Priateľ ma psychicky a fyzicky týra

janettte
19. sep 2017

Ahojte, potrebujem poradiť, som úplne zúfalá...priateľ má týra psychicky aj fyzicky..sme spolu 5 rokov, na začiatku to samozrejme fungovalo ako švajčiarske hodinky a až po čase sa ukázal čo je v skutočnosti zač ...najskôr to začalo len fackami a sprostymi urazkami na moju adresu, lenže ako väčšina tyranich, som chybu hľadala vo mne a vždy sa snažila náš vzťah za každú cenu zachrániť (mladá, sprostá, naivná puberťáčka) ...ale čím ďalej tým to bolo horšie a horšie...myslí si o sebe že nad neho nie je a má pocit že ma vlastni, denno denne na mňa nadáva, ponižuje ma, rozkazuje mi ako malému decku a ak nie je po jeho vôli alebo si opovazim otvoriť hubu tak ma začne týrať fyzicky...a ešte k tomu má aj milenku, ale keď mu poviem že o Tom viem, snaží sa má presvedčiť ze to tak nie je, že som psychicky chorá keď si tak vymýšľam a pod. ... celé roky som to trpela ale už mám toho dosť, konečne som si uvedomila že takto ďalej žiť nechcem a že musím konať kým som není úplne na dne...takže som sa s ním snažila rozísť sa, v kľude aby som ho znova nevytocila, čo sa mi nepodarilo a znova bola z toho dráma a zakončil to slovami: že ak mu to dojebem (náš vzťah) tak ma zabije ....bojím sa ho, je to totálny psychopat ktorý žije dva životy...ak od neho proste len tak odídem a nebudem sa mu ozývať, je schopný prísť k nám (bývam s rodičmi) a prevrátiť nám celý dom na Ruby...a ak to niekomu poviem, čo je zač, je schopný veľmi mi ublížiť ...a nemôžem ho ani udať, pretože nemám dôkazy o Tom ako sa ku mne správa .... nakoniec som začala premýšľať o Tom, že všetko poviem mojej rodine, zbalim sa a odídem pracovať do zahraničia a nejaký čas sa nevrátim ...lenze prvé miesto kde má bude hľadať je doma a bojím sa že mojej rodine ublíži...poradte prosim :(

bruneta880
20. sep 2017

@janettte môj kamarát ktorému takýto psychoš týral neter to vyriešil podľa mňa najlepšie.Zohnal dvoch chlapov ktorí si ho mimo mestských kamier odchytili a vysvetlili mu že takto sa k nej chovať nebude, a ak áno čaká ho niečo o trochu horšie ako to čo zažije teraz.
Vraj to nieje až tak finančne náročne ako by som si myslela, niektorý típci to urobia s radosťou...
A vraj to má väčšiu váhu ako keď príde niekto z rodiny...každopádne zabralo.
Na veľkú dieru, hrubá záplata.

11mirka22
20. sep 2017

@bruneta880 toto riešenie je tak trochu dosť mimo zákona, ale asi sa mi páči najviac zo všetkých tu ponúknutých a to najmä kôli tomu, že je účinné pre takéto prípady machov čo si myslia že nad nich neni. Veď uznajte... Týrané ženy sa musia veľmi báť, musia utiecť, skrývať sa, prerušiť kontakty, zmeniť prácu, opustiť príbuzných a podobne. Oni sú v konečnom dôsledku tie potrestane a obmedzovane na osobnej slobode a to Len preto, že sa zaľúbili nesprávne... A tyran? Žije si tak ako by sa ani nič nestalo. Teda kým tej žene riadne neublíži, aby ho mali z čoho obviniť. Príde vám to spravodlivé?

bruneta880
20. sep 2017

@11mirka22 presne ako píšeš, úplný súhlas.
Keby sa mu prihovorí taký dvojmetrový chlap, hoci len v obchode, že kde by našiel nízkotučné jogurty ...tak by sa posral...
Niekedy jednoducho treba vziať spravodlivosť do vlastných rúk lebo kým sa jej dotyčná dočká (ak vôbec) môže už byť neskoro.
Preto si myslím, radšej zlámané ruky hajzla ako hoc aké následky dotyčnej.
Pretože ona je pre kompetentných " len" ďalšia týraná žena a vo svojej podstate to nikoho nezaujíma a veľa ľudí povie, že dokonca si za to môže sama...prvé varovné znaky, už prvá facka, ale to je na inú debatu.

