Priateľ nechce dieťa

janasilnajana
4. dec 2018

Ahojte chcem sa opýtať, mam 25 rokov, priateľ má 23 zachvilu 24. Sme spolu 3 a pol roka, vzdy som chcela dieťa, nikdy som na priateľa netlacila, ale teraz už keď sme tak dlho spolu, tak niejak som začala tlačiť, q vtedy mi povedal ze nevie ci vôbec chce deti alebo až o 5 rokov, čo si myslíte mňa to dosť zranilo neskutočne ho milujem

pribinak
4. dec 2018

Priatel ma pravdu. Je príliš mladý.

janasilnajana
autor
4. dec 2018

@pribinak
Ano je mladý ale sú aj mladší oteckovia a nečakali to a sú šťastný. On ma strach zr to nezvládne nie zr jr mladý. A to mám čakať do 30 tky? Lebo on je mladý? A skôr nechce?

pribinak
4. dec 2018

@janasilnajana ano ini to zvladli, ale aj nezvládli. Nikto ti nekáže cakat do 30tky, vydrž 2-3 roky.
Pises, ze nechces tlačiť, ale tento argument az kričí ako ty tlacis

baccio
4. dec 2018

@janasilnajana poviem len svoj názor.Tak podla mňa dievča v tvojom veku je už pripravené mať bábo to áno...myslím že je to aj najvhodnejší čas čo sa ženského tela a fungovania týka.Ale tvoj priateľ sa môže ešte cítiť nezrelý a môže byť nezrelý.Nechcem všetkých chlapcov v jeho veku hádzať do jedného vreca ale v dnešnej dobe je to tak.Su akokeby rozhyčkany...chcú si len užívať bez pocitu zodpovednosti čo dieťa prináša. ... Nechcem byť zlá ale 3 roky je dosť dlhá doba aby som si ujasnili že s dotičnou chcem rodinu a deti...a či deti vôbec chcem.AkTy po nich túžiš a on nie ....tak ho nechaj ísť.Mozno je pre vás oboch inde iný partner ktorý bude na rovnakej frekvencii ako vy.Inac sa môže stať že stratia čas s niekým kto to vie len odďaľovať a nič sa nezmení.... Vzťah by sa mal rozvíjať...posúvať ďalej... napredovať....k niečomu dôjsť.A toto je veľmi vážna otázka ....deti áno či nie? V tom musí byť jasno.Lebo on ti aj v 35tke môže tvrdiť že ešte si nieje istý a to je pre teba už dosť dlhá cakacia doba....

janasilnajana
autor
4. dec 2018

@baccio tak niejak som čakala takú odpoveď ale bála som sa jej, on by bol zodpovedný otec ale ma strach, že by nemohol chodiť do fitka, žeby som ho držala doma co som až kukala on to vidí že to je tak máš dieťa tak sedieť doma a ísť do práce, mam strach z toho rozchodu že to nezvládnem

janasilnajana
autor
4. dec 2018

@pribinak vydržať 2 - 3 roky aby som sa bála ze mi nakoniec oznámi ze i tak sa nato necíti? A v 28 rokoch začať zase úplne odznova? Neviem neberiem ti tvoj názor ale je to trosku nelogické, keď sa nato cítim už teraz, viem nato treba dvoch ale uvažujte a premýšľajte co cítim ja ze už som pripravená keď píšete také veci

baccio
4. dec 2018

@janasilnajana vieš ono je to ťažké urobiť také rozhodnutie.....už z akéhokoľvek dôvodu. Hlavne ty musíš vedieť čo je pre teba dobré a aké pocity prevládajú.Neda sa vždy riadiť len rozumom.Ludia môžu vravieť ..ste si súdený,výdrž, veď ťa ľúbi,časom to príde, veď je to dobrý chlap takého už nenájdeš alebo veď je dobré zabezpečený a podobne...to je všetko pekné argumenty fajn....ale podstatné je čo cítiš.Niekedy sa treba vzdať niečoho dobrého aby mohlo prísť ešte lepšie.Mozno cesta bude ťažšia ale vo vnútri budeš pokojnejšia a vyrovnanejšia.Tlacit na niekoho zmysel nemá....môže to byť len na škodu....tu sa hlavne treba nebáť urobiť rozhodnutie

whatever1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
malinajahoda
4. dec 2018

@janasilnajana takéto niečo bolo u nás. Ale mali sme to vymenené. Na dieťa som sa začala cítiť po 10 rokoch nášho vzťahu. A môj manzel, vtedy partner, nedokázal nič s tým urobiť.
A ani ty nie. Akurát, že tvojmu priateľovi budes s tým liezť na nervy a ešte viac ho budeš odhanat od tej myšlienky. Aspoň ja som mala taký pocit a vtedy sa človek zatne a už len zo schválnosti s tým nesúhlasí.

