Problém s rodičom

balada6
5. júl 2014

zlate moje,mam taky problem, od kedy som tehotna, moj rodic sa sprava katastrofalne, pripada mi to akokeby mu vadilo ze s manzelom cakame babetko, a pritom vie, cim vsetkym sme si pri prvom-neuspesnom presli, bola som v 5mesiaci sa ma pytal -ktorý si 2??? no totalny nezaujem co sa tyka mna ako jeho dcery, zakazdym blba pripomienka- no ale priberas, ale si brutalne pribrala,pricom som za cele tehu doteraz len 8 kg, a nezda sa mi aby som nejak "brutalne " pribrala.. pozri ako ta chlap doriadil,,, a podobne, mozno som hlupa, ale vadí mi to, stacilo by keby sa aspon opytal, mate sa fajn? je vsetko v poriadku? a pri tom znova vie ze aj pri druhom sme mali problemy, aby sa nam udrzalo,,:(((( proste jeho blbe narazky mi strasne vadia,,,,nestretli ste sa s takym pristupom? co mu moze vadit? zivot mame usporiadany, nikoho nic nepytame, zijeme si svoje,,,,:( je mi z toho tazko ........

jajitko
5. júl 2014

@balada6 ..... presne viem, o com pises.... cloveka neprerobis a aj ked ta to boli, snaz sa to ignorovat a nebrat si to tak. ale mozno by pomohlo sa priamo opytat, preco sa k tebe tak hlupo sprava....

balada6
autor
5. júl 2014

@jajitko ako no comment, pytat sa je zbytocne, a po pravde ani nemam naladu,,,,, len tomu proste nechapem,,,,

jajitko
5. júl 2014

@balada6 aj my so sestrou sme uz v tomto stadiu, neustale sa rozpravame o tom, preco to tak je, preco nas "rodic" vzdy stal oproti nam, namiesto s nami. asi aj vieme, ale akekolvek vysvetlenia nic nenapravia, situacia stale boli. bohuzial je to uzavrety kruh. snaz sa od toho, akokolvek je to tazke, odosobnit. tes sa na babo, tes sa, ze mas dobreho muza. popripade obmedz rozhovory a stretnutia....

balada6
autor
5. júl 2014

@jajitko asi mi nic ine neostava, proste uz nato nereagujem, len keby to povedal len mne, ale tieto blbe narazky ma pred inymi, proste mi pripada ako keby nas nerespektoval ako buducu rodinu, a stale mu nieco vadilo,,,, :( hm, je to takze

jajitko
5. júl 2014

@balada6 zjavne ma s niecim problem, ale pokial to sam nepomenuje, ty mu s tym nepomozes. neviem ako komunikujete, ale mozno by si mu velmi razne mala dat najavo, ze ti vadi co rozprava a ze sa ta to dotyka. pokial v tom bude pokracovat, nema to zmysel dalej riesit. moja sestra ma velmi podobny problem, ale nepomohlo ani dohovorenie, ze ju to zranuje, co "rodic" hovori...., skratka grobian.... taky je a ani svatena voda mu nepomoze.

balada6
autor
5. júl 2014

@jajitko a myslis ze som nepovedala, ? uz som aj skusila otocit na srandu, proste ale ak nepovie jedno, zdrzí sa, tak neskor to vynahradí,,,,, po novom,- uz mam robit nieco so stravou- lebo take brucho som v zivote nemala,,a smeje sa,,pripada mi to uz az choreeeeeeeeeeeeeeeee. manzel to ma na haku, proste naco to riesim, ale ked cloveka sa to dotkne, na to drobatko sa tak tesime, zeby mi nevadilo keby som aj 30 kg kvoli nemu pribrala,,,,a on po tom vsetkom sa sprava presne ako grobian, a hajzel... :(

jajitko
5. júl 2014

jaaaj, naozaj viem ako sa citis, velmi to zranuje. ked to je takto, uz s tym nic neurobis. asi to vyznie tvrdo, ale ako to ja hovorim /a ja viem o com hovorim/ - emocionalny kripel.
kasli na to. nemysli na to. neries, nezmenis to.
dolezite je, co hovori tvoj manzel a ako sa on k tebe sprava. a najdolezitejsie je, co si myslis ty sama. ak to mas sama v sebe upratane a ty sa citis dobre, nech si tvoj "rodic" rozprava bludy od rana dovecera.