seviyorum
20. sep 2017

Choď na políciu a vybav si zákaz priblizenia.

cacianka
21. sep 2017

@bruneta880 @11mirka22 👏:thumbsup

cacianka
21. sep 2017

neschvaľum násilie, ale ked je žena dlhšie týraná , tak čo si taký debil zaslúži ?!?!? jednorazová bitka je ešte malina oproti niekoľkomesačnému/ ročnému týraniu.
a takíto mačovia sa zvyknú aj posrať ked nemajú pred sebou ustrašenú žienku, ale stavaného uja, alebo radšej dvoch.
policajti musia riešiť v medziach zákona, skoro v rukavičkách, a ten debilko si vyjde von, nasratý na tých pajácov v zelenom, tak sa ide vyvŕšiť na ženu, čo si to tá pizda dovolila na neho , udať ho tým pajácom. máloktorý geroj sa zľakne policajtov, lebo vie že nič nezmôžu, nemajú iné kompetencie len papierovať, ale takí dvaja dobre stavaní už nie je malina...

cacianka
21. sep 2017

pre toho tvojho geroja je hnacou silou tvoj strach , ako voda na mlyn.
povedz o tvojej situácii najbližším, rodine, kamoškám, spolužiakom/kolegom , všetkým podľa potreby základné fakty, nemusíš to rozpitvávať, upozorni ich že je nevyspytateľný a nech ti pomôžu eliminovať jeho priblíženie, požiadaj ich o pomoc, aby ťa aspoň na začiatku nenechávali samu .postupne si od neho odnes veci, najmä ak tam máš niečo dôležité, doklady, papiere, viac osobné veci a ak môžeš v čase ked nebude doma tak všetko do nitky . hádam nebude problém s odvozom.
na PC napíš odkaz že odchádzaš a na základe jeho fyzických a psychických útokov si neželáš aby ťa kontaktoval akýmkoľvek spôsobom, pretože tvoj právnik už podnikol náležité kroky v trestno-právnej oblasti. (jeho prd do toho že ho nemáš, nemusí to vedieť)
ak sa pokúsi o nejaké nevhodné kroky k tvojej alebo tebe blízkym osobám, voláte okamžite políciu a podáš podnet aj na prokuratúru.
list si nechaj aj pre seba, uložený.
zájdi na políciu, požiadaj o potrebné kroky a nedaj sa odbiť, lebo že nechceš skončiť ako iné ženy, ktoré ich partneri zabili....

kammik
21. sep 2017

inak ako postaviť sa mu - sa to dať nebude. rodine to povedz isto a druhá cesta by mala byť hneď k policajtom, mali by mať na to svoje páky. s tým zahraničím to myslíš dobre, len priznám sa tiež by som sa obávala o svoju rodinu. no môžu to byť z jeho strany len slová pre zastrašenie a nakoniec sa na nič nezmôže

silverrko
8. okt 2017

Psychopat je človek ktorý to má v hlave dobre spočítané. Je nadpriemerne int manipuluje okolie a jediná možnosť ako sa ho zbaviť je ignorácia odchod. Veľa síl.

maria1678
8. okt 2017

Inak, veci, ktoré nutne nepotrebuješ a chceš mat neskôr čo najmenej veci, si môžeš vopred poslať ako balík napr. K rodičom, tak, aby si nič nevsimol.

cecilia68
8. okt 2017

@11mirka22 Toto riešenie je ale najúčinnejšie...policajti väčšinou nepomôžu :(

kiwi3
8. okt 2017

@janettte ako to dopadlo? dufam, ze uz si od neho davno prec...

clarke
25. mar 2020

Zmeň si číslo a zmeň vzhľad.. Potom ta chalan nespozná a napíš list rodičom nech vedia s čím keď náhodou príde budú mať dočinenia

cacianka
25. mar 2020

@clarke oktober 2017

clarke
25. mar 2020

@cacianka ďakujem za info nevšimla som si.. Som myslela ze nejaká nova téma

cacianka
25. mar 2020

@clarke to sa aj mne stáva.miešajú sa staré temy s novými

andreagajewska
15. máj 2021

@janettte pozri si Ján Dvořák piznajte svého psychopata podrobne sa tomu venuje. Tvoj partner je podľa toho čo hovoríš zrejme psychopať. Davaj na seba pozor a čím rýchlejšie preč od neho..,

dilino
29. jún 2021

Ako si nakoniec dopadla po rokoch.A chodil po rozchode za tebou.