wildria ale su zeny takto upnute na matky niektore, aj ked je ich menej :D

kittykat22
29. dec 2023

@wildria ale problem je v priatelovi a nie v rodine. Rodina moze ziadat a piskat ako chce. Tvoj partner ale nemoze skakat na poziadanie. Staci im nezobrat telefon - co on ale neurobi. Podla mna je to marna snaha a toto sa nikdy nezmeni. V momente ked jeho rodina zisti, ze ty si iniciatorom jeho oddalovania tak proti tebe budu hrotit. Oni z neho maju velke vyhody a nebudu sa toho chciet vzdat. Urcite bude robit to iste aj na ukor vaseho dietata. Budu ta ohovarat, hladat na tebe chyby a ci chces alebo nechces tak to priatelovi zacne vratat hlavou a ty budes nakoniec najhoria. Ono totiz ty si sama a oni su skupina. Este ked sa prida kriza tak budes bez sance. Mozno by bolo dobre, dat si urcity cas - neviem 6 mesiacov a pozriet sa k 1.6.2024 ako sa ma situacia a ci zijes taky zivot, aky si predstavujes. Ak to nenastane tak bud sa zmier s tym ako sa situacia ma alebo odid. Aby sa ti nestalo, ze sa za 5 rokov s placom zobudis, ze ten zivot ktory mas je strasny.