viera77
5. júl 2014

@balada6 ano, presne, obmedzit stretnutia, inak sa budes len trapit......ten clovek je pravdepodobne zakomplexovany a svoje komplexy si takto "vybija" na svojej obeti, neviem, ci sa chces neustale nechat len urazat a kritizovat, ale pravdepodobne ten clovek nestoji za to, aby si mu venovala cas a pozornost......mam velmi podobnu skusenost, doslova tyran a despota, raz mi uz doslova pretiekli nervy a stretnutia sa uz odvtedy nekonaju ziadne, prestala som uplne tu osobu riesit a odvtedy sa mi zije super, sice zle spomienky uz ostanu navzdy ale komu niet rady, tomu niet pomoci, zial ☹

balada6
autor
5. júl 2014

@jajitko ja to upratane uz mam, len proste som cakala ze aj to male ho trocha zmeni,ale vidim ze nie, ako ono sa potom bude hrat na velkeho deda,---ale nic viac ani nic menej, maximalne ho tak oslavi nic viac,,,, no ja viem svoje,a asi to tak bohuzial ostane,,,dakujem kazdopadne za povzbudive slova:(

balada6
autor
5. júl 2014

@viera77 presne tak, ako v ten moment sa snazim pochopit ze to mysli zo srandy, ze ma len blbu srandu, ale kedze vie ze ma jeho "blba" sranda uraza, a robi to dalej tak to uz tak neberiem, proste som si povedala este jedno slovo, vybuchnem a bude,,,,,,,,mozno ma aj len provokuje aby som vybuchla , no ja stale si poviem, ze moje male vo mne trpiet stresom k nemu nebude,,,,otocim sa na pete a odijdem...

brady1
5. júl 2014

@balada6 si len precitlivela, mne to znie akokeby si z teba utahoval. aj ja som bola precitlivela a agresivna na každu poznamku ktora sa my nezdala. ukludni sa ty...

balada6
autor
5. júl 2014

@brady1 nie toto nieje precitlivelost,,,,,, alebo nejake tehotenske hormony, toto je fakt ktory nevytaca len mna ale aj okolie,,,,,, no uz to beriem jednym uchom dnu druhym von,,,,,

brady1
5. júl 2014

@balada6 tak sa snaž s nim nestretavať, možno sa uvedomi. a ty budeš pokojnejšia, však babo je na prvom mieste a ono potrebuje kludnu mamičku 😉

maminuska
5. júl 2014

@balada6 poznám u mňa to ide išlo od matky, pri každom tehotenstve a po každom pôrode mi vravela , no ale si sa rozkysla. jedlo je na to aby sa človek najedol a nie nažral . 😒 .
Pri poslednom som schudla 12 kg počas troch mesiacov a potom som ich zas po 6 mesiacoch nabrala , teda dostala som sa na pôvodnu váhu pred otehotnením a to som išla rodit, nebola za mnou v pôrodnici ale ked ma stretla prvá veta bola : no vidím že sa máš dobre, líčka ako syslík .
No mala som 57 kg a 160 cm , fakt som brutál rozkysnutá 😀.

balada6
autor
5. júl 2014

@maminuska pripada mi ze v tomto maju asi komplex oni a nieco im vadí,,,men to pripada ako keby bol rodic stastny keby sa mi nedarilo , keby som chodila vyplakavat,,,a podobne,,, no ja sa nestazujem, som stastna, teda sme 🙂 a jeho ako keby to rozculovalo :( :( ttooto je chore podla mna

sonice
6. júl 2014

@balada6 ak bude toto jeho prvé vnúča, problém bude v tom, že ešte nechce byť dedko. V zmysle, že je na to primlady a pod. Tak si frustráciu zo starnutia vrsi na tebe, lebo ty za to "môžeš", spravila si z neho dedka.

sonice
6. júl 2014

@balada6 moja mama to tiež ťažko niesla, že ona si neželá, aby ju vnuk oslovoval "stará mama", bo ona ešte nieje stará. Aler nespravala sa ako tento trut.