Problém so svokrovcami po smrti manžela a starostlivosť o tri deti

miska2016
5. jan 2016

Dobry den mam 28rokou. a neviem ako dalej som tak zvlastna povaha neviem si stat za svojim alebo skor robim tak aby bolo dobre a nikto sa nehneval. manzel mi spachal samovrazdu zostala som sama s 3detmi. No svokra nechce pochopit ze uz mam svoj zivot a stale ma kontroluju co sa tyka deti aj mna. Deti proti mne huckaju myslia si ze mozu vsetko a ja uz neviem ako dalej na deti nerobi dobre vplyv od nich. robia tak ako keby som bola neschopna. Mam aj priatela ktory sa onas stara od sameho zaciatku co sa stala nehoda s manzelom nakolko sa mi kazdy otocil chrbtom. nemam narok ani na sirocke ani na vdovske jedine co dostavam na deti je 18eur mesacne na jedno. Deti ma nerespektuju a proste som unavena neviem co mam robit alebo ako sa mam k tomu postavit poradte mi prosim. deti mam vo veku 5rocnu 6rocneho a 9rocnu.

natalym
5. jan 2016

A to máš všetky deti so zosnulým manželom? A prečo nemáš nárok na vdovské a sirotské?
Akože ťa nerešpektujú? Veď majú len Teba...........
Svokrovcom sa nemožno čudovať, stratili syna, majú vnúčatá, chcú sa o nich starať, možno to vidíš zle ale v skutočnosti to tak nie je. Možno vidia, že ti to nejde.

libka1
5. jan 2016

jedine razne. svokrovcom vysvetlit co si nezelas a u deti ked nieco povies tak dodrzat. mas tazku situaciu, ine ti nepomoze len byt pevna a tvrda. sama to vies, spomenula si to hned v druhej vete svojho prispevku ze kde je problem.
preco nemas narok na sirotske ani vdovske? ved pises ze ste boli manzelia.

cawes
5. jan 2016

Nevhapem ako nemozes mat narok na sirotske a vdovske?
Byt tebou tak svokrovcom vysvetlim co a ako. A aj to aky vplyv to cele ma na deti

natalym
5. jan 2016

@miska2016 Poviem Ti z vlastnej skúsenosti, že Ty musíš byť generál a všetci majú Teba rešpektovať, dokiaľ nebudeš stáť ako pevný mocný strom tak to nebude.

simonnka2014
5. jan 2016

porozpravaj sa so svokrovcami,mali by respektovat teba aj deti a hlavne ta podporovat v tvojej vychove a nie huckat ich proti tebe ,to je k comu dobre?!!

pribinak
5. jan 2016

Preco nemas narok na vdovske a deti sirotské?

pribinak
5. jan 2016

To je co tych 18e? To je nejaka dávka?

oliva276
5. jan 2016

Manžel nemal ani minimálny počet rokov dôchodkového poistenia a preto vám nevznikol nárok na vdovský a sirotský dôchodok? (napr. pre osobu vo veku 28-34 roku je vyžadované minimálne 5 rokov dôch. poistenia.)

miska2016
autor
5. jan 2016

No 18eur to mam nahradne vyzivne na deta. a nemam narok s dovodu nakolko manzel nemal 5rokou odpracovane. nakolko bopl taky nevdacny voci praci. a svokrovcom ako kolvek by som vysvetlila oni maju svoje nikdy ma nemali rady a tak to bolo za celych 9rokou manzelstva. proste oni su velmi zvlastny to ziju tak ako keby cez ruzove okuliare. tak ako to bolo aj s pohrebom vsetko oni vybavovat a mne tak jedine co donesli parte kedy ma bzt pohreb to bolo vsetko ale po pohrebe mi zavolali ze si mam za pohreb zaplatit 500eur. a nezaujmalo ich odkjal mam mat nato ani ich nezaujma ze scoho zijem aj lked mi pozicaju 20eur tak ked 18. dostanem tak musism hned vratit

rakywanda
5. jan 2016

@miska2016 všeličo sa mi natíska napísať, ale nechcem rýpať, tak len jednu otázku: prečo máš 3 deti s niekym, kto "bol taký nevďačný voči práci"?

pribinak
5. jan 2016

@miska2016 najnižšie vyzivne zlata moja je 28e a po novom roku uz mozno aj viac, takze chod za kurátorkou a vybav si zvýšenie

natalym
5. jan 2016

@miska2016 No tak to brutal. So svokrovcami by som narobila poriadok, musia dobre vedieť čo mali za syna a buď chcú pomôcť,, alebo ak nechcú tak nech ani s nami nekomunikujú. Odstrihla by som ich, radšej by som skapala aby som si od nich šla požičať. Deti naučiť max. skromnosti a robiť, robiť, robiť, robiť. žiaľ taký je život.
Ešte nechápem tomu náhr. výživnému?

pribinak
5. jan 2016

@miska2016 ty nepracuješ?

pribinak
5. jan 2016

@miska2016 na pohreb si dostala snad príspevok, nie?

natalym
5. jan 2016

@pribinak No veď a to je koľko? Však pohreb stál 500 e, nie? A to čo sú za rodičia keď od matky svojho syna pýtajú na pohreb.

miska2016
autor
5. jan 2016

ne nedostala som ziaden prispevok na pohreb a inaksie sa dava nahradne vyzivne ked je otec zivy a neplati a inkasie je je je nahradne vyzivne ked nemas narok na sirocke

oliva276
5. jan 2016

@pribinak - príspevok na pohreb od štátu je necelých 80 €.

pribinak
5. jan 2016

@miska2016 ja viem, ale aj tak nie je to 18e na dieta!

pribinak
5. jan 2016

@miska2016 ty si vybavovala pohreb a nedostala si príspevok ? To ako? Nejako tu do seba nezapadajú "veci"

natalym
5. jan 2016

@miska2016 No o príspevok na pohreb treba požiadať..........

natalym
5. jan 2016

@miska2016 Náhradné výživné sa platí aj v prípade keď nie je nárok na sirotské???? To som nevedela.

miska2016
autor
5. jan 2016

no vsetko vybavovali svokrovci a mna stoho uplne vynechali tak co som mala robit.

petulda333
5. jan 2016

A co pridavky na deti??tie nemas?!?!! Chod sa informovat na urad prace alebo socialku,zjavne mas v tom chaos

natalym
5. jan 2016

Mužovi sa robiť nechcelo a Ty si teda musela byť v kuse na MD a svokrovci sú zlí, inak zaujímavé. ☹

natalym
5. jan 2016

@miska2016 Tak nech sa s platením pohrebu strčia do riti. Vybavené. Však Ty musíš vychovať tri deti. Bože to čo je.................

pribinak
5. jan 2016

@miska2016 vsak ale ty si bola manželka a kto mal jeho občiansky? Kartu poistenca?

pribinak
5. jan 2016

@miska2016 pracuješ?

miska2016
autor
5. jan 2016

ved mam pridavky na deti a plus nahradne vyzivne to mam mesacne 150eur. a co je zaujmave natom

jasminet
5. jan 2016

@petulda333 presne, tiez mi vo vypoctoch chybaju nejake pridavky na deti. z toho co zakladatelka pise mi tak nejak vyslo, ze nebyt svokrovcov, tak muz by ani pohreb nemal...

natalym
5. jan 2016

@miska2016 150 e máme, nie 18................ 😉