Problém so svokrou.

4. nov 2019

Druh svokry si nasiel milenku a viac-menej svokru už len trpi doma a chce, aby opustila jeho byt aj s ich spoločnou dcerou, aby si tam mohol nasťahovať milenku. Svokre bola medzičasom diagnostikovana depresia a zmeny fungovania mozgu(napr si ide zapnut bundu a nevie, ako si ju má zapnut), psychiatricka povedala, že sa zamestnať už nemôže kvôli tejto diagnóze a že sa to časom bude len zhoršovať, že má brat lieky a vybaviť si ID, ktorý podľa mna bude mat viac ako biedny, keďže min. 15 rokov nepracuje(živil ju druh a ona bola žena v domacnosti).
Čo sa týka môjho muža a vztahu k jeho mame, nechcela ho, tak aby nesla na potrat, jej rodičia ju presvedčili, aby ho porodila a oni si ho vzali aj úradne do opatery, veľmi sa nestykali, nezavolala mu nikdy k sviatku, ani o vnuka sa nezaujima(videla ho 2x a to len preto, že som ho mužovi nabalila, nech jej ho ide ukazat), teraz však muž s nou lieta po doktoroch, ale mám pocit, že si z neho skôr robi taxikára a vyhovuje jej, že jej všade výstoji cislo na vysetrenie (dnes mala ist sama na krv k obvodnej a ani to nesla, vraj je osprostena, že sa sama nezobudi a pod.). Počas života starých rodicov bola dohoda, že keď ich muž doopatruje, mama mu byt po nich necha(boli na tom zle, trebalo ich prebalovat, kŕmiť, kúpať a tento tazky stupen odkázania trval niekoľko rokov), po smrti starých rodicov(ktorí sa dožili cez 90 rokov), jeho mama sa nevzdala bytu v prospech muza pri dedičskom konaní, čiže vlastni podiel na ňom, aj keď v ňom bývame. Muž sa samozrejme netrhal doopatrovat svojich starých rodicov, ale bral to ako svoju psiu povinnosť, keďže mama sa o nich nebola ochotna starat, ani mu ich postrážiť nikdy neprisla, aj keď nepracovala, nepomohla mu s nicim, muž musel kvôli ich opatrovaniu nechat aj skolu. Uvedomujeme si, že muž si tieto majetkové pomery nedal do poriadku za života, ale aj keď hlúpy nie je, proste uveril svojej mame.
V podstate sme z tejto situácie nešťastní a nevieme, čo robit, keďže bývame v 2izbovom byte, v ktorom vlastni podiel. Mame jedno 14 mesačne dieťa a druhé sa má narodiť v januári, muž vstáva do prace okolo 4:30, musí byt vyspaty, proste nepripadá do úvahy, aby sme si svokru zobrali k sebe, ked s touto diagnózou môže zit dalších 30 rokov a môže byt nebezpečná pre moje deti a navyse mám s tým morálny problem, keďže si nemyslím, že sa jedna o dobrého cloveka(vykaslala sa na syna, rodicov, v podstate muza oklamala o byt a dlhé roky nepracovala podľa mna z lenivosti a vzdy sa len na niekom vozila a prizivovala, celé dni sa len hrala na pocitaci a len tak sa plavila životom). Rekonštrukcia tohto bytu nás stala 20tisic, začali sme stavat dom, ale keďže mužov pôvodný zamestnávateľ skrachoval a musel brat to, čo bolo a ja som na rodicaku, najbližších 5 rokov nehrozi ani dom dokončiť, pretože už teraz platíme 700eur Hypo na pozemok a hrubú stavbu, takze nemame dalších 400eur platiť niekde svokre podnájom, aj keď jej muž nejaké peniaze už teraz dáva(na jedlo, lieky, či vysetrenia). Mužova sestra vyprava, ako si vezme hypotéku a mamu k sebe, ale keďže sa jedna o fluktuantku, ktorá v žiadnej praci nevydrzi dlhsie ako 3 mesiace, tak sú to len prázdne reci a spolieha sa, že jej otec raz umrie a dostane byt po ňom. Ako by ste riešili tuto situaciu vy?

majka99999
4. nov 2019

@0kristina0 prve 2 slova prispevku "druh svokry".

