Problém menom svokra

natalianm
10. jan 2021

S manželom sme spolu vyše 10 rokov z toho 4 roky svoji. posledne dva roky mam neskutočne problemy so svokrou resp. tak to vnimam ja... mozno prehanam ale rada by som pocula nazor inych ci fakt ja som ta co vytvara konflikty.?
2017 sa nam narodila dcerka teda prva vnučka svokry, neprejavovala
o nu nejaky extremny zaujem, dufala som ze si vztah casom vytvori co sa nestalo... Do narodenia dcerky som s nou problemy nemala nestretavali sme sa casto a nepotrebovalaa som od nej pomoc.
Nastala vsak ina situacia narodila sa jej druha vnučka, dieta jej dcery. V tom momente sa v nej ten cit babičkovsky konecne prejavil ale iba voci druhej vnucke. Nonstop je s nou na prechadzkach, o tom ze co si zaziada to ma ani nehovorim. druhej strane vypomaha pravidelne ci financne alebo aj inou formou. Jej dcera nic nemusi, ma nonstop navarene, o domacnost sa extra starat tiez nemusi nakolko zije zatial v malom byte cize v porovnani somnou ( mame dom) ma toho dcera svokry o dost menej. Napriek tomu vsetkemu druha vnucka ako dvojrocna je na urovni maximalne rocneho dietata, nevie naozaj ze nic. Je to chyba rodicov vobec sa jej nevenuju...
Svojmu synovi teda nasej strane svokra vobec nepomaha to ze berie mna ako nutnost uz akceptujem za tie roky ale ze robi extremne rozdiely medzi svojimi detmi a uz medzi vnuckami je pre mna nieco nepochopitelne.
Svoju dceru stale obhajuje zachranuje ju z kazdej situacie. Nedavno sme potrebovali pomoct
pri dokoncovani domu nepomohla nic resp. nepomohli v nicom.
Nikdy sme nejake pozicky nepytali aj ked ma
z coho pomoct vzdy sme nasli riesenie spolu s manzelom.
Dnes som sa dozvedela ze svokrovci dovolili zalozit ich nehnutelnost aby si dcera mohla zobrat hypoteku na pozemok 100 tisic, a dalsich 100 tisic jej ,, pozicaju" na stavbu domu.
Ked sme stavali dom my sme nedostali ani cent.
Moj manzel je z toho natolko v soku ze sa k tomu ani nevie vyjadrit resp. je zvyknuty
od mala
ze rodicia robili stale rozdiely
medzi nimi a nejak si zvykol. ale myslim
ze je toho uz moc. Dcera svokry
dostala auto na ktorom sa vyvaza len za naklady benzinu, ostatne vydavky poistky, opravy, servisy financuju rodicia. My sice auta mame nepotrebujeme mat od nich ale preco ? Okej aj to
prekusnem nech sa vozi...
Najviac ma hneva to ze sa nezaujima o
svoju vnucku, to
ze mna bere ako nutnost som
si zvykla ale preco robi rozdiely medzi vnuckami? Momentalne som tehotna a kazdym dnom cakam kedy sa druha dcerka vypyta na svet. Za celych 9 mesiacov mojho rizikoveho tehotenstva sa nespytala
ako sa citim ci nepotrebujem
pomoct so starsou dcerkou ci jej nenavari aspon polievku. proste ani raz aj ked videla ze som niekedy fyzicky aj psychicky v konoch... Ked jej manzel povie pravdu do oci tak ho zacne citovo vydierat, plakat a dohovarat ako sa on zmenil.
On to vidi tak isto ako ja avsak snazi sa to neriesit pretoze nic tym nezmeni ked to nezmenil
doteraz.
Mohla by som pisat neskutocne vela situacii o
tom ako svokra reaguje ako sa sprava.
-Napr. starsia dcerka mala narodeniny, 3 roky, v ten den ani len nezavolala a nespytala sa ci vobec zijeme a to sme vzdialeny 2 km od miesta kde zije...- na to jej moj manzel
pise sms preco sa ani len dnes nezaujima o vnucku preco jej nezavola aspon, ked vedela ze ma narodeniny. Nasa dcerka je velmi sikovna inteligentna v porovnani s inymi detmi je na inej urovni, cize je aj velmi vnimava a citliva a vela veci si uvedomuje, a teda jej argument bol: viem ze ma narodeniny ale ved prideme jej zagratulovat osobne a volat jej budem az ked bude mat svoj mobil🙈( takze mojej dcerke mam kupit uz mobil aby sa zaujimala)
- vzdy ked jej poviem
priamo osobne ,,ved pridite za malou sa hrat nam to
len pomoze "ona sa obrati chrbtom a tvari sa ze nic nepocula normalne nereaguje na moje slova
- par dni dozadu sme boli konecne oficialne dohodnuti ze pride za malou v nedelu doobeda ze ju zoberie von na prechadzku. Prisiel den D a my s manzelom
a dcerkou cakame ze babka pride. boli sme dohodnuti na 10:00 neprisla. Manzel jej volal ze teda kde tolko trci a jej odpoved bola ze ved ale ona vari ,kazdu nedelu vari ,tak co si myslime ona nema cas prist. zostali sme z tej odpovede vyhukany a nechapem doteraz... nakolko jej dcera nevie varit tak asi by hladom
umreli...
v tom
som si povedala a dost... toto nema zmysel. akoze fakt som ja ta co zbytocne riesi?
- dalsia vec co ma neskutocne vie vytocit, ze ak sa stretneme s niekym blizkym z rodiny tak sa v tom momente tvari ako babka roka a vidim tu falos a pretvarku ako sa vie v momente zmenit na uplneho ineho cloveka a akoze sa o dcerku zaujimat.( ona je inak velmi veriaca a kazdu nedelu presedi v kostole)🤥😑✌️ aj ja som veriaca a keby som mala cas tak na tu omsu idem aj ja...
- vyslovene sa absolutne nezaujima ked je nasa dcerka chora, nespyta sa ani po tyzdni na stav ako sa citi. ked je chora druha vnucka pravidelne ju chodi navstevovat a hyčkat... neskutocne ma to
zoziera pretoze nasa dcerka ma este to nevinne uprimne srdiecko a svoju babku aj napriek vsetkemu ma rada...
😏