larisalarisa
5. dec 2018

Držím prsty aby ste ho presvedčili. Skúste mu načrtnúť výhody rodičovstva v mladšom veku.

belllinka
5. dec 2018

@janasilnajana ale to tak aj bude. Ked ty budes doma cely den s babom, on v robote, tak vecer nanho budes cakat ako na spasenie, aby ti s dietatom aspon trochu pomohol. A ziadne fitko, ani kamarati sa konat nebudu. Alebo ked babo prereve cele noci, tak do toho fitka ani nebude vladat ist.

johanna_b
5. dec 2018

toto sa vola zivotna lekcia co prezivas. bud ta to privedie k myslienkam ze toto naozaj nie je muz s ktorym chcem prezit zbytok zivota... alebo, menej pravdepodobne podla toho co citam, prijat situaciu aka je, vtedy sa dejj zazraky. ale ty uz sa teraz "bojis" ako zvladnes rozchod, to je ako fajciar ktory sa boji co nastane ked vysadi nikotin, tak radsej fajci dalej

asia83
5. dec 2018

@janasilnajana Áno, sú mladí otcovia, aj moj otec bol, lenže on CHCEL dieťa. Je rodinný typ a má na to povahu. Váš priateľ NIE. Tak rešpektujte individualitu každého a nerobte z neho niekoho, kým nie je.

pininka
5. dec 2018

Ja som v tvojom veku už mala prvé dieťa a rozhodne nelutujem,ale manžel je starší o 7 rokov. Ja by som dala.vasmu vzťahu ešte tak max dva roky a keď sa jeho prístup nezmení, tak by som to ukončila. Mám dve kamarátky ktoré takto čakali, obe vyše 15 rokov, jedna má 45 a našťastie sa spamätala a keď mala 40 našla si iného a má s ním aspoň jedno dieťa. Druhá stále dufa, má 36 a ten jej nechce počuť ani o svadbe,ani o deťoch a sú spolu ozaj už 15 rokov. Pre mňa nepredsravitelne

pajinka91
5. dec 2018

Buď rada, že je úprimný. Poznám nevyzretých chlapov, čo mali deti, lebo partnerka chcela, a potom nastalo veľké prekvapenie, že oni sa chcú venovať svojim koníčkom a nie deťom.

zuzipolo
5. dec 2018

@janasilnajana a čo by si chcela od 23 ročného chalana?väčšina v tomto veku ešte deti ozaj nechce..no o také dva roky môže byť situácia úplne iná..môj priateľ nechcel deti v 24,teda chcel ale v budúcnosti..teraz má 27 a je perfektný otec našej polročnej dcérky a to z tehotenstva nebol nadšený..podľa mňa musí dozrieť,hlavne je aby chcel v budúcnosti deti 🙂

jankalukasova
5. dec 2018

@janasilnajana sorry ale vsade citam len o Tebe... Ty si pripravena, Ty chces, Ty mas cakat do 30tky...podla Teba je pripraveny a zodpovedny.... Ty Ty Ty a zas len Ty. Lenze ak to tak on neciti, tak je uplne jedno co Ty. A ma z casti pravdu... mat male dieta z casti znamena vzdat sa doterajsieho pohodlneho zivota. Nehovorim, ze je clovek len zatcoreny doma ale predsalen rozdiel to je a casom by lahko mohlo prist aj na to, ze budes chciet aby bol naozaj viac doma. Mozes mat dieta, ktore nebude spat vodne v noci, budes unavena, vycerpana a priatel si bude behat po zabave a po fitkach? No urcite budes skakat nadsenim.... su veci, ktore musi chciet clovek sam a nie, ze niekto urci, ze budes zodpovedny a hotovo. Toto oodla mna trosku nezrele rozmyslanie aj z Tvojej strany.
Takze bud cakaj alebo zacni niekde inde...

evkao
5. dec 2018

@janasilnajana ak sa ti zda nelogicke, ked ti radia pockat, lebo TY si uz pripravena, tak si hladaj partnera, ktory je tiez pripraveny - tvoj partner evidentne este nie, a ani sa necudujem, je naozaj velmi mlady
ak by mna v jeho veku tlacil partner do dietata, odidem - takze sa necuduj, ak budes stale naliehat a on si najde niekoho ineho
a este jedna vec: skus vziat do uvahy aj to, ze mozno nie si prave ty ta zena, s ktorou chce ostat a mat s nou rodinu - ano, ste spolu uz dost dlho, neviem, ci spolu uz byvate (co by ste si tiez mohli vyskusat este pred tym, ako zalozite rodinu), no je vela parov, ktore spolu chodia, ziju aj dlhsi cas ako vy a rozidu sa (lebo jeden z nich akosi podvedome citi, ze toto nie je ten "pravy" vztah)