0kristina0
4. nov 2019

@majka99999 ale ved jej svokra musela.predtym niekde byvat? To bolo pred tym ako spoznala druha bezdomovkyna?

autor
4. nov 2019

@0kristina0 bývala s rodicmi v tomto byte, nejaký čas po porode nechala syna(môjho muza) svojim rodičom a išla do mestskeho bytu, tam sa k nej nasťahoval po čase druh a mali spolu dceru. O byt prisli(zaviedlo sa v mestskej časti bývanie na dobu určitú a museli sa vysťahovať, prečo neriesili odkúpenie, ktoré bolo v 90tych rokoch bežne za smiešny peniaz, to netusim), ten druh medzičasom zdedil byt po rodicoch, takze keď im uplynula doba na vysťahovanie, sli byvat tam, ona tam ani trvalý pobyt nemá, takze naozaj jej zo dňa na deň môže vymenit zámok, ani jedlo jej už neplati.
Ona chodila v ba na prestížne gymnázium, aj študovala na VS, podľa muza bola inteligentná, ale niektoré jej myslienkove pochody a životne rozhodnutia sú na urovni nejakej osadnicky(a to som nechcela nikoho urazit), ja som do muza hucala dlhé roky, že nech ju donúti sa zamestnať, že nebude mat ziaden dôchodok, ani vdovský po druhovi, že z čoho bude zit. Ale ona bola hrozne prieberčivá, žiadna praca sa jej nepáčila, nebola jej dosť dobrá, ja som veľmi zvedava, koľko jej ten ID vypočítajú.

autor
4. nov 2019

@mogaa Dakujem, to vyzerá celkom dobre, že takto nejako by sme si u notára mohli poistiť, že sme jej ubytko platili a nech sa to poníži z jej dlhu.

karolinakr
4. nov 2019

Ja by som povedala, ze pri tomto nezodpovednom zivotnom style akym zije ak sa k tomu pridruzi dusevna choroba, je na 200% iste, ze ked jej date 50 000 na ruku, za mesiac to bude minute, byt si nekupi minie na hluposti a zas bude cakat, ze syn ju zaopatri alebo da peniaze na ruku.Takze s tymto by som pockala, a keby si aj kupila byt z coho chcd plstit najom a stravu? Nejak mi to nevychadza.Jedine ju dat do domova a z tych 50 000 trvaly prikaz na uhradu nakladov a ked sa dozije 100ky zas sa jej budete skladat
Ako vsetci ti povedia vyplat ju nestaraj sa, ale fakt veris, ze si za ne kupi byt? Podla mna ostane na ulici tsk ci onsk, jedine ze by ju osvietilo zhora a ti by musela hned a zaraz zacat chodit do kostola

autor
4. nov 2019

@karolinakr veď preto nechcem, aby sa byt hneď predával, lebo jednak my nemame kam ist(museli by sme si platiť podnajom(čo vychadza rovnako ako platiť zálohové platby tu a platiť podnájom v malom byte jej a možno by sme s dvoma detmi ani ziaden nenasli) a na druhej strane sa presne obávam, že sa na nej bude priživovať dcera(buď ju nahovorí na kúpu bytu na Hypo a nebudu ju splácať, lebo tá dcéra nie je zodpovedná, nemá pracovne navyky) a o byt príjdu, alebo pôjdu do podnájmu, mlada nebude robit a za par rokov im dôjdu prachy.. podľa mna v ba by sa teraz byt ani za 50tisic nedal kúpiť a presne, potrebovala by aspoň 300eur mesačne na stravu/zálohové platby a lieky, ja si nemyslím, že jej priklepnu ID viac ako 100eur, keď za sociku boli platy 1000sk.. hlavne neviem, ako rýchlo bude svokre postupovat porucha a či nebude odkázaná na niekoho pomoc(psychiatricka povedala, že to nevie odhadnúť, či sú to mesiace alebo roky).. dcéra jej vyprava ako sa o ňu postara(hlavne, že s nou býva, ale ani raz ju nevzala po lekároch a musí za nou dochádzať môj muž ako pako), ale kto nezažil staranie sa o psychicky chorého človeka, tazko si vie predstavit realitu a stačí jedna hospitalizácia, kde ti človeka lekari nadopuju oblbovakmi, aby im tam po oddeleni nebehal a veľmi rýchlo sa taký človek stane leziakom a to si neviem predstavit, ako by ju polohovala, prenasala, kúpala, čiže aj tak raz v DSS bude musieť skončiť.