maja1590
12. jan 2021

@makova333 ano strasne pokym neprisiel na svet bratranec a neprisla do rodiny mamina svagrina tak bolo vsetko super ako prisla ona a zacala tam byvat vsetko sa zmenilo.prisli sme o starých rodicov a aj o uja ktoreho sme mali strasne radi a mamina o rodicov a brata 😢 stary rodicia uz bohuzial niesu a aj na pohrebe nas odsadili tam kde sedia ludia s dediny.ale hambit sa moze ona nie my lebo my sme nic neurobili a aj v ludia v dedine na nu nadavaju lebo ze ani susedia tam uz nemohli chodit

78787878
12. jan 2021

@natalianm Existuje na to jediny recept. Prestat na tu temu mysliet, prestat si tych ludi podrobne vsimat a vnutorne prijat tie pokrivene vztahy ako fakt, ktory nezmenis. Nejde to zo dna na den, ale je to velka ulava. Len pre zaujimavost, ja som dcera, ale nas to fungovalo opacne, moja mama vzdy uprednostnovala mojho brata a nasledne aj jeho deti... zivot Ti to vzdy v niecom inom zas vynahradi.

adusa1987
13. jan 2021

Mojho muza rodicia sa tiez nezaujimaju o svoje jedine vnucata cize nase deti nikdy im nic nedali druhu dceru ani nepoznaju nevedia ako sa vola atd prpste nakakali sme im na hlavu ukoncili kontakt.budeme sa teraz stahovat prec uz nebudu vediet ani kde byvame.muzovy to luto nieje neviem mali nejaky studeny odchov a mna lutost presla....takze asi tak a sme stastny lebo nemusime riesit nic ohladom ich...