alenkabaj
5. dec 2018

@janasilnajana s priateľom sme boli 2 roky spolu, cítila som sa pripravená a on mi tiež tvrdil, že on nechce až o pár rokov, Tak som to nechala tak, náhodou som o pol roka otehotnela mala som 23 on 28. Ale až keď sa maly narodil som si uvedomila ako sa všetko zmenilo, ja som bola unavená lebo maly stále plakal, chcel jesť,..,Vtedy sme sa dosť hádali, sme radi, že ho mame ale myslím si, že som v skutočnosti nebola pripravená,len som si to myslela.

janulka2811
5. dec 2018

Ak ma 23r sa necuduj,je mlady.Zena je zena a muz to ma zariadene troska inak co sa tyka rodiny.Muzi az okolo 30r zacinaju rozmyslat nad rodinou,skor vobec.

seva22
5. dec 2018

Respektuj jeho rozhodnutie, tlacit mozes,ale podla mna tym nic nedosiahnes...ak chces dieta teraz,musis si najst niekoho,kto ho tiez chce teraz, ak nie,pockaj par rokov,kym aj tvoj terajsi priatel bude deti chciet ...a nechapem preco chces.dieta ked ani nie ste manzelia! Ti nenapadlo,ze mozno on s tebou buducnost neplanuje? Keby ano,poziada ta o ruku...a nepis tu vyhovorky ze nemate na svadbu peniaze...ak si neviete zabezpecit zakladne veci ako byvanie a svadbu,len rovno si spravit dieta,sak ved to je len tak mat dieta, tak dakujem pekne!

karamellova
5. dec 2018

Viem že to vyznie ako kliše no daj mu čas. Píšeš, že ste spolu 3,5 roka tak za ten čas si ho zreme stihla spoznať a zistiť či ti vyhovuje ako partner. Ak je to tak mala by si rešpektovať jeho názor lebo je naozaj veľmi mlady a ty tiež. Pozri sa na to praktickými očami. Máte našetrené nejaké peniaze? Bývate spolu? Vyhovovalo by Vám toto bývanie aj v prípade, že by prišlo bábo? Máte nejaké stabilné pracovné zázemie?Mala by si ty nárok na materskú? dokázal by on zo svojho príjmu utiahnuť rok-dva celú domácnosť. Detičky sú dar. Ja sama momentálne čakám prvé a ver alebo nie na dieťa som sa cítila pripravená zhruba v rovnakom veku ako ty.Ale vždy prišlo niečo kvoli čomu som sa rozhodla počkať priateľ nebol pripravený, potom som menila prácu zdravotné problémy.,..Keď sa dieťaťko narodí budem mať 33 rokov. Ano je to veľa, vždy som si opakovala že deti chcem stihnúť do 30tky.Ale vyšlo to takto a poviem ti jedno čím bližšie mám k pôrodu tým menej sa cítim pripravená. Ten drobček bude obrovskú zmenu. Mám veľa kamarátok okolo seba, ktoré majú bábätká a reálne každý deň vidím ako sa ich život zmenil. Svoje bábo už teraz veľmi ľúbim a teší sa aj priateľ, ktorý má už tiež po 30tke ale poviem ti že on má veľké obavy a to dieťatko veľmi chcel. Obaja sme pripravení na to že to budú nielen krásne ale aj ťažké časy.Ak sa s pirteľom ľúbite užívajte si jeden druhého ak máte mať spolu dieťatko ver že ho mať budete.

ingelika78
5. dec 2018

@janasilnajana Ja som zacala uplne odznova v skoro 34 🙂 a som tu a vsetko som stihla. 28 je nic, to je krasny vek!

anshelia
5. dec 2018

Podľa mňa mať dieťa nie je vôbec o tom ako dlho s niekým si... Jemu si myslím vyhovuje nebyť sám a mať výhody, ktoré by ako sám nemal. Ty berieš vzťah vážne, on si myslím nie. Ak chlap naozaj ľúbi, chce vzťah posunúť ďalej. Či už svadba, kúpa spoločného bývania, aj dieťa/deti.. Možno mu naozaj stačí rok dva, ale možno mu nebude stačiť ani desať rokov. Budeš toľko čakať a zabíjať čas s niekým, kto váš vzťah neberie až tak vážne ako ty? Zlož si ružové okuliare a uvažuj hlavou. Áno, je dosť možné, že nejaký čas budeš sama, ale užívaj si život. Nikdy, naozaj nikdy netlač chlapa do takýchto vecí. Ja problém vidím hneď v prvom riadku... že PRIATEĽ to je taká blbá móda, nezabudni dať potom dieťaťu jeho priezvisko, rozísť sa s ním a zostať ako množstvo iných, ktoré dotlačili PRIATEĽA do dieťaťa slobodnou matkou a prosiť tu o rady.... komu niet rady, tomu....