miadi
4. nov 2019

Ja by som ju vyplatila- predala byt a dala jej tu jej polku dedičstva. Mal si to manzel s dedkovcami za ich života pravne zaopatrit aby to bolo cele jeho. Neskoro je plakat nad rozliatim mliekom.. Mne by to z moralneho hladiska stacilo urobit takyto jeden rez -vyplatit ju a hotovo. Ak aj minie tie $ a za mesiac pride prosit o pomoc sorry to uz je tvoj problem že si nezodpovedna. (Svokra/matka/kukučka) nech sa stara jej dcera jej ex tak ako sa ona nikdy nestarala o syna. Dat jej $ a koniec dovi dopo aj keby z nej bola bezdomovkyna. Mozno som hnusna ale nic leosie si nezasluzi. A radsej by som chvilku zila u rodicov a stavala ten domcek ako lastovicka a uz nikdy o nej nic nepočula a spala by som kludne. Ale to by som urobila ja na mieste tvojho muža. Ty to zas nemozes vyriešit je to na nom-vas.

autor
4. nov 2019

@miadi oni boli aj zbavení svojprávnosti a on im robil porucitela, mohol si tu polovicu prepisat na seba, ale on proste bol dôverčivý a keď som mu hovorila, aby si to dal pravne do poriadku, keď bolo babke treba plienky menit, že mu to mama dá aj písomne, že si na byt nebude nárokovať, tak sa ešte urážal, že na čo, oni sú rodina, ktorá sa nepodraza.. samozrejme, že v tomto spravil chybu, ale on si kopec veci nepripúšťa, keď mu vravím, že mal naprd detstvo a že mu pokazila zivot(pre mna je to neodpustiteľné, že porodila dieťa, ktoré opustila a išla si zakladať rodinu inde a že keď ho mala podržať, aby si aspoň skolu dokončil, nechala mu na krku svojich rodicov, zatiaľ čo sa ona valala doma a nechodila ich ani pozerať-že na čo, že aj tak nie sú pri zmysloch), tak on sa jej ešte zastáva, že on mal dobre detstvo.. ten predaj je veľmi riskantný, pretoze muž je dobrý človek, nemyslím si, že keď mu dôjde raz vyplakávať, že nemá peniaze na lieky, že spravi hrubú čiaru a nebude jej ich stále kupovat, aj ja som makkota, že zakazovať by som mu pomahat vlastnej mame nevedela, aj keď sa priznám, že ju za ten postoj k zivotu “po mne potopa” neznasam.. treba to veľmi dobre premysliet, čo spravime

miadi
5. nov 2019

Mas to tazke. Chybu urobil aj on ze nebol rozumnejši v tomto.Asi je opak svojej matky dobrak, O to tazsie to mas teraz ty. Drzim palce nech to dobre dopadne.

juliet86
5. nov 2019

je to tazka zamotana situacia.... skus sa pozriet na iprba.sk tam je cspr centrum oracovnej a socialnej rehabilitacie. tam by mohla chodit na par hodin denne socializovat sa a tvorit pracovat moze jej to psychicky aj fyzicky pomoct. je to zadarmo. dalej. zvazte ci ju nezbavit svojpravnosti. preber to s viacerymi psychiatrami. existuju rozne stupne. aspon na pravne ukony!!! dalej kde ma trvaly pobyt? chodte na mestsku cast a poziadajte o socialny byt. dajte sa do poradovnika. dalej ak bude zle byt vami predam dom a pozemok.... teraz je dobry cas na predaj. mozno by vam to pomohlo lahsie dychat. dalej sestra ma voci nej vyzivovaciu povinnost. vy nie. dalej neviem kolko rokov preslo od smrti pra rodicov. ale mozno sa da este znovu otvorit dedicske konanie a ona moze byt vydedena lebo sa nepostarala. skus sa poradit u pravnika. dalej skuste obehat moznosti chraneneho byvania pre nu. chranene byvania v bratislave. gugli pis. ma diagnozu. pripadne v oz vagus sa porad. drzim palce. je ti tazka situacia ktorou trpi cela rodina

karolinakr
5. nov 2019

A hlavne nech tvoj muz sa neda vyuzivat donekonecna, je sice dobrak, ale neznamena, ze musi byt hlupak.Jediny, kto to ma riesir teraz je svokra, ale ona si zije v klidku zakial syn o ktoreho sa nestarala, ju ma teraz tahat z bryndy.Takyto ludia si spravne povedala vedia vyuzivat druhych plus vdaky od nej necakaj- mozno pre nu budete najhorsi( vlastna skusenost) Tak ked je tvoj muz makkys, nastav hranice aby vas nevyuzivala do smrti plus by som trvala na tom, ze nech sa ospravedlni, ked uz jej zachranujete zadok

jennky13
5. nov 2019

Neviem, mozno je to blbost, ale nestalo by za to obnovit dedicske konanie a napadnut to, ze ona zdedila pol bytu a pritom sa nepodielala na doopatrovani rodicov.

eliska13
7. nov 2019

Tvoj muž je strašne dobrý človek.Myslis, že nie je šanca, že by sa ta sestra zmobilizovala zamestnala a zobrala hypo na byt?vy by ste byt predali išli zatiaľ do podnájmu a zo zbytku plus hypo by si oni zabezpečili bývanie.aj, keď je to blbé, lebo mama môže ísť rapidne dole si zdravim, alebo sestra nebude platiť a skoncia na ulici.Co chce sestra robiť s mamou už ste si sadli niekedy všetci spolu?
Zatiaľ najvýhodnejšie, aby ste mohli bývať kde ste, a oni mali strechu nad hlavou je platiť ubytovňu v Ba nebývajú až tak drahé.Sestra bude nútená chodiť do práce svokra bude mať aspoň malý ID.
A aký postoj má svokor ved je to jeho dcera a žena s ktorou žil x rokov.Otec jej nemôže pomôcť s hypo?
Otrasná situácia veľké pochybenie tvojho muža, že neriešil ten prepis byt zase ti nezodpovední plávajú životom a čakajú....

autor
7. nov 2019

@eliska13 dnes som sa dozvedela, že sestra ma frajera, takze podľa mna vôbec nie je realne, aby išla s nou byvat, keď každá žena časom chce predsa začať zit v partnerstve a nie s chorou matkou.. Hypo tiež podľa mna nie je reálna v jej prípade, v ďalšej novej praci je len mesiac.. ubytovnu by sme platiť mohli(mám kamarata, ktorý jednu v ba vlastni, zobrať by ju vedel aj zajtra, lenže ona nechce spolocne sociálne zariadenia a muž povedal, že ju nemôže nutit, keď vlastni polovicu z tohto bytu).

Inak dnes zase komédia. Mala absolvovať odber krvi, mužovi povedala, že ona nemôže ist sama, tak jej muž povedal, že musí prist elektrickou, lebo jemu by to autom v tých kolónach trvalo hodinu, kým by pre ňu prišiel a vracali sa spat, keďže má doktorku blizko nás..). Svokra prišla so sestrou, že ona si nevie stiknut v elektrické listok, takze kvôli jednemu odberu krvi, kde sa trebalo len premiestniť jednou elektrickou bez prestupu, zamestnala dvoch ľudí a ešte aj muž nahnevaný, že na čo tam mal ist aj on, keď ju doprevádzala sestra🤦🏽‍♀️ A tá sestra predsa mohla zavolať mužovi, že ide ona, nie mu mama vola z elektricky, že už ide, aby tam došiel.. muž vraví, že nie je na tom až tak zle, tak nechapem, že v elektricke nemôže niekoho poprosiť, aby jej cvakol listok, keď už to nevie..