whistler
5. dec 2018

Poviem to tak - na toto môžu byť 2 pohľady

1. chalan je ešte mladý a chce si ešte trošku užiť život, cestovať a nie hneď teraz riešiť plienky a iné problémy. A áno, naozaj to bude tak že po príchode dieťaťa bude nutné robiť kompromisy a na voľný čas, cestovanie a pod minimálne nejakú dobu nebude pomyslenie. Ja by som asi tiež v 23 rokoch nechcel ešte dieťa a je asi jedno s akou partnerkou by som bol.

2. niekedy je to o partnerke. Bol som vo vzťahu kedy som si to nevedel ani po vyše 5 rokoch predstaviť a potom som zas bol vo vzťahu kedy sme na to šli asi rok potom čo sme začali spolu chodiť. Určite to bolo aj o partnerke ale možno práve aj kvôli tomu že s ňou som proste chodil keď som bol mladý a do veku kedy som chcel dieťa som musel dospieť a to nastalo až pri tej ďalšej partnerke

V každom prípade by som tak mladého partnera do ničoho netlačil. Pokiaľ ste spolu šťastný, lúbite sa, tak už to je dosť veľa a poväčšinou sa to s tými deťmi poddá keď partner dospeje. Alebo si myslíš že je lepšie mať deti s niekým s kým ale budeš nešťastná?

terezka1947
5. dec 2018

@janasilnajana tak stary muz uz musi vediet,ci dieta chce....ak uz teraz nevie,ci chce....ja by som si zvazila,ci chcem s takym muzom.cakat,ci a kedy zmeni nazor....
Ak ty po.detoch tuzis,on nie...ono to skor,ci neskor zaskripe. Si mlada....rozmyslaj,teraz je cas na hladanie manzela..otca...a muzov je dost,aj dobrych,buducich manzelov a otcov

janasilnajana
autor
5. dec 2018

Tak co sa týka svadby, od kedy som začala s priateľom hneď mi povedal svadba nikdy je to zbytočne vyhodené peniaze, neze by sme nato nemali, za tie roky sme si celkom našetrili len nechce není ani veriaci takže do kostola by nešiel a berie to ako niečo nepodstatné a upozornil ma nato hneď na začiatku vzťahu takže to beriem, o deťoch vždy vravel ze chce a teraz mi hovorí žeby mu nevadilo nikdy ich nemát alebo až o 5 rokov . Bývame spolu 2 a pol roka, mame všetko svoje no už nie, dnes mi povedal ze čím viac na neho tlačím tým menej to chce, viem ze je mladý ale ak by ma miloval tak ako ja jeho a kvôli nemu som sa odsťahovala 300 kilometrov od všetkého tak by sa s ním o tom dalo aspoň rozprávať už cestujem domov zo všetkými svojimi vecami.

seva22
5. dec 2018

@janasilnajana svadba je silny zazitok,nie kazdy je dost silny nato,aby sa rozhodol svoj zivot zdielat s jednou osobou...ani ja som nikdy nechcela velku honosnu svadbu,som introvert a v sukromi nemam rada pozornost velkeho poctu ludi,ale je len malo veci krajsich,ako ked ti niekto pred rodinou a priatelmi slubi ze ta bude milovat v dobrom aj v zlom,v chorobe aj zdravi...som realistka,nemyslim si, ze svadba ti zaruci lasku a stastie do konca zivota, ALE MINIMALNE vies,ze ten chlap ma snahu byt ti verny a oporou tak ako aj ty jemu

terezka1947
5. dec 2018

@janasilnajana co ta drzi pri muzovi,kt.nechce svadbu a deti?ci pockas a vychovas ho?no,neviem....ale nema 15r.

seva22
5. dec 2018

@janasilnajana a hlavu hore,ja som zacala odznova v 30tke,stretla princa,vydala.sa v 33jke,po roku sa nam zadarilo babo a vo februari sa narodi a to uz budem mat 35...manzel bude mat 38,a neuveritelne sa na malu tesi...zelam ti to stastie,ked sa muz tesi rovnako velmi na dietatko ako ty,cele tehotenstvo bude kraasne,citala som tu na MK vela pribehov zien,ktore otehotneli a muzi ich bud nechali same alebo im zacali robit zo zivota peklo...to by si nechcela zazit! Pockaj si na toho praveho,ktory bude stastny,ze mu porodis potomka a bude ta nosit na rukach tak ako ten moj mna😉