vendulka80
8. nov 2019

Tvoja svokra je uplne zbytočný clovek na tomto svete. Prepac za úprimnosť. Ja mam takych svokrovcov, nemaju odložený ani cent, navyše si pobrali hypotéky, nonstop su kdesi v kúpeľoch ale ked sa cosi dodrbka tak budu cakat pomoc z kazdej strany. No figu. Je to hanba, ze niektorí “rodicia” len využívajú svoje deti a maju ich len pre to aby sa mal kto o nich postarat.
A nedalo by sa svokru vyhlásiť za nesvojprávnu? Ona podla vsetkeho je vychcana ale mozno by sa začala inak spravat keby jej hrozilo, ze bude zbavená svojprávnosti a pride o podiel v byte lebo na základe toho podielu vás zneužíva. Mozno by hned vedela vystáť radu u lekára aj si cvaknut lístok v elektricke. Ako ti tu baby radia riesit to cez právnika lebo hentake jezibaby budu zit 200 rokov a zničia komplet celu rodinu a im nebude nic. Mne osobne to pride chore aby mlada rodina, ktorá si ma zit zivot spoločne aj s detmi, chodit na vylety a proste dat tym detom nejake pekne spomienky na detstvo ničila vzťah kvoli starej lenivej fuchtli, ktorá cely zivot len natrcala ruku a krížom slamku neprelozila.

kvetinka75
8. nov 2019

a nedá sa rýchlo spraviť aspoň kuchyňu, kúpelku, WC a 1 izbu na dome a presťahovať sa tam? Byt by som potom predala, svokru vyplatila a našla jej nejaké miesto mimo BA kde bude o ňu postarané.

negymama
8. nov 2019

@kvetinka75 to som jej radila a ze sa to neda...na dome nie su ani priecky, zrejme len hruba stavba bez podlah, bez kurenia...to chce este velku investiciu. Ale nejako nechapem..tak platia 700 eur hypo, a uz cely uver minuli len na hrubu stavbu a neostal ani cent na dokoncenie?

kvetinka75
8. nov 2019

@negymama no veď tiež mi to nešlo do hlavy, kde sú peniaze, či to stavajú palác alebo čo.

negymama
8. nov 2019

Mozno ze sa v tomto pripade mylim, ale casto sa stretavam s pripadmi, ze sa ludia rozbuduju s mega domami nad ich financne pomery, 2 poschodia este podkrovie, velka garaz vnutri domu... a hruba stavba raz dva...a zrazu dom niekolko rokov stoji nedokonceny lebo nie su peniaze.

My sme stavali naozaj maly domcek, ako 4 izbovy byt 105 metrakov plus terasa, bez garaze, bez pivnice, bez podkrovia... a v pochode tam byvame 6sti, 4 deti, ...deti nam odidu z domu a ja nebudem zivit kurit domisko na starobu, behat po schodoch, xy kupelni pratat /mame jednu velku a staci/. Vsak je to i tak 100 xlepsie ako byt. hlavne ta zahrada, ticha ulica.

a uver?.... na 12 rokov, splatky do 300 eur a o 4 miesiace nam konci. juchu.

eliska13
8. nov 2019

@eliska13 a ty sa im cudujes, ze sa tak spravaju?ved to su zeny mimo realitu ako 2 deti, ktorym treba pomahat.Ale pozor, lebo takto znicia tvojho muza asi to bude dobrak, ktory necha po sebe slapat a vyhovie ich vrtochom a teba moze rozhodit.
Na tvojom mieste sa spytam svagriny ako to idete riesit.S najvacsou pravdepodobnostou ona sa nalepi na frajera a caka, ze mama ide k Vam ci do ustavu podla mna ona vobec nevie veci riesit, vybavovat....len svokra nie je zatial ziadny tazky pripad dnes maju problem sa umiestnit aj ludia s obrovskymu zdravotnymi problemami.
Pozor na takych manipulatorov a vyciciavacov energie.Asi vsetci hraju mrtveho chrobaka.

autor
8. nov 2019

@kvetinka75
@negymama mame dve hypoteky(jednu 40tisic ešte na pozemok, len tam mame až 2,75 úrok+nevýhodne poistenie, čiže tento úver budeme potrebovat refinancovať a navýšiť, ale cca až za 1-1,5 roka, keď sa vratim do prace, lebo mužovi so zenou na rodicaku a dietatom/detmi to podľa bankových tabuliek nevychadza) a keď padali úroky, muž prišiel o dobre platenu prácu a musel ist dočasne na živnosť, takze sme ju nemohli refinancovať skôr a na hrubú stavbu mám Hypo ja.. samozrejme, že sme počítali s dvoma príjmami(dieťa prišlo skôr, nikto v okoli nemohol mat deti, tak si vravime, že zacneme sa pokusat, ze aj tak sa nám to pri mojej chorobe nepodarí, pripadne nedonosim a vyslo nám to hneď a prekvapivo som ani nepotratila a tak sme skúšali aj druhé) a rátali sme s muzovym vyšším platom, takze sme isli do väčšieho domu.. dnes by sme už nerobili kopec veci, ktoré stali majland(pozemkové úpravy, iné osadenie domu, nešli by sme do tak veľkého domu, neinvestovali by sme 20tisic do prerábky tohto bytu(ale bol v pôvodnom stave, čiže trebalo menit všetko od okien po elektriku, ktorá tu iskrila atd), čiže na dokončenie potrebujeme aspoň 70tisic(len zateplenie je cez 20tisic). Ono spravilo sa kopec chýb aj z našej strany, dom nechcem predávať, lebo by sme boli v strate(vzhľadom na drahsie a kvalitnejšie materiály, ktoré sme použili a riešenia, aj pozemok bol drahy), ak by nenastal takýto problem so svokrou, tak nie sme s prepáčením v s*ackach, za ktoré si mozeme aj sami, hlavne za tu našu naivitu, ale nečakali sme, že svokor sa na staré kolena bude chcieť rozísť so svokrou a že ona pred 60tkou skončí na ID(keď človek by čakal, že nezodraty človek prácou by práve mal byt zdravý a vitálny).

autor
8. nov 2019

@vendulka80 ja mám presne rovnaký názor, že je to zbytočný človek. Poslaním ženy je podľa mna vychovať a postarat sa o dieťa, ak ho porodí, už tu zlyhala, že muza odložila ako spinave pradlo, dalsikrat zlyhala, keď sa nepostarala o svojich rodicov a tu starostlivost hodila na môjho muza, čiže nie mu pokašľala detstvo, ale ešte mu aj skomplikovala vstup do dospelackeho života a tretíkrát zlyhala, že sa nezabezpecila(nechodila do prace, aby mala ako taký dôchodok a v podstate za svoj cely zivot nič nevybudovala, nenadobudla). Ale aspoň mame nastavené zrkadlo, ako nechceme skončiť a že musíme makat, aby sme detom práve uľahčili vstup do zivota(dobrým vzdelaním a nejakými úsporami) a zabezpecit sa tak, aby sme neboli na nikoho odkazani..
A s tou svojpravnostou - ja som to mužovi hovorila, ale povedal mi, že nie je tak na tom zle(že by o sebe nevedela, alebo že by mala problem s dlhodobou pamäťou atd).. Testovanie u psychologicky vyslo veľmi zle(krátkodobá pamät a ešte niečo), cakame na CT mozgu, aky nalez sa tam ukaze, ale trebalo spravit najprv ten odber krvi(kvôli kreatinu a možnosti vpichnutia kontrastnej latky), čiže až po ňom budeme múdrejší, čo dalej.

galioska
8. nov 2019

Byt predať a vyplatiť ju, za účasti právnika, lenže kto vie či tie peniaze nevezme hej dcéra, druh a ostane bezdomovec a tvojmu mužovi jej bude ľúto a aj ak sa k vam nasackuje....myslím si že z ľútosti ju k sebe vezmete tak či tak, či sa ti to páči či nie, žiaľ nič iné vám neostáva pri vašej a jej finančnej situácii aj napriek tomu že mas doma už skoro dve malé deti....neskutočná situácia....aj napriek tomu že mala syna v paží ostane tebe na hlave, keďže dcéra je zrejmá neschopná a hlavu si nerobí, chlapi vždy ťahajú k matke, chlap potrebuje matku tak ako dcéra otca, keď ten vzťah chýba je to vidieť a tvoj muž to podvedome bude chcieť napraviť, dohnať lebo nie ona ale on sa bude cítiť vinník,dlznik....každopádne buď pri svojom mužovi, má to ťažké hlavne on.

0silvia0
8. nov 2019

táto žena sa celý život videla len seba, druhých nie. Plávala životom, vždy jej niekto pomohol, na niekoho sa nalepila, vyzerá, že je to citovo plochá osoba.
Ja na vašom mieste by som byt predala, jej podiel spravovala tak, aby mohla byť umiestnená do zariadenia sociálnych služieb a z tohto podielu by sa platili prípadné doplatky.
Takíto ľudia, čím viac pomáhaš, rýchlo si zvyknú, urobia zo seba veľmi radi neshopných, zrazu nevedia ísť ani električkou, ani k lekárovi, celí sú zvesení: tu ma máte, robte so mnou niečo... vedia aj zahrať na city, keď treba...
Treba to riešiť racionálne tak, ako to cítite a načo si trúfate. Ak si netrúfate zobrať túto osobu pod svoje ochranné krídla, tak si to priznajte a urobte najlepšie pre všetkých. Ak si na to trúfate, tak musíte ísť do toho obaja s mužom s tým, že vďaku žiadnu nikdy nepocítite, bude vás to stát veľa síl a nervov, a pravdepodobne aj skúšku vzťahu. Nemá význam analyzovať aká táto osoba je, prečo taká je a aká by mala byť. Jednoducho je takáto a vy musíte urobiť racionálne rozhodnutie za vás všetkých...

negymama
8. nov 2019

OK. ono clovek je niekedy dodatocne mudry, ale niektore rozhodnutia sa uz spatne nedaju napravit. v kazdom pripade ako dnes ze ludia nemaju viac ako 2 deti vidim velky dom zbytocny aj pri dobrej financnej situacii... a clovek nemoze vediet ako bude v starsom veku, ci nebude chory bezvladny s menej penazmi a potom tahat taky velky dom...

ale uz co teraz. k tomu svokra je jak balvan na krku. nechapem preco sa nevesia na dceru, ved ta je mlada, tak nech ju zivi, dokelu, tvoj muz ani nema vyzivovaciu povinnost, zato ona zo zakona ano, niekto by jej to mal razne pripomenut, ze moze ist zato aj na sud, ked sa nebude o matku starat, nie ze vy budete tahat ako somari a mlada si bude s frajerom uzivat dolce vita.

negymama
8. nov 2019

este aby si ju aj nekrmila a nezuvala za nu ... no chuderka ani cvaknut listok v elektricke nevie... uroven 2 rocneho dietata, ale na byt si naroky robit vie aj vyvolavat... zapnut telefon a volat muzovi to nie je pre nu tazke?

negymama
8. nov 2019

a ako si pisala o svagrinej... ze " kazda zena chce zit v partnerstve a nie s chorou matkou" omg... a ty nemas nárok? ved aj ty chces zit v partnerstve a nie s chorou svokrou. navyse aka ti to je svokra? ved muzovi bola mamou vlastne babka a o tu sa postaral a dochoval ju. ,

maciatkolulu
8. nov 2019

@negymama no, len autorka býva v byte, ktorý patrí aj svokre...no a švagriná nič nededula? @anonym

negymama
8. nov 2019

@maciatkolulu ja chapem ze jej patri polka bytu, event. hodnota polky bytu v peniazoch ...ale k tomu predsa nie je bonus vodit ju elektrickou, zivit ju atd... kedze muz ako dieta bol sudne zvereny do pest. starostlivosti starym rodicom, nema na matku v dospelosti vyzivovaciu povinnost. lebo ona ho nezivilila, nezila s nim v jednej domacnosti. mozno starky takto rozdelili medzi dceru a vnuka byt, mozno v case ked druha vnucka este nezila. neviem.

negymama
8. nov 2019

skratka musia ju z bytu vysporiadat, ale dalej vyzivovaciu povinnost ma jej dcera, ak to so svagrinou nepojde po dobrotky, ze sa nechce o matku starat, tak by som to riesila aj sudne, poradila sa s pravnikom... ak aj vybavia matke dss alebo ine ubytovanie, tak nech prispieva aj dcera. peniaze z bytu si tak matka alebo jej porucnik ak bude nesvojpravna moze rozdelit na dlhsie obdobie.